Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ārlietu ministrija: Par labvēlīgu tiesas spriedumu "Laval un partneri" lietā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.12.2009., Nr. 191 https://www.vestnesis.lv/ta/id/201574

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrija: Par dabasgāzes tirgu līdz 2014.gadam

Vēl šajā numurā

04.12.2009., Nr. 191

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ārlietu ministrija: Par labvēlīgu spriedumu “Laval un partneri” lietā

2.decembrī Zviedrijas darba tiesa pasludināja spriedumu “Laval un partneri” lietā pret Zviedrijas Celtnieku arodbiedrību, kā arī Elektriķu arodbiedrību. Saskaņā ar tiesas spriedumu Zviedrijas arodbiedrībām ir jāsamaksā Latvijas uzņēmumam 2,7 miljoni zviedru kronu (180 900 latu), kompensējot zaudējumus, kas radušies arodbiedrību nelikumīgo darbību rezultātā, kā arī jāsedz tiesu izdevumi.

Latvijas Ārlietu ministrija apsveic Zviedrijas darba tiesas spriedumu un ir gandarīta, ka tiesiskais strīds starp Latvijas uzņēmumu un Zviedrijas Celtnieku arodbiedrību ir atrisināts, balstoties uz Eiropas Savienības tiesas spriedumā noteiktajiem pamatprincipiem.

Tiesas spriedums atbilst Latvijas valdības pozīcijai.

Tiesas spriedums atbilst Latvijas valdības pozīcijai, ka arodbiedrībām ir tiesības uz kolektīvu rīcību, aizstāvot strādājošo tiesības. Tomēr šajā gadījumā blokāde neliecināja par darbinieku tiesību aizsardzību, bet cīņu pret citas ES dalībvalsts uzņēmuma tiesībām sniegt pakalpojumus vienotajā ES tirgū.

Latvijas valdības nekavējoša iesaiste strīda risināšanā novērsa līdzīgu gadījumu atkārtošanos attiecībā uz citu jauno ES dalībvalstu uzņēmumu diskrimināciju iekšējā tirgū.

2004.gada jūnijā izraisījās strīds starp Zviedrijas Celtnieku arodbiedrību un Latvijas uzņēmumu “Laval un partneri”, kas 2005.gada 29.aprīlī nonāca izskatīšanā Eiropas Savienības tiesā prejudiciālā nolēmuma saņemšanai. Latvijas valdība 2006.gada 10.janvārī pieņēma lēmumu iesaistīties lietā, atbalstot brīvas pakalpojumu sniegšanas tiesības Eiropas Savienībā un nosūtot ES tiesai savus rakstiskos apsvērumus. ES tiesas 2007.gada 18.decembra spriedums pamatos atbilda Latvijas valdības pozīcijai un bija labvēlīgs Latvijas uzņēmumam.

Latvijas pozīcija lietā nemainīgi ir bijusi, ka minētajā konfliktā ir novērojami Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 49.panta (brīva pakalpojumu kustība) pārkāpumi. Attiecīgais pants aizliedz ierobežot pakalpojumu sniegšanas brīvību citu dalībvalstu pilsoņiem, kas veic uzņēmējdarbību citā Kopienas dalībvalstī. Šeit tiek pārkāpts arī EK dibināšanas līguma 12.pants (diskriminācijas aizliegums pilsonības dēļ). Latvija uzskatīja, ka, iespējams, Zviedrija ir nepilnīgi ieviesusi direktīvu Nr.96/71 par darbinieku nosūtīšanu veikt darbu pakalpojumu sniegšanas ietvaros, kuras mērķis ir radīt godīgu konkurenci iekšējā tirgū.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!