Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 30. jūnija noteikumi Nr. 484 "Noteikumi par zvērināta notāra profesionālās kvalifikācijas celšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.07.2008., Nr. 101 https://www.vestnesis.lv/ta/id/177575

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.486

Kārtība, kādā Latvijas Zvērinātu notāru padome ved to personu reģistru, kurām atsauktas pilnvaras

Vēl šajā numurā

03.07.2008., Nr. 101

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 484

Pieņemts: 30.06.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.484

Rīgā 2008.gada 30.jūnijā (prot. Nr.44 49.§)
Noteikumi par zvērināta notāra profesionālās kvalifikācijas celšanu
Izdoti saskaņā ar Notariāta likuma 23.1panta trešo daļu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka aktivitātes zvērināta notāra profesionālās kvalifi­kācijas celšanai, par ko piešķir kredītpunktus, kredītpunktu piešķiršanas kritērijus un kārtību, kā arī kredītpunktu skaitu, kas nepieciešams pilnīgai vai daļējai atbrīvošanai no regulārās kvalifikācijas pārbaudes kārtošanas, un kārtību, kādā notiek pilnīga vai daļēja atbrīvošana no regulārās kvalifikācijas pārbaudes kārtošanas.
2. Zvērināts notārs, kurš kopš zvērinātu notāru eksāmena (turpmāk – eksāmens) vai iepriekšējās zvērinātu notāru regulārās kvalifikācijas pārbaudes nokārtošanas šajos noteikumos noteiktajā kārtībā ir ieguvis 200 kredītpunktu par šo noteikumu 4.punktā minētajām aktivitātēm, var tikt atbrīvots no regulārās kvalifikācijas pārbaudes otrās daļas (teorētisko zināšanu un to piemērošanas pārbaudes) (turpmāk – daļēja atbrīvošana).
3. Zvērināts notārs, kurš kopš eksāmena vai iepriekšējās zvērinātu notāru regulārās kvalifikācijas pārbaudes nokārtošanas šajos noteikumos noteiktajā kārtībā ir ieguvis 200 kredītpunktu par šo noteikumu 4.1. un 4.2.apakšpunktā minētajām apmācībām, no kuriem vismaz puse ir iegūti par praktiskajām apmācībām, un 30 kredītpunktu par cita veida aktivitātēm, var tikt atbrīvots no regulārās kvalifikācijas pārbaudes pilnībā (turpmāk – pilnīga atbrīvošana).
II. Profesionālās kvalifikācijas celšanas aktivitātes un kredītpunktu piešķiršanas kārtība
4. Kredītpunktus atbilstoši šo noteikumu pielikumā noteiktajam kredīt­punktu skaitam zvērināta notāra pilnīgai vai daļējai atbrīvošanai no regulārās kvalifikācijas pārbaudes piešķir par šādām aktivitātēm:

4.1. par Latvijas Zvērinātu notāru padomes (turpmāk – padome) atbilstoši katra gada prioritārajām jomām organizēto semināru, kursu, lekciju vai cita veida teorētisko un praktisko apmācību (turpmāk – apmācības) pilnvērtīgu apmeklējumu;

4.2. par citu valstu notariāta vai starptautisko notariāta organizāciju (turpmāk – ārvalsts notariāts) organizēto apmācību pilnvērtīgu apmeklējumu vai citu apmācību pilnvērtīgu apmeklējumu, ja šīs apmācības organizētas jomās, kurās tiek pārbaudītas zvērinātu notāru zināšanas un prasmes regulārajā un ārkārtas kvalifikācijas pārbaudē, un ja pēc zvērināta notāra iesnieguma saskaņā ar šo noteikumu 10. vai 11.punktu pieņemts atsevišķs lēmums, ka par šo apmācību apmeklējumu tiek piešķirti kredītpunkti;

