Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1999. gada 1. jūnija noteikumi Nr. 203 "Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumu veikšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.06.1999., Nr. 182/183 https://www.vestnesis.lv/ta/id/20371-dezinfekcijas-dezinsekcijas-un-deratizacijas-pasakumu-veiksanas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.204

Noteikumi par īpašu uzdevumu ministra valsts pārvaldes un pašvaldību reformas jautājumos kompetenci

Vēl šajā numurā

04.06.1999., Nr. 182/183

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 203

Pieņemts: 01.06.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Latvijas Republikas Ministru kabinets

Noteikumi Nr. 203  (prot. Nr. 29, 11.§)

Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumu veikšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības

likuma 27.panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumu veikšanas kārtību, kā arī minēto pasākumu finansēšanas kārtību un prasības attiecībā uz to amatpersonu un darbinieku kvalifikāciju, kuri veic minētos pasākumus.

2. Dezinfekciju, dezinsekciju un deratizāciju infekcijas slimības perēklī organizē amatpersona ar medicīnisko izglītību, citos gadījumos — persona ar medicīnisko, veterināro, biologa vai ķīmiķa izglītību. Dezinfekciju, dezinsekciju un deratizāciju veic apmācītas personas — dezinfektori (izņemot gadījumus, ja to veic iedzīvotāji pašu spēkiem), bet uz kuģiem reisa laikā — apmācīti kuģa apkalpes locekļi (turpmāk — izpildītājs). Izpildītāju mācību pamatprogrammu apstiprina labklājības ministrs.

3. Ja dezinfekcijā, dezinsekcijā vai deratizācijā tiek izmantoti preparāti, kas satur ķīmiskas vielas un ķīmiskus produktus, kuri, pat mazās devās nonākot organismā vai nokļūstot vidē, var kaitēt cilvēka veselībai, dzīvībai, īpašumam vai videi (turpmāk — bīstams preparāts), izpildītājs iegādātos un izmantotos bīstamos preparātus uzskaita dezinfekcijā, dezinsekcijā un deratizācijā izmantojamo bīstamo preparātu uzskaites žurnālā (1.pielikums).

4. Izmantojot dezinfekcijā, dezinsekcijā un deratizācijā bīstamos preparātus, izpildītājs stingri ievēro ražotāja izstrādātās attiecīgo preparātu lietošanas instrukcijas.

5. Izpildītājs ir atbildīgs par to, lai dezinfekcija, dezinsekcija un deratizācija nenodarītu kaitējumu cilvēka veselībai, dzīvībai, īpašumam vai videi.

6. Sagatavojot dezinfekcijas un dezinsekcijas līdzekļu darba šķīdumus un veicot dezinfekciju, dezinsekciju un deratizāciju, izpildītājs lieto bīstamā preparāta drošības datu lapā noteiktos nepieciešamos individuālos aizsardzības līdzekļus (piemēram, aizsargtērpu, cimdus, respiratoru).

II. Dezinfekcija, dezinsekcija un deratizācija infekcijas slimības perēklī

7. Infekcijas slimības perēklī kārtējās dezinfekcijas (ikdienas dezinfekcijas vai atkārtotas dezinfekcijas) nepieciešamību un veidu nosaka ārstniecības persona, kas diagnosticējusi infekcijas slimību.

8. Infekcijas slimības perēklī kārtējo dezinfekciju veic:

8.1. līdz infekciozās personas hospitalizācijai;

8.2. ja infekciozā persona ārstējas mājās, — līdz brīdim, kad tā vairs nav infekcioza.

9. Ja infekciozā persona ārstējas mājās, pēc ārstniecības personas norādījuma kārtējo dezinfekciju veic iedzīvotāji pašu spēkiem un par pašu līdzekļiem, lietojot fizikālās (piemēram, gludināšana, vārīšana) un mehāniskās (piemēram, mazgāšana, telpu vēdināšana) dezinfekcijas metodes un sadzīves ķīmiskos mazgāšanas līdzekļus.

10. Infekcijas slimības perēklī noslēguma dezinfekcija (pēc infekciozās personas hospitalizācijas, pārvietošanas, izveseļošanās vai nāves) vai noslēguma dezinfekcija kopā ar dezinsekciju vai deratizāciju jāveic, ja diagnosticētā infekcijas slimība ir iekļauta labklājības ministra apstiprinātā sarakstā.

11. Ja attiecīgā infekcijas slimība ir iekļauta šo noteikumu 10.punktā minētajā sarakstā, noslēguma dezinfekciju nodrošina Sabiedrības veselības dienesta teritoriālā institūcija un to finansē no Labklājības ministrijai paredzētās valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem.

12. Sabiedrības veselības dienesta teritoriālā institūcija nodrošina noslēguma dezinfekciju pēc tam, kad labklājības ministra noteiktajā kārtībā saņemts pieteikums no ārstniecības personas, kura diagnosticējusi infekcijas slimību (vai izdalījusi infekcijas slimības ierosinātāju no vides objekta).

