• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu ministrijas 2009. gada 17. decembra lēmums Nr. 376 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Sabiedriskais fonds "Saules vārti""". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.12.2009., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/203066

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.377

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "Vilhelms Purvītis House"

Vēl šajā numurā

31.12.2009., Nr. 206

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 376

Pieņemts: 17.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.376

Rīgā 2009.gada 17.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Sabiedriskais fonds "Saules vārti""

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/309 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu organizācijām, kuras pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma nav iesniegušas visus normatīvajos aktos noteiktos dokumentus".

Nodibinājumam "Sabiedriskais fonds "Saules vārti"" (turpmāk – Nodibinājums), pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2006.gada 13.decembra atzinumu Nr.26-2006/437, ar Finanšu ministrijas 2006.gada 19.decembra lēmumu Nr.307 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu nodibinājumam "Sabiedriskais fonds "Saules vārti""" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidiem – labdarībai, pilsoniskās sabiedrības attīstībai un kultūras atbalstīšanai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Rīgas rajona nodaļa 2009.gada 15.oktobra vēstulē informē Finanšu ministriju, ka Nodibinājums pēc vēstules saņemšanas nav iesniedzis precizējamos dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Rīgas rajona nodaļas informāciju, Nodibinājumam nosūtīja 2009.gada 10.novembra vēstuli Nr.5-6-08/4367 ar brīdinājumu par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam, ja tas neiesniegs papildus sagatavojamos un precizējamos dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2009.gada 20.novembrim.

Nodibinājums nav iesniedzis pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas nodokļu administrācijas Rīgas rajona nodaļā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Nodibinājuma Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Nodibinājumu un 2009.gada 2.decembra atzinumā Nr.23-2009/309 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam.

Nodibinājums nav ievērojis Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmis vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/309 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu, nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu nodibinājumam "Sabiedriskais fonds "Saules vārti"" (reģ. Nr.40008107898, juridiskā adrese: Rāmavas iela 21–20, Rāmava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!