Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1999. gada 8. jūnija noteikumi Nr. 206 "Kārtība, kādā piesakāmas, ekspertējamas un finansējamas valsts pētījumu programmas". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.06.1999., Nr. 191/192 https://www.vestnesis.lv/ta/id/19836

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.207

Grozījums Ministru kabineta 1995.gada 31.marta noteikumos Nr.68 "Noteikumi par valsts nodevu par iedzīvotāju reģistrāciju dzīvesvietā"

Vēl šajā numurā

11.06.1999., Nr. 191/192

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 206

Pieņemts: 08.06.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 206

Rīgā 1999.gada 8.jūnijā (prot. Nr. 30, 2.§)

Kārtība, kādā piesakāmas, ekspertējamas un finansējamas valsts pētījumu programmas

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par zinātnisko darbību" 31.1 pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā piesakāmas, ekspertējamas un finansējamas valsts pētījumu programmas (turpmāk — programmas).

2. Programmu mērķu un uzdevumu izstrādi organizē Izglītības un zinātnes ministrija. Programmu mērķus un uzdevumus nosaka attiecīgās nozares ministrija, Eiropas integrācijas birojs un Valsts pārvaldes reformas birojs kopīgi ar Latvijas Zinātnes padomi, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju un minēto institūciju pieaicinātajiem zinātniekiem.

II. Programmu pieteikšana un ekspertīze

3. Programmas piesaka valsts zinātniskie centri, augstskolas un citas zinātniskās institūcijas, Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktajos termiņos iesniedzot Izglītības un zinātnes ministrijā valsts pētījumu programmas pieteikumu (pielikums).

4. Lai izvērtētu programmas pieteikumu un programmas rezultātus, izglītības un zinātnes ministrs izveido programmas komisiju (turpmāk — komisija), kurā iekļauj pa vienam pārstāvim no Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas, attiecīgās nozares ministrijas, Eiropas integrācijas biroja un Valsts pārvaldes reformas biroja.

5. Katram programmas pieteikumam tiek nodrošināta zinātniskā un tautsaimnieciskā ekspertīze.

6. Programmu pieteikumu zinātnisko ekspertīzi veic Latvijas Zinātnes padomes attiecīgo nozaru komisiju eksperti. Zinātnisko ekspertīzi veic vismaz trīs eksperti, kas nepārstāv programmas izpildītāju. Zinātniskajiem ekspertiem jābūt augsti kvalificētiem attiecīgās nozares zinātniekiem un jāatbilst Latvijas Zinātnes padomes noteiktajiem kritērijiem.

7. Programmas ekspertīzes atzinumā ekspertam jānorāda:

7.1. programmā paredzēto pētījumu zinātniskā kvalitāte;

7.2. programmas zinātniskais nodrošinājums un izpildes ticamība;

7.3. programmas vadītāja un izpildītāju zinātniskā kvalifikācija;

7.4. paredzamo rezultātu zinātniskā nozīmība.

8. Programmu pieteikumu tautsaimniecisko ekspertīzi (arī jautājumos, kas saistīti ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā) organizē attiecīgās nozares ministrija, Eiropas integrācijas birojs un Valsts pārvaldes reformas birojs. Tautsaimniecisko ekspertīzi veic vismaz divi eksperti, kas nepārstāv programmas izpildītāju.

9. Komisija, izvērtējot programmu pieteikumus, ņem vērā ekspertu atzinumus šādos jautājumos:

9.1. programmas mērķu un uzdevumu sociālā un tautsaimnieciskā aktualitāte;

9.2. programmas mērķu un uzdevumu nozīme Latvijas integrācijas procesā Eiropas Savienībā un līdzdalība Eiropas Savienības zinātnes programmās;

9.3. paredzamo rezultātu praktiskā un zinātniskā nozīmība.

10. Komisija, pamatojoties uz zinātniskās un tautsaimnieciskās ekspertīzes rezultātiem, sagatavo un iesniedz izglītības un zinātnes ministram priekšlikumus par apstiprināmajām programmām.

11. Programmu izpildītājus izvēlas konkursa kārtībā saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību pasūtījumu".

12. Noteiktā kārtībā apstiprināto programmu nosaukumus, finansējuma apmēru un izpildītāju nosaukumus Izglītības un zinātnes ministrija publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par izsolēm un konkursiem valsts un pašvaldību pasūtījuma piešķiršanai.

III. Programmas izpildes kontrole

13. Lai pārraudzītu un kontrolētu programmas izpildi, Izglītības un zinātnes ministrija izveido programmas uzraudzības grupu, kas seko, lai pētījumu virzieni atbilstu programmā noteiktajiem mērķiem un nozares attīstības prioritātēm. Programmas uzraudzības grupa darbojas saskaņā ar izglītības un zinātnes ministra apstiprinātu nolikumu. Programmas uzraudzības grupā iekļauj attiecīgās nozares ministrijas, Eiropas integrācijas biroja un Valsts pārvaldes reformas biroja ieteiktus ražotāju un zinātnes pārstāvjus.

