Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.11.2009., Nr. 184 https://www.vestnesis.lv/ta/id/200922-par-sabiedriska-labuma-organizacijas-statusa-atnemsanu-biedribai-latvijas-parlamentaro-debasu-kustiba-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.308

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Stomas biedrība – ILCO"

Vēl šajā numurā

24.11.2009., Nr. 184

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 307

Pieņemts: 16.11.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.307

Rīgā 2009.gada 16.novembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība"

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība"" un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība" (turpmāk – Biedrība).

Biedrībai, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 10.oktobra atzinumu Nr.19-2007/230, ar Finanšu ministrijas 2007.gada 16.oktobra lēmumu Nr.186 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidiem – izglītības veicināšana un pilsoniskās sabiedrības attīstība.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk – Likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 14.septembrī nosūtīja Finanšu ministrijai vēstuli Nr.15.8.3-5b.1/18056 par to, ka Biedrība nav iesniegusi visus Likumā noteiktos dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, 2009.gada 15.oktobrī Biedrībai nosūtīja vēstuli Nr.5-6-08/3946 ar brīdinājumu par to, ka var tikt izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā neiesniegs visus Likuma 13.pantā minētos dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2009.gada 23.oktobrim.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Vidzemes priekšpilsētas nodaļa š.g. 26.oktobrī nosūtīja Finanšu ministrijai vēstuli Nr.8.1.1/43917, kurā informēja, ka Biedrība visus Likumā noteiktos dokumentus nav iesniegusi.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2009.gada 4.novembra atzinumā Nr.21-2009/271 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "Latvijas parlamentāro Debašu kustība" (reģ. Nr.40008109422, juridiskā adrese: Rīga, Strēlnieku iela 4a).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!