• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2010. gada 28. janvāra saistošie noteikumi Nr. 3 "Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pabalsti". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.02.2010., Nr. 32 https://www.vestnesis.lv/ta/id/205687-daugavpils-pilsetas-pasvaldibas-socialie-pabalsti

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.4

Atbalsts mazaizsargātajām personām

Vēl šajā numurā

25.02.2010., Nr. 32

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 3

Pieņemts: 28.01.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.3

Daugavpilī 2010.gada 28.janvārī

Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pabalsti

Apstiprināti Daugavpils pilsētas domes 2010.gada 28.janvāra sēdē (prot. Nr.2, 14.§)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
35.panta ceturto un piekto daļu un Ministru kabineta 2009.gada 17.jūnija
noteikumu Nr.550 "Kārtība, kādā aprēķināms, piešķirams,
izmaksājams pabalsts garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai
un slēdzama vienošanās par līdzdarbību" 13.punktu

1. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Daugavpils pilsētas pašvaldība izmaksā pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai, dzīvokļa pabalstu un citus sociālās palīdzības pabalstus personu pamatvajadzību apmierināšanai pēc tam, kad ir apmierināts pamatots pašvaldības iedzīvotāju pieprasījums pēc pabalsta garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai un dzīvokļa pabalsta, kā arī lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

2. Saistošo noteikumu mērķis ir noteikt pašvaldības sociālās palīdzības sistēmu, kas nodrošinātu finansiālu atbalstu trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām) to pamatvajadzību apmierināšanai un veicinātu viņu līdzdarbību savas situācijas uzlabošanā.

3. Šajos noteikumos noteiktos sociālās palīdzības pabalstus piešķir ģimenei (personai), kura savu pamatdzīvesvietu ir deklarējusi Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

4. Bērns – šo noteikumu izpratnē ir persona līdz 18 gadiem vai līdz 21 gadam, ja viņš turpina iegūt vidējo izglītību mācību iestādes dienas nodaļā.

5. Daudzbērnu ģimene – šo noteikumu izpratnē ir ģimene, kuras aizgādībā atrodas trīs vai vairāk bērni.

6. Vientuļa persona – šo noteikumu izpratnē ir persona, kurai nav Civillikumā noteiktu likumīgu apgādnieku un citu personu, kuras dzīvo kopā ar viņu un kurām ir kopēji izdevumi par uzturu.

7. Ģimene – šo noteikumu izpratnē ir laulātie un citas personas, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī.

8. Pabalsta pieprasītājs – šo saistošo noteikumu izpratnē ir persona un viņa ģimenes locekļi, kuri tieši vai ar pārstāvja palīdzību vēršas sociālajā dienestā un lūdz sociālās palīdzības pabalstu.

9. Pirmspensijas vecuma persona – persona, kurai līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam ir atlikuši ne vairāk kā pieci gadi.

10. Ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītie pakalpojumi – šo noteikumu izpratnē ir maksa par dzīvojamās mājas apsaimniekošanu, auksto ūdeni, gāzi, elektrību un atkritumu izvešanu privātmājām.

2. Sociālās palīdzības pabalstu veidi

11. Daugavpils pilsētas pašvaldība izmaksā šādus sociālās palīdzības pabalstu veidus:

11.1. Pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai (turpmāk tekstā arī – GMI).

11.2. Dzīvokļa pabalstu.

11.3. Vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā.

11.4. Citus pabalstus personu pamatvajadzību apmierināšanai gadījumā, ja ir apmierināts pamatots pašvaldības iedzīvotāju pieprasījums pēc pabalsta garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai un dzīvokļa pabalsta:

11.4.1. Veselības aprūpes pabalstu;

11.4.2. Pabalstu ģimenēm ar bērniem jauna mācību gada sākumā;

11.4.3. Pabalstu pārtikas produktu iegādei bērniem līdz viena gada vecumam;

11.4.4. Bērnu ēdināšanas pabalstu;

11.4.5. Pieaugušo ēdināšanas pabalstu.

3. Sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas vispārīgā kārtība

12. Lai saņemtu šo saistošo noteikumu 11.2 – 11.4.apakšpunktā minētos sociālās palīdzības pabalstus, pabalsta pieprasītājs, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, vēršas Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldē (arī sociālais dienests).

13. Pabalsta pieprasītājs vēršas sociālajā dienestā ar rakstveida vai mutvārdu iesniegumu, iesniedz šajos noteikumos noteiktos ienākumus, materiālo stāvokli, izdevumus un citus apstākļus apliecinošus dokumentus. Lūdzot šo saistošo noteikumu 11.3.apakšpunktā minēto pabalstu, pabalsta pieprasītājam ienākumus un materiālo stāvokli apliecinošie dokumenti nav jāiesniedz, bet ir jāiesniedz dokuments, kas apliecina ārkārtas situācijas esamību.

14. Izdevumus apliecinošus dokumentus sociālais dienests pieņem un atzīst, ja tie izdoti ne agrāk kā sešus mēnešus pirms iesniegšanas dienas.

