Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 15. februāra noteikumi Nr. 73 "Pedagogu darba samaksas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.03.2000., Nr. 69/70 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2014

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.74

Noteikumi par 2000.gada valsts pamatbudžeta programmas "Pedagogu darba samaksas reforma" izdevumu sadalījumu pa ministriju (centrālo valsts iestāžu) un pašvaldību programmām un apakšprogrammām

Vēl šajā numurā

01.03.2000., Nr. 69/70

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 73

Pieņemts: 15.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Precizēts 02.03.2000., Latvijas Vēstnesis Nr.71/72 (1982/1983)

 Ministru kabineta noteikumi Nr.73

(prot. Nr.8, 38.§)

Pedagogu darba samaksas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 16. un 22.punktu

I. Vispārīgais jautājums

1. Šie noteikumi nosaka no budžeta finansējamo iestāžu pedagogu (turpmāk - pedagogi) darba samaksas kārtību, darba samaksas apmēru un darba slodzes lielumu.

II. Pedagoga minimālā mēneša amatalga (algas likme) un darba algas noteikšanas kārtība

2. Mēneša amatalgu (algas likmi) pedagogam nosaka par darba laiku astronomiskajās stundās. Īsos pārtraukumus (starpbrīžus) starp mācību stundām, nodarbībām vai lekcijām ieskaita darba laikā.

3. Augstākās izglītības iestādēs pedagogu minimālo mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikuma 1.tabulu.

4. Izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un struktūrvienību vadītāju minimālo mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikuma 2.tabulu.

5. Pārējo pedagogu (pedagogu, uz kuriem nav attiecināms šo noteikumu 3. vai 4.punkts) minimālo mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikuma 3.tabulu.

6. Izglītības iestādes vadītāja mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka pēc stāvokļa uz 1.septembri:

6.1. pašvaldības izglītības pārvalde pēc saskaņošanas ar attiecīgo pašvaldību - pašvaldību izglītības iestāžu vadītājiem;

6.2. attiecīgā ministrija - ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem (izņemot augstākās izglītības iestāžu rektorus).

7. Pedagogu darba algu (darba samaksas daļu, kas noteikta, ņemot vērā pedagoga mēneša amatalgu (algas likmi) un slodzi), izņemot izglītības iestāžu vadītāju un šo noteikumu 1.pielikuma 1.tabulā minētajos amatos strādājošo darba algu, nosaka izglītības iestādes vadītājs:

7.1. vispārējās pamata un vidējās izglītības iestādēs, mūzikas un mākslas skolās - pēc stāvokļa uz 1.septembri un 1.janvāri;

7.2. pārējās izglītības iestādēs - pēc stāvokļa uz 1.septembri.

8. Ja mācību gada laikā mainās pedagoga mēneša amatalgas (algas likmes) noteikšanas kritēriji (pedagoģiskā darba stāžs vai profesionālā kvalifikācija), pārtarifikācija jāveic:

8.1. pamatdarba vietā - ar nākamo darbadienu pēc pārmaiņām pedagoģiskā darba stāžā vai profesionālās kvalifikācijas maiņu apliecinoša dokumenta iesniegšanas;

8.2.  papildu darba vietā - ar nākamo darbadienu pēc pedagoģiskā darba stāža vai profesionālās kvalifikācijas maiņu apliecinoša dokumenta iesniegšanas.

9. Ja pedagoga mēneša amatalgas (algas likmes) noteikšanas kritēriji mainās kārtējā atvaļinājuma, mācību atvaļinājuma, komandējuma vai pārejošas darbnespējas laikā, pedagoga darba pārtarifikāciju veic ar pirmo darbadienu pēc darba pārtraukuma.

10. Izglītības iestāžu vadītājiem un viņu vietniekiem papildu pedagoģiskā darba apjoms nedrīkst pārsniegt vidēji 12 mācību stundas nedēļā (480 stundas gadā), pirmsskolas iestāžu vadītājiem un metodiķiem - 0,5 darba likmes.

