Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2008. gada 16. septembra saistošie noteikumi Nr. 137 "Noteikumi par vienreizēju Ziemassvētku pabalstu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.10.2008., Nr. 163 https://www.vestnesis.lv/ta/id/182627

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Satversmes tiesas dienesta informācija Nr.1-04/45-paz

Par lietas Nr.2008–40–01 ierosināšanu

Vēl šajā numurā

21.10.2008., Nr. 163

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 137

Pieņemts: 16.09.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.137

Rīgā 2008.gada 16.septembrī (prot. Nr.108, 9.§)

Noteikumi par vienreizēju Ziemassvētku pabalstu

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
35.panta trešo un ceturto daļu, likuma “Par pašvaldībām” 43.panta trešo daļu

 

I. Vispārīgie noteikumi

1. Vienreizējs Ziemassvētku pabalsts (turpmāk – pabalsts) tiek piešķirts ar mērķi sniegt vienreizēju materiālu atbalstu bērniem, vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējiem.

2. Šie saistošie noteikumi nosaka pabalsta apmēru, piešķiršanas kārtību un personu loku, kurām ir tiesības saņemt šo pabalstu.

II. Pabalsta apmērs

3. Pabalsta apmērs vienai personai:

3.1. Ls 100 – bērnam invalīdam un ar celiakiju slimam bērnam, kuram nav noteikta invaliditāte un kurš saņem valsts atbalstu;

3.2. Ls 60 – katram bērnam no ģimenes, kuras ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ls 120 katram ģimenes loceklim mēnesī;

3.3. Ls 60 – atsevišķi dzīvojošam vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējam, ja viņa ienākumi pēdējo sešu mēnešu laikā nepārsniedz Ls 144 mēnesī;

3.4. Ls 60 – vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējam, kas dzīvo ģimenē, kurā ir tikai vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēji un viņu ienākumi pēdējo sešu mēnešu laikā nepārsniedz Ls 120 katram ģimenes loceklim mēnesī;

3.5. Ls 60 – vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējam, kas dzīvo ģimenē, kurā ir vismaz viena darbspējīga persona, un ģimenes locekļu ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ls 120 katram ģimenes loceklim mēnesī.

4. Šajos saistošajos noteikumos minēto pabalstu apmēri netiek summēti.

III. Pabalsta piešķiršanas kārtība

5. Pabalsts tiek piešķirts personām, kuras deklarējušas pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas.

6. Lai saņemtu pabalstu, persona vai viņas likumīgais pārstāvis (turpmāk – persona) vēršas Rīgas priekšpilsētas (rajona) Sociālajā dienestā (turpmāk – Sociālais dienests) atbilstoši personas deklarētajai pamata dzīvesvietai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

7. Persona līdz 12.12.2008. iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu par pabalsta piešķiršanu un aizpilda iztikas līdzekļu deklarāciju, ja personai nav spēkā esošas iztikas līdzekļu deklarācijas. Šo saistošo noteikumu 3.1.apakšpunktā minēto pabalstu piešķir, pamatojoties tikai uz personas iesniegumu.

8. Personai nav tiesību saņemt pabalstu, ja nokavēts šo saistošo noteikumu 7.punktā minētais dokumentu iesniegšanas termiņš.

9. Mutvārdu iesniegumu tūlīt pēc tā saņemšanas Sociālā dienesta sociālā darba speciālists noformē rakstveidā un persona to paraksta.

10. Pabalstu nepiešķir personai, kura atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

11. Sociālais dienests ne vēlāk kā desmit dienu laikā no dienas, kad saņemts personas iesniegums un aizpildīta iztikas līdzekļu deklarācija, pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

12. Pabalsts tiek izmaksāts:

12.1. pārskaitot personas norādītajā norēķinu kontā;

12.2. izmaksājot personai skaidrā naudā.

13. Sociālais dienests piešķirto pabalstu izmaksā līdz 22.12.2008.

14. Ja piešķirtais pabalsts nav izmaksāts noteiktajā termiņā Sociālā dienesta vainas dēļ, pabalstu izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

IV. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

15. Sociālais dienests rakstveidā informē personu par pieņemto lēmumu (par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt), norādot atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas kārtību un termiņus.

16. Sociālā dienesta lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt persona normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentā.

17. Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Noslēguma jautājumi

18. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 09.10.2007. saistošos noteikumus Nr.91 “Noteikumi par vienreizēju Ziemassvētku pabalstu”.

19. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstos “Latvijas Vēstnesis” un “5 min” un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

20. Rīgas domes Labklājības departaments ir atbildīgs par saistošo noteikumu izpildes novērošanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs J.Birks

Rīgā 2008.gada 15.oktobrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!