• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2009. gada 30. marta lēmums Nr. 22 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.04.2009., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/ta/id/190260

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Zāļu cenu valsts aģentūras rīkojums Nr.7

Par izmaiņām Kompensējamo zāļu sarakstā

Vēl šajā numurā

07.04.2009., Nr. 54

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 22

Pieņemts: 30.03.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.22

Rīgā 2009.gada 30.martā

Par instrukcijas apstiprināšanu

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju “Republikas pilsētas domes un novada domes deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2009.gada 6.jūnija vēlēšanām”.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs V.Veinbergs


 

APSTIPRINĀTA
Centrālās vēlēšanu komisijas
2009.gada 30.marta sēdē ar lēmumu Nr.22

 

Instrukcija “Republikas pilsētas domes un novada domes deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2009.gada 6.jūnija vēlēšanām”

I. Vispārīgie noteikumi

1. Deputātu kandidātu (turpmāk – kandidātu) sarakstus 2009.gada 6.jūnija domes vēlēšanām pieņem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 1.pielikumā minēto republikas pilsētu vēlēšanu komisijas un 2. pielikumā minēto novadu vēlēšanu komisijas saskaņā ar Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumu (turpmāk – likums). Kandidātu saraksti iesniedzami, sākot ar 2009.gada 17.aprīli. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena ir 2009.gada 27.aprīlis. Republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisija nosaka darba laiku kandidātu sarakstu pieņemšanai un līdz 2009.gada 13.aprīlim izliek par to paziņojumu pie attiecīgās domes ēkas (vai informācijas sniegšanas vietā), pie novadu veidojošo pašvaldību domju (padomju) ēkām vai informācijas sniegšanas vietās, kā arī pie ēkas, kurā atrodas attiecīgā vēlēšanu komisija, ja tās atrašanās vieta nav attiecīgās domes ēkā.

Pēdējā iesniegšanas dienā – 2009. gada 27.aprīlī – kandidātu saraksti pieņemami no visiem iesniedzējiem, kas ieradušies attiecīgās vēlēšanu komisijas telpās līdz pulksten 18.00.

2. Kandidātu sarakstam un tam pievienojamajiem dokumentiem jābūt sagatavotiem, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu, kas, sākot ar 2009.gada 3.aprīli, pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv.

Sagatavotie dokumenti iesniedzami rakstveidā (parakstītas izdrukas no lietojumprogrammas) un elektroniskā veidā – datu nesējā. 

II. Kandidātu sarakstu pārbaude

3. Kandidātu sarakstu pieņemšanu organizē vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs.

4. Kandidātu saraksta pārbaudi veic iesniedzēja (iesniedzēju) klātbūtnē.

5. Ja kandidātu sarakstu iesniedz politiskā partija, politisko partiju reģistrēta apvienība vai vairākas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā:

1) pēc iesniedzēja (iesniedzēju) uzrādītās pases un pilnvarojuma pārliecinās, ka iesniedzējs ir politiskās partijas, politisko partiju reģistrētas apvienības vai vairāku politisko partiju lēmējinstitūciju pilnvarojumā norādītā persona, kam ir tiesības iesniegt kandidātu sarakstu;

2) pārbauda, vai ir iesniegts likuma 18.pantā paredzētais bankas dokuments, kas apliecina, ka vēlēšanu komisijas depozīta kontā iemaksāta attiecīga drošības nauda;

3) pēc politisko partiju un to reģistrēto apvienību saraksta pārbauda:

a) vai politiskā partija (partijas) vai politisko partiju reģistrētā apvienība ir reģistrēta Uzņēmumu reģistrā;

b) vai kandidātu saraksta nosaukums atbilst:

– attiecīgās politiskās partijas nosaukumam, ja kandidātu sarakstu iesniedz politiskā partija;

– attiecīgās politisko partiju apvienības nosaukumam, ja kandidātu sarakstu iesniedz reģistrēta politisko partiju apvienība;

– visu attiecīgo politisko partiju nosaukumiem, ja kandidātu sarakstu iesniedz divas vai vairākas politiskās partijas;

4) pēc politiskās partijas (partiju) vai politisko partiju reģistrētās apvienības pilnvarojuma pārbauda, vai kandidātu sarakstu ir parakstījusi pilnvarotā persona (personas).

