Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 28. jūlija noteikumi Nr. 840 "Noteikumi par kritērijiem un kārtību valsts budžeta dotācijas piešķiršanai pašvaldībām un plānošanas reģioniem Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.08.2009., Nr. 127 https://www.vestnesis.lv/ta/id/195986-noteikumi-par-kriterijiem-un-kartibu-valsts-budzeta-dotacijas-pieskirsanai-pasvaldibam-un-planosanas-regioniem-eiropas-savienib...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.874

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 27.novembra noteikumos Nr.803 "Noteikumi par Valsts probācijas dienesta datubāzē iekļaujamās informācijas apjomu un informācijas iekļaušanas un izmantošanas kārtību"

Vēl šajā numurā

12.08.2009., Nr. 127

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 840

Pieņemts: 28.07.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.840

Rīgā 2009.gada 28.jūlijā (prot. Nr.50 51.§)

Noteikumi par kritērijiem un kārtību valsts budžeta dotācijas piešķiršanai pašvaldībām un plānošanas reģioniem Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai

Izdoti saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma 14.panta 6.punktu

 

1. Noteikumi nosaka kritērijus un kārtību valsts budžeta dotācijas piešķiršanai pašvaldībām un plānošanas reģioniem Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (turpmāk – Eiropas Savienības fondi) līdzfinansēto projektu īstenošanai, kuri līdz 2009.gada 30.jūnijam ir iesniegti Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītajā institūcijā Eiropas Savienības fonda finansējuma saņemšanai.

2. Pašvaldības dome vai tās izveidota iestāde (turpmāk – pašvaldība) vai plānošanas reģions, sagatavojot Eiropas Savienības fonda projekta iesniegumu Eiropas Savienības fonda aktivitātē, kurā nav noteikts komercdarbības atbalsts, valsts budžeta dotāciju aprēķina no normatīvajos aktos par Eiropas Savienības fondu aktivitātes īstenošanu noteiktās minimālās nacionālā publiskā finansējuma attiecināmo izmaksu daļas, ko iegulda pašvaldība vai plānošanas reģions un kas netiek segta no projekta pašfinansēšanas rezultātā iegūtajiem līdzekļiem.

3. Pašvaldība vai plānošanas reģions Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma veidlapā norāda valsts budžeta dotācijas apmēru, ņemot vērā projekta iesnieguma iesniegšanas laikā normatīvajos aktos par teritorijas attīstības indeksa aprēķināšanas kārtību un tā vērtībām noteikto pašvaldības vai plānošanas reģiona teritorijas attīstības indeksu un publiskā finansējuma sadalījuma proporciju starp valsts budžeta dotāciju un pašvaldības finansējumu atbilstoši šo noteikumu pielikumam.

4. Valsts budžeta dotāciju pašvaldībai vai plānošanas reģionam aprēķina, izmantojot šādu formulu:

A = (B x C) x D, kur

A – valsts budžeta dotācijas apmērs;

B – Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma kopējais attiecināmo izmaksu apmērs;

C – Eiropas Savienības fonda aktivitātes īstenošanas kārtībā noteiktā minimālā nacionālā publiskā finansējuma attiecināmo izmaksu procentuālā daļa;

D – valsts budžeta dotācijas procentuālais apmērs (atbilstoši šo noteikumu pielikumam).

5. Pašvaldības vai plānošanas reģiona Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma attiecināmo izmaksu apmēru aprēķina, izmantojot šādu formulu:

E = (B – (B x F)) – A, kur

A – valsts budžeta dotācijas apmērs;

B – Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma kopējais attiecināmo izmaksu apmērs;

E – pašvaldības vai plānošanas reģiona Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma attiecināmo izmaksu apmērs;

F – Eiropas Savienības fonda finansējuma procentuālais apmērs (atbilstoši Eiropas Savienības fondu aktivitātes īstenošanas kārtībā noteiktajam).

6. Plānošanas reģionam valsts budžeta dotāciju piešķir, ja plānošanas reģions ir Eiropas Savienības fonda finansējuma saņēmējs un pašvaldība piedalās Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanā ar savu līdzfinansējumu.

