Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par lidmašīnu apgādi ar Latvijas precēm. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.01.2001., Nr. 9 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1771-par-lidmasinu-apgadi-ar-latvijas-precem

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.34

Par grozījumiem VID 29.12.2000. rīkojumā Nr.946 "Par ATA karnešu sistēmas ieviešanu"

Vēl šajā numurā

17.01.2001., Nr. 9

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 33

Pieņemts: 15.01.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienests

Rīkojums Nr.33 Rīgā 2001.gada 15.janvārī

Par lidmašīnu apgādi ar Latvijas precēm

Lai nodrošinātu lidmašīnu apgādi ar Latvijas precēm (turpmāk — preces), nosaku šādu kārtību:

1. Uzņēmumus, kuri veic lidmašīnu apgādi, uzskaita un to darbību kontrolē muitas iestāde, kuras pārraudzībā esošajā lidostā notiek lidmašīnu apgāde.

2. Uzņēmumiem, kuri apgādā lidmašīnas, uzraudzības muitas iestādē jāiesniedz pilnvaroto darbinieku, kuri apgādā lidmašīnas, saraksts. Sarakstā jānorāda:

2.1. personas vārds, uzvārds, personas kods;

2.2. lidostas caurlaides numurs.

3. Par izmaiņām 2.punktā minētajā sarakstā uzraudzības muitas iestādi informēt trīs dienu laikā no izmaiņu izdarīšanas brīža.

4. Lai lidmašīnu apgādei paredzētās preces ievestu lidostas muitas kontroles zonā, apgādes uzņēmuma pilnvarotais darbinieks muitas amatpersonai iesniedz preču pavadzīmes — rēķinus un kopiju.

5. Muitas amatpersonai uz preču pavadzīmēm — rēķiniem un kopijas izdarīt atzīmi "Ievests muitas kontroles zonā", ko apstiprināt ar muitas zīmoga nospiedumu, parakstu un tā atšifrējumu.

6. Lai preces nogādātu uz lidmašīnas borta, uz iesniegtajiem preču pavadzīmēm–rēķiniem un kopijas, uz kuriem ir izdarītas 5.punktā minētās atzīmes, muitas amatpersonai papildus izdarīt atzīmi "Iekraut atļauts" un to apstiprināt ar muitas zīmoga nospiedumu.

7. Ja preces pēc to novietošanas uzņēmuma teritorijā, kurš atrodas lidostas muitas kontroles zonā, tiek nogādātas uz lidmašīnas borta, apgādes uzņēmuma pilnvarotajam darbiniekam teritoriālās muitas iestādes noteiktajā kārtībā iesniegt muitas amatpersonai preču pavadzīmes–rēķinus un kopiju.

8. Uz iesniegtajiem preču pavadzīmēm–rēķiniem un kopijas muitas amatpersonai izdarīt atzīmi "Iekraut atļauts", ko apstiprināt ar muitas zīmoga nospiedumu, parakstu un tā atšifrējumu.

9. Teritoriālās muitas iestādes noteiktajos gadījumos preču kontroli un iekraušanu lidmašīnā veikt muitas amatpersonas klātbūtnē.

10. Preču pavadzīmju — rēķinu kopijas, kuras ir noformētas saskaņā ar šīs kārtības 6.un 8.punktu, izmantot kā vienkāršoto muitas deklarāciju.

11. Pamatojoties uz vienkāršoto muitas deklarāciju, vienu reizi mēnesī noformēt papildu muitas deklarāciju.

12. Preču pavadzīmes — rēķinus noformēt saskaņā ar Ministru kabineta 1995.gada 5.septembra noteikumiem Nr.268 "Noteikumi par preču pavadzīmes — rēķina lietošanas un noformēšanas kārtību". Iesniegto preču pavadzīmes — rēķina kopiju ar izdarītajām atzīmēm uzskaiti veikt teritoriālās muitas iestādes noteiktajā kārtībā.

13. Uraudzības muitas iestāde var aizliegt uzņēmumam, kurš veic lidmašīnu apgādi, izmantot vienkāršoto muitas deklarāciju, ja tā darbībā konstatēti būtiski pārkāpumi. Šajos gadījumos lidmašīnu apgāde noformējama ar vienoto administratīvo dokumentu (VAD).

14. Rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

15. Rīkojums stājas spēkā pēc 30 dienām, skaitot no tā publicēšanas dienas.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!