• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu ministrijas 2009. gada 11. decembra lēmums Nr. 369 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "NEPALIEC VIENS"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.12.2009., Nr. 201 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202512

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.370

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Hope to people"

Vēl šajā numurā

22.12.2009., Nr. 201

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 369

Pieņemts: 11.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.369

Rīgā 2009.gada 11.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "NEPALIEC VIENS"

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/309 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu organizācijām, kuras pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma nav iesniegušas visus normatīvajos aktos noteiktos dokumentus".

Biedrībai "NEPALIEC VIENS" (turpmāk – Biedrība), pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 21.maija atzinumu Nr.8-2008/83, ar Finanšu ministrijas 2008.gada 29.maija lēmumu Nr.79 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "NEPALIEC VIENS"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidam – labdarībai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam, jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Kurzemes rajona nodaļa 2009.gada 19.oktobra vēstulē informē Finanšu ministriju, ka Biedrība pēc vēstules saņemšanas lūgusi atlikt jautājuma izskatīšanu līdz š.g. 23.oktobrim. Līdz noteiktajam termiņam Biedrība nav iesniegusi precizējamos un papildus sagatavojamos dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Kurzemes rajona nodaļas informāciju, Biedrībai nosūtīja 2009.gada 10.novembra vēstuli Nr.5-6-08/4369 ar brīdinājumu par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā neiesniegs precizējamos un papildus sagatavojamos dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2009.gada 20.novembrim.

Biedrība nav iesniegusi pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas nodokļu administrācijas Kurzemes rajona nodaļā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2009.gada 2.decembra atzinumā Nr.23-2009/309 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/309 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu, nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "NEPALIEC VIENS" (reģ. Nr.40008052049, juridiskā adrese: Zentenes iela 25–30, Rīga).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!