11. Izglītības iestāžu vadītājiem un viņu vietniekiem papildu pedagoģisko darbu tarificē un darba algu par to izmaksā pēc tādiem pašiem nosacījumiem kā pamatdarbā strādājošiem pedagogiem.

12. Pamatdarba vietā strādājošiem pedagogiem, kuriem ir noteikta darba slodze (pedagogam tarificētais mācību (audzināšanas) darba apjoms (stundu skaits) nedēļā vai gadā) nedēļā, mēneša darba algu aprēķina, mēneša amatalgu (algas likmi) reizinot ar faktisko darba slodzi nedēļā un iegūto reizinājumu dalot ar to darba slodzi nedēļā, kura atbilst vienai darba likmei saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu.

13. Pamatdarba vietā strādājošiem profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem, kuriem ir noteikta darba slodze gadā, mēneša vidējo darba algu aprēķina, mēneša amatalgu (algas likmi) reizinot ar noteikto stundu skaitu gadā un iegūto reizinājumu dalot ar darba slodzi gadā, kas atbilst vienai darba likmei saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu.

14. Pedagogiem, kas pieņemti darbā vasaras brīvlaikā, līdz mācību gada sākumam darba algu aprēķina atbilstoši mēneša amatalgai (algas likmei), kura nepārsniedz vienai darba likmei atbilstošu darba slodzi saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu.

15. Pedagogiem, kuriem no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ mācību gada laikā samazināta darba slodze, līdz tarifikācijas termiņa beigām maksā:

15.1. darba algu par faktiski nostrādāto stundu skaitu, ja samazinātā darba slodze ir lielāka par vienai darba likmei atbilstošu darba slodzi;

15.2. mēneša amatalgu (algas likmi), ja samazinātā darba slodze ir mazāka par vienai darba likmei atbilstošu darba slodzi un ja pedagogam nav iespējams piedāvāt papildu pedagoģiskā darba slodzi;

15.3. darba algu, kas noteikta tarifikācijā, ja darba slodze bijusi noteikta mazāka par vienai darba likmei atbilstošu darba slodzi.

16. Šo noteikumu 15.punktu nepiemēro, ja pedagoga darba slodze mācību gada otrajā pusgadā samazināta saskaņā ar mācību plānu.

17. Stundu atalgojumu var piemērot samaksai par mācību stundām:

17.1. pedagogam, kas ne ilgāk kā divus mēnešus aizvietojis slimības vai citu iemeslu dēļ promesošu pedagogu. Ja aizvietošana turpinās ilgāk par diviem mēnešiem, atalgojumu pamatdarba vietā strādājošam pedagogam maksā, sākot ar pirmo aizvietošanas dienu, par visām faktiski nostrādātajām darba slodzes stundām šo noteikumu 12.punktā noteiktajā kārtībā;

17.2. tās pašas izglītības iestādes darbiniekam, kas nestrādā pedagoga amatā;

17.3. jebkuram uzaicinātam darbiniekam, kas veic pedagoģisko darbību ārpus savas pamatdarba vietas.

18. Pedagogi, kuri saņem stundu atalgojumu un skolu brīvlaikā nevada mācību stundas, atalgojumu par šo laiku nesaņem.

19. Stundas algas likmi aprēķina, dalot mēneša algas likmi:

19.1. ar 84 - par 21 stundu nedēļā;

19.2. ar 96 - par 24 stundām nedēļā;

19.3. ar 120 - par 30 stundām nedēļā;

19.4. ar 144,7 - par 36 stundām nedēļā;

19.5. ar 168,7 - par 40 stundām nedēļā;

19.6. ar 64 - par 640 stundām gadā;

19.7. ar 84 - par 840 stundām gadā;

19.8. ar 96 - par 960 stundām gadā.

20. Arod(amat)mācības skolotājiem stundu atalgojumu piemēro šādos gadījumos:

20.1. ja nepietiekamas darba slodzes dēļ nevar noteikt arod(amat)mācības skolotāja štata vienību;

20.2. par stundām, kas nostrādātas virs darba slodzes, kura atbilst vienai darba likmei saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu, aizvietojot uz laiku promesošo arod(amat)mācības skolotāju.

