Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Futbola klubs "Alberts"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.07.2008., Nr. 107 https://www.vestnesis.lv/ta/id/178211

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.112

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Liepājas Futbols"

Vēl šajā numurā

15.07.2008., Nr. 107

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 111

Pieņemts: 01.07.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.111

Rīgā 2008.gada 1.jūlijā '

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Futbola klubs “Alberts””

 

Finanšu ministrija 2005.gada 3.jūnijā pieņēma lēmumu Nr.188 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Futbola klubs “Alberts”””. Minēto lēmumu Finanšu ministrija nosūtīja biedrībai “Futbola klubs “Alberts”” (turpmāk – Biedrība) ar 2005.gada 3.jūnija vēstuli Nr.5-6-07/1893, kurā papildus Biedrība tika informēta, ka atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajai daļai sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu ne vēlāk kā līdz 31.martam ir jāiesniedz Finanšu ministrijai iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns, gada pārskats (turpmāk – atskaites) un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņa par nodokļu samaksu (līdz tā mēneša pirmajam datumam, kad pārskats tiek iesniegts).

Biedrība 2008.gadā nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto atskaišu iesniegšanas termiņu, jo atskaites tā nav iesniegusi līdz 2008.gada 31.martam.

Finanšu ministrija Biedrībai nosūtīja 2008.gada 15.maija vēstuli Nr.5-6-08/1828 ar brīdinājumu par to, ka tiks skatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā atskaites neiesniegs Finanšu ministrijā līdz 2008.gada 30.maijam.

Biedrība atskaites neiesniedza Finanšu ministrijas brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2008.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2008.gada 18.jūnija atzinumā Nr.10-2008/114 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrija nevar veikt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 18.jūnija atzinumu Nr.10-2008/114 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Futbola klubs “Alberts”” (reģ. Nr.40008063023, juridiskā adrese: Rīga, Brīvības iela 40–25).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretārs M.Bičevskis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!