• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 30. jūnija noteikumi Nr. 669 "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumos Nr.266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, pārvadāšanai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.07.2009., Nr. 105 https://www.vestnesis.lv/ta/id/194480

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.670

Grozījums Ministru kabineta 2009.gada 6.janvāra noteikumos Nr.13 "Par 2006.gada Starptautisko nolīgumu par tropu kokmateriāliem"

Vēl šajā numurā

07.07.2009., Nr. 105

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 669

Pieņemts: 30.06.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.669

Rīgā 2009.gada 30.jūnijā (prot. Nr.45 32.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumos Nr.266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, pārvadāšanai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 10.panta 2.punktu
un Veterinārmedicīnas likuma 25.panta 11.punktu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumos Nr.266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, pārvadāšanai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” (Latvijas Vēstnesis, 2006, 58.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

“Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”.

2. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

“Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 10.panta 2.punktu un Veterinārmedicīnas likuma 25.panta 11.punktu”.

3. Svītrot 1.punktā vārdu “pārvadāšanai”.

4. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

“2. Pārtikas un veterinārais dienests (turpmāk – dienests) kontrolē un uzrauga tirdzniecību ar mājas (istabas) dzīvniekiem, to demonstrēšanu publiskās izstādēs un suņu apmācību.”

5. Papildināt noteikumus ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

“2.1 Dienesta inspektoriem un pašvaldībām ir tiesības kontrolēt šajos noteikumos noteikto mājas (istabas) dzīvnieku labturības prasību ievērošanu, ja ir aizdomas vai sūdzības par šo prasību pārkāpumiem.”

6. Izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

“3. Ja mājas (istabas) dzīvnieks ir vakcinēts, to drīkst atsavināt divas nedēļas pēc vakcinācijas, nākamajam īpašniekam nododot mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību. Atsavinot suņus un kaķus, ievēro arī šo noteikumu 9. un 20.punktā minētās prasības.”

7. Svītrot II nodaļu.

8. Izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

“9. Suni drīkst atsavināt pēc astoņu nedēļu vecuma sasniegšanas. Suni, kas vecāks par trim mēnešiem, drīkst atsavināt, ja tas ir vakcinēts pret trakumsērgu.”

9. Svītrot 13.punktā un 14.3.apakšpunktā vārdus “un uzpurņa”.

10. Svītrot 14.1.apakšpunktā vārdus “un bez uzpurņa”.

11. Svītrot 18.punktā vārdu “pastāvīgi”.

12. Izteikt 20.punktu šādā redakcijā:

“20. Kaķi drīkst atsavināt pēc 10 nedēļu vecuma sasniegšanas. Kaķi, kas vecāks par trim mēnešiem, drīkst atsavināt, ja tas ir vakcinēts pret trakumsērgu.”

13. Izteikt 31. un 32.punktu šādā redakcijā:

“31. Pirms tirdzniecības uzsākšanas ar mājas (istabas) dzīvniekiem un reizi trijos gados pēc tirdzniecības uzsākšanas specializētās tirdzniecības vietas īpašnieks iesniedz dienesta teritoriālajā struktūrvienībā rakstisku iesniegumu, lai saņemtu atļauju tirdzniecībai ar mājas (istabas) dzīvniekiem. Iesniegumā norāda mājas (istabas) dzīvnieka tirdzniecības vietas reģistrācijas numuru Uzņēmumu reģistrā, adresi, tālruņa numuru, plānoto dzīvnieku skaitu un sugu. Iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

31.1. īpašuma tiesības apliecinoša dokumenta kopiju, ja tirdzniecībai paredzētā telpa vai teritorija ir specializētās tirdzniecības vietas īpašnieka īpašums;

31.2. dzīvnieku tirdzniecībai paredzētās telpas vai teritorijas nomas līguma kopiju un apsaimniekotāja rakstisku atļauju, ja telpa vai teritorija nav specializētās tirdzniecības vietas īpašnieka īpašums.

32. Pēc šo noteikumu 31.punktā minētās informācijas saņemšanas dienesta inspektors pārbauda specializētās tirdzniecības vietas atbilstību šiem noteikumiem un veterinārajām prasībām, kas noteiktas dzīvnieku apriti regulējošajos normatīvajos aktos.”