III. Pedagogu darba likme, darba slodze un pedagoģiskā darba stāžs

21. Pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai darba likmei, - pedagoga mācību (audzināšanas) darba normatīvais stundu skaits nedēļā vai gadā - noteikta šo noteikumu 2.pielikumā.

22. Pedagoga darba slodzē ieskaitāma arī klases (grupas) audzināšana, kas tarificējama kā mācību stundas. Klases (grupas) audzināšanai vispārējās izglītības iestādēs un grupas audzināšanai profesionālās izglītības iestādēs paredzēts šāds stundu skaits:

22.1. līdz divarpus mācību stundām nedēļā katrai klasei (grupai), ja klasē (grupā) ir līdz 15 izglītojamo;

22.2. līdz trim mācību stundām nedēļā katrai klasei (grupai), ja klasē (grupā) ir no 16 līdz 25 izglītojamiem;

22.3. līdz četrām mācību stundām nedēļā katrai klasei (grupai), ja klasē (grupā) ir vairāk nekā 25 izglītojamie.

23. Samaksa par klases (grupas) audzināšanu nav paredzēta internātskolās, izglītības iestādēs, kurās tiek paaugstināta izglītojamo kvalifikācija, vakara (maiņu) arodskolās (grupās, nodaļās), sociālās korekcijas izglītības iestādēs un profesionālās izglītības iestādēs, kas atrodas ieslodzījuma vietās.

24. Izglītības iestādēs, kurās apgūst pamatizglītības vai vidējās izglītības programmas, izglītojamo rakstudarbu labošanu valodā, literatūrā un matemātikā tarificē ar šādu pedagoga darba stundu skaitu nedēļā par vienu darba likmi:

24.1. divas stundas, ja klasē (grupā) ir no 8 līdz 15 izglītojamiem;

24.2. trīs stundas, ja klasē (grupā) ir no 16 līdz 25 izglītojamiem;

24.3. piecas stundas, ja klasē (grupā) ir vairāk nekā 25 izglītojamie.

25. Šo noteikumu 22. un 24.punktā minētās normas nosaka pēc stāvokļa uz 1.septembri un 1.janvāri, izņemot profesionālās izglītības iestādēs.

26. Ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem profesionālās izglītības iestādes pedagogs ir atbrīvots no mācību stundu vadīšanas (saglabājot vai nesaglabājot darba algu), viņam noteikto darba slodzi samazina par vienu desmito daļu par katru pilno prombūtnes mēnesi (par nepilnu mēnesi - ievērojot kavēto darba dienu skaitu).

27. Mācību gada sākumā noteikto pedagoga mēneša darba algu šo noteikumu 26.punktā minētajā gadījumā nesamazina.

28. Ja saskaņā ar šo noteikumu 26.punktu pedagogam ir samazināta darba slodze, tad par stundām, kas mācību gada laikā nostrādātas virs samazinātās darba slodzes, pedagogam maksā papildus pēc stundas algas likmes.

29. Izglītības iestādes sporta organizatora mēneša amatalgā (algas likmē) ietverta samaksa par septiņām darba stundām nedēļā (280 darba stundām gadā). Par darba stundām, kas nostrādātas virs amatalgā ietvertās darba slodzes, sporta organizatoram nosaka papildu atalgojumu.