13. Ja attiecīgā infekcijas slimība ir iekļauta šo noteikumu 10.punktā minētajā sarakstā, infekcijas slimības perēklī, kurā konstatēti kaitīgie posmkāji (infekcijas slimību izraisītāju pārnēsātāji) un grauzēji, dezinsekciju un deratizāciju nodrošina Sabiedrības veselības dienesta teritoriālā institūcija un to finansē no Labklājības ministrijai paredzētās valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem.

III. Dezinsekcija un deratizācija

14. Visām valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām un uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) neatkarīgi no to statusa un īpašuma formas, kā arī namīpašniekiem (turpmāk — īpašnieks) ir pienākums uzturēt to īpašumā vai lietošanā esošos objektus un teritorijas higiēnas prasībām atbilstošā stāvoklī, nodrošinot kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu, un nepieļaut to ieviešanos.

15. Dezinsekcijas un deratizācijas pasākumi ietver kaitīgo posmkāju un grauzēju mitināšanās, barošanās un pārvietošanās vietu noteikšanu, kaitīgo posmkāju un grauzēju eksistencei labvēlīgu apstākļu konstatēšanu un ieteikumu sagatavošanu to novēršanai, kā arī kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu.

16. Izpildītājam aizliegts atbaidīt kaitīgos posmkājus un grauzējus ar fizikāliem vai ķīmiskiem līdzekļiem. Kaitīgos posmkājus un grauzējus atļauts iznīcināt, tikai lietojot ķīmiskās vielas vai mehāniskos līdzekļus.

17. Izpildītājs sniedz īpašniekam informāciju par izmantotajiem bīstamajiem preparātiem un to daudzumu.

18. Visus dezinsekcijas un deratizācijas pasākumus izpildītājs dokumentē objekta dezinsekcijas kartē (2.pielikums) un objekta deratizācijas kartē (3.pielikums) divos eksemplāros, no kuriem viens glabājas pie īpašnieka, bet otrs — pie izpildītāja.

IV. Noslēguma jautājumi

19. Līdz Sabiedrības veselības dienesta izveidošanai tā teritoriālo institūciju funkcijas pilda teritoriālie vides veselības centri.

20. Noteikumu izpildi kontrolē Valsts sanitārā inspekcija.

Ministru prezidents V.Krištopans

Labklājības ministrs V.Makarovs

Rīgā 1999.gada 1.jūnijā

 

1.pielikums

Ministru kabineta 1999.gada 1.jūnija

noteikumiem Nr. 203

Dezinfekcijā, dezinsekcijā un deratizācijā izmantojamo bīstamo
preparātu uzskaites žurnāls

Nr.
p.k
Bīstamā preparāta nosaukums Bīstamā preparāta izplatītājfirma Iegādātais daudzums Iegādes datums Izlietotais daudzums Izlietošanas datums
             

Labklājības ministrs V.Makarovs

 

2.pielikums

Ministru kabineta 1999.gada 1.jūnija

noteikumiem Nr. 203

Objekta dezinsekcijas karte

(Objekta dezinsekcijas karte aizpildāma divos eksemplāros, no kuriem viens atrodas pie objekta īpašnieka, bet otrs - pie izpildītāja)

Objekta nosaukums______________________ Objekta adrese_________________________

Objekta īpašnieks____________________________________ tālruņa numurs____________

Izpildītājs__________________________________________ tālruņa numurs____________

 Datums Apskatē konstatētie kaitīgie posmkāji Telpas, kurās veikta dezinsekcija, un to platība (m2) Izlietotie dezinsekcijas līdzekļi Dezinsekcijas rezultātu pārbaude Izpildītāja paraksts Objekta īpašnieka paraksts
 nosaukums  daudzums
               

 

Labklājības ministrs V.Makarovs

 

3.pielikums

Ministru kabineta 1999.gada 1.jūnija

noteikumiem Nr. 203

Objekta deratizācijas karte

(Objekta deratizācijas karte aizpildāma divos eksemplāros, no kuriem viens atrodas pie objekta īpašnieka, bet otrs - pie izpildītāja)

Objekta nosaukums______________________ Objekta adrese_________________________

Objekta īpašnieks____________________________________ tālruņa numurs____________

Izpildītājs__________________________________________ tālruņa numurs____________

 Datums Apskatē konstatētie grauzēji Telpas un teritorijas, kurās veikta deratizācija, un to platība (m2) Izlietotie deratizācijas līdzekļi Deratizācijas rezultātu pārbaude Izpildītāja paraksts Objekta īpašnieka

paraksts

 peles žurkas  nosaukums  vietu skaits  daudzums
                   

Labklājības ministrs V.Makarovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!