Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
ES Ministru padome: Par lauksaimniecību šābrīža ekonomiskajā situācijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.12.2009., Nr. 196 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202040

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas Ministru prezidenta piedalīšanos Eiropadomes sanāksmē Briselē 2009.gada 10.–11.decembrī

Vēl šajā numurā

15.12.2009., Nr. 196

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ES Ministru padome: Par lauksaimniecību šābrīža ekonomiskajā situācijā

 10.decembrī Parīzē notika 22.Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu lauksaimniecības ministru tikšanās, kurā tika uzsvērta lauksaimniecības nozīme šābrīža ekonomiskajā situācijā.

Dalībvalstu pārstāvji lauksaimniecības nozari nosauca par vienu no galvenajām prioritātēm, jo tā sabiedrību nodrošina ar pārtiku, dabas resursu saglabāšanu, nodarbinātību, kā arī attīstītiem un daudzveidīgiem lauku reģioniem.

Tikšanās laikā tika uzvērts, ka lauksaimniecība ir galvenā atslēga Eiropas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai. Lai nodrošinātu šo galveno mērķu sasniegšanu, ir jārod līdzsvarota pieeja, kas nodrošinātu gan tirgus intereses, gan arī nepieciešamību pēc drošas, veselīgas un augstas kvalitātes pārtikas, sakoptas vides un lauku teritorijām.

Ņemot vērā šābrīža klimata izmaiņas, globālo pārtikas nedrošību, ievērojamās cenu svārstības pasaules tirgos, ir nepieciešama ambicioza, plaša mēroga politika ar adekvātu finansējumu, kas nodrošinātu Eiropas neatkarību šajos jautājumos.

Tiekoties tika noteikti vairāki būtiski turpmākās darbības pamatprincipi, lai uzlabotu ekonomisko situāciju Eiropas Savienības dalībvalstīs:

• jāveido tāds Eiropas pārtikas modelis, kas raksturo milzīgo daudzveidību, ņemot vērā, ka Eiropas lauksaimniecībai ir jābūt konkurētspējīgai un saglabājamai visā Eiropas teritorijā saskaņā ar kopēju Eiropas lauksaimniecības modeli;

• jārada lauksaimniekiem iespējas operatīvāk reaģēt uz tirgus signāliem, tādējādi attīstot visus lauksaimniecības sektorus;

• jāspēj reaģēt uz jauniem vides izaicinājumiem;

• jānodrošina sabiedrības kopējās vajadzības – pārtika un veselība, aizsargājot vidi un lauku apvidus, kā arī saglabājot tradicionālās ainavas, kas varētu būt atkarīgs ne tikai no lauksaimniekiem, bet arī no visas sabiedrības kopumā.

Dalībvalstu ministri vienojās, ka ir gatavi kopīgi izvērtēt visas iespējas un instrumentus, lai spētu sasniegt noteiktos mērķus, vienojoties arī par to, ka būtu jāievēro vienlīdzības princips visām dalībvalstīm, tostarp attiecībā uz atbalsta maksājumu sistēmas pārskatīšanu.

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!