30. Pedagoģiskā darba stāžā ieskaita:

30.1. laiku, kas nostrādāts Ministru kabineta 1999.gada 26.oktobra noteikumos Nr.367 "Noteikumi par pedagogu profesiju un amatu sarakstu" noteiktajos pedagogu amatos (ne mazāk kā 240 pedagoģiskā darba stundu kalendāra gadā);

30.2. laiku, kas nostrādāts visos amatos, kuri līdz šo noteikumu spēkā stāšanās brīdim bija atzīti par tādiem, kurus ieskaita pedagoģiskā darba stāžā;

30.3. laiku, kas nostrādāts šādos amatos (ja tieši pirms tam ir strādāts pedagoga amatā):

30.3.1. pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs;

30.3.2. izglītības valsts inspektors;

30.3.3. rajona (pilsētas) bērna tiesību aizsardzības inspektors;

30.4. obligātā militārā dienesta laiku, ja tieši pirms tam ne mazāk kā mēnesis ir nostrādāts pedagoga amatā un bez pārtraukuma atsākts pedagoga darbs;

30.5. laiku, kas nostrādāts vēlētā amatā, civildienesta ierēdņa (ierēdņa kandidāta) amatā vai citādā amatā izglītības valsts pārvaldes vai izglītības darbinieku arodbiedrības institūcijās, ja tieši pirms tam ne mazāk kā mēnesis ir nostrādāts pedagoga amatā un bez pārtraukuma atsākts pedagoga darbs;

30.6. arod(amat)mācības un speciālo priekšmetu skolotājiem - laiku, kas nostrādāts uzņēmumos (uzņēmējsabiedrībās), iestādēs un organizācijās specialitātē, kas atbilst mācību priekšmeta profilam;

30.7. grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku, kā arī atvaļinājuma bērna kopšanai līdz triju gadu vecumam laiku, ja tieši pirms tam ne mazāk kā mēnesis ir nostrādāts pedagoga amatā un bez pārtraukuma atsākts pedagoga darbs.

IV. Piemaksu noteikšanas kārtība

31. Piemaksu par darba kvalitāti (izņemot augstākās izglītības iestādēs) nosaka pēc stāvokļa uz 1.septembri:

31.1. ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem - attiecīgās ministrijas izveidota komisija;

31.2. pašvaldību pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem - attiecīgās pašvaldības izglītības pārvaldes izveidota komisija;

31.3. pedagogiem (izņemot izglītības iestādes vadītāju) - attiecīgās izglītības iestādes vadītāja apstiprināta komisija.

32. Piemaksu par darbu specifiskos apstākļos nosaka saskaņā ar šo noteikumu 3.pielikumu.

33. Piemaksu par divās daļās sadalītu darbadienu nosaka pedagogam, kura darba slodze nav lielāka par vienu darba likmi un kuram ar viņa piekrišanu pamatdarbā noteikta divās daļās sadalīta darbadiena, ja pārtraukums ir ilgāks par divām stundām. Piemaksa nosakāma 20 procentu apmērā no attiecīgā pedagoga mēneša amatalgas (algas likmes) vai pēc stundas tarifa likmes proporcionāli nostrādāto stundu skaitam par sadalītas darbadienas režīmā nostrādāto laiku. Pārtraukuma laiku darba laikā neieskaita.

34. Piemaksu par papildu pedagoģisko darbu (par amatu vai profesiju apvienošanu, darba zonas paplašināšanu (darba apjoma palielināšanu) vai par promesoša pedagoga aizstāšanu) pedagogam piešķir un piemaksas apmēru nosaka attiecīgās izglītības iestādes vadītājs iestādes darba samaksas fonda ietvaros. Piemaksa nosakāma līdz 50 procentu apmērā no mēneša amatalgas (algas likmes) vai stundas tarifa likmes, kas noteikta papildu darba veicējam.

35. Ņemot vērā katra pedagoga personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti, viņu var materiāli stimulēt, izmantojot šim nolūkam ieekonomētos darba samaksas fonda līdzekļus. Izglītības iestāžu vadītājiem paredzētās materiālās stimulēšanas apmērus nosaka attiecīgā ministrija (ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem) un pašvaldības izglītības pārvalde (pašvaldību pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem), pārējiem pedagogiem - iestādes vadītājs saskaņā ar viņa apstiprinātiem materiālās stimulēšanas kritērijiem (kārtību).

V. Pedagogu darba samaksas fonds

36. Pedagogu darba samaksas fondu veido pedagogu darba algas fonds, fonds piemaksām par darba kvalitāti un pārējo piemaksu fonds.

