Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2009. gada 13. februāra noteikumi Nr. 14 "Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.02.2009., Nr. 28 https://www.vestnesis.lv/ta/id/188008-normativie-noteikumi-par-privataja-pensiju-fonda-uzkrata-papildpensijas-kapitala-aprekinasanas-kartibu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr.17

Grozījumi "Privāto pensiju fondu gada pārskata sagatavošanas noteikumos"

Vēl šajā numurā

19.02.2009., Nr. 28

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 14

Pieņemts: 13.02.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr.14

Rīgā 2009.gada 13.februārī (prot. Nr.6 3.p.)

Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar likuma “Par privātajiem pensiju fondiem” 22. panta piekto daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. “Normatīvie noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību” (tālāk tekstā – noteikumi) ir saistoši Latvijas Republikā reģistrētajiem privātajiem pensiju fondiem, aprēķinot pensiju plāna dalībnieku uzkrāto papildpensijas kapitālu.

2. Noteikumos lietotie termini un attiecīgo pozīciju novērtējums atbilst Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (tālāk tekstā – Komisija) 19.05.2006. noteikumos Nr.100 “Privāto pensiju fondu gada pārskata sagatavošanas noteikumi” lietotajiem terminiem un noteiktajām prasībām, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi.

II. Uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodes

3. Pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrāto papildpensijas kapitālu aprēķina, izmantojot vienu no šādām metodēm:

3.1. pēc formulas:

kur:

kb – pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrātais papildpensijas kapitāls pārskata perioda beigās,

ks – pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrātais papildpensijas kapitāls iepriekšējā pārskata perioda beigās,

c – pensiju plāna dalībnieka iemaksas un tā labā veiktās iemaksas, kā arī pārskaitījumi no cita privātā pensiju fonda vai pensiju plāna attiecīgajā pārskata periodā,

e – uz pensiju plāna dalībnieku attiecinātās administratīvās izmaksas attiecīgajā pārskata periodā,

K – pensiju plāna neto aktīvi pārskata perioda sakumā,

A – iemaksas pensiju plānā un izmaksas no pensiju plāna attiecīgajā pārskata periodā,

R – pensiju plāna darbības rezultāts attiecīgajā pārskata periodā;

3.2. kā dalībnieka pensiju plāna daļu skaita reizinājumu ar pensiju plāna daļas vērtību attiecīgā pārskata perioda beigās.

4. Izmantojot 3.2. punktā aprakstīto uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodi, pensiju plāna daļas vērtība tiek noteikta kā attiecība starp pensiju plāna neto aktīvu vērtību un kopējo pensiju plāna daļu skaitu attiecīgā pārskata perioda beigās.

5. Pensiju plāna neto aktīvu vērtību un daļas vērtību izsaka pensiju plāna valūtā, t.i., valūtā, kādā privātajam pensiju fondam ir saistības izmaksāt pensiju plāna dalībniekiem uzkrāto papildpensijas kapitālu, ar precizitāti līdz ne mazāk kā četrām zīmēm aiz komata.

6. Prasības un saistības, kas izteiktas no pensiju plāna atšķirīgā valūtā, pārrēķina pensiju plāna valūtā, izmantojot Latvijas Bankas noteiktos valūtu kursus.

7. Pensiju plāna dalībnieka individuālajā kontā uzkrāto papildpensijas kapitālu aprēķina ne retāk kā reizi ceturksnī, pamatojoties uz Komisijas 02.05.2007. noteikumu Nr.69 “Privāto pensiju fondu ceturkšņa pārskatu sagatavošanas noteikumi” 10. pielikuma “Pensiju plāna neto aktīvu kustības pārskats” datiem.

8. Uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodi norāda privātā pensiju fonda attiecīgajā pensiju plānā.

9. Ja 3.1. punktā aprakstītā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metode tiek mainīta uz 3.2. punktā minēto metodi, maiņas brīdī katra pensiju plāna dalībnieka pensiju plāna daļu skaitu aprēķina kā individuālajā kontā uzkrātā papildpensijas kapitāla summas un pensiju plāna daļas vērtības attiecību. Pensiju plāna daļas vērtība ir viena naudas vienība pensiju plāna valūtā.

10. Ja 3.1. punktā aprakstītā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metode tiek mainīta uz 3.2. punktā minēto metodi un privātais pensiju fonds saskaņā ar attiecīgā pensiju plāna nosacījumiem paralēli esošajai aprēķina kārtībai pensiju plāna dalībniekiem jau nodrošina arī rezultāta aprēķinu pēc 3.2. punktā minētās metodes, maiņas brīdī attiecīgā pensiju plāna daļas vērtība ir tā, kas tiek aprēķināta pensiju plāna dalībniekiem.

11. Pēc 3.1. punktā aprakstītās uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķina metodes maiņas uz 3.2. punktā aprakstīto to lieto konsekventi visu turpmāko pensiju plāna darbības laiku.

III. Noslēguma jautājums

12. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Komisijas 28.12.2001. noteikumi Nr.25/13 “Noteikumi par privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas kārtību”.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja I.Krūmane

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!