15. Sociālā dienesta sociālā darba speciālisti pabalsta pieprasītāja sniegtās ziņas pārbauda, izskatot iesniegtos dokumentus un izmantojot pieejamās valsts vienotās informācijas sistēmas. Sociālā darba speciālistam, to pamatojot, ir tiesības pieprasīt pabalsta pieprasītājam šajos noteikumos nenoteiktus dokumentus, ja tie nepieciešami nozīmīga fakta konstatēšanai.

16. Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem ne vēlāk kā desmit darba dienu laikā no dienas, kad saņemti visi šo saistošo noteikumu 13.punktā minētie dokumenti.

17. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu Sociālais dienests pabalsta pieprasītājam paziņo mutvārdos, bet lēmumu par atteikumu piešķirt sociālās palīdzības pabalstu noformē rakstveidā, norādot atteikuma iemeslus, kā arī lēmuma pārsūdzēšanas termiņus un kārtību.

4. Pabalsts garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai

18. Pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai aprēķina, piešķir un izmaksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

19. Pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai par pirmo mēnesi persona ir tiesīga saņemt triju darba dienu laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu. Pabalstu par katru nākamo mēnesi persona ir tiesīga saņemt triju darba dienu laikā pēc iepriekšējā mēneša izmaksas perioda termiņa notecējuma.

20. Pašvaldībā noteiktais GMI līmenis ir vienāds ar Ministru kabineta attiecīgajā laika periodā valstī noteikto garantēto minimālo ienākumu līmeni.

5. Dzīvokļa pabalsts

5.1. Dzīvokļa pabalsta piešķiršanas vispārējie noteikumi

21. Dzīvokļa pabalsta mērķis ir šajā nodaļā noteikto tekošo maksājumu kompensēšana vienam nekustamajam īpašumam, kurā pabalsta pieprasītājs dzīvo, ja īpašums atrodas Daugavpils pilsētas administratīvās teritorijas robežās.

22. Dzīvokļa pabalsts ietver sevī pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai, karstā ūdens piegādes apmaksai, pabalstu individuālās apkures cietā kurināmā iegādei un ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu apmaksai.

23. Dzīvokļa pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai, karstā ūdens piegādes apmaksai un pabalstu ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu apmaksai izmaksā pārskaitījuma veidā uz attiecīgā pakalpojumu sniedzēju norēķinu kontu bankā. Pabalstu individuālās apkures cietā kurināmā iegādei izmaksā pārskaitījuma veidā vai izsniedz pabalsta pieprasītājam mantiskā veidā.

5.2. Pabalsta siltumenerģijas piegādes apmaksai un pabalsta karstā ūdens piegādes apmaksai piešķiršanas kārtība, personas, kuras ir tiesīgas tos saņemt, un pabalstu apmēri

24. Tiesības saņemt siltumenerģijas piegādes pabalstu un pabalstu karstā ūdens piegādes apmaksai ir šādām Daugavpils pilsētas iedzīvotāju kategorijām:

24.1. vientuļam invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju, vai vientuļam nestrādājošam pensionāram, kura kopējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00 mēnesī;

24.2. vientuļam invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju, vai vientuļam nestrādājošam pensionāram, kura kopējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 100,01 – 140,00 mēnesī;

24.3. vientuļam invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju un kura kopējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 140,01 – 180,00 mēnesī;

24.4. vientuļam nestrādājošam pensionāram, kurš saņem vecuma pensiju un kura kopējie ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 140,01 – 180,00 mēnesī;

24.5. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem invalīdiem vai nestrādājošiem pensionāriem, bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru vienīgie ienākumi ir valsts piešķirta vecuma pensija vai invaliditātes pensija un kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 220,00 mēnesī;

24.6. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem invalīdiem vai nestrādājošiem pensionāriem, bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru vienīgie ienākumi ir valsts piešķirta vecuma pensija vai invaliditātes pensija un kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 220,01 – 290,00 mēnesī;

24.7. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem pensionāriem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju, kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 220,00 mēnesī;

24.8. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem pensionāriem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju, kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 220,01 – 270,00 mēnesī;

24.9. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem invalīdiem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju, kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 220,00 mēnesī;

24.10. kopā dzīvojošiem nestrādājošiem invalīdiem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju, kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 220,01 – 270,00 mēnesī;

24.11. atsevišķi dzīvojošam no bērniem invalīdam vai nestrādājošam pensionāram, kurš saņem invaliditātes vai vecuma pensiju un kura ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00 mēnesī;

24.12. atsevišķi dzīvojošam no bērniem invalīdam vai nestrādājošam pensionāram, kurš saņem invaliditātes vai vecuma pensiju un kura ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 100,01 – 140,00 mēnesī;

24.13. atsevišķi dzīvojošam no bērniem invalīdam vai nestrādājošam pensionāram, kurš saņem invaliditātes vai vecuma pensiju un kura ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir no Ls 140,01 – 170,00 mēnesī;

24.14. daudzbērnu ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes (personas) statuss;

24.15. daudzbērnu ģimenēm, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

24.16. ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes (personas) statuss un kuru sastāvā ir viens vai divi bērni;

24.17. ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes (personas) statuss un kuru aizgādībā nav bērnu;

24.18. ģimenēm, kuru aizgādībā atrodas bērns invalīds, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

24.19. ģimenēm, kuru sastāvā ir bērns bārenis, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

