• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 18. augusta noteikumi Nr. 923 "Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 20.februāra noteikumos Nr.133 "Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.08.2009., Nr. 133 https://www.vestnesis.lv/ta/id/196351

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.924

Grozījums Ministru kabineta 2004.gada 3.augusta noteikumos Nr.677 "Valsts kases nolikums"

Vēl šajā numurā

21.08.2009., Nr. 133

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 923

Pieņemts: 18.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.923

Rīgā 2009.gada 18.augustā (prot. Nr.53 6.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 20.februāra noteikumos Nr.133 “Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām”

Izdoti saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 28.panta ceturto daļu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 20.februāra noteikumos Nr.133 “Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 33.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 11.1 punktu šādā redakcijā:

“11.1 Elektroniska datu uzkrāšanas, glabāšanas un kontroles iekārta (turpmāk – elektroniskā kontrollente) atbilst šādām prasībām:

11.1. tai ir neizmaināma programma elektroniskās kontrollentes atmiņas vadībai, kas autonomi nodrošina datu ierakstīšanu, saglabāšanu un uzkrāšanu augošā secībā no informācijas labošanas un izdzēšanas aizsargātā elektroniskās kontrollentes atmiņā, kuras ietilpība nodrošina, lai tiktu uzkrāta un saglabāta ne mazāk kā triju gadu informācija;

11.2. tās datu masīvu glabā elektroniskajos datu nesējos;

11.3. aprēķina kontrolsummu par Z pārskata periodu, izmantojot CRC32 (IEEE 802.3) polinomu (x32 + x26 + x23 + x22 + x16 + x12 + x11 + x10 + x8 + x7 + x5 + x4 + x2 + x + 1).”

2. Papildināt 12.2.apakšpunktu aiz vārda “uztvērējmehānisms” ar vārdiem “vai elektroniskā kontrollente”.

3. Papildināt noteikumus ar 13.punktu šādā redakcijā:

“13.1 Kases sistēma papildus šo noteikumu 12. un 13.punktā minētajam var būt aprīkota ar skaidrā naudā saņemto nominālu uzskaites mehānismu.”

4. Aizstāt 16. un 17.punktā vārdus “Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē” ar vārdiem “Valsts ieņēmumu dienestā”.

5. Papildināt noteikumus ar 20.punktu šādā redakcijā:

“20.1 Kases čekā var nenorādīt kases aparāta vai kases sistēmas nodaļas numuru vai nosaukumu, ja tiek nodrošināta šo noteikumu 19.4.apakšpunktā noteiktā rekvizīta norādīšana X pārskatā un Z pārskatā.”

6. Svītrot 40.2.apakšpunktā vārdu “papildus”.

7. Aizstāt V nodaļas nosaukumā un tekstā vārdus “pārnēsājamais kases apa­rāts ar elektronisko kontrollenti” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem “kases aparāts ar kontrollentes datu nesēju” (attiecīgā locījumā).

8. Aizstāt 42.punkta otrajā teikumā vārdus “Elektroniskās kontrollentes atmiņas bloka ietilpība” ar vārdiem “Kontrollentes datu nesējs”.

9. Papildināt noteikumus ar VInodaļu šādā redakcijā:

“VI.1 Speciālās tehniskās prasības kases aparātiem un kases sistēmām ar elektronisko kontrollenti

59.1 Kases aparāti un kases sistēmas ar elektronisko kontrollenti, izņemot kases aparātus ar kontrollentes datu nesēju, atbilst šo noteikumu II nodaļā, šajā nodaļā, kā arī attiecīgi III vai IV nodaļā noteiktajām tehniskajām prasībām.

59.2 Kases aparātam un kases sistēmai ar elektronisko kontrollenti papildus šo noteikumu 59.punktā minētajam ir šāds aprīkojums:

59.1. elektroniskās kontrollentes atmiņa;

59.2. neizmaināma programma elektroniskās kontrollentes atmiņas vadībai.

