Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 15. decembra noteikumi Nr. 1471 "Kārtība, kādā tiek noteikta un ieskaitīta valsts budžetā izmaksājamā peļņas daļa par valsts kapitāla izmantošanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.12.2009., Nr. 200 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202431-kartiba-kada-tiek-noteikta-un-ieskaitita-valsts-budzeta-izmaksajama-pelnas-dala-par-valsts-kapitala-izmantosanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.853

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

Vēl šajā numurā

21.12.2009., Nr. 200

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1471

Pieņemts: 15.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1471

Rīgā 2009.gada 15.decembrī (prot. Nr.88 104.§)
Kārtība, kādā tiek noteikta un ieskaitīta valsts budžetā izmaksājamā peļņas daļa par valsts kapitāla izmantošanu
Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību 5.panta otro daļu un likuma
"Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 3.panta pirmo daļu
1. Noteikumi nosaka valsts kapitālsabiedrībām un valsts izšķirošajā ietekmē esošām kapitālsabiedrībām minimālo dividendēs izmaksājamo peļņas daļu (procentos no sabiedrības tīrās peļņas), kā arī nosaka kārtību, kādā valsts kapitālsabiedrības, valsts izšķirošajā ietekmē esošās kapitālsabiedrības, publiski privātās un privātās kapitālsabiedrības iemaksā valsts budžetā dividendēs izmaksājamo peļņas daļu (procentos no sabiedrības tīrās peļņas).
2. Valsts kapitālsabiedrību, valsts izšķirošajā ietekmē esošo kapitālsabiedrību un privāto kapitālsabiedrību izmaksājamā valstij piekritīgā peļņas daļa (turpmāk – dividendes) ir kapitālsabiedrības dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumā noteiktā kapitālsabiedrības peļņas daļa, kura valstij piekrīt proporcionāli valstij piederošo kapitāla daļu (akciju) nominālvērtību summai.
3. Minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa, izņemot šo noteikumu 4. un 5.punktā minētos gadījumus, valsts kapitālsabiedrībām un valsts izšķirošajā ietekmē esošām kapitālsabiedrībām ir 27 procenti no attiecīgās kapitālsabiedrības tīrās peļņas, ja valsts budžeta likumā kārtējam gadam nav noteikts citādi.
4. Minimālo dividendēs izmaksājamo peļņas daļu par 2009., 2010., 2011. un 2012.gada pārskata gadu valsts izšķirošajā ietekmē esošām kapitālsabiedrībām nosaka un aprēķina 50 procentu apmērā, bet valsts kapitālsabiedrībām – 80 procentu apmērā no attiecīgās kapitālsabiedrības tīrās peļņas, ja valsts budžeta likumā kārtējam gadam nav noteikts citādi.
5. Ministru kabinets pēc kapitāla daļas turētāja pamatota priekšlikuma valsts kapitālsabiedrībai vai valsts izšķirošajā ietekmē esošai kapitālsabiedrībai var noteikt atšķirīgu dividendēs izmaksājamo minimālo peļņas daļu par attiecīgo pārskata gadu, nekā noteikts šo noteikumu 3. un 4.punktā. Priekšlikumu par atšķirīgu dividendēs izmaksājamo minimālo peļņas daļu valsts kapitāla daļas turētājs iesniedz Ministru kabinetā vienlaikus ar šādu kapitālsabiedrības tīrās peļņas izlietojuma pamatojumu:

5.1. ekonomisko pamatojumu, ja ir nepieciešams novērst draudus kapitālsabiedrības ilgtspējīgai attīstībai un konkurētspējas saglabāšanai;

5.2. tiesisko pamatojumu, ja atšķirīga dividendēs izmaksājamā minimālā peļņas daļa noteikta, pamatojoties uz kapitālsabiedrības dalībnieka līgumu;

5.3. citu pamatojumu, kas atbilst Komercdarbības atbalsta kontroles likumā noteiktajām prasībām.
6. Valsts kapitāla daļas turētājs nodrošina, ka lēmumu par valsts kapitālsabiedrības un valsts izšķirošajā ietekmē esošās kapitālsabiedrības peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu pieņem akcionāru vai dalībnieku sapulce ne vēlāk kā divus mēnešus pēc gada pārskata apstiprināšanas.
7. Valsts kapitāla daļu turētājs (valsts kapitālsabiedrības, valsts izšķirošajā ietekmē esošās kapitālsabiedrības, publiski privātās un privātās kapitālsabiedrības) piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par kapitālsabiedrības peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu informē Valsts ieņēmumu dienestu par:

7.1. kapitālsabiedrības dalībnieku vai akcionāru sapulces datumu, kurā tika apstiprināts kapitālsabiedrības gada pārskats;

7.2. dalībnieku vai akcionāru sapulces datumu, kurā tika pieņemts lēmums par kapitālsabiedrības peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu;

7.3. kapitālsabiedrības pamatkapitālu (kopējo ieguldījuma apjomu), valsts kapitāla daļām (ieguldījumu), pārskata gada peļņu, valstij piekritīgajām dividendēm un datumu, līdz kuram dividendes par valsts kapitāla izmantošanu tiks ieskaitītas valsts budžetā.
8. Valsts kapitāla daļu turētājs nodrošina, ka valsts kapitālsabiedrības un valsts izšķirošajā ietekmē esošās kapitālsabiedrības dividendes iemaksā Valsts kasē norādītajā kontā 10 dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par kapitālsabiedrības peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu, ja sabiedrības dibināšanas līgumā, statūtos vai citos tiesību aktos nav noteikts cits dividenžu izmaksas termiņš.
9. Ja dividenžu izmaksa par valsts kapitāla izmantošanu izriet no valsts budžeta likuma kārtējam gadam, valsts kapitāla daļu turētājs piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par kapitālsabiedrības peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu informē Valsts ieņēmumu dienestu par dalībnieku vai akcionāru sapulces datumu un nodrošina dividenžu iemaksu Valsts kasē norādītajā kontā šo noteikumu 8.punktā noteiktajā termiņā, ja likumā nav noteikts cits dividenžu izmaksas termiņš.
10. Ministru kabinets pēc kapitāla daļas turētāja pamatota priekšlikuma var pieņemt lēmumu par dividenžu iemaksas termiņa pagarināšanu, bet ne vēlāk kā līdz kārtējā gada divdesmitajam decembrim. Priekšlikumu par dividenžu iemaksas termiņa pagarinājumu kapitāla daļu turētājs iesniedz Ministru kabinetā vienlaikus ar Finanšu ministrijas novērtējumu par kapitāla daļu turētāja dividenžu iemaksas termiņa pagarināšanas pamatojumu.
11. Ja dividendes vai citi maksājumi par valsts kapitāla izmantošanu kapitālsabiedrības vainas dēļ nav samaksāti noteiktajā termiņā un apmērā, Valsts ieņēmumu dienests valsts vārdā kā kapitālsabiedrības kapitāla daļu īpašnieka pārstāvis aprēķina nokavējuma naudu un piedzen to Likumā par budžetu un finanšu vadību, Civillikumā, Komerclikumā un citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
12. Šo noteikumu izpildes kontroli nodrošina Valsts ieņēmumu dienests.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs E.Repše

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!