6. Ja kandidātu sarakstu iesniedz vēlētāju apvienība (novados, kur iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā ir mazāks par 5000):

1) pēc iesniedzēja (iesniedzēju) uzrādītās pases un kandidātu saraksta pārliecinās, ka iesniedzējs ir viens no pirmajiem trim kandidātu saraksta parakstītājiem;

2) pārbauda, vai ir iesniegts likuma 18.pantā paredzētais bankas dokuments, kas apliecina, ka vēlēšanu komisijas depozīta kontā iemaksāta attiecīga drošības nauda;

3) pārliecinās, ka saraksta nosaukums nesakrīt ar kādas politiskās partijas (politisko partiju apvienības) nosaukumu;

4) pārbauda, vai kandidātu sarakstu parakstījis likuma 16.panta pirmajā daļā noteiktais personu skaits, vai kāds no parakstītājiem nav attiecīgā saraksta kandidāts un vai kāds no parakstītājiem nav parakstījis citu attiecīgajai komisijai iesniegtu kandidātu sarakstu.

7. Pēc tam pārbauda, vai kandidātu sarakstā saskaņā ar likuma 15.panta piekto daļu norādīts katra kandidāta vārds, uzvārds un personas kods.

8. Pārbauda, vai ir iesniegti, aizpildīti un parakstīti likuma 17.panta pirmajā, otrajā, trešajā un piektajā daļā minētie dokumenti.

9. Veicot dokumentu pārbaudi, pārliecinās, ka:

1) kandidātu saraksts un tam pievienotie dokumenti ir valsts valodā;

2) elektroniskā formā iesniegto dokumentu saturs ir identisks rakstveidā iesniegtajiem dokumentiem, kā arī, vai kāds no kandidātiem nav pieteikts kādā no pieņemtajiem kandidātu sarakstiem;

3) dokumentiem, kuri ir uz divām un vairākām lapām, tās ir cauršūtas un numurētas, pēdējās lapas otrā pusē ir norādīts vārds, uzvārds, paraksts un atzīme, cik lapas ir cauršūtas un numurētas;

4) izziņā, kas apliecina, ka kandidāts drīkst kandidēt pēc darbavietas, ir norādītas nepieciešamās ziņas – kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, administratīvā teritorija, kurā strādā, no kura datuma, kā arī vai izziņā norādīta izdošanas vieta, datums, numurs un izdevēja paraksts, paraksta atšifrējums;

5) zemesgrāmatas akta noraksts, kas pierāda, ka kandidāts drīkst kandidēt pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas, ir notariāli apliecināts.

10. Ja, veicot šīs instrukcijas 5., 6., 7, 8. un 9.punktā noteiktās pārbaudes, tiek konstatēts, ka kandidātu saraksts un tam pievienotie dokumenti atbilst likumam, vēlēšanu komisija savā sēdē, kas sasaucama vienas dienas laikā, pieņem lēmumu par kandidātu saraksta un tam pievienoto dokumentu pieņemšanu. Ar šā lēmuma pieņemšanu attiecīgais kandidātu saraksts uzskatāms par reģistrētu. Par kandidātu saraksta pieņemšanu tiek arī izdarīts ieraksts kandidātu sarakstu iesniegšanas žurnālā. Ierakstā norādāmas šādas ziņas:

1) kandidātu saraksta nosaukums;

2) saraksta iesniedzēja vārds, uzvārds, personas kods un tālruņa numuri, ja tādi ir, adrese paziņojumu saņemšanai;

3) iesniegšanas laiks (gads, mēnesis, datums, stunda);

4) kandidātu skaits;

5) parakstu skaits, ja kandidātu sarakstu iesniedz vēlētāju apvienība; 

6) iesniegto dokumentu nosaukums un skaits.

