• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Uzdodot vērtēt un samazināt valsts veicamās funkcijas. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.01.2010., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/ta/id/203727

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Grieķijas ārlietu ministra aizvietotāja vizīti Latvijā

Vēl šajā numurā

15.01.2010., Nr. 8

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Uzdodot vērtēt un samazināt valsts veicamās funkcijas

 14.janvārī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis visiem ministriem un KNAB priekšniekam nosūtījis rezolūcijas, ar kurām līdz 1.februārim uzdots papildināt jau uzkrāto informāciju par valsts pārvaldes funkcijām, nodrošinot 2010.gada valsts budžetam atbilstošu aktuālu datubāzi par funkciju finansēšanas līmeni, samazinājumu vai likvidāciju un tādējādi sagatavojot informatīvo pamatu turpmākajiem valsts budžeta izstrādes procesiem.

Savukārt konsultējoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas Pašvaldību savienību, minētajām valsts institūcijām jāsagatavo izvērsts un strukturēts pārskats par 2009.gadā paveikto un jāsniedz konkrēti priekšlikumi par tām pārvaldītās nozares funkcijām, pakalpojumiem, uzdevumiem, procesiem un procedūrām, no kuriem būtu iespējams atteikties vai tos vienkāršot. Šiem pārskatiem jāietver informācija: par atteikšanos no funkciju, pakalpojumu, uzdevumu, procesu un procedūru veikšanas valsts pārvaldes ietvaros; par uzdevumu deleģēšanu privātā sektora organizācijām un privātām personām; par birokrātisko procedūru biežuma, intensitātes un ilguma samazināšanu; par līdzīgu funkciju, uzdevumu, procesu un procedūru apvienošanu, tai skaitā izvērtējot visas starpnozaru un starpinstitūciju sadarbības iespējas; par funkciju izpildes procesu un procedūru standartizēšanu; par attālinātas funkciju izpildes ieviešanu; par mazāk pieprasīto funkciju, pakalpojumu un uzdevumu pieejamības vai intensitātes samazināšanas iespējām.

Valsts kanceleja 2009.gadā sadarbībā ar visām ministrijām nodrošināja 2010.gada valsts budžeta izstrādei un Reformu vadības grupas darba atbalstam nepieciešamās informācijas apkopošanu, izveidojot valsts funkciju sarakstu, kas tika ņemts par pamatu valdības sākotnējai diskusijai par valsts budžeta izdevumu daļas samazināšanu. Šāda metodika budžeta projekta izstrādāšanā Latvijā tika izmantota pirmo reizi.

Ja, salīdzinot ar 2009.gada budžeta iedalījumu, funkcijās ir notikušas būtiskas izmaiņas, Ministru prezidents lūdzis institūcijas sniegt paskaidrojumus par to būtību: funkcijas izpilde pārtraukta, funkcija deleģēta, iestāde reorganizēta u.tml. Rezolūcija paredz, ka jānorāda arī plānotās funkciju finanšu izmaksas 2010.gadā. Atskaitēs jānorāda, vai funkcijas izpildes rezultātā tiek plānots veikt maksas pakalpojumus un iekasēt nodevas, kā arī provizoriskais finanšu apjoms 2010.gadā. Institūcijām jāsniedz informācija par nodarbināto skaitu, to sadalot divās daļās – saturisko funkciju veicēji un atbalsta funkciju veicēji, pamatojoties uz pieņēmumu par darba specifiku vai laiku, kas tiek veltīts tam vai citam darbam.

Institūcijām jāsniedz pārskats arī par katras to veicamās funkcijas tiešajiem klientiem – tām sabiedrības grupām un organizācijām, kuras tieši ietekmē funkcijas īstenošana, piemēram, nodokļu maksātājiem, bezdarbniekiem, stipendiju saņēmējiem, pašvaldībām, ministrijām u.tml. Jānorāda arī funkcijas klientu skaitliskais apjoms 2009.gadā un, ja iespējams, plānotais apjoms 2010.gadā.

Lai ministrijas un citas centrālās valsts iestādes varētu izpildīt premjera rezolūcijas uzdevumus, Valsts kancelejai tās jānodrošina ar nepieciešamo informāciju un iespēju tiešsaistes veidā izmantot jau esošo funkciju uzskaites rīku.

Ministru prezidents plānojis nosūtīt līdzīga satura vēstules arī citām centrālām valsts pārvaldes iestādēm: Valsts prezidenta kancelejai, Saeimai, Tiesībsarga birojam, Valsts kontrolei, Augstākajai tiesai, Satversmes tiesai, Ģenerālprokuratūrai, Centrālajai vēlēšanu komisijai, Centrālajai zemes komisijai, NRTP, aicinot papildināt funkciju uzskaiti ar 2010.gada datiem.

Līga Krapāne, Ministru prezidenta preses sekretāre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!