14. Izteikt 34.punktu šādā redakcijā:

“34. Tirdzniecība ar mājas (istabas) dzīvniekiem ir atļauta šādās tirdzniecības vietās:

34.1. mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka valdījumā vai turējumā esošā teritorijā, ja par tirdzniecību ar mājas (istabas) dzīvniekiem ir informēta dienesta teritoriālā struktūrvienība;

34.2. tirgos, gadatirgos un mājas (istabas) dzīvnieku izstādēs īpaši paredzētās vietās saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā organizējamas dzīvnieku sacensības, tirgi, izsoles, izstādes un citi pasākumi ar dzīvnieku piedalīšanos;

34.3. specializētā tirdzniecības vietā.”

15. Papildināt noteikumus ar 35.5. un 35.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

“35.5. kaķenēm – zīdīšanas laikā, citu mājas (istabas) dzīvnieku mātītēm – meklēšanās vai zīdīšanas laikā;

35.6. kucēm un kaķenēm, ja to grūsnības laiks pārsniedz 30 dienas, citu mājas (istabas) dzīvnieku mātītēm – grūsnības otrajā pusē.”

16. Izteikt 37., 38. un 39.punktu šādā redakcijā:

“37. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, nododot mājas (istabas) dzīvnieku specializētā tirdzniecības vietā pārdošanai, iesniedz:

37.1. mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, kurā norādītas dzīvniekam veiktās vakcinācijas, un praktizējoša veterinārārsta atzinumu par dzīvnieka veselības stāvokli;

37.2. savvaļas sugas dzīvniekiem – arī dzīvnieka izcelsmi apliecinošu dokumentu;

37.3. rakstiskus norādījumus par pārdodamā dzīvnieka ēdināšanu, dzirdināšanu un jebkuru nepieciešamo īpašo aprūpi.

38. Pārdodot mājas (istabas) dzīvnieku specializētā tirdzniecības vietā, pircējam izsniedz šo noteikumu 37.3.apakšpunktā minētos norādījumus.

39. Tirdzniecības vietās (izņemot šo noteikumu 34.1.apakšpunktā minēto gadījumu) nodrošina:

39.1. mājas (istabas) dzīvnieku fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām atbilstošu uzturēšanās vietu. Uzturēšanās vietu iekārto tā, lai dzīvnieku nevarētu fiziski aizskart nepiederošas personas un lai tas varētu paslēpties, ja tas nepieciešams atbilstoši dzīvnieka etoloģijai;

39.2. mājas (istabas) dzīvnieku uzturēšanās vietu tīrīšanu un dezinfekciju;

39.3. viegli mazgājamus, tīrāmus un dezinficējamus dzīvnieku sprostus un telpas apdares materiālus;

39.4. mājas (istabas) dzīvnieku fizioloģiskajām vajadzībām atbilstošu optimālu mikroklimatu (piemēram, atbilstošu gaisa un ūdens temperatūru, mitruma režīmu, gaisa apmaiņu) teritorijā, kur dzīvnieki uzturas;

39.5. suņiem un kaķiem – stiepļu sprostus, kas neierobežo to fizioloģiskās vajadzības, nerada stresu, ciešanas vai savainojumus.”

17. Svītrot 45.punktu.

18. Aizstāt 46.punkta pirmajā teikumā vārdu “zoopsiholoģiskajām” ar vārdu “etoloģiskajām”.

19. Papildināt noteikumus ar 52.1 punktu šādā redakcijā:

“52.1 Mājas (istabas) dzīvniekus pavairo, nekaitējot dzīvnieka veselībai un atbilstoši tā etoloģijai.”

20. Papildināt noteikumus ar 54.6.apakš­punktu šādā redakcijā:

“54.6. radīt antisanitārus apstākļus, turot mājas (istabas) dzīvniekus.”

21. Aizstāt 55.1.apakšpunktā vārdu “eitanazēt” ar vārdu “nogalināt”.

Ministru prezidents, bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrs V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 8.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!