Ieraksta pareizību ar savu parakstu apliecina vēlēšanu komisijas pārstāvis un kandidātu saraksta iesniedzējs (iesniedzēji). Pieņemtā kandidātu saraksta iesniedzējiem attiecīgā vēlēšanu komisija izsniedz izziņu par to, kad un kādi dokumenti no viņiem pieņemti. Vēlētāju apvienības saraksta iesniedzējiem izziņā norāda viņu vārdu, uzvārdu, personas kodu, un šāda izziņa izsniedzama katram iesniedzējam. Šī izziņa ir pilnvarojums piedalīties visās attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijas sēdēs.

11. Ja kandidātu saraksts un tam pievienotie dokumenti neatbilst likumam, vēlēšanu komisija sēdē, kas sasaucama vienas dienas laikā, pieņem lēmumu atteikt kandidātu saraksta un tam pievienoto dokumentu pieņemšanu. Atteikuma lēmumam jābūt motivētam, norādot, kādi trūkumi kandidātu sarakstā vai tam pievienotajos dokumentos jānovērš, lai varētu lemt par kandidātu saraksta un tam pievienoto dokumentu pieņemšanu. Lēmumā norādāms, ka to var apstrīdēt triju darbdienu laikā no pieņemšanas dienas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Lēmuma noraksts, kandidātu saraksts un tam pievienotie dokumenti izsniedzami saraksta iesniedzējam, izdarot par to atzīmi kandidātu sarakstu iesniegšanas žurnālā, kur saraksta iesniedzējs parakstās par dokumentu saņemšanu. Ja vēlēšanu komisija kandidātu sarakstu nav pieņēmusi, to var iesniegt atkārtoti, kamēr nav beidzies likumā noteiktais kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš. Par kandidātu saraksta iesniegšanas dienu uzskatāma diena, kad vēlēšanu komisija to pieņēmusi (reģistrējusi).

12. Ja, veicot vēlētāju apvienības iesniegta kandidātu saraksta pārbaudi, vēlēšanu komisija konstatē, ka kāds no parakstītājiem ir parakstījis citu attiecīgajai komisijai iesniegtu kandidātu sarakstu, vispirms svītro attiecīgo parakstu no abiem sarakstiem. Ja atlikušo parakstu skaits šajos sarakstos ir pietiekams, komisija pieņem 10. punktā minēto lēmumu. Ja iesniegtajā kandidātu sarakstā pēc svītrošanas nav pietiekams parakstītāju skaits, komisija lemj par atteikumu pieņemt šo kandidātu sarakstu. Ja pēc parakstu svītrošanas nepietiekams parakstu skaits ir jau pieņemtajam (reģistrētajam) kandidātu sarakstam, komisija lemj par lēmuma par saraksta pieņemšanu atcelšanu.

13. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā – 2009.gada 27.aprīlī – kandidātu sarakstus pieņem no sarakstu iesniedzējiem, kuri ieradušies attiecīgajā vēlēšanu komisijā līdz pulksten 18.00. Ja kandidātu sarakstā tiek konstatētas kļūdas, kuras tā iesniedzējs var novērst uzreiz, viņš ir tiesīgs to darīt attiecīgās vēlēšanu komisijas telpās arī pēc pulksten 18.00, bet ne vēlāk par pulksten 24.00.