24.20. ģimenēm, kuru aizbildnībā atrodas bez vecāku gādības palicis bērns, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

24.21. ģimenēm ar bērniem, ja vidējie ienākumi uz katru darbspējīgo ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru, un uz pārējiem ģimenes locekļiem nepārsniedz 50% no attiecīgajā periodā valstī noteiktās minimālās darba algas. Pabalstu izmaksā tikai gadījumos, ja visi darbspējīgie ģimenes locekļi, kuri ir bezdarbnieki, iesaistās līdzdarbības pienākumu veikšanā. No pabalsta pieprasītāja nedrīkst pieprasīt tādu līdzdarbības pienākumu izpildi, kuri izslēdz iespēju aprūpēt bērnu invalīdu vai pirmsskolas vecuma bērnu vai traucē stāties darba attiecībās vai gūt cita veida likumīgus ienākumus no darba;

24.22. darbspējīgai pirmspensijas vecuma personai, kura dzīvo viena un kurai nav reģistrēta laulība, ja tās vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz Ls 135,00 mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

25. Lai saņemtu pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai vai pabalstu karstā ūdens piegādes apmaksai, persona vai tās likumiskie pārstāvji iesniedz šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālus, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

25.1. pensijas apliecību, ja personai noteikta vecuma pensija;

25.2. invalīda apliecību, ja personai ir noteikta invaliditāte;

25.3. bērna dzimšanas apliecību;

25.4. rēķinu par saņemto siltumenerģiju;

25.5. iesniedzēja personu apliecinoša dokumenta kopiju.

26. Sociālo lietu pārvaldei ir tiesības pieprasīt no personas papildu informāciju, ja tas ir nepieciešams, lai pieņemtu lēmumu.

27. Pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai piešķir no apkures sezonas sākuma līdz apkures sezonas beigām. Pabalstu izmaksā vienreiz par visu apkures sezonu neatkarīgi no tā, kad saņemts personas iesniegums.

28. Pabalstu karstā ūdens piegādes apmaksai šo saistošo noteikumu 24.1. – 24.22.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm) piešķirt par laikposmu no 1.maija līdz 30.septembrim (ieskaitot), Ls 2,00 apmērā mēnesī uz vienu dzīvokli.

29. Ģimenēm (personām), kuras pretendē saņemt pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai vai karstā ūdens piegādes apmaksai sakarā ar atbilstību trūcīgās ģimenes (personas) statusam, pabalstu izmaksā par laikposmu, kurā ģimenei (personai) noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

30. Pabalsti siltumenerģijas piegādes apmaksai tiek izmaksāti šādā apmērā:

30.1. šo noteikumu 24.2., 24.5., 24.7., 24.9., 24.12. un 24.17.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm) Ls 24,00 apmērā mēnesī;

30.2. šo noteikumu 24.1. un 24.11.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm) Ls 27,00 apmērā mēnesī;

30.3. šo noteikumu 24.3., 24.4., 24.6., 24.8., 24.10. un 24.13.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm) Ls 20,00 apmērā mēnesī;

30.4. šo noteikumu 24.14.apakšpunktā minētajām ģimenēm Ls 13,00 apmērā mēnesī par vienu bērnu, bet ne vairāk par Ls 60,00 mēnesī;

30.5. šo noteikumu 24.15.apakšpunktā minētajām ģimenēm Ls 10,00 apmērā mēnesī par vienu bērnu, bet ne vairāk par Ls 60,00 mēnesī ģimenei;

30.6. šo noteikumu 24.16.apakšpunktā minētajām ģimenēm Ls 24 apmērā mēnesī par vienu bērnu un papildus Ls 4 par otro bērnu;

30.7. šo noteikumu 24.18. – 24.20.apakšpunktā minētajām ģimenēm Ls 13,00 apmērā mēnesī par vienu bērnu, bet ne vairāk par Ls 50,00 mēnesī ģimenei;

30.8. šo noteikumu 24.21.apakšpunktā minētajām ģimenēm Ls 20,00 apmērā mēnesī par vienu bērnu un papildus Ls 5 par otro bērnu;

30.9. šo noteikumu 24.22.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm) Ls 15,00 apmērā mēnesī.

31. Viena un tā pati persona (ģimene), kas atbilst divām vai vairākām šo noteikumu 24.1. – 24.22.apakšpunktā noteiktajām personu kategorijām, drīkst pieprasīt un saņemt pabalstu siltumenerģijas piegādes apmaksai un pabalstu karstā ūdens piegādes apmaksai tikai saskaņā ar vienu kategoriju.

