Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 25. augusta noteikumi Nr. 952 "Kārtība, kādā sniedz un pārbauda informāciju par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Savienības struktūrfondu finansēto projektu ietvaros un pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.09.2009., Nr. 138 https://www.vestnesis.lv/ta/id/196793

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.967

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība"

Vēl šajā numurā

01.09.2009., Nr. 138

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 952

Pieņemts: 25.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.952

Rīgā 2009.gada 25.augustā (prot. Nr.54 54.§)
Kārtība, kādā sniedz un pārbauda informāciju par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Savienības struktūrfondu finansēto projektu ietvaros un pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās
Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un
Kohēzijas fonda vadības likuma 18.panta 12.punktu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā:

1.1. Eiropas Savienības struktūrfonda (turpmāk – struktūrfonds) finansējuma saņēmējs, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde sniedz informāciju par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu struktūrfonda finansētajā projektā (turpmāk – projekts);

1.2. struktūrfonda finansējuma saņēmējs sniedz informāciju atbildīgajai iestādei vai sadarbības iestādei par paredzamo pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu projekta attiecināmajās izmaksās;

1.3. atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde un Valsts ieņēmumu dienests pārbauda šo noteikumu 1.2.apakšpunktā minēto informāciju;

1.4. atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu projekta attiecināmajās izmaksās.
2. Projekta attiecināmās izmaksas ir struktūrfonda finansējuma saņēmēja veiktās izmaksas projekta ietvaros, kuras tiek daļēji finansētas no struktūrfonda atbilstoši apstiprinātajam projekta budžetam, kas noteikts saskaņā ar līgumu vai vienošanos par projekta īstenošanu un atbildīgās iestādes vai sadarbības iestādes pieņemto lēmumu.
3. Struktūrfonda finansējuma saņēmējs iesniedz atbildīgajā iestādē vai sadarbības iestādē pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām, kuras tas pārskata periodā paredz iekļaut projekta attiecināmajās izmaksās (turpmāk – pārskats) (1.pielikums).
4. Pārskatu iesniedz 10 darbdienu laikā pēc attiecīgā pārskata perioda beigām. Pirmais pārskata periods ir 12 mēneši, sākot no dienas, kad struktūrfonda finansējuma saņēmējs ar atbildīgo iestādi vai sadarbības iestādi noslēdzis līgumu vai vienošanos par projekta īstenošanu, bet, ja līgumā vai vienošanās nosacījumos noteiktais projekta īstenošanas periods ir īsāks par 12 mēnešiem, pārskata periods ir projekta īstenošanas periods. Ja projekta sagatavošanas izmaksas ir attiecināmās izmaksas un tās ir veiktas, pirms ar atbildīgo iestādi vai sadarbības iestādi noslēgts līgums vai vienošanās, minētās izmaksas iekļauj pārskatā par pirmo pārskata periodu. Šajā pārskatā iekļauj arī pievienotās vērtības nodokļa attiecināmās izmaksas, kas nav projekta sagatavošanas izmaksas, bet ir veiktas, pirms ar atbildīgo iestādi vai sadarbības iestādi noslēgts līgums vai vienošanās par projekta īstenošanu (ja šīs izmaksas ir attiecināmas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par aktivitātes īstenošanu). Katrs nākamais pārskata periods ir iepriekšējam pārskata periodam sekojošie 12 mēneši, bet, ja līdz projekta īstenošanas perioda beigām paliek mazāk nekā 12 mēneši, pārskata periods ir atlikušais projekta īstenošanas periods.
5. Pārskatu neiesniedz, ja struktūrfonda finansējuma saņēmējs:

5.1. projekta attiecināmajās izmaksās neparedz iekļaut pievienotās vērtības nodokli;