37. Pedagogu darba samaksas fonda apmēru nosaka:

37.1. attiecīgā ministrija - ministriju pārziņā esošajām izglītības iestādēm;

37.2. pašvaldības izglītības pārvalde - katrai attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajai izglītības iestādei, ņemot vērā izglītojamo skaitu un izglītības pakāpes koeficientu.

38. Pedagogu darba algas fondi tiek veidoti:

38.1. ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītāju darba algas fonds - no attiecīgās ministrijas pārziņā esošo iestāžu vadītāju darba algas;

38.2. pašvaldību pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītāju darba algas fonds - no pašvaldību izglītības iestāžu vadītāju darba algas;

38.3. izglītības iestādes pedagogu darba algas fonds - no attiecīgajā izglītības iestādē strādājošo pedagogu (izņemot iestādes vadītāju) darba algas.

39. Pedagogu (izņemot augstākās izglītības iestādēs strādājošos) darba kvalitātes stimulēšanai tiek veidots fonds piemaksām par darba kvalitāti, nosakot to 10 procentu apmērā no attiecīgās izglītības iestādes pedagogu darba algas fonda.

40. Izglītības iestāžu vadītāju darba kvalitātes stimulēšanai tiek veidots fonds piemaksām par darba kvalitāti, nosakot to 10 procentu apmērā:

40.1. ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem - no attiecīgās ministrijas budžeta programmā (apakšprogrammā) ietverto izglītības iestāžu vadītāju darba algas fonda;

40.2. pašvaldību pārziņā esošo izglītības iestāžu vadītājiem - no attiecīgā rajona izglītības iestāžu vadītāju darba algas fonda.

VI. Noslēguma jautājumi

41. Šie noteikumi piemērojami valsts budžetā un pašvaldību budžetos attiecīgajam gadam apstiprinātā darba samaksas fonda ietvaros.

42. Ja saskaņā ar šiem noteikumiem pedagoga mēneša amatalga (algas likme) ir mazāka par mēneša amatalgu (algas likmi), kura noteikta līdz šo noteikumu spēkā stāšanās brīdim, pedagogam par darbu tajā pašā vai augstākā amatā izmaksājama amatalgas (algas likmes) starpība (iekļaujoties attiecīgās iestādes darba samaksas fonda ietvaros).

43. Atzīt par spēku zaudējušiem:

43.1. Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumus Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 42., 117.nr.; 1996, 49., 228./229./230.nr.; 1997, 304./305.nr.; 1998, 223./224., 241./242.nr.);

43.2. Ministru kabineta 1995.gada 25.jūlija noteikumus Nr.234 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem"" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 117.nr.; 1996, 228./229./230.nr.);

43.3. Ministru kabineta 1996.gada 24.decembra noteikumus Nr.481 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 25.jūlija noteikumos Nr.234 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem""" (Latvijas Vēstnesis, 1996, 228./229./230.nr.);

43.4. Ministru kabineta 1996.gada 24.decembra noteikumus Nr.482 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem"" (Latvijas Vēstnesis, 1996, 228./229./230.; 1997, 304./305.nr.);

43.5. Ministru kabineta 1997.gada 19.novembra noteikumus Nr.375 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem"" (Latvijas Vēstnesis, 1997, 304./305.nr.);

43.6. Ministru kabineta 1998.gada 28.jūlija noteikumus Nr.268 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem"" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 223./224.nr.);

43.7. Ministru kabineta 1998.gada 18.augusta noteikumus Nr.313 "Grozījums Ministru kabineta 1995.gada 14.marta noteikumos Nr.51 "Noteikumi par darba samaksu no budžeta finansējamo iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem"" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 241./242.nr.).

44. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.martu.  

