• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Vienmēr par mūsu un visu brīvību. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.01.2001., Nr. 11 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1981

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ar Latviju - no pirmā vārda līdz pēdējai elpai

Vēl šajā numurā

19.01.2001., Nr. 11

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Vienmēr par mūsu un visu brīvību

Vakar, 18. janvārī, barikāžu dienu atceres pasākumi bija sarīkoti arī vēsturiskajā Latvijas Tautas frontes ēkā Vecpilsētas ielā 13, kur tagad ierīkots LTF muzejs.

Daudziem barikāžu laika aktīvajiem līdzdalībniekiem klātesot, vispirms tika atklāta fotomākslinieka Vilhelma Mihailovska veidotā neparasti izteiksmīgā fotoizstāde, kur tās autors apliecinājis gan savu tiešo klātbūtni vēsturiskajiem notikumiem, gan arī savu mākslinieka talantu. Uzrunājot sapulcējušos LTF vadības veterānus un visus citus 1991. gada janvāra notikumu dalībniekus, V.Mihailovskis izteica cerību, ka kādreizējās barikādes mūs visus turpmāk tikai vienos, nevis šķels vai attālinās.

T6.JPG (21880 BYTES) T3.JPG (24215 BYTES) T2.JPG (25496 BYTES)

Tautas frontes muzeja direktore Meldra Uzsenko, Saeimas deputāts Romualds Ražuks un fotomākslinieks Vilhelms Mihailovskis, atklājot savu izstādi "Par mūsu un jūsu brīvību. Asinis Tbilisi, Baku, Viļņas, Rīgas un Maskavas ielās"

Tematiskajā seminārā: Ilze Cielava, Roberts Milbergs

(augšējā attēlā) ; vēstnieks Egidijs Bičkausks un vēstnieks Petrs Vaitiekūns (apakšējā attēlā)
T5.JPG (23868 BYTES) T4.JPG (24499 BYTES) T7.JPG (27957 BYTES) T1.JPG (23152 BYTES)
Pārrunās: Ivars Redisons, Jānis Stradiņš; Dainis Ģēģeris, Velta Puriņa, Romualds Ražuks; Tālavs Jundzis, Ivars Redisons, Sandra Kalniete; Gruzijas Tautas frontes bij. priekšsēdētājs Nodars Natadze Foto: Arnis Blumbergs, "LV"

Pēc tam notika tematisks seminārs ar nosaukumu "Par mūsu un jūsu brīvību. Asinis Tbilisi, Baku, Viļņas, Rīgas un Maskavas ielās". To atklāja LTF 1991. gada priekšsēdētājs Romualds Ražuks. Viņš sacīja, ka mums visiem skaidri jāapzinās, kā tad ir tapusi mūsu brīvība laikā, kad nebija visai skaidras ne iekšējās, ne ārējās situācijas. Daudz kas savulaik, kā izrādījās, bija atkarīgs no Latvijas tautas un citu tautu kopīgas rīcības, tiecoties uz neatkarību un demokrātiju.

Seminārā ar referātiem vai atmiņu stāstījumiem uzstājās vairāki kompetenti astoņdesmito gadu beigu un deviņdesmito gadu sākuma vēsturisko notikumu aculiecinieki un pētnieki: Egidijs Bičkausks, Lietuvas Republikas diplomātiskais pārstāvis Maskavā 1991. gada janvārī, profesors Nodars Natadze, kādreizējais Gruzijas Tautas frontes priekšsēdētājs, Jurijs Samodurovs, pārstāvis no Andreja Saharova centra un A. Saharova muzeja direktors, Irina Poņizovceva, starptautisko ekonomisko attiecību eksperte no Maskavas, Ivars Redisons, LTF valdes loceklis 1991. gadā, Ilga Apine, vēsturniece, Latvijas Universitātes profesore. Viņi visi un arī pārējie runātāji īpaši uzsvēra to, ka cīņa par brīvību galu galā ir nedalāma. Jo katra tauta, īstenojot savus centienus pēc demokrātijas un neatkarības, dabiski kļūst par palīgu un sabiedroto arī citām tautām un nācijām.

Dipl. hist. Mintauts Ducmanis, "LV" nozares redaktors

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!