• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Zemkopības ministrs: Par lauksaimniecības attīstību un ministrijas darbību. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.12.2009., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/203086

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Otrdiena, 05.01.2010.

Laidiena Nr. 1, OP 2010/1

Vēl šajā numurā

31.12.2009., Nr. 206

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Zemkopības ministrs: Par lauksaimniecības attīstību un ministrijas darbību

 Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikšanās laikā ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvjiem pārrunāja lauksaimniecības attīstību un ministrijas galvenos darbības virzienus nākamgad. Zemkopības ministrs lauksaimniekiem skaidroja gaidāmās izmaiņas atbalsta maksājumu shēmās, izstrādātos dīzeļdegvielas akcīzes nodokļa kompensācijas variantus, kā arī citas aktualitātes, kas saistītas ar finansējumu un nodokļiem 2010.gadā.

Atbildot uz lauksaimnieku jautājumiem par to, kam jāpievērš vislielākā uzmanība 2010.gadā, J.Dūklavs uzsvēra, ka vēl vairāk jāattīsta eksporta tirgi, jāveicina kooperatīvu attīstība. Ministrs norādīja, ka pozitīvas pazīmes vērojamas Krievijas tirgu apguvē, īpaši piena, gaļas un zivju sektoros. Turklāt darbs izvēršams lielajos tirdzniecības tīklos, kas Latvijā aizņem 40% sektora. Kā pozitīvu piemēru zemkopības ministrs minēja dārzeņu kooperatīvus, kuru produkcija aizvien plašāk ir atrodama lielveikalu plauktos.

Tāpat J.Dūklavs skaidroja, ka Zemkopības ministrija (ZM) veiks grozījumus Latvijas Lauku attīstības programmā 2007.–2013.gadam (LAP) un veidos kredītfondu, lai palielinātu kredītresursu pieejamību projektu īstenošanā. Tādējādi lauksaimniekiem būs iespēja saņemt kredītus ar pazeminātiem kredītprocentiem lauku saimniecību modernizācijai, lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšanai, atbalstam uzņēmumu radīšanai un attīstībai, kā arī tūrisma aktivitāšu veicināšanai.

Zemkopības ministrs arī norādīja, ka diskusijās par vienotā maksājuma (VM) shēmas ieviešanu ZM atbalsta šīs shēmas ieviešanu ar 2011.gadu, jo lauksaimniekiem saglabātos ienākumu atbalsts, kas ir līdzvērtīgs pašreiz saņemtajam tiešo maksājumu atbalsta apmēram vai daudz neatpaliek no tā. Tāpat tiks samazināts tiešo maksājumu atbalsta shēmu skaits, tādējādi samazinot administratīvo slogu lauksaimniekiem un atvieglojot administrēšanas procesu Lauku atbalsta dienestam (LAD). Izdevīgi VM shēmu ieviest ar 2011.gadu būtu arī tāpēc, ka vienotā platības maksājuma (VPM) shēma ir tikai pārejas shēma līdz 2013.gadam, kad VM saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) nosacījumiem būtu jāievieš jebkurā gadījumā. Lauksaimnieki ar ministru arī detalizēti pārrunāja VM ieviešanas pozitīvos un negatīvos aspektus.

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!