Ministru prezidents A.Šķēle

  Izglītības un zinātnes ministrs M.Vītols

Rīgā 2000.gada 15.februārī

 

1.pielikums

Ministru kabineta

2000.gada 15.februāra noteikumiem Nr.73

Pedagogu, izglītības iestāžu vadītāju,

viņu vietnieku un struktūrvienību vadītāju

minimālās mēneša amatalgas (algas likmes)

1.tabula

Pedagogu minimālās mēneša amatalgas (algas likmes)

augstākajās izglītības iestādēs

Nr. Pedagoga amata (profesijas) nosaukums Minimālā mēneša amatalga
p.k. (algas likme) latos
1. Profesors (saskaņā ar Augstskolu likuma 28. un 29.pantu) 420
2. Rektors 200
3. Prorektors 188
4. Profesors (saskaņā ar Augstskolu likuma pārejas
noteikumu 3.punktu), asociētie profesori 175
5. Dekāns 163
6. Docents 150
7. Katedras vadītājs 138
8. Prodekāns 125
9. Lektors 113
10. Asistents 100

2.tabula

Izglītības iestāžu vadītāju, viņu vietnieku un struktūrvienību vadītāju

minimālās mēneša amatalgas (algas likmes)

Nr. Pedagoga amata (profesijas) nosaukums Minimālā mēneša amatalga
p.k. (algas likme) latos
1 2 3
1. Izglītības iestādes vadītājs izglītības iestādē,
kurā ir šāds izglītojamo skaits:
1.1 1101 un vairāk 180
1.2. no 801 līdz 1100 170
1.3. no 601 līdz 800 150
1.4. no 401 līdz 600 145
1.5. no 151 līdz 400 140
1.6. no 101 līdz 150 135
1.7. no 51 līdz 100 130
1.8. līdz 50 125
2. Izglītības iestādes vadītāja vietnieks izglītības iestādē,
kurā ir šāds izglītojamo skaits:
2.1. 1101 un vairāk 144
2.2. no 801 līdz 1100 136
2.3. no 601 līdz 800 120
2.4. no 401 līdz 600 116
2.5. no 151 līdz 400 112
2.6. no 101 līdz 150 108
2.7. no 51 līdz 100 104
2.8. līdz 50 102

1.  Interešu izglītības iestādēs izglītojamo skaitam piemēro koeficientu 0,5.

2. Visu tipu internātskolu, speciālās izglītības iestāžu (ar internātu), sociālās korekcijas izglītības iestāžu un profesionālās izglītības iestāžu (ar dienesta viesnīcu) vadītājiem un viņu vietniekiem minimālo mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka par divām pakāpēm augstāku, nekā paredzēts atbilstoši izglītojamo skaitam.

3. Valsts dibināto izglītības atbalsta iestāžu vadītājiem minimālo mēneša amatalgu (algas likmi) nosaka saskaņā ar 2.tabulas 1.1.apakšpunktu.

3.tabula

Pārējo pedagogu minimālās mēneša amatalgas (algas likmes) latos

3. Struktūrvienības vadītājs izglītības jomā 100

Piezīmes.

Nr. Pedagoga amata (profesijas) nosaukums Pedagoģiskā darba stāžs (gados)
p.k. mazāk par 5 no 5 līdz 10 vairāk par 10
1. Izglītības metodiķis valsts dibinātās
izglītības atbalsta iestādēs 104 117 130
2. Izglītības metodiķis 80 90 100
3. Pedagogs ar augstāko izglītību1 77 81 87
4. Pedagogs ar izglītību, kas iegūta pēc pilnas
vidējās izglītības ne mazāk kā trīs gadu
studijās augstskolā līdz 1995.gadam, vai
pedagogs, kas iegūst pedagoģisko izglītību,
kura atbilst Ministru kabineta noteiktajām
profesionālās kvalifikācijas prasībām,
pedagogs ar vidējo pedagoģisko izglītību2 60 63 66
5. Pedagogs ar vidējo vispārējo vai vidējo
profesionālo izglītību 50 50 52

1 Minētajai pedagogu kategorijai darba samaksas ziņā ir pielīdzināmi arod(amat)mācību skolotāji, kuri ir saņēmuši profesionālās korporācijas izsniegtu dokumentu (meistara diplomu), kā arī profesionālo mācību priekšmetu un arod(amat)mācību skolotāji, kuriem ir liela profesionālā pieredze (pēc saskaņošanas ar ministriju, kuras pakļautībā vai pārziņā atrodas attiecīgā profesionālās izglītības iestāde).