4.3. par cita veida aktivitātēm (pielikums) jomās, kurās tiek pārbaudītas zvērinātu notāru zināšanas un prasmes regulārajā un ārkārtas kvalifikācijas pārbaudē.
5. Apmācību apmeklējumu uzskata par pilnvērtīgu, ja apmeklējums ir vismaz 85 % un apmācību piedāvātājs nav noteicis augstāku apmācību apmeklējuma procentu, kā arī ir sekmīgi nokārtots apmācību gala pārbaudījums (ja tāds ir paredzēts).
6. Prioritārās jomas kredītpunktu iegūšanai šo noteikumu 4.1.apakšpunktā minētajai aktivitātei katram nākamajam gadam ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 15.augustam nosaka padome, piedaloties tieslietu ministra pilnvarotai personai (turpmāk – komisija). Komisija var pieaicināt arī augstākās izglītības iestāžu mācībspēkus. Prioritārās jomas kredītpunktu iegūšanai nosaka atbilstoši jomām, kurās tiek pārbaudītas pretendentu un zvērinātu notāru zināšanas un prasmes eksāmenā un regulārajā un ārkārtas kvalifikācijas pārbaudē.
7. Komisija līdz kārtējā gada 31.oktobrim izvērtē padomes sastādīto sarakstu par nākamajā gadā plānotajām apmācībām, kurā ir informācija par plānoto apmācību jomu, tēmu, saturu, apmācību piedāvātāju, pasniedzēju un norises vietu, un pieņem lēmumu par noteikta kredītpunktu skaita piešķiršanu katrai no tām atbilstoši šajos noteikumos noteiktajiem kredītpunktu piešķiršanas kritērijiem. Padome divu nedēļu laikā no šā lēmuma pieņemšanas izsūta visiem zvērinātiem notāriem uz viņu prakses vietas adresēm nākamā gada apmācību sarakstu, norādot jomu, tēmu, norises datumu un vietu, kā arī kredītpunktu skaitu.
8. Lai saņemtu kredītpunktus par šo noteikumu 4.punktā minētajām aktivitātēm, zvērināts notārs triju nedēļu laikā pēc attiecīgās aktivitātes pabeigšanas iesniedz padomē attiecīgus pamatojuma dokumentus (pielikums), kas apliecina šīs aktivitātes sekmīgu pabeigšanu un ir par pamatu kredītpunktu piešķiršanai. Ja izsludināta regulārās kvalifikācijas pārbaudes norises diena un zvērināts notārs vēlas kārtot šo pārbaudi un vēlas tikt pilnībā vai daļēji atbrīvots no tās, tad attiecīgos pamatojuma dokumentus zvērināts notārs iesniedz ne vēlāk kā līdz šo noteikumu 14.punktā minētā termiņa beigām.
9. Padome divu nedēļu laikā no šo noteikumu 8.punktā minēto dokumentu saņemšanas dienas tos izskata un pieņem lēmumu par attiecīga kredītpunktu skaita piešķiršanu zvērinātam notāram atbilstoši šo noteikumu pielikumā noteiktajiem kritērijiem vai komisijas apmācībām noteiktajam kredītpunktu skaitam vai pamatotu atteikumu piešķirt kredītpunktus par attiecīgo aktivitāti. Par pieņemto lēmumu padome paziņo zvērinātam notāram, nosūtot paziņojumu uz zvērināta notāra prakses vietas adresi.
10. Ja zvērināts notārs ir apmeklējis apmācības, kuras nav organizējusi padome, un vēlas par tām iegūt kredītpunktus, tad triju nedēļu laikā pēc attiecīgo apmācību pabeigšanas zvērināts notārs iesniedz komisijai attie­cīgos pamatojuma dokumentus, kas apliecina apmācību sekmīgu pabeigšanu, apmācību jomu, saturu, pasniedzēju, norises vietu un laiku. Komisija divu nedēļu laikā no dokumentu saņemšanas dienas tos izskata un pieņem lēmumu par attiecīga kredītpunktu skaita piešķiršanu atbilstoši šajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem vai pamatotu atteikumu piešķirt kredītpunktus par apmeklētajām apmācībām. Par pieņemto lēmumu komisija paziņo zvērinātam notāram, nosūtot paziņojumu uz zvērināta notāra prakses vietas adresi, un informē padomi.