59.3 Elektroniskajā kontrollentē par Z pārskata periodu aprēķināto kontrolsummu vienlaikus ar dienas (perioda) Z pārskata izdrukāšanu ieraksta kases aparāta nedzēšamajā elektroniskajā atmiņā vai kases sistēmas fiskālajā atmiņā un norāda nākamās dienas (perioda) Z pārskatā.

59.4 Visu izdrukāto kases čeku, X pārskatu un Z pārskatu rekvizītu (izņemot šo noteikumu 19.1., 20.1., 36.1. un 37.1.apakšpunktā minētos rekvizītus) precīza ierakstīšana, saglabāšana un uzkrāšana kases aparāta un kases sistēmas elektroniskajā kontrollentē noris vienlaikus ar kases čeku, X pārskatu un Z pārskatu drukāšanu.

59.5 Elektroniskās kontrollentes datus saglabā vismaz divās šādās pastāvīgās elektroniskās informācijas datu krātuvēs:

59.1. kases sistēmas fiskālās atmiņas blokā ievietotajā elektroniskās kontrollentes atmiņā vai kases aparātā ievietotajā elektroniskās kontrollentes atmiņā;

59.2. ārējās atmiņas ierīcē, kas atrodas ārpus kases sistēmas fiskālās atmiņas bloka vai ārpus kases aparāta, kurā glabājas elektroniskās kontrollentes
atmiņa.

59.6 Kases aparāts un kases sistēma ar elektronisko kontrollenti nodrošina elektroniskās kontrollentes atmiņā saglabāto un uzkrāto datu nolasīšanu ar datu nesēja palīdzību un saglabāšanu uz datu nesēja, kā arī norādīšanu datora displejā (ekrānā) un drukāšanu standarta teksta formātā pēc Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas pieprasījuma par pārbaudei nepieciešamo laikposmu.

59.7 Ārējās atmiņas ierīce nodrošina:

59.1. elektroniskās kontrollentes datu saglabāšanu vienlaikus ar kases čeku, X pārskatu un Z pārskatu drukāšanu;

59.2. datu glabāšanu teksta faila formātā, kura nosaukumu veido pēc elektroniskās kontrollentes kontrolsummas formēšanas datuma no astoņiem cipariem (pirmie četri cipari norāda gadu, nākamie divi – mēnesi un pēdējie divi – dienu) un Z pārskata numura;

59.3. katras elektroniskās kontrollentes datu glabāšanu atsevišķā failu katalogā vai atsevišķā datu krātuvē;

59.4. saglabāto elektroniskās kontrollentes datu norādīšanu datora displejā (ekrānā) un drukāšanu standarta teksta formātā pēc Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas pieprasījuma par pārbaudei nepieciešamo laikposmu.

59.8 Kases aparāta un kases sistēmas ar elektronisko kontrollenti darbs automātiski bloķējas, ja:

59.1. atslēgta elektroniskā kontrollente vai konstatēta tās programmas vai atmiņas kļūda;

59.2. fiskālā atmiņa vai nedzēšamā elektroniskā atmiņa, vai elektroniskās kontrollentes atmiņa ir pilnīgi aizpildīta;

59.3. elektroniskajā kontrollentē aprēķinātā kontrolsumma par iepriekšējās dienas (perioda) Z pārskata periodu, kas saglabāta kases sistēmas fiskālās atmiņas blokā vai kases aparātā ievietotajā elektroniskās kontrollentes atmiņā, atšķiras no ārējās atmiņas ierīcē saglabātās kontrolsummas.”

10. Izteikt informatīvo atsauci uz Eiropas Savienības direktīvām šādā redakcijā: 

“Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Tiesību normas saskaņotas ar Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības dalībvalstīm atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 1998.gada 22.jūnija Direktīvai 98/34/EK, ar ko nosaka informācijas sniegšanas kārtību tehnisko standartu un noteikumu jomā, un Eiropas Parlamenta un Padomes 1998.gada 20.jūlija Direktīvai 98/48/EK, ar kuru groza Direktīvu 98/34/EK, ar ko nosaka informācijas sniegšanas kārtību tehnisko standartu un noteikumu jomā.”

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs E.Repše

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 22.augustu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!