Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Ilģuciema sievietes". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.09.2008., Nr. 139 https://www.vestnesis.lv/ta/id/180775-par-sabiedriska-labuma-organizacijas-statusa-atnemsanu-biedribai-ilguciema-sievietes-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.697

Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldībām, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus

Vēl šajā numurā

09.09.2008., Nr. 139

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 199

Pieņemts: 01.09.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.199

Rīgā 2008.gada 1.septembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Ilģuciema sievietes”

 

Finanšu ministrija izskatīja Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 13.augusta atzinumu Nr.13-2008/169 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Ilģuciema sievietes””, biedrības iesniegtos dokumentus par 2007.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Ilģuciema sievietes” (turpmāk – Biedrība).

Pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2006.gada 20.decembra atzinumu Nr.27-2006/480, Finanšu ministrija 2006.gada 29.decembrī pieņēma lēmumu Nr.329 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Ilģuciema sievietes””. Biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statuss tika piešķirts sabiedriskā labuma darbības veidiem – pilsoniskās sabiedrības attīstība un trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšana.

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma (turpmāk tekstā – Likums) 5.pantam Finanšu ministrija ir tiesīga piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībām, nodibinājumiem, reliģiskajām organizācijām vai to iestādēm un atbilstoši 13.pantā noteiktajam Finanšu ministrijai ir pienākums uzraudzīt sabiedriskā labuma organizācijas, īpašu uzmanību vēršot šo organizāciju saņemto ziedojumu izlietojumam.

Saskaņā ar Likuma 3.pantu sabiedriskā labuma organizācijas pamatdarbība ir sabiedriskā labuma darbība un saņemtos ziedojumus tā ir tiesīga izlietot, ievērojot Likuma 11. un 12.pantā noteiktos ierobežojumus.

Likuma 11.panta otrā daļa nosaka, ka sabiedriskā labuma organizācijai, kuras saņemto ziedojumu kopsumma kalendārajā gādā pārsniedz 12 minimālās mēneša darba algas, ir pienākums ne mazāk kā 75 procentus no izlietoto ziedojumu un dāvinājumu kopsummas izmantot tikai tām sabiedriskā labuma darbībām, kuras minētas Finanšu ministrijas lēmumā par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu attiecīgajai organizācijai.

Savukārt Likuma 11.panta trešā daļa paredz, ka sabiedriskā labuma organizācija administratīvajiem izdevumiem drīkst izlietot ne vairāk kā 25 procentus no vispārējiem ziedojumiem.

Ministru kabineta 2006.gada 3.novembra noteikumu Nr.808 “Noteikumi biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem” 52.punkts nosaka, ka Ziedojumu un dāvinājumu pārskatā ir norādāma saņemto ziedojumu un dāvinājumu summa, izdalot atsevišķi mantiskos un naudas ziedojumus vai dāvinājumus.

Saskaņā ar Likuma 9.panta pirmo daļu ziedojums ir manta vai finanšu līdzekļi, kurus persona (ziedotājs) bez atlīdzības, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos, nodod sabiedriskā labuma organizācijai tās statūtos, satversmē vai nolikumā norādīto mērķu sasniegšanai un kuriem var piemērot nodokļu atvieglojumus.

Finanšu ministrija 2007.gada 15.augusta vēstulē Nr.5-6-08/5547 izteica brīdinājumu Biedrībai par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā arī 2007.gadā neizlietos Likuma 11.panta otrajā daļā noteikto saņemto ziedojumu apjomu sabiedriskā labuma darbībai un pārsniegs Likuma 11.panta trešajā daļā noteikto administratīvo izdevumu apjomu no vispārējiem ziedojumiem.

Izvērtējot Biedrības iesniegtos dokumentus par 2007.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību un uzklausot tās valdes priekšsēdētājas Dainas Strelēvicas paskaidrojumus, Sabiedriskā labuma komisija konstatēja, ka Biedrība arī 2007.gadā ir saņēmusi 1710 latus kā vispārējos ziedojumus, no kuriem administratīvajiem izdevumiem Biedrība izlietoja 1364,84 latus, tas ir, 80 procentus no vispārējiem ziedojumiem, līdz ar to Biedrība ir pārsniegusi Likuma 11.panta trešajā daļā noteikto administratīvo izdevumu apjomu no vispārējo ziedojumu apjoma. Turklāt Biedrība Iepriekšējā darbības pārskatā un nākamā pārskata gada darbības plāna veidlapā norādīja un valdes priekšsēdētāja Daina Strelēvica informēja Sabiedriskā labuma komisiju par to, ka tai 2007.gadā ir bijuši mantiskie ziedojumi no Nīderlandes sociālās palīdzības fonda “Communicantes”, no Toronto Sv.Andreja draudzes, no biedrības “Palīdzība Latvijai” un no citām organizācijām, kas nav uzrādītas kā ziedotāji un to ziedojumi nav iekļauti Ziedojumu un dāvinājumu pārskatā. Tādejādi Biedrība nav ievērojusi Ministru kabineta 2006.gada 3.novembra noteikumu Nr.808 “Noteikumi biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem” 52.punktu un nav norādījusi ziedotājus, kā arī to mantiskos ziedojumus.

Ņemot vērā minēto, Biedrība ir atkārtoti pārkāpusi Likuma 11.panta trešajā daļā noteikto.

Sabiedriskā labuma komisija 2008.gada 13.augusta atzinumā Nr.13-2008/169, pamatojoties uz Biedrības norādīto saņemto ziedojumu izlietojumu 2006. un 2007.gadā, ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Tā kā Biedrība ir vairākkārt pārkāpusi Likuma 11.panta trešajā daļā un Ministru kabineta 2006.gada 3.novembra noteikumos Nr.808 “Noteikumi biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem” noteikto, kā arī nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas brīdinājumu, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 13.augusta atzinumu Nr.13-2008/169, un saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 1. un 4.punktu Finanšu ministrija nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Ilģuciema sievietes” (reģ. Nr. 40008071105, juridiskā adrese: Rīga, Vienības gatve 70–5/6).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts stājas spēkā Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Likuma 14.panta piekto daļu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!