Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2008. gada 9. decembra saistošie noteikumi Nr. 147 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.01.2009., Nr. 10 https://www.vestnesis.lv/ta/id/186643-par-vienreizeju-pabalstu-gimenei-sakara-ar-berna-piedzimsanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.149

Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi

Vēl šajā numurā

20.01.2009., Nr. 10

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 147

Pieņemts: 09.12.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.147

Rīgā 2008.gada 9.decembrī (prot. Nr.116, 13.§)

Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu

Izdoti saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām”  15.panta pirmās daļas 6.punktu un 43.panta trešo daļu

 

I. Vispārīgie noteikumi

1. Vienreizējs pabalsts ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu (turpmāk – pabalsts) tiek piešķirts, lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai.

2. Saistošie noteikumi nosaka personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu, tā apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību.

3. Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods un deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

4. Pabalsta pieprasītājiem – bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pēc pilngadības sasniegšanas (turpmāk – bāreņi), kuru deklarētā pamata dzīvesvieta nav Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, ir tiesības saņemt pabalstu, ja bāreņa dzīvesvieta līdz viņa nodošanai ārpusģimenes aprūpē bijusi Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā un Rīgas domes Komunālā departamenta Dzīvokļu pārvaldes komisija pieņēmusi lēmumu par bāreņa iekļaušanu palīdzības reģistrā dzīvokļa jautājumu risināšanai.

5. Personām, kuras saņēmušas termiņ­uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, nav tiesību saņemt pabalstu.

6. Pabalsta apmērs ir Ls 100 par katru jaundzimušo bērnu.

7. Pabalstu piešķir vienam no jaundzimušā vecākiem vai personai, kura ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu iecelta par aizbildni (turpmāk – pabalsta pieprasītājs), ja šis pabalsts nav izmaksāts bērna vecākiem.

II. Pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtība

8. Lai saņemtu pabalstu, pabalsta pieprasītājs vēršas Rīgas priekšpilsētas (rajona) izpilddirekcijas Dzimtsarakstu nodaļā (turpmāk tekstā – Dzimtsarakstu nodaļa) un, reģistrējot bērna piedzimšanu, uzrāda personu apliecinošu dokumentu un ārstniecības iestādes izziņu, kas apliecina bērna dzimšanas faktu, un lūdz piešķirt pabalstu.

9. Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks pēc pabalsta pieprasītāja mutiska pieteikuma saņemšanas elektroniskā veidā aizpilda iesniegumu, kas tiek saglabāts Rīgas domes vienotajā informācijas sistēmā. Iesniegumā tiek norādīta pabalsta piešķiršanai un izmaksai nepieciešamā informācija, kura ir pieejama Rīgas domes Sociālo jautājumu centra (turpmāk – Centrs) atbildīgajam darbiniekam turpmākajai informācijas apstrādei.

10. Pēc iesnieguma aizpildīšanas to izdrukā, iesnieguma oriģinālu paraksta Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks un pabalsta pieprasītājs, apliecinot, ka iesniegumā esošā informācija ir pareiza.

11. Iesniegumu oriģinālus Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks vienu reizi nedēļā iesniedz Centram.

12. Ja bērna piedzimšana reģistrēta citā Latvijas pilsētā vai pagastā, pabalsta pieprasītājs vēršas Centrā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību (aizbildņi uzrāda Rīgas bāriņtiesas lēmuma par aizbildnības nodibināšanu oriģinālu, bāreņi uzrāda Rīgas bāriņtiesas lēmuma par ārpusģimenes aprūpi oriģinālu un Rīgas domes Komunālā departamenta Dzīvokļu pārvaldes komisijas lēmumu par personas iekļaušanu palīdzības reģistrā dzīvokļa jautājuma risināšanai).

13. Ja bērna piedzimšana reģistrēta ārvalstīs, dokumentam, kas apliecina bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju (ja dokuments sastādīts svešvalodā un tam nav pievienots tulkojums latviešu valodā), nepieciešams pievienot likumā noteiktajā kārtībā apliecinātu tulkojumu valsts valodā.

14. Centrs izskata pabalsta pieprasītāja iesniegumu, pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt un desmit darba dienu laikā par pieņemto lēmumu rakstveidā paziņo pabalsta pieprasītājam, lēmumā norādot arī tā apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

15. Pabalsts pieprasāms 6 mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas.

16. Pabalstu piešķir un izmaksā Centrs mēneša laikā no pabalsta piešķiršanai nepieciešamo dokumentu saņemšanas dienas, ieskaitot to pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes norēķinu kontā. Pabalsts tiek izmaksāts no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

17. Ja pabalsta pieprasītājs laikus nav saņēmis piešķirto pabalstu Dzimtsarakstu nodaļas vai Centra vainas dēļ, to izmaksā pabalsta pieprasītājam bez termiņa ierobežojuma.

18. Ja pabalsts ir saņemts nepamatoti pabalsta pieprasītāja vainas dēļ, pabalsta pieprasītāja pienākums ir labprātīgi atmaksāt attiecīgo summu. Ja pabalsta pieprasītājs nepamatoti saņemto pabalstu labprātīgi neatmaksā, pabalsta summu piedzen Centrs, ceļot prasību tiesā.

19. Pabalstu nepiešķir, ja jaundzimušais ievietots valsts, pašvaldības vai nevalstisko organizāciju bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā un ir pilnā tās apgādībā.

III. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

20. Centra lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pabalsta pieprasītājs viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās brīža var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentā.

21. Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

Noslēguma jautājumi

22. Ar šo saistošo noteikumu stāšanos spēkā spēku zaudē Rīgas domes 09.12.2003. noteikumi Nr.41 “Noteikumi par pašvaldības pabalstu jaundzimušo aprūpei”.

23. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstos “Latvijas Vēstnesis” un “5 min” un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

24. Rīgas domes Labklājības departaments ir atbildīgs par saistošo noteikumu izpildes novērošanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs J.Birks

Rīgā 2008.gada 11.decembrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!