Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2009. gada 29. oktobra likums "Grozījums Valsts drošības iestāžu likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.11.2009., Nr. 182 https://www.vestnesis.lv/ta/id/200694-grozijums-valsts-drosibas-iestazu-likuma

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas valsts karoga likums

Vēl šajā numurā

17.11.2009., Nr. 182

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 29.10.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījums Valsts drošības iestāžu likumā

Izdarīt Valsts drošības iestāžu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 11.nr.; 1995, 18.nr.; 1996, 23.nr.; 1998, 12.nr.; 1999, 14.nr.; 2000, 15.nr.; 2002, 2., 16.nr.; 2004, 9.nr.; 2005, 14., 22.nr.; 2006, 14.nr.; 2007, 9., 16.nr.; 2009, 2., 15.nr.) šādu grozījumu:

Papildināt ceturto nodaļu ar 23.1 pantu šādā redakcijā:

23.1 pants. Pabalsti, kompensācijas un piemaksa valsts drošības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kuri pilda dienesta pienākumus ārpus valsts

(1) Laikā, kad valsts drošības iestādes amatpersona vai darbinieks pilda dienesta pienākumus ārpus valsts (izņemot gadījumus, kad amatpersona vai darbinieks pilda diplomātisko vai konsulāro dienestu, ir norīkots darbā Eiropas Savienības institūcijā kā nacionālais eksperts vai atrodas komandējumā), viņam papildus amatalgai ir tiesības saņemt:

1) algas pabalstu par dienestu ārvalstī;

2) pabalstu par laulātā uzturēšanos ārvalstī;

3) pabalstu par bērnu uzturēšanos ārvalstī;

4) pabalstu mājsaimniecības inventāra iegādei, pārceļoties uz dienesta vietu ārvalstī;

5) pabalstu dienesta vajadzībām izmantojamā transporta izdevumu segšanai;

6) kompensāciju dzīvokļa īrei, tai skaitā ar dzīvokļa īres līguma noslēgšanu saistītiem izdevumiem un komunālajiem izdevumiem;

7) bērnu skolas un pirmsskolas izdevumu kompensāciju;

8) pilnu kompensāciju par ceļa un pārcelšanās izdevumiem, dodoties uz dienesta vietu un atgriežoties no tās;

9) kompensāciju par valsts drošības iestādes amatpersonas vai darbinieka un viņa ģimenes locekļu izdevumiem veselības apdrošināšanai un apdrošināšanai pret nelaimes gadījumiem;

10) pilnu kompensāciju par viņa paša un viņa ģimenes locekļu ceļa izdevumiem, vienu reizi gadā dodoties ikgadējā atvaļinājumā uz Latviju un atgriežoties dienesta vietā.

(2) Valsts drošības iestādes amatpersonām un darbiniekiem, kuri nosūtīti dienestam Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības institūcijās un šo organizāciju dalībvalstu daudznacionālajos štābos un kuri, pamatojoties uz iepriekš minēto organizāciju lēmumu, tiek nosūtīti uz starptautiskajām operācijām, ir tiesības saņemt piemaksu un saglabājas tiesības, kas noteiktas šā panta pirmajā daļā, izņemot tiesības uz algas pabalstu par dienestu ārvalstī. Ja valsts drošības iestādes amatpersonas vai darbinieka ģimenes locekļi uzturas ārvalstī, no kuras valsts drošības iestādes amatpersona vai darbinieks šajā pantā noteiktajā kārtībā tiek nosūtīts uz starptautisko operāciju, valsts drošības iestādes amatpersonai vai darbiniekam ir tiesības saņemt algas pabalstu par dienestu ārvalstī līdz 50 procentiem.

(3) Šā panta pirmajā un otrajā daļā minēto pabalstu un kompensāciju apmērus un izmaksas kārtību atbilstoši ārvalstī esošās dienesta vietas specifiskajiem apstākļiem, kā arī šā panta otrajā daļā minētās piemaksas noteikšanas kārtību un apmēru nosaka Ministru kabinets.

(4) Šajā pantā minētos pabalstus neapliek ar likumos paredzētajiem nodokļiem un citiem obligātajiem maksājumiem.”

Likums Saeimā pieņemts 2009.gada 29.oktobrī.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2009.gada 17.novembrī

 

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2009.gada 1.decembri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!