5.3. Individuālās apkures pabalsta cietā kurināmā iegādei piešķiršanas kārtība, personas, kuras ir tiesīgas to saņemt, un pabalsta apmērs

32. Tiesības saņemt individuālās apkures pabalstu cietā kurināmā iegādei ir šādām Daugavpils pilsētas iedzīvotāju kategorijām, kuras dzīvo mājoklī ar individuālo apkuri – ar malku vai oglēm:

32.1. vientuļam invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju un kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 180,00;

32.2. vientuļam nestrādājošam pensionāram, kurš saņem vecuma pensiju un kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 180,00;

32.3. kopā dzīvojošiem invalīdiem un nestrādājošiem pensionāriem, bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru vienīgie ienākumi ir valsts piešķirta vecuma pensija vai invaliditātes pensija un kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 290,00 mēnesī;

32.4. diviem nestrādājošiem pensionāriem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju un kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 270,00 mēnesī;

32.5. diviem nestrādājošiem invalīdiem, atsevišķi dzīvojošiem no bērniem, ar valsts piešķirtu vecuma pensiju un kuru ģimenes kopējais ienākums pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 270,00 mēnesī;

32.6. daudzbērnu ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes (personas) statuss;

32.7. daudzbērnu ģimenēm, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās darba algas apmēru;

32.8. ģimenēm, kuru aizgādībā atrodas bērns invalīds, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās darba algas apmēru;

32.9. ģimenēm, kuru sastāvā ir bērns bārenis, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās darba algas apmēru;

32.10. ģimenēm, kuru aizbildnībā atrodas bez vecāku gādības palicis bērns, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās darba algas apmēru;

32.11. atsevišķi dzīvojošam no bērniem invalīdam vai nestrādājošam pensionāram, kurš saņem invaliditātes vai vecuma pensiju un kura ģimenes ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 170,00;

32.12. ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes (personas) statuss un kuru aizgādībā nav bērnu;

32.13. vientuļam invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju vai vientuļam nestrādājošam pensionāram, vai atsevišķi dzīvojošam no bērniem invalīdam vai nestrādājošam pensionāram, kurš saņem vecuma pensiju un kura ģimenes ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00;

32.14. ģimenēm ar bērniem, ja vidējie ienākumi uz katru darbspējīgo ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteiktās minimālās darba algas apmēru un uz pārējiem ģimenes locekļiem nepārsniedz 50% no attiecīgajā periodā valstī noteiktās minimālās darba algas. Pabalstu izmaksā tikai gadījumos, ja visi darbspējīgie ģimenes locekļi, kuri ir bezdarbnieki, iesaistās līdzdarbības pienākumu veikšanā. No pabalsta pieprasītāja nedrīkst pieprasīt tādu līdzdarbības pienākumu izpildi, kuri izslēdz iespēju aprūpēt bērnu invalīdu vai pirmsskolas vecuma bērnu vai traucē stāties darba attiecībās vai gūt cita veida likumīgus ienākumus no darba;

32.15. ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes (personas) statuss un kuru sastāvā ir viens vai divi bērni.

33. Lai saņemtu pabalstu cietā kurināmā iegādei, persona vai tās likumiskie pārstāvji iesniedz šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālus, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

33.1. pensijas apliecību, ja personai noteikta vecuma pensija;

33.2. invalīda apliecību, ja personai noteikta invaliditāte;

33.3. bērna dzimšanas apliecību;

33.4. iesniedzēja personu apliecinoša dokumenta kopiju.

34. Sociālo lietu pārvaldei ir tiesības pieprasīt no personas papildu informāciju, ja tas ir nepieciešams, lai pieņemtu lēmumu.

35. Pabalstu individuālās apkures cietā kurināmā iegādei piešķir no apkures sezonas sākuma līdz apkures sezonas beigām.

36. Ģimenēm (personām), kuras pretendē saņemt pabalstu individuālās apkures cietā kurināmā iegādei sakarā ar atbilstību trūcīgās ģimenes (personas) statusam, pabalstu izmaksā laikposmā, kurā ģimenei (personai) noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

37. Individuālās apkures pabalsta cietā kurināmā iegādei apmērs:

37.1. Ls 70,00 apmērā gadā 32.1. – 32.5., 32.7., 32.11, 32.12. un 32.15.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm);

37.2. Ls 80,00 apmērā gadā 32.6. un 32.13.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm);

37.3. Ls 50,00 apmērā gadā 32.8. – 32.10. un 32.14.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm);

37.4. viena un tā pati persona (ģimene), kas atbilst divām vai vairākām šo noteikumu 32.1. – 32.15.apakšpunktā noteiktajām personu kategorijām, drīkst pieprasīt un saņemt pabalstu tikai saskaņā ar vienu kategoriju.

5.4. Ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu apmaksas pabalsta piešķiršanas kārtība, personas, kuras ir tiesīgas to saņemt, un pabalsta apmērs

38. Tiesības saņemt pabalstu ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu apmaksai ir tām ģimenēm (personām), kurām ir noteikta atbilstība trūcīgās ģimenes (personas) statusam.

39. Konkrētus dzīvojamās telpas lietošanas pakalpojumus, kurus jāapmaksā, izvēlas pabalsta pieprasītājs.

40. Pabalsta apmērs ir Ls 5,00 mēnesī ģimenei vai personai, kurai nav savas ģimenes.

41. Lai saņemtu pabalstu ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu apmaksai, persona vai tās likumiskie pārstāvji iesniedz Sociālo lietu pārvaldē šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālus, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

41.1. iesniedzēja personu apliecinoša dokumenta kopiju;

41.2. sociālā pakalpojumu sniedzēja izsniegtu rēķinu, ja iespējams.

42. Sociālo lietu pārvaldei ir tiesības pieprasīt no personas papildu informāciju, ja tas ir nepieciešams, lai pieņemtu lēmumu.

