Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2009. gada 13. augusta saistošie noteikumi Nr. 17 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.08.2009., Nr. 137 https://www.vestnesis.lv/ta/id/196685

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes lēmums Nr.281

Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā

Vēl šajā numurā

28.08.2009., Nr. 137

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 17

Pieņemts: 13.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.17

Liepājā 2009.gada 13.augustā (prot. Nr.11, 11.§)

Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā

Izdoti saskaņā ar LR likuma “Par pašvaldībām” 41.panta pirmās daļas 1.punktu un
Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 14.panta trešo daļu

 

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Šie saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā pastāvīgi reģistrētie iedzīvotāji var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā.

1.2. Braukšanas maksas atvieglojumi darbojas Liepājas pilsētas maršrutu tīklā, kur pasažieru pārvadātāji veic regulāros pasažieru pārvadājumus ar tramvajiem un pilsētas maršruta autobusiem.

1.3. Braukšanas maksas atvieglojumi netiek piemēroti Liepājas pilsētas maršrutu tīkla maršrutos, kuros pasažieru pārvadājumi tiek veikti uz komerciālajiem principiem.

1.4. Pilsētas sabiedriskajā transportā mēneškartes (mēnešbiļetes) ar atlaidēm ir derīgas tikai kopā ar dokumentu, kas apliecina piederību pie atbilstošas pasažieru grupas, un ja uz braukšanas kartes norādīts tās uzrādītāja vārds un uzvārds.

1.5. Mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajā par kārtējo mēnesi var saņemt sākot no iepriekšējā mēneša 20.datuma līdz kārtējā mēneša 10.datumam akciju sabiedrībā “Liepājas autobusu parks” vai sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Liepājas tramvajs”, vai Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē “Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests”.

2. Piemērojamie braukšanas maksas atvieglojumi

2.1. Pirmsskolas vecuma bērniem ir tiesības bez maksas izmantot pilsētas maršruta autobusus un tramvajus.

2.2. Bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, ir tiesības, uzrādot apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai, bez maksas izmantot pilsētas maršruta autobusus un tramvajus.

2.3. Bērniem ar garīgās vai fiziskās attīstības traucējumiem un īpašām vajadzībām, kuri mācās speciālajās izglītības iestādēs vai speciālajās izglītības klasēs vai kuri integrēti vispārējās izglītības iestādēs, ir tiesības, uzrādot izglītības iestādes izdotu skolēnu apliecību, bez maksas izmantot pilsētas maršruta autobusus un tramvajus.

2.4. Mācību gada laikā mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētā dzīvojošie vispārējās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību.

2.5. Mācību gada laikā mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi ir tiesīgi saņemt arodizglītības, profesionālās pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļā izglītojamie, kuri uzņemti atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam, un augstākās izglītības iestāžu pilna laika studējošie, kuri studē valsts vai pašvaldību finansētajās studiju vietās. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību un skolas izziņu par uzņemšanu valsts vai pašvaldības finansētajās studiju vietās.

2.6. Mācību gada laikā mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 100% atlaidi ir tiesīgi saņemt vispārizglītojošo skolu klātienes skolēni un arodizglītības, profesionālās pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi no ģimenēm, kuru apgādībā ir 5 vai vairāk nepilngadīgi bērni. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību.

2.7. Mācību gada laikā mēneškartes braukšanai pilsētas maršrutu autobusos vai tramvajos ar 100% atlaidi ir tiesīgi saņemt vispārizglītojošo skolu klātienes skolēni, arodizglītības, profesionālās pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studenti no ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes statuss. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību un iesniegt Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests” izsniegtu izziņas kopiju par trūcīgas ģimenes statusa noteikšanu.

2.8. Donori, kuri pēdējo divu kalendāro gadu laikā pirms mēneškartes pieprasīšanas nodevuši ne mazāk kā trīs fizioloģiskās normas (1,2 litri) asinis, mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ir tiesīgi saņemt ar 50% atlaidi. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” izsniegtu izziņu un personu apliecinošu dokumentu.

2.9. Politiski represētie nestrādājošie pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī ir Ls 160,50 vai mazāks, ir tiesīgi saņemt mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un politiski represētās personas apliecību.

2.10. Latvijas savienības “ČERNOBIĻA” biedri, kuru pastāvīgā dzīvesvieta deklarēta Liepājas pilsētā, ir tiesīgi saņemt mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajā ar 50% atlaidi. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un Latvijas savienības “ČERNOBIĻA” izsniegtu apliecību.

2.11. Nestrādājošie pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī, kā arī citu valstu pensija ir Ls 145,00 vai mazāka, ir tiesīgi saņemt mēneškartes braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi no mēneškartes cenas. Lai saņemtu mēneškarti, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

2.12. Šo noteikumu 2.4., 2.5., 2.7., 2.8., 2.10.apakšpunktā minētās mēneškartes saņemamas akciju sabiedrībā “Liepājas autobusu parks” vai sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Liepājas tramvajs”.

2.13. Šo noteikumu 2.6., 2.9., 2.11.apakšpunktā minētās mēneškartes saņemamas Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē “Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests”.

3. Citi jautājumi

3.1. Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests” katru mēnesi līdz mēneša 15.datumam iesniedz pašvaldībai informāciju par iedzīvotāju skaitu, kuri izmantojuši braukšanas maksas atvieglojumus iepriekšējā mēnesī.

Akciju sabiedrība “Liepājas autobusu parks” un sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Liepājas tramvajs” veic informācijas uzskaiti noslēgto pasažieru pārvadājumu līgumu ietvaros.

3.2. Šie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!