Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumi Nr. 1546 "Noteikumi par bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanas un izmaksāšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2009., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202714

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1547

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumos Nr.522 "Zemes robežu strīdu komisijas darbības kārtība"

Vēl šajā numurā

28.12.2009., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1546

Pieņemts: 22.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1546

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 177.§)
Noteikumi par bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanas un izmaksāšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma
15.panta pirmo daļu, 16.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā bērna piedzimšanas pabalstu (turpmāk – pabalsts), pabalsta apmēru un tā pārskatīšanas kārtību.
2. Pabalsta apmērs ir 296 lati.
3. Pabalsta apmēru pārskata Ministru kabinets pēc labklājības ministra ierosinājuma atbilstoši valsts budžeta iespējām, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī un ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes noteikto vidējo faktisko patēriņa cenu indeksu.
4. Lai saņemtu pabalstu, tā pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā:

4.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu;

4.2. uzrāda:

4.2.1. personu apliecinošu dokumentu;

4.2.2. bērna dzimšanas apliecību vai ārvalsts kompetentās institūcijas izsniegtu dokumentu par bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju, ja bērns piedzimis ārvalstī;

4.2.3. pilnvaru, ja pabalstu pieprasa ar pilnvarotas personas starpniecību.
5. Ārvalstī izsniegtu dokumentu, kas apliecina bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju (turpmāk – ārvalsts dokuments), pielīdzina Latvijā izsniegtam dokumentam, kas apliecina bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju, ja tas atbilst šādām prasībām:

5.1. ārvalsts dokuments satur informāciju par bērna piedzimšanas vietu un laiku;

5.2. ārvalsts dokumentam ir pievienots Valsts valodas likuma 10.panta trešajā daļā noteiktajā kārtībā apliecināts tulkojums valsts valodā, izņemot gadījumus, kuros atbilstoši Valsts valodas likuma 10.panta ceturtajai daļai ārvalsts dokumentu var pieņemt un izskatīt bez tulkojuma valsts valodā;

5.3. persona, kurai izsniegts ārvalsts dokuments, ir ievērojusi Dokumentu legalizācijas likumā noteikto kārtību attiecīgajā ārvalstī izsniegto dokumentu īstuma apliecināšanai.
6. Ja pabalstu pieprasa aizbildnis, viņš papildus šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētajiem dokumentiem uzrāda dokumentu par aizbildnības nodibināšanu.
7. Dokumentus par pabalsta piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa izskata un lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai pamatotu atteikumu piešķirt pabalstu, ja nav ievērotas šajos noteikumos minētās prasības, pieņem mēneša laikā pēc dokumentu saņemšanas.
8. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa atsaka piešķirt pabalstu, ja persona neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā un šajos noteikumos noteiktajiem pabalsta saņemšanas nosacījumiem.
9. Pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra bez maksas pārskaita pabalsta saņēmēja kontā.
10. Ja pabalsta saņēmēja vainas dēļ ir nepamatoti saņemts pabalsts, pabalsta saņēmējam ir pienākums atmaksāt attiecīgo summu labprātīgi vai tā tiek ieturēta no tiem valsts sociālajiem pabalstiem vai valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.
11. Ja pabalsta saņēmējs nepamatoti saņemto pabalsta summu neatmaksā labprātīgi vai valsts sociālo pabalstu vai valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu izmaksa tiek pārtraukta pirms parāda dzēšanas, attiecīgo summu piedzen, iesniedzot izpildrīkojumu tiesu izpildītājam administratīvā akta piespiedu izpildei.
12. Ja pabalsta saņēmējs tam piešķirto pabalstu laikus nav saņēmis Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ, personai attiecīgo pabalsta summu izmaksā ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc dienas, kad konstatēta kļūda.
13. Par bērniem, kas dzimuši līdz 2010.gada 4.aprīlim (ieskaitot), papildus bērna piedzimšanas pabalstam tiek piešķirta un izmaksāta piemaksa. Par pirmā bērna piedzimšanu papildus pabalstam piešķir 100 latu, par otrā bērna piedzimšanu – 150 latu, par trešā bērna un katra nākamā bērna piedzimšanu – 200 latu. Nosakot kopējo pabalsta apmēru par katru bērnu, ģimenes bērnu skaitu nosaka normatīvajos aktos par ģimenes valsts pabalsta piešķiršanu noteiktajā kārtībā.
14. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!