11. Ja zvērināts notārs ir ieplānojis apmeklēt apmācības, kuras neorganizē padome, viņš pirms šo apmācību apmeklēšanas var iesniegt komisijai lūgumu izvērtēt un noteikt, cik kredītpunktu piešķirami apmācībām. Šajā gadījumā zvērināts notārs kopā ar lūgumu iesniedz informāciju par apmācību jomu, saturu, pasniedzēju, norises vietu un laiku. Komisija divu nedēļu laikā no dokumentu saņemšanas dienas tos izskata un pieņem lēmumu par attiecīga kredītpunktu skaita noteikšanu atbilstoši šajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem vai pamatotu atteikumu. Par pieņemto lēmumu komisija paziņo zvērinātam notāram, nosūtot paziņojumu uz zvērināta notāra prakses vietas adresi.
12. Ja zvērinātam notāram kopš eksāmena vai iepriekšējās regulārās kvalifikācijas pārbaudes nokārtošanas ir jākārto ārkārtas kvalifikācijas pārbaude, līdz ārkārtas kvalifikācijas pārbaudei iegūtos kredītpunktus nedzēš, un, ja ārkārtas kvalifikācijas pārbaude tiek nokārtota, kredītpunktu iegūšana turpinās.
13. Padome uzskaita zvērinātiem notāriem piešķirtos kredītpunktus.
III. Atbrīvošana no regulārās kvalifikācijas pārbaudes
14. Zvērināts notārs, kas kopš eksāmena vai iepriekšējās regulārās kvalifi­kācijas pārbaudes nokārtošanas ir cēlis savu profesionālo vai akadēmisko kvalifikāciju un vēlas tikt pilnībā vai daļēji atbrīvots no regulārās kvalifikācijas pārbaudes, triju nedēļu laikā no regulārās kvalifikācijas pārbaudes norises dienas izsludināšanas iesniedz padomē šo noteikumu 8.punktā minētos dokumentus par šo noteikumu 4.punktā minētajām aktivitātēm, par kurām vēl nav piešķirti kredītpunkti, lūgumu padomei sniegt atzinumu tieslietu ministram par zvērināta notāra pilnīgu vai daļēju atbrīvošanu no regulārās kvalifikācijas pārbaudes, kā arī tieslietu ministram adresētu attiecīgu iesniegumu, kurā izsaka gribu kārtot regulāro kvalifikācijas pārbaudi.
15. Padome divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 14.punktā minētā termiņa beigām izvērtē saņemto lūgumu un dokumentus, apkopo zvērinātam notāram piešķirto kredītpunktu skaitu un nosūta tieslietu ministram zvērināta notāra iesniegumu un pamatotu atzinumu par noteikta kredītpunktu skaita piešķiršanu ar priekšlikumu par zvērināta notāra pilnīgu vai daļēju atbrīvošanu no regulārās kvalifikācijas pārbaudes.
16. Lai saņemtu pilnīgu vai daļēju atbrīvošanu no regulārās kvalifikācijas pārbaudes, zvērinātam notāram par profesionālās vai akadēmiskās kvalifikācijas celšanu katru divu gadu periodā kopš eksāmena vai iepriekšējās regulārās kvalifikācijas pārbaudes jāsaņem ne mazāk kā 40 un ne vairāk kā 120 kredīt­punktu.
IV. Kredītpunktu piešķiršanai nepieciešamie apmācību kritēriji
17. Apmācībām piešķir vienu kredītpunktu par katru astronomisko (60 minūtes) stundu (I kategorija), ja apmācības atbilst šādiem kritērijiem:

17.1. apmācības piedāvātājs – akreditēta izglītības iestāde, valsts pārvaldes iestāde, juridiska persona, personu apvienība vai nodibinājums, kura pamatfunkcijās ietilpst šādu apmācību organizēšana, kā arī padome;

17.2. apmācību ievirze un tēma – apmācības auditorijai ar priekš­zināšanām, padomes organizēto apmācību vai citu zvērināta notāra apmeklēto apmācību tēma atbilst attiecīgajam gadam noteiktajām prioritārajām jomām kvalifikācijas celšanai, ārvalsts notariāta organizēto apmācību tēma atbilst jomām, kurās tiek pārbaudītas zvērināta notāra zināšanas un prasmes regulārajā un ārkārtas kvalifikācijas pārbaudē;

17.3. pasniedzēja kvalifikācija – vismaz tiesību zinātņu maģistrs vai profesionālā pieredze tiesību zinātnē vismaz 10 gadu, vai apmācību tēmai atbilstošu zinātņu maģistrs, vai apmācību tēmai atbilstoša profesionālā pieredze vismaz 10 gadu;

17.4. mērķauditorija – juridisko profesiju pārstāvji, kas ir saistīti ar tiesu varu, it īpaši zvērināti notāri.
18. Apmācībām piešķir 0,5 kredītpunktus par katru astronomisko (60 minūtes) stundu (II kategorija), ja apmācības atbilst šādiem kritērijiem:

18.1. apmācības piedāvātājs – valsts pārvaldes iestāde, juridiska persona, personu apvienība vai nodibinājums, kā arī padome;

18.2. apmācību ievirze un tēma – apmācības auditorijai ar priekš­zināšanām, padomes organizēto apmācību vai citu zvērināta notāra apmeklēto apmācību tēma atbilst attiecīgajam gadam noteiktajām prioritārajām jomām kvalifikācijas celšanai, ārvalsts notariāta organizēto apmācību tēma atbilst jomām, kurās tiek pārbaudītas zvērināta notāra zināšanas un prasmes regulārajā un ārkārtas kvalifikācijas pārbaudē;

18.3. pasniedzēja kvalifikācija – tiesību zinātņu bakalaurs vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, vai apmācību tēmai atbilstošu zinātņu bakalaurs, vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vai apmācību tēmai atbilstoša profesionālā pieredze vismaz trīs gadus.
19. Par šo noteikumu 17. un 18.punktā minētajām apmācībām, kurām paredzēts gala pārbaudījums, – praktiskajām apmācībām – piešķir kredītpunktus dubultā apmērā.
20. Apmācību piedāvātājs kontrolē apmācību apmeklētību un, ja apmeklēti vismaz 85 % apmācību (ja apmācību piedāvātājs nav noteicis augstāku apmācību apmeklējumu procentu) un ir sekmīgi nokārtots gala pārbaudījums (ja tāds ir paredzēts), apliecina sekmīgu apmācību pabeigšanu.
V. Noslēguma jautājums
21. Līdz 2008.gada 1.augustam apmācībām, kuras padome bija plānojusi organizēt laikposmā no šo noteikumu spēkā stāšanās līdz 2008.gada 31.decembrim, tā nosaka kredītpunktus atbilstoši šajos noteikumos minētajiem kritērijiem, kādiem atbilst apmācības, par kuriem piešķir kredītpunktus (šo noteikumu IV nodaļa), un līdz 2008.gada 15.augustam nosūta zvērinātiem notāriem uz viņu prakses vietas adresēm plānoto apmācību sarakstu, norādot konkrētas apmācības, to jomu, tēmu, norises datumu un vietu, kā arī iegūstamo kredītpunktu skaitu. Padome par šo apmācību apmeklēšanu zvērinātam notāram piešķir attiecīgu kredītpunktu skaitu.
Ministru prezidenta vietā – satiksmes ministrs A.Šlesers

Tieslietu ministrs G.Bērziņš
Pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 30.jūnija noteikumiem Nr.484
Par zvērināta notāra profesionālās kvalifikācijas aktivitātēm piešķiramie kredītpunkti un pamatojuma dokumenti

Kredītpunktus zvērinātiem notāriem piešķir par šādām aktivitātēm:

Nr.
p.k.

Aktivitāte

Kredītpunktu skaits

Pamatojuma dokuments

I. Apmācība

1.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes atbilstoši katra gada prioritārajām jomām organizēto apmācību pilnvērtīgs apmeklējums (tajā skaitā gala pārbaudījuma sekmīga nokārtošana, ja tāds ir paredzēts)

Saskaņā ar komisijas lēmumu

Apliecība, sertifikāts

2.

