Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par partiju reģistrāciju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.01.2001., Nr. 12 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2049

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursi

Vēl šajā numurā

23.01.2001., Nr. 12

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par partiju reģistrāciju

Uzņēmumu reģistrs (UR), pārņemot no Tieslietu ministrijas politisko partiju reģistrācijas lietas un tās izskatot, ir konstatējis, ka tās nav pilnīgas, un pakāpeniski veiks to sakārtošanu, pievienojot trūkstošos dokumentus. Turklāt UR uzskata, ka jāpilnveido arī normatīvie akti, nosakot detalizētākas un plašākas informācijas sniegšanu par partiju darbību. UR uzskata, ka politisko partiju reģistrāciju lietas jāsakārto pēc iespējas precīzāk, lai tās sniegtu vēlētājiem pilnīgāku pārskatu par partijas darbību.

Vairākās partiju reģistrācijas lietās trūkst dokumentu par apvienošanos vai reorganizēšanos, tādējādi tas var maldināt vēlētājus par partijas darbību un statusu. Piemēram, vienas partijas lietā nav organizācijas augstākās lēmējinstitūcijas lēmuma par reorganizēšanos, apvienojoties ar citu politisko organizāciju. Iztrūkstoši dokumenti konstatēti vairāku partiju reģistrācijas lietās, kā arī vienā lietā konstatēti lieki jeb uz citu lietu attiecināmi dokumenti.

UR tuvākajā laikā ne tikai sakārtos politisko partiju reģistrācijas lietas, lai tās interesentiem sniegtu pilnīgu informāciju par partiju darbību, bet arī papildinās informāciju elektroniskajā datu bāzē. Tāpat UR iecerējis izstrādāt priekšlikumus par normatīvo aktu grozīšanu, kas noteiktu plašākas informācijas sniegšanu par partiju darbību, piemēram, informējot par amatpersonu izmaiņām un sniedzot precīzas ziņas par reorganizācijas procesu.

"Uzņēmumu reģistrācijas lietās ir daudz skrupulozāki, detalizēti izklāstīti un juridiski pamatoti dokumenti par uzņēmuma mantisko stāvokli, amatpersonām un reorganizāciju. Uzskatu, ka politisko partiju lietām ir jābūt vēl apjomīgākām par uzņēmumu lietām, ja ne tādām pašām, tādējādi partiju darbību padarot caurspīdīgāku," atzīst UR galvenais notārs Māris Gulbis.

UR pārņēma politisko partiju un arodbiedrību reģistrēšanu no Tieslietu ministrijas Sabiedrisko un reliģisko lietu departamenta šā gada 16.janvārī, nesaņemot papildu finansējumu. Ar šīm lietām interesenti var iepazīties, iepriekš to piesakot UR kancelejā. Informācijas sniegšanā UR stingri ievēro Personas datu aizsardzības likumu, kas, aizstāvot personu politisko uzskatu brīvību, liedz iegūt ziņas par kādas konkrētas personas partijisko piederību.

Maija Celmiņa, zņēmumu reģistra Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!