Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2008. gada 17. septembra lēmums Nr. 293 "Par Noteikumiem par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.09.2008., Nr. 146 https://www.vestnesis.lv/ta/id/181305-par-noteikumiem-par-visparejas-atlaujas-noteikumu-parkapumiem

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija Nr.622-1-8848

Par akreditētajām atbilstības novērtēšanas institūcijām

Vēl šajā numurā

19.09.2008., Nr. 146

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 293

Pieņemts: 17.09.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.293

Rīgā 2008.gada 17.septembrī (prot. Nr.35, 12.p.)

Par Noteikumiem par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likuma 17.panta pirmo daļu un pamatojoties uz likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9.panta otro daļu, Elektronisko sakaru likuma 8.panta otro daļu un 33.panta pirmo daļu,

 

padome nolemj:

1. Apstiprināt Noteikumus par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem (pielikumā).

2. Noteikt, ka šā lēmuma 1.punktā apstiprinātie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc šā lēmuma publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

3. Ar šā lēmuma 1.punktā apstiprināto noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2007.gada 29.augusta lēmumu Nr.213 apstiprinātie Noteikumi par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem (Latvijas Vēstnesis, 2007., Nr.144).

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

 

Pielikums

Apstiprināti

ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas

2008.gada 17.septembra lēmumu Nr.293

Noteikumi par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem

Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma
33.panta pirmo daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) īsteno elektronisko sakaru komersanta (turpmāk – komersants) vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu (turpmāk – pārkāpums) novēršanu, elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanas vai elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu pārkāpumu gadījumā.

2. Ja pēc Regulatora rīcībā esošās informācijas komersanta darbībā tiek konstatēts pārkāpums, Regulators nosūta komersantam ierakstītā pasta sūtījumā uz tā juridisko adresi brīdinājuma vēstuli, kurā norāda konstatēto pārkāpumu, lūdz komersantu sniegt skaidrojumus, sniedz ieteikumus konstatētā pārkāpuma novēršanai un nosaka termiņu, līdz kuram komersantam jānovērš konstatētais pārkāpums:

2.1. ne īsāku par vienu mēnesi, ja pārkāpums izdarīts pirmo reizi;

2.2. ne īsāku par 10 darba dienām, ja gada laikā atkārtoti izdarīts līdzīgs pārkāpums (turpmāk – atkārtots pārkāpums).

3. Ja komersants nenovērš Regulatora konstatēto pārkāpumu Regulatora brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā, Regulators uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

4. Ja atkārtota pārkāpuma gadījumā komersants nenovērš Regulatora konstatēto pārkāpumu Regulatora noteiktajā termiņā, Regulators uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā un pieņem komersantam saistošu lēmumu, kurā norāda konstatēto pārkāpumu, uzliek par pienākumu novērst pārkāpumu, nosaka termiņu, līdz kuram pārkāpums jānovērš, un brīdina par darbības pārtraukšanu elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā, atņemot šim komersantam tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

5. Ja šo noteikumu 4.punktā minētajā Regulatora saistošajā lēmumā noteiktajā termiņā komersants nenovērš konstatēto pārkāpumu, Regulators lemj par komersanta darbības elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā pārtraukšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, atņemot šim komersantam tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

6. Regulators pēc šo noteikumu 5.punktā minētā lēmuma pieņemšanas izdara ierakstu elektronisko sakaru komersantu sarakstā par to, ka komersantam ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu un norāda termiņu, uz cik ilgu laiku komersantam ir atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu (turpmāk – darbības pārtraukšanas termiņš).

7. Regulators ar šo noteikumu 5.punktā minēto lēmumu nosaka komersantam pienākumu viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža informēt lietotājus par komersanta darbības pārtraukšanu elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un tiesību atņemšanu sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

8. Regulators tīmekļa vietnē www.sprk.gov.lv un laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” publicē paziņojumu par komersantiem,
kuriem ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu, kā arī norāda darbības pārtraukšanas termiņu.

9. Komersants, kuram ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu, nodrošina galalietotājiem numura saglabāšanas pakalpojumu Regulatora noteiktajā termiņā, ja šī komersanta galalietotāji to pieprasa.

10. Regulators lemj par komersantam piešķirto ierobežoto resursu lietošanas tiesību anulēšanu, ja komersantam ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

11. Ja komersants, kuram ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu, nosūta Regulatoram jaunu elektronisko sakaru komersanta reģistrācijas paziņojumu darbības pārtraukšanas termiņā, Regulators šo paziņojumu neizskata un nosūta komersantam atteikumu.

 

 

Informatīvā atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Šajos noteikumos ir iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 7.marta Direktīvas 2002/20/EK par elektronisko komunikāciju tīklu un pakalpojumu atļaušanu (atļauju izsniegšanas direktīva) // (publicēta Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, Īpašais izdevums, 2004, 13/29 sēj., 337.lpp.).

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!