43. Pabalstu izmaksā par laikposmu, kurā ģimenei (personai) noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, bet ne agrāk par šo noteikumu spēkā stāšanās dienu.

6. Vienreizējs pabalsts ārkārtas situācijā

44. Maksimālais vienreizējā pabalstu apmērs ārkārtas situācijā (stihiskas nelaimes vai iepriekš neparedzami apstākļi) ir Ls 500,00 vienai ģimenei (personai).

45. Pabalstu piešķir, ja pabalsta pieprasītāja iesniegums saņemts ne vēlāk kā 6 mēnešu laikā no ārkārtas situācijas rašanās.

7. Veselības aprūpes pabalsts

46. Veselības aprūpes pabalsts paredzēts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības palielināšanai un ietver:

46.1. materiālo pabalstu veselības apdrošināšanas polises iegādei;

46.2. materiālo pabalstu medikamentu iegādei;

46.3. materiālo pabalstu zobu protezēšanai;

46.4. materiālo pabalstu zobu ārstēšanai;

46.5. materiālo pabalstu ortodonta pakalpojuma apmaksai;

46.6. materiālo pabalstu pamperu iegādei;

46.7. materiālo pabalstu vienreizējai profilaktiskai medicīniskai palīdzībai pabalsta pieprasītājiem, kuriem ir alkohola, narkotisko vielu, datoru vai azartspēļu atkarība;

46.8. materiālo pabalstu transporta pakalpojumu kompensācijai pabalsta pieprasītājiem, kuriem nepieciešama hemodialīzes procedūra;

46.9. materiālo pabalstu kompensācijai par vizīti pie ārsta speciālista;

46.10. materiālo pabalstu medicīnisko aparātu iegādei.

46.11. materiālo palīdzību pacienta iemaksas kompensēšanai un personas līdzmaksājumiem par operācijām.

47. Veselības aprūpes pabalstu ir tiesīgas saņemt šādas personas:

47.1. ģimenes (personas), kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem;

47.2. ģimenes(personas), kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem, un kuras aizgādībā atrodas bērns, kuram nepieciešami ortodonta pakalpojumi;

47.3. daudzbērnu ģimenes, kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem;

47.4. daudzbērnu ģimenes, kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem, un kuras aizgādībā atrodas bērns līdz 14 gadiem, kuram nepieciešami ortodonta pakalpojumi;

47.5. vientuļš nestrādājošs invalīds, kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas no Ls 100,00 līdz Ls 140,00;

47.6. vientuļš nestrādājošs pensionārs, kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas no Ls 100,00 līdz 140,00;

47.7. vientuļa nestrādājoša politiski represēta persona, kuras ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 160,00;

47.8. kopā dzīvojoši nestrādājoši pensionāri, nestrādājoši invalīdi un nestrādājošas politiski represētas personas bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru vienīgie ienākumi ir vecuma pensija vai invaliditātes pensija un kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00 mēnesī vienai personai;

47.9. smagi slims gulošs invalīds, kura ģimenes ienākumi mēnesī nepārsniedz Ls 160,00;

47.10. atsevišķi dzīvojoši no bērniem nestrādājoši invalīdi, kuru ģimenes ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00;

47.11. atsevišķi dzīvojoši no bērniem nestrādājoši pensionāri, kuru ģimenes ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00;

47.12. kopā dzīvojoši nestrādājoši pensionāri, nestrādājoši invalīdi un nestrādājoša represēta persona, kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00 mēnesī vienai personai;

47.13. kopā dzīvojoši nestrādājoši pensionāri, nestrādājoši invalīdi un nestrādājoša represēta persona, kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas no Ls 100,00 līdz Ls 140,00 mēnesī vienai personai;

47.14. vientuļš nestrādājošs invalīds vai vientuļš nestrādājošs pensionārs, kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00;

47.15. vientuļš nestrādājošs invalīds vai vientuļš nestrādājošs pensionārs, kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas no Ls 140,00 līdz Ls 160,00;

47.16. vientuļa nestrādājoša persona, kura cietusi no komunistiskā vai nacistiskā režīma un kura iesniedz dokumentu, kas pierāda šo faktu, bet kura neattiecas uz 47.7.punktā minētām personām un kuras ienākumi mēnesī nepārsniedz Ls 160,00;

47.17. atsevišķi dzīvojoši no bērniem nestrādājoši pensionāri un nestrādājoši invalīdi, kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas no Ls 100,00 līdz Ls 140,00 mēnesī;

47.18. atsevišķi dzīvojoši no bērniem nestrādājoši pensionāri un nestrādājoši invalīdi, kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas no Ls 140,00 līdz Ls 160,00 mēnesī;

47.19. kopā dzīvojoši nestrādājoši pensionāri, nestrādājoši invalīdi un nestrādājoša represēta persona, bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas no Ls 100,00 līdz Ls 140,00 mēnesī vienai personai;

47.20. kopā dzīvojoši nestrādājoši pensionāri, nestrādājoši invalīdi un nestrādājoša represēta persona, bez citiem likumīgajiem apgādniekiem (saskaņā ar Civillikuma 188.pantu), kuru ģimenes ienākumi pēc nodokļu nomaksas no Ls 140,00 līdz Ls 160,00 mēnesī vienai personai;

47.21. viena un tā pati persona (ģimene), kas atbilst divām vai vairākām šo noteikumu 47.1. – 47.20.apakšpunktā noteiktajām personu kategorijām, drīkst pieprasīt un saņemt veselības aprūpes pabalstu tikai saskaņā ar vienu kategoriju.