7. Valsts budžeta dotāciju plānošanas reģionam pieprasa Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.

8. Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītā institūcija, pieņemot pārvaldes lēmumu par Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma apstiprināšanu, apstiprina valsts budžeta dotācijas apmēru pašvaldībai vai plānošanas reģionam.

9. Ja, pieņemot pārvaldes lēmumu par Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma apstiprināšanu, stājušās spēkā izmaiņas normatīvajos aktos, kas nosaka teritorijas attīstības indeksa aprēķināšanas kārtību un tā vērtības, institūcija pieņem pārvaldes lēmumu, pamatojoties uz tādu attīstības indeksu, kāds tas ir bijis projekta iesnieguma iesniegšanas laikā.

10. Piešķirtais valsts budžeta dotācijas apjoms Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanas laikā ir nemainīgs.

11. Centrālā valsts iestāde, kuras institucionālajā padotībā ir Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītā institūcija, kas pieņēmusi pārvaldes lēmumu par Eiropas Savienības fonda projekta iesnieguma apstiprināšanu, saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā paredzami valsts budžeta līdzekļi Eiropas Savienības fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai, kā arī maksājumu veikšanu un izdevumu deklarācijas sagatavošanu iesniedz Finanšu ministrijā valsts budžeta līdzekļu pieprasījumu, kas ietver valsts budžeta dotāciju pašvaldībai.

12. Šajos noteikumos noteiktie valsts budžeta dotācijas piešķiršanas nosacījumi neattiecas uz darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.4.1.5.aktivitātes “Vides risku samazināšana” apakšaktivitātēm un 3.5.1.2.aktivitātes “Reģionālu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu attīstība” 3.5.1.2.1.apakšaktivitāti “Normatīvo aktu prasībām neatbilstošo izgāztuvju rekultivācija”.

13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008.gada 30.septembra noteikumus Nr.815 “Noteikumi par kritērijiem valsts budžeta dotācijas piešķiršanai pašvaldībām un plānošanas reģioniem Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai” (Latvijas Vēstnesis, 2008, 157.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Reģionālās attīstības un  pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 13.augustu.


 

Pielikums

Ministru kabineta

2009.gada  28.jūlija noteikumiem Nr.840 

Nacionālā publiskā finansējuma sadalījuma proporcijas valsts budžeta dotācijas saņemšanai

1.tabula

Nacionālā publiskā finansējuma sadalījuma proporcijas starp valsts budžeta dotāciju un novadu pašvaldību finansējumu

Nr.
p.k.

Grupa

Teritorijas attīstības
indekss
(intervāls)

Valsts budžeta
dotācija
(%)

Novada pašvaldības finansējums
(%)

1.

V

–2,000 un zemāks

60

40

2.

IV

no –1,000 līdz –1,999

50

50

3.

III

no 0 līdz –0,999

40

60

4.

II

no 0,001 līdz 0,999

30

70

5.

I

1,000 un augstāks

20

80

 

2.tabula

Nacionālā publiskā finansējuma sadalījuma proporcijas starp valsts budžeta dotāciju un republikas pilsētu pašvaldību finansējumu

Nr.
p.k.

Grupa

Teritorijas attīstības indekss
(intervāls)

Valsts budžeta
dotācija
(%)

Republikas pilsētas pašvaldības
finansējums
(%)

1.

V

–2,000 un zemāks

60

40

2.

IV

no –1,000 līdz –1,999

50

50

3.

III

no 0 līdz –0,999

40

60

4.

II

no 0,001 līdz 0,999

30

70

5.

I

1,000 un augstāks

20

80

 

3.tabula

Nacionālā publiskā finansējuma sadalījuma proporcijas starp valsts budžeta dotāciju plānošanas reģionam un pašvaldības finansējumu

Nr.
p.k.

Grupa

Teritorijas attīstības
indekss
(intervāls)

Valsts budžeta dotācija plānošanas reģionam
(%)

Pašvaldības
finansējums
(%)

1.

V

–2,000 un zemāks

60

40

2.

IV

no –1,000 līdz –1,999

50

50

3.

III

no 0 līdz –0,999

40

60

4.

II

no 0,001 līdz 0,999

30

70

5.

I

1,000 un augstāks

20

80

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!