Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Sporta biedrība "Ķeizarmežs"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.06.2008., Nr. 88 https://www.vestnesis.lv/ta/id/176439

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrijas lēmums Nr.74

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "Rīgas Slēpošanas klubs"

Vēl šajā numurā

06.06.2008., Nr. 88

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu ministrija

Veids: lēmums

Numurs: 73

Pieņemts: 23.05.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrijas lēmums Nr.73

Rīgā 2008.gada 23.maijā

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai “Sporta biedrība “Ķeizarmežs””

 

Finanšu ministrija 2005.gada 31.oktobrī pieņēma lēmumu Nr.522 “Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai “Sporta biedrība “Melderis”””, tas ir, sabiedriskā labuma organizācijas statuss tika piešķirts šobrīd esošajai biedrībai “Sporta biedrība “Ķeizarmežs”” (turpmāk – Biedrība) sabiedriskā labuma darbības veidam – sporta atbalstīšana. Minēto lēmumu Finanšu ministrija nosūtīja Biedrībai ar 2005.gada 31.oktobra vēstuli Nr.5-6-07/3591, kurā papildus tā tika informēta, ka atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajai daļai sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu ne vēlāk kā līdz 31.martam ir jāiesniedz Finanšu ministrijai savas iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns, gada pārskats (turpmāk – atskaites) un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņa par nodokļu samaksu (līdz tā mēneša pirmajam datumam, kad pārskats tiek iesniegts).

2007.gadā Biedrība Finanšu ministrijā iesniedza atskaites par sabiedriskā labuma darbību 2006.gadā un attiecīgās nodokļu administrācijas izziņu par nodokļu samaksu tikai pēc Finanšu ministrijas 2007.gada 27.aprīļa brīdinājuma vēstules Nr.5-6-08/1941 nosūtīšanas. Iepriekš minētajā brīdinājuma vēstulē tika norādīts, ka Biedrībai ir jāiesniedz atskaites līdz 2007.gada 9.maijam, pretējā gadījumā tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu. Biedrība neievēroja Finanšu ministrijas brīdinājuma vēstulē noteikto termiņu un atskaites iesniedza tikai 2007.gada 21.maijā.

Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 3.decembra atzinumu Nr.24-2007/306 “Par brīdinājuma izteikšanu biedrībai “Sporta biedrība “Melderis”””, nosūtīja Biedrībai 2007.gada 7.decembra brīdinājuma vēstuli Nr.5-6-08/554 par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja arī 2008.gadā tiks nokavēts Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteiktais atskaišu iesniegšanas termiņš, tas ir, atskaites netiks iesniegtas līdz pārskata gadam sekojošā gada 31.martam.

Biedrība arī 2008.gadā nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteiktos brīdinājumus un nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto atskaišu iesniegšanas termiņu. Tādēļ Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2007. un 2008.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju un 2008.gada 23.aprīļa atzinumā Nr.6-2008/59 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Turklāt Biedrība ir mainījusi nosaukumu un adresi, kā arī veikusi izmaiņas statūtos, reģistrējusi šīs izmaiņas biedrību un nodibinājumu reģistrā un par šo faktu nav informējusi Finanšu ministriju. Līdz ar to tika apgrūtināta Finanšu ministrijas sazināšanās iespēja ar Biedrību un traucēta uzraudzības funkcijas veikšana pār Biedrību kā sabiedriskā labuma organizāciju.

Tā kā Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otrajā daļā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas vairākkārt izteiktos brīdinājumus par atskaišu iesniegšanas termiņu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību, Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 23.aprīļa atzinumu Nr.6-2008/59 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Sporta biedrība “Ķeizarmežs”” (reģ. Nr.50008066271, juridiskā adrese: Rīga, Ezermalas iela 30).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV–1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra v.i. D.Tauriņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!