5.2. neveic ar pievienotās vērtības nodokli apliekamus darījumus vai veic darījumus, uz kuriem nav attiecināms likums “Par pievienotās vērtības nodokli”.
6. Ja, izvērtējot šo noteikumu 3.punktā minēto pārskatu, tiek konstatētas neprecizitātes, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde var atdot pārskatu precizēšanai struktūrfonda finansējuma saņēmējam.
7. Atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde piecu darbdienu laikā pēc pārskata saņemšanas no struktūrfonda finansējuma saņēmēja izskata pārskatu un nosūta to Valsts ieņēmumu dienestam.
8. Pēc šo noteikumu 3.punktā minētā pārskata saņemšanas Valsts ieņēmumu dienests piecu darbdienu laikā to izvērtē un, ja nepieciešams, pieprasa struktūrfonda finansējuma saņēmējam uzrādīt vai iesniegt darījumu un samaksu apliecinošu dokumentu oriģinālus vai normatīvajos aktos par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu noteiktā kārtībā apliecinātus dokumentu oriģinālu atvasinājumus pārbaudes veikšanai.
9. Struktūrfonda finansējuma saņēmējs triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 8.punktā minētā pieprasījuma saņemšanas uzrāda vai iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta pilnvarotajām amatpersonām darījumu un samaksu apliecinošu dokumentu oriģinālus vai normatīvajos aktos par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu noteiktā kārtībā apliecinātus dokumentu oriģinālu atvasinājumus pārbaudes veikšanai.
10. Valsts ieņēmumu dienests 15 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 3.punktā minētā pārskata saņemšanas un, ja nepieciešams, pēc šo noteikumu 8.punktā minēto dokumentu saņemšanas pārbauda struktūrfonda finansējuma saņēmēja iesniegtos dokumentus un divos eksemplāros sagatavo atzinumu par pārskatu (turpmāk – atzinums) (2.pielikums), norādot pievienotās vērtības nodokļa summu, kuru attiecīgi struktūrfonda finansējuma saņēmējam ir tiesības vai nav tiesību atskaitīt no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodokli likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 10.pantā noteiktajā kārtībā. Atzinuma pirmo eksemplāru kopā ar pārskatu (oriģinālu) nosūta attiecīgi atbildīgajai iestādei vai sadarbības iestādei, otro eksemplāru – struktūr­fonda finansējuma saņēmējam zināšanai. Atzinuma eksemplāru skaits nav attiecināms uz elektroniska dokumenta formā sagatavotiem atzinumiem.
11. Atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde, apstiprinot nākamo maksāju­ma pieprasījumu, kas iesniegts pēc šo noteikumu 10.punktā minētā atzinuma saņemšanas, pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa summu, kura iekļaujama projekta attiecināmajās izmaksās, pamatojoties uz šo noteikumu 10.punktā minēto atzinumu un maksājumu pamatojošajiem dokumentiem.
12. Ja struktūrfonda finansējuma saņēmējs iesniedz starpposma maksājuma pieprasījumu atbildīgajā iestādē vai sadarbības iestādē, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde:

12.1. pieņem attiecīgu lēmumu un atmaksā projekta attiecināmajās izmaksās iekļaujamo pievienotās vērtības nodokļa summu, pamatojoties uz iesniegto starpposma maksājuma pieprasījumu;

12.2. pēc šo noteikumu 10.punktā minētā atzinuma saņemšanas pārmak­sāto attiecināmajās izmaksās iekļaujamo pievienotās vērtības nodokļa summu, ja tāda ir izveidojusies, saskaņā ar līgumu vai vienošanos par projekta īstenošanu ietur no nākamā vai pēdējā struktūrfonda maksājuma pieprasījuma.
13. Šo noteikumu 11. un 12.punktā minēto lēmumu struktūrfonda saņēmējs var apstrīdēt vai strīdus risināt saskaņā ar līgumu vai vienošanos par projekta īstenošanu.
14. Ja struktūrfonda finansējuma saņēmējs ir apstrīdējis šo noteikumu 11.punktā minēto lēmumu, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde piecu darbdienu laikā no šādas informācijas saņemšanas pieprasa Valsts ieņēmumu dienestam atkārtoti izvērtēt pārskatu, ņemot vērā struktūrfonda finansējuma saņēmēja iesniegumā norādītos argumentus.
15. Valsts ieņēmumu dienests 15 darbdienu laikā pēc atkārtoti izvērtējamā pārskata saņemšanas sagatavo jaunu atzinumu un nosūta atbildīgajai iestādei vai sadarbības iestādei.
16. Ja pēc šo noteikumu 11.punktā minētā lēmuma pieņemšanas no Valsts ieņēmumu dienesta tiek saņemts jauns atzinums saskaņā ar šo noteikumu 15.punktu, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde atceļ lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz šo noteikumu 10.punktā minēto atzinumu, un pieņem jaunu lēmumu, pamatojoties uz šo noteikumu 15.punktā minēto atzinumu.
17. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 7.septembra noteikumus Nr.782 “Kārtība, kādā sniedz un pārbauda informāciju par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto un Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL finansēto projektu ietvaros un pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās” (Latvijas Vēstnesis, 2004, 153.nr.; 2005, 111.nr.; 2007, 10., 161.nr.; 2008, 104.nr.).
18. Noteikumi stājas spēkā 2009.gada 1.septembrī.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs E.Repše
1.pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 25.augusta noteikumiem Nr.952
Pārskats par pievienotās vērtības nodokļa summām, kuras struktūrfonda finansējuma saņēmējs
2007.–2013.gada plānošanas perioda pārskata periodā paredz iekļaut projekta attiecināmajās izmaksās

01.JPG (72192 bytes)

02.JPG (95530 bytes)

Finanšu ministrs E.Repše
2.pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 25.augusta noteikumiem Nr.952
Atzinuma paraugs

001.JPG (141587 bytes)

002.JPG (61478 bytes)

Finanšu ministrs E.Repše

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!