• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 12. janvāra noteikumi Nr. 24 "Noteikumi par uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru patvēruma meklētājam un šo izdevumu segšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.01.2010., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/ta/id/203681

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.25

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 10.februāra noteikumos Nr.137 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpu un atšķirības zīmju aprakstu, speciālā apģērba, individuālo aizsardzības...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

15.01.2010., Nr. 8

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 24

Pieņemts: 12.01.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.24

Rīgā 2010.gada 12.janvārī (prot. Nr.2 8.§)
Noteikumi par uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru patvēruma meklētājam un šo izdevumu segšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma 8.panta septīto daļu
1. Noteikumi nosaka uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru un šo izdevumu segšanas kārtību patvēruma meklētājam.
2. Uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmērs patvēruma meklētājam, kas izmitināts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk – pārvalde) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā (turpmāk – patvēruma meklētājs), ir 1,50 latu diennaktī.
3. Lai saņemtu naudas līdzekļus uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei (turpmāk – naudas līdzekļi), patvēruma meklētājs pārvaldē iesniedz iesniegumu, kurā informē par viņa rīcībā esošajiem naudas līdzekļiem, un uzrāda derīgu patvēruma meklētāja personas dokumentu.
4. Pārvaldes priekšnieka pilnvarots darbinieks (turpmāk – darbinieks) lēmumu par naudas līdzekļu piešķiršanu vai atteikumu tos piešķirt, ja patvēruma meklētājam ir pietiekami naudas līdzekļi, pieņem divu darbdienu laikā no šo noteikumu 3.punktā minētā iesnieguma saņemšanas.
5. Darbinieks naudas līdzekļus patvēruma meklētājam izmaksā reizi nedēļā priekšapmaksas veidā (septiņām dienām). Naudas līdzekļu saņemšanai patvēruma meklētājs uzrāda derīgu patvēruma meklētāja personas dokumentu.
6. Naudas līdzekļus, kuri paredzēti patvēruma meklētājam, kas nav sasniedzis 18 gadu vecumu un uzturas pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā (turpmāk – centrs), darbinieks izmaksā:

6.1. viņa pilngadīgajam ģimenes loceklim;

6.2. nepilngadīgās personas bez pavadības likumiskajam pārstāvim.
7. Ja patvēruma meklētājs bez darbinieka atļaujas atstājis centru uz laiku, ilgāku par 48 stundām, darbiniekam ir tiesības, izvērtējot patvēruma meklētāja prombūtnes faktiskos apstākļus, pieņemt lēmumu neizmaksāt naudas līdzekļus par patvēruma meklētāja prombūtnes laiku.
8. Patvēruma meklētājam ir tiesības apstrīdēt šo noteikumu 4. un 7.punktā minētos lēmumus, iesniedzot attiecīgu iesniegumu pārvaldes priekšniekam viena mēneša laikā no šo lēmumu spēkā stāšanās dienas.
9. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2005.gada 8.februāra noteikumus Nr.119 "Noteikumi par uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādes izdevumu apmēru patvēruma meklētājam un šo izdevumu segšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 27.nr.).
Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu
Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2003.gada 27.janvāra Direktīvas 2003/9/EK, kas nosaka obligātos standartus patvēruma meklētāju uzņemšanai.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministre L.Mūrniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!