Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Kērlinga klubs". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.12.2008., Nr. 191 https://www.vestnesis.lv/ta/id/184902-par-sabiedriska-labuma-organizacijas-statusa-atnemsanu-biedribai-latvijas-kerlinga-klubs-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ārlietu ministrijas dienesta informācija Nr.41/1112-9479

Par konvencijas piemērošanu

Vēl šajā numurā

09.12.2008., Nr. 191

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 324

Pieņemts: 03.12.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.324

Rīgā 2008.gada 3.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs”

 

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 19.novembra atzinumu Nr.19-2008/304 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs”” un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs” (turpmāk – Biedrība).

Pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 20.jūlija atzinumu Nr.24-2005/311, Finanšu ministrija 2005.gada 25.jūlijā pieņēma lēmumu Nr.323 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs””. Biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statuss tika piešķirts sabiedriskā labuma darbības veidam – sporta atbalstīšana.

Lai Finanšu ministrija nodrošinātu sabiedriskā labuma organizāciju uzraudzību, atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma (turpmāk – Likums) 13.panta otrajai daļai (no 2008.gada 13.augusta 13.panta pirmā daļa) sabiedriskā labuma organizācijām noteiktā termiņā, t.i., līdz pārskata gadam sekojošā gada 31.martam, ir jāiesniedz Finanšu ministrijā iepriekšējā gada darbības pārskats (papīra formātā un elektroniski), kas sagatavots saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 1.janvāra noteikumiem Nr.52 “Noteikumi par biedrības vai nodibinājuma iepriekšējā gada darbības pārskata un turpmākās darbības plāna veidlapas paraugu”, kam pievienotas attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, kā arī atbilstoši Ministru kabineta 2006.gada 3.oktobra noteikumiem Nr.808 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem” sastādīts gada pārskats. Ja biedrības vai nodibinājuma saņemto ziedojumu kopsumma pārskata gadā pārsniedz 12 minimālās mēneša darba algas, papildus jāsagatavo un jāiekļauj gada pārskatā no vispārējiem ziedojumiem veikto administratīvo izdevumu pārskats.

Biedrība, neievērojot Likumā norādīto dokumentu iesniegšanas termiņu, 2008.gada 3.aprīlī Finanšu ministrijā iesniedza 2007.gada pārskata sastāvdaļas – Bilance, Ieņēmumu un izdevumu pārskats, Ziedojumu un dāvinājumu pārskats un iepriekšējā gada darbības pārskatu papīra formātā un elektroniski. Biedrība neiesniedza 2007.gada pārskata sastāvdaļu – Ziņojums pie 2007.gada pārskata, attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, administratīvo izdevumu pārskatu un detalizētu informāciju par ziedojumu un dāvinājumu izlietojumu.

Finanšu ministrija 2008.gada 22.augustā nosūtīja uz Biedrības juridisko adresi vēstuli par papildu dokumentu iesniegšanu. Biedrība uz iepriekš minēto vēstuli nav reaģējusi un vēstulē norādītajā termiņā nav iesniegusi prasīto.

Finanšu ministrija Biedrībai nosūtīja 2008.gada 8.oktobra vēstuli Nr.5-6-08/3789 ar brīdinājumu par to, ka tiks skatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā līdz 2008.gada 22.oktobrim Finanšu ministrijā neiesniegs 2007.gada pārskata sastāvdaļu – Ziņojums pie 2007.gada pārskata, attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, administratīvo izdevumu pārskatu un detalizētu informāciju par ziedojumu un dāvinājumu izlietojumu.

Biedrība neiesniedza nevienu no vēstulē pieprasītajiem dokumentiem.

Sabiedriskā labuma komisija 2008.gada 19.novembra sēdē izskatīja Biedrības lietu un sniedza atzinumu Nr.19-2008/304 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs””, kurā ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, jo tā nav iesniegusi pieprasītos dokumentus arī pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma un atbilstoši Likuma 13.panta trešajai daļai komisija nevar izvērtēt Biedrības darbības atbilstību sabiedriskā labuma darbības būtībai 2007.gadā.

Tā kā Biedrība nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas brīdinājumu par dokumentu iesniegšanu, kā rezultātā Finanšu ministrija nevar veikt Biedrības kā sabiedriskā labuma organizācijas darbības uzraudzību, Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 19.novembra atzinumu Nr.19-2008/304 un saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Latvijas Kērlinga klubs” (reģ. Nr. 40008055168, juridiskā adrese: Rīga, Vietalvas iela 15a).

Atbilstoši Likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Likuma 14.panta piekto daļu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!