2 Minētajai pedagogu kategorijai darba samaksas ziņā profesionālās izglītības iestādēs un mākslas skolās ir pielīdzināmi pedagogi ar vidējo speciālo izglītību, ja pedagogs māca priekšmetus atbilstoši iegūtajai specialitātei.

  Izglītības un zinātnes ministrs M.Vītols

 

2.pielikums

Ministru kabineta

2000.gada 15.februāra noteikumiem Nr.73

Pedagogu darba slodze, kas atbilst vienai darba likmei

Nr. Amata nosaukums Darba slodze (stundās)
p.k. nedēļā gadā
1. Skolotājs (izņemot šī pielikuma 2., 4., 5. un 6.punktā
minētos), mūzikas skolas, profesionālās vidējās mākslas
izglītības iestādes koncertmeistars, skolotājs logopēds,
sporta treneris izglītības iestādēs, pulciņu skolotājs 21 840
2. Baleta mākslinieks - skolotājs profesionālā
horeogrāfijas izglītības iestādē 640
3. Koncertmeistars profesionālās izglītības iestādēs 24
4. Pagarinātās dienas grupas skolotājs, internāta skolotājs
vispārējās un speciālās izglītības iestādē, pirmsskolas
izglītības mūzikas skolotājs, pirmsskolas izglītības fiziskās
attīstības skolotājs, izglītības psihologs, sociālais pedagogs 30
5. Pirmsskolas izglītības skolotājs, pirmsskolas izglītības pedagogi 36
6. Izglītības metodiķis, sporta organizators izglītības iestādē,
surdopedagogs speciālās izglītības iestādes dzirdes kabinetā,
tiflopedagogs speciālās izglītības iestādes redzes kabinetā,
arod(amat)mācības skolotājs, izglītības iestādes dienesta
viesnīcas skolotājs, izglītības iestādes bibliotekārs 40
7. Lektors, asistents, koncertmeistars augstākās izglītības iestādē 600-1000
8. Profesors, asociētais profesors, docents augstākās izglītības iestādē 600-1000
 

Izglītības un zinātnes ministrs

M.Vītols

 

3.pielikums

Ministru kabineta

2000.gada 15.februāra noteikumiem Nr.73

Piemaksa par darbu specifiskos apstākļos

no budžeta finansējamo iestāžu pedagogiem

Piemaksas apmērs
Nr. Iestādes veids procentos no mēneša
p.k. amatalgas
(algas likmes)
1. Infekcijas slimību un tuberkulozes ārstniecības iestādes
un struktūrvienības; radioloģijas, rentgena un apdegumu
ārstniecības iestādes un struktūrvienības 10
2. Speciālās izglītības iestādes; sanatorijas tipa iestādes,
speciālās klases un grupas, kas paredzētas izglītojamiem ar
somatiskām slimībām, skoliozi un psihiskās attīstības aizturi
un ilgstoši slimojošiem izglītojamiem, kuriem nepieciešami
īpaši mācīšanas un audzināšanas apstākļi vai ilgstoša
uzturēšanās izglītības iestādē, ilgstoša ārstēšanās mājās vai
slimnīcā; bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu
internātskolas, zīdaiņu nami, bērnunami un patversmes,
bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpes,
audzināšanas un rehabilitācijas iestādes 10
3. Speciālās izglītības iestādes, speciālās klases un grupas, kas
paredzētas izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem,
ar dzirdes, redzes, valodas, smagiem fiziskās attīstības
traucējumiem vai psihoneiroloģiskajām slimībām 20
4. Sociālās korekcijas izglītības iestādes, kurās nepilngadīgie
tiek ievietoti ar tiesas nolēmumu, un ieslodzījuma vietās
izveidotās izglītības iestādes 30

Izglītības un zinātnes ministrs

M.Vītols

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!