14. Programmas uzraudzības grupa regulāri seko programmas izpildes gaitai un vismaz reizi pusgadā sniedz izglītības un zinātnes ministram ziņojumu par programmas izpildes gaitu, problēmām un iegūtajiem rezultātiem. Ja programmas uzraudzības grupas ziņojums par programmas izpildes gaitu ir negatīvs, izglītības un zinātnes ministrs ierosina novērst ziņojumā norādītos trūkumus vai pārtrauc programmas finansēšanu.

15. Programmas izpildītājs vismaz reizi gadā organizē programmas rezultātu publisku izskatīšanu un apspriešanu, pieaicinot attiecīgās nozares ministrijas, Eiropas integrācijas biroja un Valsts pārvaldes reformas biroja pārstāvjus.

IV. Programmas finansēšana

16. Programmas finansē Izglītības un zinātnes ministrija no kārtējā gadā ministrijas budžetā zinātnes finansēšanai iedalītajiem līdzekļiem.

17. Divu nedēļu laikā pēc tam, kad šo noteikumu 11.punktā minētajā kārtībā izraudzīts programmas izpildītājs, izglītības un zinātnes ministrs noslēdz ar programmas izpildītāju līgumu par programmas izpildes nodrošināšanu (turpmāk — līgums). Līgumam pievieno valsts pētījumu programmas pieteikumu, kurā norādīts programmas izpildē iesaistīto personu saraksts un programmas izmaksu kalkulācija.

18. Programmas izpildītājs līdz kārtējā gada 1.decembrim iesniedz izglītības un zinātnes ministram pārskatu par programmas (vai tās posma) izpildi un iegūtajiem rezultātiem (turpmāk — pārskats), kā arī citu līgumā paredzēto dokumentāciju.

19. Pārskatā īsi un koncentrēti jāizklāsta darba saturs un veiktā darba gaita, kā arī precīzi un nepārprotami (vēlams secīgi pa punktiem) jāanalizē iegūtie rezultāti un to praktiskā un zinātniskā nozīmība Latvijas tautsaimniecībā.

20. Ja programmas izpildītāja vai pasūtītāja interešu ievērošanas vai citu lietišķu apsvērumu dēļ atsevišķi pārskata satura elementi uzskatāmi par konfidenciāliem (piemēram, lai nodrošinātu patentu pieteikšanas prioritāti), programmas izpildītājam pārskatā par to jāsniedz nepārprotama norāde.

21. Beidzot darbu ar programmu (vai tās posmu), programmas izpildītājs kopīgi ar Izglītības un zinātnes ministriju līdz kārtējā gada 1.decembrim sastāda programmas (posma) nodošanas un pieņemšanas aktu (turpmāk — akts).

22. Izglītības un zinātnes ministrija līgumā noteiktajos termiņos pārskaita programmas izpildītājam līgumā paredzētos līdzekļus. Galīgo norēķinu par programmu (vai tās posmu) Izglītības un zinātnes ministrija veic pēc pārskata iesniegšanas un akta parakstīšanas.

23. Izglītības un zinātnes ministrija programmas izpildītāja iesniegto pārskatu nosūta izvērtēšanai Latvijas Zinātnes padomes ekspertiem, attiecīgās nozares ministrijai, Eiropas integrācijas birojam un Valsts pārvaldes reformas birojam.

24. Komisija, pamatojoties uz šo noteikumu 23.punktā minētā vērtējuma rezultātiem, mēneša laikā sagatavo un iesniedz izglītības un zinātnes ministram atzinumu par programmas rezultātiem. Komisijas atzinumu izglītības un zinātnes ministrs ņem vērā, lemjot par attiecīgās programmas turpināšanu vai jaunu programmu apstiprināšanu.

25. Programmas izpildes nodrošināšanai (piemēram, publicēšanai, šajos noteikumos minētajām ekspertīzēm un uzraudzībai) tiek paredzēti līdzekļi, kuru apmērs ir līdz vienam procentam no kārtējā gadā Izglītības un zinātnes ministrijas budžetā zinātnes finansēšanai iedalītajiem līdzekļiem. Programmas izpildi nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija.

26. Programmas kopsavilkums, komisijas atzinums un šajos noteikumos minētais ekspertu vērtējums tiek publicēts laikrakstā "Zinātnes Vēstnesis".  

Ministru prezidents V.Krištopans  

Izglītības un zinātnes ministra vietā —
kultūras ministre K.Pētersone

Pielikums
Ministru kabineta
1999. gada 8. jūnija
noteikumiem Nr. 206

Valsts pētījumu programmas pieteikums

2206.JPG (68278 BYTES)

Izglītības un zinātnes ministra vietā —
kultūras ministre K.Pētersone

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!