• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 2. februāra noteikumi Nr. 93 "Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 23.aprīļa noteikumos Nr.164 "Prasības maģistrālajiem cauruļvadiem un maģistrālo cauruļvadu tehniskās uzraudzības kārtība"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.02.2010., Nr. 21 https://www.vestnesis.lv/ta/id/204702

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.94

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.marta noteikumos Nr.195 "Mašīnu drošības noteikumi"

Vēl šajā numurā

05.02.2010., Nr. 21

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 93

Pieņemts: 02.02.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.93

Rīgā 2010.gada 2.februārī (prot. Nr.6 4.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 23.aprīļa noteikumos Nr.164 "Prasības maģistrālajiem cauruļvadiem un maģistrālo cauruļvadu tehniskās uzraudzības kārtība"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" 3.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2002.gada 23.aprīļa noteikumos Nr.164 "Prasības maģistrālajiem cauruļvadiem un maģistrālo cauruļvadu tehniskās uzraudzības kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 64.nr.; 2004, 207.nr.; 2008, 150.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "Valsts būvinspekcija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Patērētāju tiesību aizsardzības centrs" (attiecīgā locījumā).

2. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "ārkārtas pārbaude" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "ārpuskārtas pārbaude" (attiecīgā locījumā).

3. Aizstāt 3.punktā vārdus "sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Latvijas standarts"" ar vārdiem "sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs"".

4. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" publicē Standartizācijas biroja mājaslapā internetā (www.lvs.lv) to Latvijas nacionālo standartu sarakstu, kurus var piemērot šo noteikumu prasību izpildei (turpmāk − piemērojamie standarti)."

5. Izteikt 5.1. un 5.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1. akreditēta sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā vai citā Eiropas Savienības dalībvalsts akreditācijas institūcijā atbilstoši standarta LVS EN ISO/IEC 17020:2005 "Galvenie kritēriji dažāda veida institūcijām, kas veic inspekciju" noteiktajiem kritērijiem un šo noteikumu prasībām;

5.2. apdrošinājusi savu civiltiesisko atbildību tādā apjomā, lai segtu iespējamos zaudējumus, kas var rasties kļūdaina vai nepatiesa atzinuma dēļ un aprēķināti institūcijas darbības jomas risku novērtējumā sadarbībā ar institūcijas izvēlēto apdrošinātāju."

6. Izteikt 6.punktu šādā redakcijā:

"6. Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs, kas novērtējis inspicēšanas institūcijas kompetenci, novērtē un regulāri pārbauda inspicēšanas institūcijas atbilstību šo noteikumu 5.punktā minētajām prasībām."

7. Papildināt 7.punktu aiz vārdiem "citu normatīvo aktu" ar vārdiem "piemērojamo standartu".

8. Izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Katram maģistrālajam cauruļvadam nepieciešama tehniskā pase valsts valodā (pielikums). Pasi konkrētajam maģistrālajam cauruļvadam izsniedz inspicēšanas institūcija, reģistrējot maģistrālo cauruļvadu bīstamo iekārtu reģistrā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par bīstamo iekārtu reģistrāciju."

9. Izteikt 46.punktu šādā redakcijā:

"46. Visus datus par maģistrālā cauruļvada remontu vai rekonstrukciju, kā arī par pārbaudēm, kas veiktas saistībā ar remontu vai rekonstrukciju, dokumentē. Valdītājs nodrošina šo dokumentu saglabāšanu maģistrālā cauruļvada lietošanas laikā."

10. Izteikt 47.punktu, 47.1 punkta ievaddaļu un 47.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"47. Maģistrālā cauruļvada tehniskās pārbaudes pēc valdītāja vai tā pilnvarotā pārstāvja pieprasījuma uz līguma pamata veic inspicēšanas institūcija saskaņā ar šo noteikumu V nodaļas un piemērojamo standartu prasībām.

47.1 Maģistrālā cauruļvada pirmreizējo pārbaudi veic pirms maģistrālā cauruļvada reģistrācijas bīstamo iekārtu reģistrā. Pirmreizējā pārbaude ietver:

47.1. maģistrālā cauruļvada lietošanas dokumentācijas pārbaudi, maģistrālā cauruļvada, tā sastāvdaļu un aprīkojuma (arī to izvietojuma) atbilstības pārbaudi tehnoloģiskajai shēmai;".

