• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu ministrijas 2009. gada 30. oktobra lēmums Nr. 278 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.11.2009., Nr. 180 https://www.vestnesis.lv/ta/id/200476

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.279

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu nodibinājumam "Nodibinājums INGRESS"

Vēl šajā numurā

12.11.2009., Nr. 180

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 278

Pieņemts: 30.10.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.278

Rīgā 2009.gada 30.oktobrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds"

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/230 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds"" un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds" (turpmāk – Nodibinājums).

Nodibinājumam, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2006.gada 20.decembra atzinumu Nr.27-2006/473, ar Finanšu ministrijas 2006.gada 28.decembra lēmumu Nr.318 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidiem – pilsoniskas sabiedrības attīstībai un zinātnes veicināšanai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk – likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Atbilstoši likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktam Finanšu ministrija lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu var pieņemt, ja sabiedriskā labuma organizācija neveic nodokļu maksājumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Zemgales priekšpilsētas nodaļa Nodibinājumam nosūtīja 2009.gada 8.maija vēstuli ar lūgumu līdz š.g. 20.maijam iesniegt iepriekšējā gada darbības pārskatu un turpmākās darbības plānu, kā arī informēja par nenomaksātiem nodokļu parādiem. Uz iepriekš minēto vēstuli Nodibinājums neatsaucās un neiesniedza visus trūkstošos dokumentus, kā arī nav nomaksājis kavētos nodokļu maksājumus. Līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 30.jūnijā nosūtīja informāciju Finanšu ministrijai par to, ka Nodibinājums nav iesniedzis visus trūkstošos dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, Nodibinājumam nosūtīja 2009.gada 27.jūlija vēstuli Nr.5-6-08/2759 ar brīdinājumu par to, ka var tikt izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam, ja tas neiesniegs visus trūkstošos dokumentus un nenomaksās nodokļu parādus līdz 2009.gada 24.augustam.

Nodibinājums nav nomaksājis nodokļu parādus, kā arī nav iesniedzis pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Zemgales priekšpilsētas nodaļā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Nodibinājuma Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Nodibinājumu un 2009.gada 7.oktobra atzinumā Nr.19-2009/230 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam.

Nodibinājums nav ievērojis Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmis vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/230 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 3. un 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu nodibinājumam "Mediju brīvības un attīstības fonds" (reģ. Nr.40008108179, juridiskā adrese: Rīga, Mūkusalas ielā 41B).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!