To ārvalsts notariāta organizēto apmācību pilnvērtīgs apmeklējums, kurām komisija piešķīrusi kredītpunktus (tajā skaitā gala pārbaudījuma sekmīga nokārtošana, ja tāds ir noteikts)

Saskaņā ar komisijas lēmumu

Apliecība, sertifikāts, izziņa

3.

Citu apmācību pilnvērtīgs apmeklējums, kurām komisija piešķīrusi kredītpunktus (tajā skaitā gala pārbaudījuma sekmīga nokārošana, ja tāds ir paredzēts)

Saskaņā ar komisijas lēmumu

Apliecība, sertifikāts, izziņa

II. Cita veida aktivitātes

4.

Lekcijas vai lekciju kursa pasniegšana zvērinātiem notāriem vai zvērināta notāra amata pretendentiem par atsevišķas tiesību nozares jautājumiem

6 par 60 minūšu lekcijas sagatavošanu un pasniegšanu

Izziņa, līgums

2 par 60 minūšu lekcijas atkārtotu pasniegšanu

5.

Mācību kursa tiesību jautājumos pasniegšana akreditētas profesionālās vai akadēmiskās izglītības programmas ietvaros

2 par 60 minūšu lekcijas sagatavošanu un pasniegšanu

Izziņa, līgums

0,5 par 60 minūšu lekcijas atkārtotu pasniegšanu

6.

Lekcijas vai lekciju kursa pasniegšana par atsevišķas tiesību nozares jautājumiem

1 par 60 minūšu lekcijas sagatavošanu un pasniegšanu

Izziņa, līgums

0,5 par 60 minūšu lekcijas atkārtotu pasniegšanu

7.

Recenzēta ziņojuma vai referāta nolasīšana ārvalstu notariāta vai citas institūcijas organizētā konferencē vai mācību seminārā

12 par autorloksni
(40000 zīmes, ieskaitot atstarpes starp vārdiem)

Izziņa, publikācija

8.

Sekmīgas tiesību studijas doktorantūrā

20 par aktīvo studiju gadu

Mācību iestādes izziņa

9.

Zinātniska publikācija tiesību jautājumos ārvalsts oficiāli atzītā zinātniskā izdevumā

20 par autorloksni
(40000 zīmes, ieskaitot atstarpes starp vārdiem)

Publikācija

10.

Zinātniska publikācija tiesību jautājumos Latvijas Zinātnes padomes Vispāratzīto recenzējamo zinātnisko izdevumu sarakstā minētajos izdevumos

15 par autorloksni
(40000 zīmes, ieskaitot atstarpes starp vārdiem)

Publikācija

11.

Publikācija notariāta prakses jautājumos citā publiskā izdevumā

10 par autorloksni
(40000 zīmes, ieskaitot atstarpes starp vārdiem)

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

12.

Dalība normatīvo aktu projektu izstrādes starpinstitūciju darba grupā

15

Izziņa vai cits apliecinājums (piemēram, protokols)

13.

Dalība starptautiskā notariāta organizāciju (Eiropas Savienības Notariātu padome, Starptautiskā Latīņu notariāta savienība) darba grupā vai to institūciju darbā

15

Izziņa vai cits apliecinājums (piemēram, protokols)

14.

Aktīva dalība zvērinātu notāru Disciplinārlietu komisijā vai Iekšējās kontroles komisijā

10

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

15.

Aktīva dalība Latvijas Zvērinātu notāru padomē

10

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

16.

Aktīva dalība Latvijas Zvērinātu notāru padomes ilgtermiņa projektā

10

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

17.

Lekciju kursa pasniegšana zvērinātu notāru biroja darbiniekiem

10

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

18.

Aktīva dalība (ja zvērināts notārs ir apmeklējis vismaz 80 % attiecīgās aktivitātes pasākumu) Latvijas Zvērinātu notāru padomes organizētajā pasākumā vai sabiedrības tiesiskās apziņas veicināšanas aktivitātēs (piemēram, notāru dienas, īpaši sagatavotas atsevišķas lekcijas nolasīšana noteiktai auditorijai)

5

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apliecinājums

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!