Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atkārtotu piešķiršanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "JUVENTUS"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.01.2009., Nr. 2 https://www.vestnesis.lv/ta/id/186100-par-sabiedriska-labuma-organizacijas-statusa-atkartotu-pieskirsanu-biedribai-latvijas-universitates-kulturas-makslas-un-izgliti...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.403

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atkārtotu piešķiršanu reliģiskajai organizācijai "RĪGAS SV.GREGORA APGAISMOTĀJA BAZNĪCA"

Vēl šajā numurā

07.01.2009., Nr. 2

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 402

Pieņemts: 22.12.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.402

Rīgā 2008.gada 22.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atkārtotu piešķiršanu biedrībai “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS””

 

Saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 15.panta pirmo daļu un 7.panta pirmo daļu Finanšu ministrija ir saņēmusi biedrības “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS”” (turpmāk – Biedrība) 2008.gada 7.oktobra iesniegumu Nr.169-80 ar lūgumu atkārtoti piešķirt Biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statusu un pārējos 7.panta otrajā un trešajā daļā minētos dokumentus.

2005.gada 6.aprīlī Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 31.marta atzinumu Nr.13-2005/42 ar ieteikumu piešķirt šai biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statusu, pieņēma lēmumu Nr.40 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS””” šādiem sabiedriskā labuma darbības veidiem – kultūras veicināšanai, izglītības veicināšanai un sporta atbalstīšanai.

Finanšu ministrija, izvērtējot Biedrības 2005. un 2006.gadā veikto darbību, konstatēja, ka gan 2005.gadā, gan 2006.gadā Biedrība saņemtos finanšu līdzekļus un mantu izlietojusi komercsabiedrību darbības vai atsevišķu komerciālu pasākumu veikšanai, tādejādi veicinot komercdarbību, kas ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 11.panta piekto daļu nav atļauts un kas ir pretrunā ar sabiedriskā labuma darbību. Turklāt 2006.gadā ziedotie mērķziedojumi galvenokārt izmantoti ziedotāju vai ar tiem saistīto personu interešu un vajadzību apmierināšanai, apmaksājot grāmatu, kas tika dāvinātas ziedotāja klientiem, izdošanu, kas Sabiedriskā labuma organizāciju likuma izpratnē nav uzskatāma par sabiedriskā labuma darbību.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija secināja, ka Biedrība 2005. un 2006.gadā nav veikusi sabiedriskā labuma darbību Sabiedriskā labuma organizāciju likuma izpratnē, un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 1. un 4.punktu pieņēma 2007.gada 11.oktobra lēmumu Nr.177 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS”””.

Sabiedriskā labuma komisija 2008.gada 10.decembra sēdē izskatīja biedrības “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS”” 2008.gada 7.oktobra iesniegumu Nr.169-80 ar lūgumu atjaunot sabiedriskā labuma organizācijas statusu un Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 7.panta otrajā un trešajā daļā minētos dokumentus un uzklausīja biedrības “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS”” valdes locekli Edīti Simanoviču, sniedza 2008.gada 10.decembra atzinumu Nr.21-2008/345, kurā ieteica Finanšu ministrijai, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 15.panta pirmo daļu un 5.panta pirmo daļu, atkārtoti piešķirt Biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Atzinumā ir konstatēts, ka Biedrības organizētie pasākumi un plānotie pasākumi 2008.gadā atbilst sabiedriskā labuma darbības būtībai.

Pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 10.decembra atzinumu Nr.21-2008/345, Finanšu ministrija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 15.panta pirmo daļu un 5.panta pirmo daļu nolemj atkārtoti piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība “JUVENTUS”” (reģistrēta Uzņēmumu reģistra Biedrību un nodibinājumu reģistrā 2005.gada 18.janvārī, reģ. Nr.40008019171, juridiskā adrese: Rīga, Raiņa bulvāris 19).

Biedrības sabiedriskā labuma darbības veidi:

– labdarība;

– izglītības veicināšana;

– kultūras veicināšana.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!