Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.2008., Nr. 110 https://www.vestnesis.lv/ta/id/178491

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija Nr.622-1-6685

Par akreditētajām atbilstības novērtēšanas institūcijām

Vēl šajā numurā

18.07.2008., Nr. 110

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 152

Pieņemts: 10.07.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.152

Rīgā 2008.gada 10.jūlijā

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija”

 

Finanšu ministrija 2007.gada 25.septembrī pieņēma lēmumu Nr.160 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija””. Minēto lēmumu Finanšu ministrija nosūtīja biedrībai “Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija” (turpmāk – Biedrība) ar 2007.gada 27.septembra vēstuli Nr.5-6-07/4276, kurā papildus Biedrība tika informēta, ka atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajai daļai sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu ne vēlāk kā līdz 31.martam ir jāiesniedz Finanšu ministrijai iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns, gada pārskats (turpmāk – atskaites) un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņa par nodokļu samaksu (līdz tā mēneša pirmajam datumam, kad pārskats tiek iesniegts).

Biedrība 2008.gadā nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto atskaišu iesniegšanas termiņu, jo atskaites tā nav iesniegusi līdz 2008.gada 31.martam.

Finanšu ministrija Biedrībai nosūtīja 2008.gada 14.maija vēstuli Nr.5-6-08/1796 ar brīdinājumu par to, ka tiks skatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā atskaites neiesniegs Finanšu ministrijā līdz 2008.gada 28.maijam. Brīdinājuma vēstule tika nosūtīta uz Biedrības norādīto un Biedrību un nodibinājumu reģistrā norādīto juridisko adresi. Finanšu ministrija saņēma atpakaļ vēstuli ar valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” uzziņu par to, ka adresāts nav atradies norādītajā adresē un pēc atstātā uzaicinājuma nav pieprasījis Finanšu ministrijas sūtīto vēstuli.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2008.gadā un par to, ka nav iespējams iegūt informāciju par Biedrības sabiedriskā labuma darbību un nav iespējams veikt Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktās uzraudzības funkcijas.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2008.gada 18.jūnija atzinumā Nr. 10-2008/114 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļa noteikto, kā rezultātā Finanšu ministrija nevar veikt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 18.jūnija atzinumu Nr. 10-2008/114 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācija” (reģ. Nr.40008094061, juridiskā adrese: Rīga, Elizabetes iela 87–4).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretārs M.Bičevskis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!