14. Reģistrētos kandidātu sarakstus to iesniedzēji nedrīkst ņemt atpakaļ un nedrīkst tajos izdarīt nekādus grozījumus. 

III. Kandidātu pārbaude pēc saraksta reģistrēšanas

15. Pēc kandidātu saraksta reģistrēšanas vēlēšanu komisija to nekavējoties nosūta:

1) Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (elektroniski, novadu vēlēšanu komisijas – ar rajonu vēlēšanu komisiju starpniecību), kas pārbauda:

a) kandidāta pilsonību;

b) kandidāta vecumu;

c) vai kandidāts reģistrēts vēlētāju reģistrā;

d) vai kandidāts reģistrēts dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 10 mēnešus pirms kandidātu saraksta iesniegšanas dienas;

e) vai kandidāts nav iekļauts citā attiecīgās domes kandidātu sarakstā vai kandidātu sarakstā citas domes vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām;

f) vai kandidāts nav atzīts par rīcības nespējīgu;

2) Totalitārisma seku dokumentēšanas centram, kas pārbauda, vai attiecībā uz kandidātu nav tiesas sprieduma, kas apliecina, ka kandidāts pārkāpis likuma 9. panta 5. un 6.punkta noteikumus;

3) Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, kas pārbauda, vai kandidāts nav pārkāpis likuma 9.panta 1., 3., 4. un 8.punkta noteikumus.

Attiecīgās iestādes piecu dienu laikā sniedz vēlēšanu komisijai minētās izziņas bez maksas.

16. Reģistrētajos kandidātu sarakstos vēlēšanu komisija var izdarīt tikai šāda veida grozījumus:

1) svītrot pieteikto kandidātu, ja:

a) viņš neatbilst likuma 8.panta pirmās daļas prasībām;

b) uz viņu attiecas likuma 9.pantā minētie ierobežojumi;

c) viena un tā pati persona pieteikta dažādu nosaukumu kandidātu   sarakstos attiecīgās domes vēlēšanām vai pieteikta citas domes kandidātu sarakstā vai pieteikta arī kandidātu sarakstā Eiropas Parlamenta vēlēšanām;

d) kandidāts kā vēlētājs parakstījis vēlētāju apvienības kandidātu sarakstu;

e) kandidāts miris;

2) izdarīt tehniska rakstura labojumus.

Šā punkta pirmās daļas 1.punkta “a”, “b” un “e” apakšpunktā paredzētajos gadījumos kandidāts svītrojams, pamatojoties uz attiecīgās iestādes izdotu izziņu vai tiesas spriedumu.

17. Ja līdz vēlēšanu likumā norādītajam termiņam – 2009.gada 27.aprīlim (pulksten 24.00) – attiecīgās pašvaldības domes vēlēšanām nav reģistrēts neviens kandidātu saraksts vai ir reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts, vēlēšanu komisija par to nekavējoties informē Centrālo vēlēšanu komisiju, kas par 10 dienām pagarina kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu. Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums izliekams redzamā vietā pie attiecīgās domes ēkas (vai informācijas sniegšanas vietā), pie novadu veidojošo pašvaldību domju (padomju) ēkām vai informācijas sniegšanas vietās, kā arī pie ēkas, kurā atrodas attiecīgā vēlēšanu komisija, ja tās atrašanās vieta nav attiecīgās domes ēkā.

18. Ja līdz vēlēšanu likumā noteiktajam termiņam –   2009.gada 27.aprīlim (pulksten 24.00) – reģistrēto kandidātu skaits ir mazāks par attiecīgajā pašvaldībā ievēlējamo domes deputātu skaitu, vēlēšanu komisija par to nekavējoties informē Centrālo vēlēšanu komisiju, kas par 10 dienām pagarina kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu. Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums izliekams 17.punktā norādītajās vietās.

19. Ja arī pēc tam, kad Centrālā vēlēšanu komisija par 10 dienām pagarinājusi kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu, kandidātu skaits ir mazāks par ievēlējamo domes deputātu skaitu, Centrālā vēlēšanu komisija divu nedēļu laikā izsludina attiecīgās domes (padomes) atkārtotas vēlēšanas vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs V.Veinbergs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!