Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 26. janvāra noteikumi Nr. 85 "Kārtība, kādā nosaka zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru, kā arī aprēķina zaudējumus, kas saistīti ar gājēju celiņu ierīkošanu un īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.02.2010., Nr. 19 https://www.vestnesis.lv/ta/id/204546

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.89

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 4.augusta noteikumos Nr.872 "Noteikumi par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos"

Vēl šajā numurā

03.02.2010., Nr. 19

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 85

Pieņemts: 26.01.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.85

Rīgā 2010.gada 26.janvārī (prot. Nr.5 24.§)
Kārtība, kādā nosaka zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru, kā arī aprēķina zaudējumus, kas saistīti ar gājēju celiņu ierīkošanu un īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslā
Izdoti saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 36.panta piekto daļu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā nosaka zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru, kā arī aprēķina zaudējumus, kas saistīti ar gājēju celiņu ierīkošanu un īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslā atbilstoši vietējās pašvaldības teritorijas plānojumam.
2. Tiesības uz zaudējumu atlīdzību ir nekustamā īpašuma īpašniekam, kura īpašumā ierīkots gājēju celiņš vai par tā ierīkošanu pašvaldība ir pieņēmusi šo noteikumu 10.punktā minēto lēmumu (turpmāk – īpašnieks).
3. Zaudējumus neatlīdzina valsts vai pašvaldību institūcijām un valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrībām.
II. Zaudējumu atlīdzības veidi un apmērs
4. Īpašniekam tiek atlīdzināti zaudējumi, kas saistīti ar:

4.1. īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumu;

4.2. gājēju celiņa ierīkošanu un apsaimniekošanu.
5. Atlīdzinot šo noteikumu 4.1.apakšpunktā minētos zaudējumus, īpašniekam izmaksā vienreizēju atlīdzību par platību, ko aizņem gājēju celiņš. Vienreizējās atlīdzības apmēru nosaka kadastrālās vērtības apmērā par gājēju celiņa aizņemto platību. Aprēķinus veic, ņemot vērā kadastrālo vērtību, kas ir spēkā šo noteikumu 9. vai 10.punktā minētā lēmuma pieņemšanas dienā.
6. Par šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minēto zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru vietējā pašvaldība un īpašnieks vienojas, noslēdzot šo noteikumu 11.punktā minēto vienošanos. Ja vienošanās dokumentā paredzēts, ka gājēju celiņu apsaimnieko vietējā pašvaldība, īpašnieks nevar prasīt ar gājēju celiņa apsaimniekošanu saistīto zaudējumu atlīdzību.
III. Zaudējumu aprēķināšanas kārtība
7. Ja īpašnieks uzskata, ka tam ir radušies vai var rasties zaudējumi gājēju celiņa ierīkošanas dēļ, īpašnieks iesniedz vietējā pašvaldībā attiecīgu iesniegumu. Ja nekustamais īpašums ir kopīpašumā, kopīpašnieki par zaudējumu atlīdzību iesniedz vienu iesniegumu. Iesniegumā norāda:

7.1. tās zemes vienības kadastra apzīmējumu, uz kuras ir ierīkots gājēju celiņš;

7.2. zaudējumus, kas ir radušies vai var rasties gājēju celiņa ierīkošanas dēļ;

7.3. zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru.
8. Ja īpašniekam ir pieejami dokumenti, kas apliecina zaudējumu apmēru, tos pievieno iesniegumam.
9. Vietējā pašvaldība pieņem lēmumu par īpašnieka tiesībām uz zaudējumu atlīdzību, pamatojoties uz šo noteikumu 7.punktā minēto iesniegumu.
10. Ja gājēju celiņš dabā nepastāv, bet tā izveidošana paredzēta vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā, vietējā pašvaldība pieņem lēmumu par gājēju celiņa ierīkošanu.
11. Triju mēnešu laikā pēc šo noteikumu 9. vai 10.punktā minētā lēmuma pieņemšanas vietējā pašvaldība noslēdz ar īpašnieku vienošanos, kurā paredz šo noteikumu 4.1. un 4.2.apakšpunktā minēto zaudējumu atlīdzības apmēru par konkrēto gājēju celiņu, zaudējumu segšanas kārtību un termiņus, kā arī gājēju celiņa apsaimniekošanas kārtību.
12. Ja šo noteikumu 11.punktā minētajā termiņā vietējā pašvaldība un īpašnieks vienošanos nenoslēdz, vietējā pašvaldība, izvērtējot šo noteikumu 7. un 8.punktā minēto informāciju un citus apstākļus, pieņem lēmumu par zaudējumu atlīdzības apmēru par konkrēto gājēju celiņu, zaudējumu segšanas kārtību un termiņiem, kā arī gājēju celiņa apsaimniekošanas kārtību.
13. Šo noteikumu 9., 10. un 12.punktā minētos vietējās pašvaldības lēmumus īpašnieks var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
IV. Noslēguma jautājumi
14. Šo noteikumu prasības piemēro, nosakot zaudējumu atlīdzības veidu un apmēru par gājēju celiņiem, kas noteikti vietējās pašvaldības teritorijas plānojumos saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 36.panta piekto daļu un ierīkoti līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ja zaudējumi īpašniekam nav atlīdzināti, kā arī par gājēju celiņiem, kas nav ierīkoti.
15. Šo noteikumu 4.1.apakšpunktā minētos zaudējumus atlīdzina vienu reizi. Pēc īpašuma tiesību pārejas citam īpašniekam šos zaudējumus atkārtoti neatlīdzina.
16. Līdz 2012.gada 31.decembrim šo noteikumu 5. un 6.punktā paredzēto zaudējumu atlīdzību vietējās pašvaldības izmaksā atbilstoši pašvaldības budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!