Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 30. jūnija noteikumi Nr. 491 "Noteikumi par prioritāro secību zemesgabalu atpirkšanai un kompensācijas izmaksas termiņiem un kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.07.2008., Nr. 100 https://www.vestnesis.lv/ta/id/177497

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.492

Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 5.janvāra noteikumos Nr.7 "Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība"

Vēl šajā numurā

02.07.2008., Nr. 100

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 491

Pieņemts: 30.06.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.491

Rīgā 2008.gada 30.jūnijā (prot. Nr.44 58.§)

Noteikumi par prioritāro secību zemesgabalu atpirkšanai un kompensācijas izmaksas termiņiem un kārtību

Izdoti saskaņā ar likuma “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” 25.panta pirmo daļu un 28.panta pirmo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka:

1.1. zemes atpirkšanas iesniegumu (turpmāk – iesniegums) pieņemšanas kārtību un zemesgabalu atpirkšanas prioritāro secību;

1.2. termiņus un kārtību, kādā izmaksā kompensāciju par atpērkamo zemesgabalu (turpmāk – kompensācija);

1.3. atlīdzības izmaksu reģistrācijas kārtību. 

II. Iesniegumu pieņemšanas kārtība un zemesgabalu atpirkšanas prioritārā secība

2. Atbildīgā institūcija, kas noteikta likuma “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” 23.pantā (turpmāk – atbildīgā institūcija), līdz 2008.gada 1.septembrim pieņem un izskata to zemes īpašnieku iesniegumus, kuru zeme pēc zemes īpašuma tiesību iegūšanas iekļauta dabas rezervātā vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas rezervāta, stingrā režīma vai regulējamā režīma zonā, un līdz 2008.gada 1.oktobrim pieņem lēmumu par to, vai iesniegums ir pamatots. Ja zeme tiek iekļauta dabas rezervātā vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas rezervāta, stingrā režīma vai regulējamā režīma zonā pēc 2008.gada 1.septembra, iesniegumu iesniedz līdz 2009.gada 1.jūlijam un atbildīgā institūcija lēmumu par to, vai iesniegums ir pamatots, pieņem līdz 2009.gada 1.augustam.

3. No 2009.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 1.jūlijam atbildīgā institūcija pieņem un izskata to zemes īpašnieku iesniegumus, kuru zeme pēc zemes īpašuma tiesību iegūšanas iekļauta dabas liegumos vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas lieguma zonā. Atbildīgā institūcija mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas pieņem lēmumu par to, vai iesniegums ir pamatots. Ja zeme tiek iekļauta dabas liegumos vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas lieguma zonā pēc 2010.gada 1.jūlija, iesniegumu iesniedz līdz katra nākamā gada 1.martam, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 1.martam. Atbildīgā institūcija līdz attiecīgā gada 1.aprīlim pieņem lēmumu par to, vai iesniegums ir pamatots.

4. No 2015.gada 1.jūlija līdz 2016.gada 1.februārim atbildīgā institūcija pieņem un izskata to zemes īpašnieku iesniegumus, kuru zemes īpašums (atpērkamais zemesgabals) atrodas dabas rezervātā vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas rezervāta, stingrā režīma, dabas lieguma vai regulējamā režīma zonā, ja uz šo zemi ir atjaunotas īpašuma tiesības. Atbildīgā iestāde mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas pieņem lēmumu par to, vai iesniegums ir pamatots.

5. Šo noteikumu 2., 3. un 4.punktā minētās zemes īpašnieku grupas ietvaros pēc likuma “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” 25.pantā minētās zemes īpašnieku grupas zemi prioritārā kārtā atpērk no īpašniekiem, kuriem piešķirts politiski represētās personas statuss. No pārējiem zemes īpašniekiem zemi atpērk, ievērojot parakstīto līgumu secību.

6. Ja atbildīgā institūcija saņem iesniegumu, kas neatbilst šo noteikumu 2., 3. un 4.punktā noteiktajam sadalījumam, iesniegumu atstāj bez tālākas virzības un rakstiski informē par to iesniedzēju.

III. Kompensācijas izmaksas termiņi un kārtība

7. Datumu, līdz kuram atbildīgā institūcija izmaksā kompensāciju, pirkuma līgumā nosaka atbilstoši finansējuma apmēram, kas zemes atpirkšanai paredzēts likumā par valsts budžetu kārtējam gadam, saskaņā ar likuma “Par valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas fondiem” 1.panta pirmo daļu valsts īpašuma privatizācijas fonda līdzekļu izlietošanas programmā kārtējam gadam vai pašvaldības budžetā.

8. Atbildīgā institūcija pārskaita izmaksājamo kompensāciju zemes īpašnieka kontā Latvijā reģistrētā kredītiestādē, kas norādīts pirkuma līgumā.

IV. Atlīdzības izmaksu reģistrācijas kārtība

9. Atbildīgā institūcija izveido un uztur publiski pieejamu atlīdzības izmaksu reģistru (elektronisko datubāzi). Reģistrā par katru atlīdzības pieprasījumu norāda šādu informāciju:

9.1. zemes īpašnieka vārds, uzvārds (juridiskai personai – nosaukums un reģistrācijas numurs);

9.2. nekustamā īpašuma kadastra numurs, zemes vienības kadastra apzīmējums, noteiktais apgrūtinājums, zemes īpašumtiesību atjaunošanas vai iegūšanas datums;

9.3. iesnieguma saņemšanas datums;

9.4. datums, kad pieņemts lēmums par to, vai iesniegums ir pamatots;

9.5. datums, kad noslēgts pirkuma līgums;

9.6. atlīdzības apmērs;

9.7. atlīdzības izmaksas datums.

10. Atbildīgā institūcija šo noteikumu 9.punktā minēto informāciju ievada atlīdzības izmaksu reģistrā mēneša laikā pēc pirkuma līguma noslēgšanas par zemes atpirkšanu. Datubāzē iekļauto informāciju par atlīdzības apmēru publisko ne agrāk kā gadu pēc pēdējās izmaksas ieskaitīšanas īpašnieka kontā.

11. Atbildīgā institūcija aktualizē atlīdzības izmaksu reģistrā ietverto informāciju pēc attiecīgu izmaiņu izdarīšanas vai papildu informācijas saņemšanas.

Ministru prezidenta vietā – satiksmes ministrs A.Šlesers

Vides ministra vietā – labklājības ministre I.Purne

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 3.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!