48. Veselības aprūpes pabalsta apmērs:

48.1. līdz Ls 40,00 kalendārajā gadā 47.17.apakšpunktā minētajām ģimenēm (personām);

48.2. līdz Ls 20,00 personai, nepārsniedzot Ls 70,00 ģimenei kalendārajā gadā 47.3.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

48.3. līdz Ls 60,00 kalendārajā gadā 47.5., 47.6., 47.7., un 47.16.apakšpunktā minētajām ģimenēm (personām);

48.4. līdz Ls 70,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim 47.14.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

48.5. līdz Ls 70,00 kalendārajā gadā 47.9.apakšpunktā minētām personām;

48.6. līdz Ls 50,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim 47.10., 47.11., 47.12. un 47.15.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

48.7. līdz Ls 60,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim 47.8.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

48.8. līdz Ls 40,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim 47.13.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

48.9. līdz Ls 60,00 kalendārajā gadā 47.1.apakšpunktā minētajām personām (ģimenēm);

48.10. līdz Ls 80,00 kalendārajā gadā šo noteikumu 47.2. un 47.4.apakšpunktā minētajām ģimenēm (personām);

48.11. līdz Ls 30,00 kalendārajā gadā šo noteikumu 47.18.apakšpunktā minētajām personām;

48.12. līdz Ls 50,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim šo noteikumu 47.19.apakšpunktā minētajām personām;

48.13. līdz Ls 40,00 kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim šo noteikumu 47.20.apakšpunktā minētajām personām.

49. Pabalsta saņemšanai persona vai tās likumīgie pārstāvji iesniedz Sociālo lietu pārvaldē šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālu, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

49.1. pamatojumu par nepieciešamo veselības aprūpi, ko izsniedz primārās veselības aprūpes ārsts, ārsts speciālists, psihologs;

49.2. rēķinu vai stingrās uzskaites maksājuma čeku no ārstniecības iestādes un/vai aptiekas;

49.3. politiski represētās personas apliecību;

49.4. invaliditātes apliecības kopiju (uzrādot oriģinālu);

49.5. primārās veselības aprūpes ārsta vai ārsta speciālista atzinumu par funkcionālo traucējumu esamību un medicīnas un higiēnas preču iegādes nepieciešamību invalīdam vai pensijas vecuma personai;

49.6. lai saņemtu pabalstu, kas paredzēts veselības apdrošināšanas polises iegādes izdevumu daļas samaksai, papildus jāiesniedz veselības apdrošināšanas polise;

49.7. lai saņemtu pabalstu, kas paredzēts medikamentu un pamperu iegādes izdevumu daļas samaksai, papildus jāiesniedz maksājuma čeks un stingrās uzskaites kvīts, kurā ir norādīts medikamenta nosaukums, pabalsta pieprasītāja vārds, uzvārds, personas kods un samaksātā naudas summa;

49.8. lai saņemtu pabalstu, kas paredzēts zobu protezēšanai un ārstēšanai, papildus jāiesniedz maksājuma čeks un stingrās uzskaites kvīts no pakalpojuma sniedzēja, kurā ir norādīts pakalpojuma nosaukums, pabalsta pieprasītāja vārds, uzvārds, personas kods un samaksātā naudas summa;

49.9. lai saņemtu pabalstu, kas paredzēts zobu protezēšanai un ārstēšanai, papildus jāiesniedz izziņa no ārstniecības iestādes, kurā ir norādīts pakalpojuma nosaukums, pabalsta pieprasītāja vārds, uzvārds, personas kods un samaksātā naudas summa.

50. Pabalstu pabalsta pieprasītājam izmaksā skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz pabalsta pieprasītāja norādīto norēķinu kontu bankā.

8. Pabalsts ģimenēm ar bērniem jauna mācību gada sākumā

51. Pabalsts ģimenēm ar bērniem jauna mācību gada sākumā ir paredzēts kancelejas preču un citu skolai nepieciešamo piederumu iegādei.

52. Tiesības saņemt pabalstu vienu reizi gadā no 1.augusta līdz 15.oktobrim uz katru bērnu ir:

52.1. ģimenēm (personām), kurām ir noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu;

52.2. aizbildņu ģimenēm, ja vidējais ienākums uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru.

53. Pabalsta apmērs ir Ls 15,00 uz katru bērnu.

54. Pirmklasniekiem pabalsta apmērs ir Ls 25,00.

55. Pabalstu pabalsta pieprasītājam izmaksā skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz pabalsta pieprasītāja norādīto norēķinu kontu bankā.

9. Pabalsts pārtikas produktu iegādei bērniem līdz viena gada vecumam

56. Pabalstu pārtikas produktu iegādei bērniem līdz viena gada vecumam izmaksā kā kompensāciju par pārtikas produktu iegādei iztērētajām naudas summām.

57. Tiesības saņemt pabalstu ir ģimenēm (personām) kurām noteikta atbilstība trūcīgās ģimenes (personas) statusam un kuru aizgādībā atrodas bērns līdz viena gada vecumam.