11. Izteikt 48.punkta ievaddaļu un 48.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"48. Maģistrālā cauruļvada kārtējās pārbaudes cauruļvada lietošanas laikā veic ne retāk kā reizi četros gados, pamatojoties uz cauruļvada valdītāja organizēto tehnisko analīžu, diagnostikas un testu rezultātiem. Kārtējā pārbaude ietver:

48.1. maģistrālā cauruļvada lietošanas dokumentācijas pārbaudi, maģistrālā cauruļvada, tā sastāvdaļu un aprīkojuma (arī to izvietojuma) atbilstības pārbaudi tehnoloģiskajai shēmai;".

12. Izteikt 62.punktu šādā redakcijā:

"62. Pēc tehniskās pārbaudes veikšanas inspicēšanas institūcija aktualizē bīstamo iekārtu reģistrā datus par maģistrālo cauruļvadu un sastāda tehniskās pārbaudes protokolu divos eksemplāros. Vienu pārbaudes protokola eksemplāru inspicēšanas institūcija izsniedz maģistrālā cauruļvada valdītājam, bet otru glabā ne mazāk kā 10 gadu pēc pārbaudes dienas."

13. Aizstāt 63.punktā vārdus "ielīmē maģistrālā cauruļvada tehniskajā pasē" ar vārdiem "izsniedz valdītājam".

14. Papildināt noteikumus ar VI1 nodaļu šādā redakcijā:

"VI1. Maģistrālo cauruļvadu valsts uzraudzība un kontrole

73.1 Patērētāju tiesību aizsardzības centrs veic maģistrālo cauruļvadu valsts uzraudzību un kontrolē, vai tie tiek lietoti atbilstoši šo noteikumu prasībām. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, veicot maģistrālo cauruļvadu uzraudzību un kontroli, ir tiesīgs:

73.1 1. administratīvi sodīt par maģistrālā cauruļvada tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem;

73.1 2. aizliegt lietot maģistrālo cauruļvadu, ja nav veikta tā tehniskā pārbaude šo noteikumu IV nodaļā minētajā kārtībā."

15. Papildināt noteikumus ar 75.2 punktu šādā redakcijā:

"75.2 Ja maģistrālie cauruļvadi jau ir reģistrēti bīstamo iekārtu reģistrā, to pases ir derīgas, kamēr ir spēkā attiecīgā maģistrālā cauruļvada pārbaudes protokols, kas izsniegts saskaņā ar šo noteikumu prasībām."

16. Izteikt pielikumu šādā redakcijā:

"Pielikums
Ministru kabineta
2002.gada 23.aprīļa
noteikumiem Nr.164

Maģistrālā cauruļvada tehniskās pases paraugs

1. Bīstamās iekārtas nosaukums Maģistrālais cauruļvads
2. Reģistrācijas numurs bīstamo iekārtu reģistrā  
3. Reģistrācijas datums bīstamo iekārtu reģistrā  
4. Valdītāja nosaukums vai vārds un uzvārds  
5. Valdītāja reģistrācijas numurs vai personas kods  
6. Valdītāja adrese  
7. Maģistrālā cauruļvada sākuma un beigu daļas atrašanās vieta (adrese)  
8. Maģistrālā cauruļvada nodošana ekspluatācijā (datums)  
9. Maģistrālā cauruļvada galvenā būvuzņēmēja nosaukums/adrese  
10. Maģistrālā cauruļvada tips  
11. Maģistrālā cauruļvada garums (km)  
12. Maģistrālā cauruļvada nosacītais diametrs (mm)  
13. Maģistrālā cauruļvada maksimāli pieļaujamais darba spiediens (bar)  
14. Transportējamais produkts  
15. Tehniskās pārbaudes veids un periodiskums  
16. Speciālie nosacījumi  
17. Cita informācija  
18. Inspicēšanas institūcijas eksperta vārds un uzvārds  
19. Inspicēšanas institūcijas eksperta paraksts

"

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs A.Kampars

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!