Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai "RĒZEKNES SVĒTĀ SIRDSSKAIDRĀ SERGIJA RADOŅEŽAS GRIEĶU – KATOĻU DRAUDZE". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.08.2008., Nr. 121 https://www.vestnesis.lv/ta/id/179428

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija

Par darījumiem privatizācijas sertifikātu tirgū

Vēl šajā numurā

07.08.2008., Nr. 121

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 177

Pieņemts: 31.07.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.177

Rīgā 2008.gada 31.jūlijā

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai “RĒZEKNES SVĒTĀ SIRDSSKAIDRĀ SERGIJA RADOŅEŽAS GRIEĶU – KATOĻU DRAUDZE”

 

Finanšu ministrija 2007.gada 1.augustā pieņēma lēmumu Nr.128 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu reliģiskajai organizācijai “RĒZEKNES SVĒTĀ SIRDSSKAIDRĀ SERGIJA RADOŅEŽAS GRIEĶU – KATOĻU DRAUDZE””. Minēto lēmumu Finanšu ministrija nosūtīja reliģiskajai organizācijai “RĒZEKNES SVĒTĀ SIRDSSKAIDRĀ SERGIJA RADOŅEŽAS GRIEĶU – KATOĻU DRAUDZE” (turpmāk – Reliģiskā organizācija) ar 2007.gada 1.augusta vēstuli Nr.5-6-07/3343, kurā papildus Reliģiskā organizācija tika informēta, ka atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajai daļai sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu ne vēlāk kā līdz 31.martam ir jāiesniedz Finanšu ministrijai iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns, gada pārskats (turpmāk – atskaites) un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņa par nodokļu samaksu (līdz tā mēneša pirmajam datumam, kad pārskats tiek iesniegts).

Reliģiskā organizācija iesniedza iesniegumu, kas Finanšu ministrijā saņemts 2008.gada 14.februārī, ar lūgumu atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Norādām, ka Reliģiskā organizācija 2008.gadā nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto par atskaišu par sabiedriskā labuma organizāciju darbību iesniegšanu.

Ņemot vērā Reliģiskās organizācijas iesniegumu, kā arī to, ka Reliģiskajai organizācijai 2007.gadā bija sabiedriskā labuma organizācijas statuss, Sabiedriskā labuma komisija ieteica Finanšu ministrijai brīdināt Reliģisko organizāciju par to, ka tai jāiesniedz atskaites par sabiedriskā labuma darbību 2007.gadā. Finanšu ministrija nosūtīja Reliģiskajai organizācijai brīdinājumu par to, ka jāiesniedz atskaites par sabiedriskā labuma organizāciju darbību 2007.gadā līdz 2008.gada 4.jūnijam.

Sabiedriskā labuma komisija, izskatot Reliģiskās organizācijas iesniegumu par sabiedriskā labuma organizāciju statusa atņemšanu un izvērtējot Finanšu ministrijas sniegto informāciju par to, ka Reliģiskā organizācija nav iesniegusi sabiedriskā labuma darbības atskaites par 2007. gadu, ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Reliģiskajai organizācijai.

Finanšu ministrija, ievērojot Reliģiskās organizācijas 2008.gada 14.februāra iesniegumā sniegto informāciju, kā arī pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 18.jūnija atzinumu Nr.10-2008/114, Reliģiskās organizācijas iesniegumu un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu reliģiskajai organizācijai “RĒZEKNES SVĒTĀ SIRDSSKAIDRĀ SERGIJA RADOŅEŽAS GRIEĶU – KATOĻU DRAUDZE” (reģ. Nr.90000544460, juridiskā adrese: Rēzekne, Baznīcas iela 12).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieka nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos p.i. D.Robežniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!