58. Ģimenēm (personām), kuras pretendē saņemt pabalstu pārtikas produktu iegādei bērniem līdz viena gada vecumam sakarā ar atbilstību trūcīgās ģimenes (personas) statusam, pabalstu izmaksā par laikposmu, kurā ģimenei (personai) noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

59. Pabalstu saņemšanai persona vai tās likumīgie pārstāvji iesniedz Sociālo lietu pārvaldei šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālu, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

59.1. bērna dzimšanas apliecību;

59.2. maksājuma čeku un stingrās uzskaites kvīti, kurā ir noradīts bērnu pārtikas produktu preču nosaukums, pabalsta pieprasītāja vārds, uzvārds, personas kods un samaksātā naudas summa.

60. Pabalsta apmērs ir Ls 10,00 mēnesī uz katru bērnu.

61. Pabalstu pabalsta pieprasītājam izmaksā skaidrā naudā Sociālo lietu pārvaldes kasē vai ar pārskaitījumu.

10. Bērnu ēdināšanas pabalsts

62. Bērnu ēdināšanas pabalsts ir paredzēts šādiem mērķiem:

62.1. bērnu ēdināšanas apmaksai Daugavpils pamatskolās, vidējās un arodvidusskolās mācību gada laikā;

62.2. bērnu ēdināšanas apmaksai Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs;

62.3. bērnu vasaras ēdināšanas apmaksai vasaras nometnēs Daugavpils pilsētā;

62.4. bērnu vasaras ēdināšanas Daugavpils pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos apmaksai.

63. Tiesības saņemt pabalstu ir šādām personām:

63.1. ģimenēm, kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem, un kuru aizgādībā atrodas bērns, kurš mācās Daugavpils pamatskolās, vidusskolās un arodvidusskolās;

63.2. ģimenēm, kurām ir noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar MK noteikumiem, un kuras aizgādībā atrodas bērns, kurš apmeklē Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes;

63.3. bāreņiem, kuriem ar Daugavpils bāriņtiesas lēmumu noteikta ārpusģimenes aprūpe un kuri dzīvo ģimenē, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.4. daudzbērnu ģimenēm, kuru aizgādībā atrodas bērns, kurš apmeklē Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.5. ģimenēm, kurās vecāki ir bijuši Černobiļas AES avārijas seku novēršanas dalībnieki un kuru aizgādībā atrodas bērns, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.6. ģimenēm, kurās vecāki ir bijuši Afganistānas kara notikumu dalībnieki un kuru aizgādībā atrodas bērns, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.7. ģimenēm, kuru aizgādībā ir bērni invalīdi, kuri mācās Daugavpils sākumskolās, pamatskolās, vidusskolās un arodvidusskolās, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.8. bērniem, kuri atrodas aizbildnībā, kuriem ar Daugavpils bāriņtiesas lēmumu noteikta aizbildnība, kuri apmeklē Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru aizbildņa ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru;

63.9. bērniem, kuri atrodas aizbildnībā, kuriem ar Daugavpils bāriņtiesas lēmumu noteikta aizbildnība, kuri apmeklē Daugavpils sākumskolas un mācās pamatskolās, vidusskolās un arodvidusskolās, ja vidējais ienākums pēdējo triju mēnešu laikā uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgajā periodā valstī noteikto minimālās mēneša darba algas apmēru.

64. Pabalstu bērnu ēdināšanas apmaksai Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs ir tiesīgas saņemt šo noteikumu 63.2., 63.5., 63.6., 63.4. un 63.8.apakšpunktā minētās personu kategorijas.

65. Pabalstu bērnu ēdināšanas apmaksai Daugavpils pamatskolās, vidējās un arodvidusskolās mācību gada laikā, bērnu vasaras ēdināšanas apmaksai vasaras nometnēs Daugavpils pilsētā un bērnu vasaras ēdināšanas Daugavpils pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos apmaksai ir tiesīgas saņemt šo noteikumu 63.1., 63.3., 63.7. un 63.9.apakšpunktā minētās personu kategorijas.

66. Atvieglojumi par bērna ēdināšanu Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs:

66.1. 100% apmērā ik mēnesi gadā 63.2., 63.5. un 63.6.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām);

66.2. 50% apmērā ik mēnesi gadā 63.4. un 63.8.apakšpunktā minētām ģimenēm (personām).

67. Atvieglojumi par bērnu ēdināšanu Daugavpils pamatskolās, vidusskolās un arodvidusskolās mācību gada laikā, bērnu vasaras ēdināšanas apmaksai vasaras nometnēs Daugavpils pilsētā un bērnu vasaras ēdināšanas Daugavpils pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos ir 100% apmērā ik mēnesi gadā 63.1., 63.3., 63.7. un 63.9.apakšpunktā minētām personām.

68. Pabalstu saņemšanai ģimene (persona) vai tās likumīgie pārstāvji iesniedz Sociālo lietu pārvaldē šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālu, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

68.1. invalīda apliecību, ja personai noteikta invaliditāte;

68.2. bērna dzimšanas apliecību;

68.3. Černobiļas AES avārijas seku novēršanas dalībnieka apliecības kopiju;

68.4. Afganistānas kara notikumu dalībnieka apliecības kopiju.

69. Ēdināšanas pabalstu neizmaksā bērniem, kuri ievietoti audžuģimenē un šajos noteikumos noteiktajā kārtībā saņem pabalstu bērna uzturam.

