Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2009. gada 26. februāra saistošie noteikumi Nr. 5 "Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Jūrmalas pilsētā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.03.2009., Nr. 50 https://www.vestnesis.lv/ta/id/189953

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.6

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2008.gada 17.janvāra saistošajos noteikumos Nr.2 "Par Jūrmalas pašvaldības sociālajiem pakalpojumiem"

Vēl šajā numurā

31.03.2009., Nr. 50

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 26.02.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Jūrmalā 2009.gada 26.februārī (prot. Nr.4, 7.p.)

Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Jūrmalas pilsētā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likumu “Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 7. un 9.punktu,
“Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums”  32.pantu,
“Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā” 14.panta sesto daļu,
“Par dzīvojamo telpu īri” 36.1 panta otro daļu

 

1. Vispārīgie nosacījumi

1.1. Saistošie noteikumi nosaka ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kuru nepārsniedzot ģimene, kas sastāv no laulātajiem, personām, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī, vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk tekstā – ģimene (persona)) Jūrmalā tiek atzīta par maznodrošinātu, kā arī kārtību, kādā novērtējami ģimenes (personas) ienākumi un materiālie resursi.

1.2. Ģimenes (personas), kuru deklarētā dzīvesvieta ir Jūrmalas pilsēta, ienākumus un materiālo resursu atbilstību šajos noteikumos noteiktajam līmenim novērtē un lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam pieņem Jūrmalas pilsētas domes labklājības pārvalde (turpmāk tekstā – Labklājības pārvalde).

1.3. Atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam novērtē, pamatojoties uz iesniegumu un normatīvajos aktos noteiktā kārtībā aizpildīto iztikas līdzekļu deklarāciju, kuru iesniedz viens no ģimenes locekļiem vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk tekstā – pieprasītājs).

2. Ienākumu un materiālo resursu novērtēšana

2.1. Lai tiktu novērtēti ienākumi un materiālie resursi, pieprasītājs aizpilda iztikas līdzekļu deklarāciju (turpmāk tekstā – deklarācija), kas noteikta, kā arī iesniedz Labklājības pārvaldei dokumentus, kas apliecina deklarācijā sniegtās ziņas.

2.2. Deklarācijā pieprasītājs norāda ienākumus un materiālos resursus atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu.

2.3. Pieprasītājs normatīvajos aktos noteiktā kārtībā ir atbildīgs par deklarācijā norādīto ziņu patiesumu.

2.4. Labklājības pārvalde pārbauda deklarācijā sniegtās ziņas, pamatojoties uz valsts un pašvaldību institūciju, kā arī citu juridisko un fizisko personu rīcībā esošo informāciju, un nepieciešamības gadījumā novērtējot pieprasītāja dzīves apstākļus.

3. Ienākumu un materiālā stāvokļa līmenis, kuru nepārsniedzot ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu

3.1. Ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās ienākumi uz katru ģimenes locekli (vai personas ienākumi) pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ls 125 (viens simts divdesmit pieci lati), tai nepieder materiālie resursi un tā nav uzņēmusies saistības normatīvo aktu par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu, izpratnē.

3.2. Ja pieprasītājam vai tā ģimenes locekļiem ir atsevišķi dzīvojoši likumīgie apgādnieki, tad viņu ienākumus un materiālo stāvokli izvērtē atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu.

4. Lēmuma par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu pieņemšanas un paziņošanas kārtība

4.1. Labklājības pārvalde desmit darba dienu laikā pēc šo noteikumu 2. un 3.nodaļā minēto ziņu saņemšanas un to pārbaudes paziņo pieprasītājam lēmumu par mazno­drošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu vai atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

4.2. Maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss tiek piešķirts:

4.2.1. uz trim mēnešiem – ja kaut viens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem ir darbspējīgs vai persona ir darbspējīga;

4.2.2. uz sešiem mēnešiem – ja neviens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem nav darbspējīgs vai persona ir darbnespējīga.

4.3. Labklājības pārvalde izsniedz prasītājam izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam (saskaņā ar izziņas paraugu pielikumā).

4.4. Ja pieņemts lēmums par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu, pieprasītājs rakstveidā tiek informēts par lēmuma pieņemšanu un lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

4.5. Ja ģimene (persona) objektīvu apstākļu dēļ nevar šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā sniegt pilnīgas ziņas, tad lēmumu par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu pieņem Jūrmalas pilsētas domes Sociālās palīdzības komisija, pamatojoties uz prasītāja sniegto informāciju Labklājības pārvaldei.

5. Lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

5.1. Lēmumu par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt var apstrīdēt Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektoram.

5.2. Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu klients var pārsūdzēt Administratīvā rajona tiesā.

6. Noslēguma jautājumi

6.1. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2006.gada 21.decembra saistošie noteikumi Nr.34 “Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Jūrmalas pilsētā”.

6.2. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstos “Latvijas Vēstnesis” un “Jūrmalas Ziņas”.

6.3. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Ģ.Trencis

 

 

Pielikums

Jūrmalas pilsētas domes 2009.gada 26.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.5 (prot. Nr.4, 7.p.)

 

01.JPG (74825 bytes)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!