• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts kontrole: Par valsts budžeta līdzekļu izlietošanu sportam. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.02.2010., Nr. 28 https://www.vestnesis.lv/ta/id/205355

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas konvertējamo valūtu kursi

Vēl šajā numurā

18.02.2010., Nr. 28

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts kontrole: Par valsts budžeta līdzekļu izlietošanu sportam

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nenodrošina, ka valsts piešķirtie budžeta līdzekļi sportam pilnā apjomā sasniedz piešķiršanas mērķi un tiek efektīvi izlietoti, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

IZM sportam piešķirtos līdzekļus administrē necaurskatāmi, tā nav izstrādājusi tādu sporta nozares finansēšanas normatīvo regulējumu, kas nodrošinātu plānveidīgu un uz mērķu sasniegšanu orientētu sistēmas darbību, kā arī nav izveidojusi vienotu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas kārtību, kas nodrošinātu līdzekļu izlietojuma kontroli.

Ministrija nav noteikusi vienotu kārtību, kas nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu sportam izlietojuma kontroli. VK atklāja, ka revidētās organizācijas, kuras administrē IZM piešķirtos valsts budžeta līdzekļus sportam, pusotra gada laikā administrācijas izdevumiem ir izlietojušas 2 135 833 latus jeb gandrīz piekto daļu (18%) no piešķirtā finansējuma, savukārt biedrības “Latvijas Olimpiskā komiteja” (LOK) un “Latvijas Sporta federāciju padome” (LSFP), SIA “Latvijas Olimpiskā vienība” (LOV) un valsts aģentūra “Nacionālais Olimpiskais sporta metodiskais centrs” sporta federāciju finansēšanai un sporta pasākumu īstenošanai 2008. un 2009.gadā ir izlietojušas tikai aptuveni 35% no kopējiem piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Kaut arī ministrijai nav tiesiska pamatojuma šādai rīcībai, tā piešķir valsts budžeta naudu tālākai sadalei un iesaista tās izlietojuma kontrolē LOK un LSFP. Turklāt, lai arī IZM piešķir līdzekļus LOK programmu īstenošanai, kas 2008.gadā bija 6 345 025 lati un 2009.gadā – 4 823 280 lati, ministrijas rīcībā nav īstenojamo programmu un informācijas par tajās iekļautajiem izdevumiem un finansējuma saņēmējiem.

Ministrija nav noteikusi no valsts budžeta finansēto darba algu principus un pieļaujamo apmēru sporta organizācijās. Tādējādi LOK, LSFP un LOV darbinieku atalgojums 2009.gadā ir krietni – dažviet pat divas un trīs reizes pārsniedzis vidējo atalgojumu gan privātajā, gan sabiedriskajā sektorā.

Valsts budžeta līdzekļi, kas tika piešķirti starptautisku sporta pasākumu rīkošanai Latvijā, ko rīkotājs iemaksā kā drošības naudu starptautiskajās organizācijās un pēc noteikta laika atgūst, vismaz 540 000 latu nav atmaksāti valsts budžetā.

Sporta organizācijas sadarbības līgumos noteikto pasākumu rīkošanu ir nodevušas nodibinājumiem, tādējādi palielinot šo pasākumu izmaksas. Piemēram, Eiropas Čempionātu basketbolā sievietēm 2009.gadā rīkoja nevis biedrība “Latvijas Basketbola savienība”, bet gan tās izveidots nodibinājums, administratīvajiem izdevumiem izlietojot 45 843 latus.

Likumības revīzija “Valsts budžeta līdzekļu sportam administrēšanas atbilstība normatīvo aktu prasībām Izglītības un zinātnes ministrijā” ir veikta par laiku no 2008.gada 1.janvāra līdz 2009.gada 30.jūnijam. Daži revīzijā analizētie jautājumi attiecas uz 2005.gadu, 2006.gadu un 2007.gadu.

Valsts kontroles informācija

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!