11. Pieaugušo ēdināšanas pabalsts

70. Pieaugušo ēdināšanas pabalsts (bezmaksas pusdienas) ir paredzēts personām, kurām pietrūkst līdzekļu ēdiena iegādei.

71. Tiesības saņemt pabalstu ir šādām personām:

71.1. pieaugušiem ģimenes locekļiem, kuriem ir noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam, saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu un kuras pilda līdzdarbības pienākumus;

71.2. vientuļam (kam nav Civillikumā noteikto likumīgo apgādnieku) nestrādājošam invalīdam, nestrādājošam vecuma pensionāram, kura ienākumi mēnesī pēc nodokļu nomaksas nepārsniedz Ls 100,00;

71.3. pabalsta pieprasītājam, kurš atrodas dienas centrā invalīdiem valsts SIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca" un kura vidējie ienākumi pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz attiecīgajā laika periodā valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru;

71.4. sievietes, kuras atrodas grūtniecības stāvoklī un kuras deklarējušas dzīvesvietu Daugavpils pilsētas sociālajā patversmē, Daugavpils pilsētas sociālajā mājā, Daugavpils pilsētas ģimenes atbalsta centrā/patversmē un kuru vidējie ienākumi pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz attiecīgajā laika periodā valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru.

72. Atvieglojumi par pieaugušo ēdināšanu:

72.1. 100% apmērā četrus mēnešus gadā 71.1. un 71.2.apakšpunktā minētām kategorijām;

72.2. 100% apmērā gada garumā 71.3.apakšpunktā minētajai personu kategorijai;

72.3. periodā līdz bērna piedzimšanai 71.4.apakšpunktā minētajai personu kategorijai.

73. Pabalsta saņemšanai persona vai tās likumīgie pārstāvji iesniedz Sociālo lietu pārvaldē šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālu, ja dokuments neatrodas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā:

73.1. invalīda apliecību, ja personai noteikta invaliditāte;

73.2. dokumentu, kas uzrāda pensijas apmēru vai izziņu par personas un/vai apgādnieku un ģimenes locekļu ienākumiem, pēc nodokļu nomaksas pēdējo trīs mēnešu laikā.

12. Līdzdarbības pienākumi

74. Līdzdarbības pienākumu mērķis ir attīstīt personas problēmu risināšanas prasmes, uzlabot patstāvīgas funkcionēšanas spējas un veicināt personu iekļaušanos sabiedrībā.

75. Līdzdarbības pienākumi tiek noteikti, sociālā dienesta sociālā darba speciālistam savstarpēji vienojoties ar pabalsta pieprasītāju, ja konkrētajā situācijā konstatējams, ka līdzdarbības pienākums attīstīs personas problēmu risināšanas prasmes, uzlabos patstāvīgas funkcionēšanas spējas vai veicinās personas iekļaušanos sabiedrībā.

76. Vienošanās par līdzdarbības pienākumu pildīšanu noslēdzama saskaņā ar normatīvo aktu par kārtību, kādā aprēķināms, piešķirams un izmaksājams pabalsts garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai un slēdzama vienošanās par līdzdarbību. Vienošanos par līdzdarbības pienākumu pildīšanu paraksta abas puses.

77. Vienošanās tiek sastādīta divos eksemplāros, no kuriem viens glabājas pie pabalsta pieprasītāja, bet otrs sociālajā dienestā.

78. Vienošanos par līdzdarbību neslēdz ar pensionāriem un invalīdiem.

79. Sociālā dienesta sociālā darba speciālists atbilstoši pabalsta pieprasītāja individuālajai situācijai var noteikt šādus līdzdarbības pienākumus:

79.1. personiski ierasties sociālajā dienestā;

79.2. pakļauties medicīniskajai izmeklēšanai un ārstēšanai atbilstoši rehabilitācijas plānam;

79.3. darbspējīgai personai ir pienākums aktīvi iesaistīties darba tirgū, lai palielinātu savu pelnītspēju;

79.4. atļaut sociālā dienesta sociālā darba speciālistam veikt apsekošanu dzīvesvietā;

79.5. iesaistīties sabiedrisko darbu veikšanā;

79.6. pildīt citus līdzdarbības pienākumus saskaņā ar likumu “Par sociālo drošību" vai noslēgto vienošanos.

13. Lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

80. Sociālo lietu pārvaldes pieņemto lēmumu vai faktisko rīcību var apstrīdēt Daugavpils pilsētas domē. Tās lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

14. Noslēguma jautājumi

81. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē:

81.1. Daugavpils pilsētas domes 2006.gada 14.decembra saistošie noteikumi Nr.28 "Daugavpils pašvaldības sociālie pabalsti" (Latvijas Vēstnesis, 2007, Nr.13, (3589)) un grozījumi pie tiem;

81.2. Daugavpils pilsētas domes 2008.gada 25.septembra saistošie noteikumi Nr.41 "Dzīvokļa pabalsts" (Latvijas Vēstnesis, 23.10.2008., 165 (3949)) un grozījumi pie tiem.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs J.Lāčplēsis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!