Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 15. aprīļa noteikumi Nr. 280 "Noteikumi par finansiāli atbalstāmajām kvotām biodegvielai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.04.2008., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/174321-noteikumi-par-finansiali-atbalstamajam-kvotam-biodegvielai

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.282

Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai - vides un lauku ainavas uzlabošanai

Vēl šajā numurā

23.04.2008., Nr. 63

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 280

Pieņemts: 15.04.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.280

Rīgā 2008.gada 15.aprīlī (prot. Nr.24 40.§)

Noteikumi par finansiāli atbalstāmajām kvotām biodegvielai

Izdoti saskaņā ar Biodegvielas likuma 8.panta pirmo un otro daļu

 

1. Noteikumi nosaka finansiāli atbalstāmās kvotas biodegvielas veidiem, kā arī termiņu un kārtību, kādā katru gadu iesniedzams nepieciešamā atbalsta aprēķins un tā pamatojums.

2. Finansiāli atbalstāmā kvota (1.pielikums) ir ikgadējais minimāli nepieciešamais biodegvielas daudzums, ko veido bioetanols un biodīzeļdegviela un kura ražošanai piešķir tiešo valsts atbalstu, lai nodrošinātu Biodegvielas likuma 4.panta pirmās daļas 3.punktā noteikto biodegvielas apjoma izmantošanu.

3. Valsts atbalstu ikgadējā minimāli nepieciešamā biodegvielas daudzuma ražošanai veido tiešais valsts atbalsts un netiešais valsts atbalsts akcīzes nodokļa samazinājuma veidā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par akcīzes nodokli. Kopējais atbalsts nepārsniedz izmaksu starpību starp fosilās degvielas mazumtirdzniecības cenu un biodegvielas vidējām ražošanas izmaksām.

4. Biodegvielu apliek ar akcīzes nodokli likumā "Par akcīzes nodokli" noteiktajā kārtībā.

5. Uz finansiāli atbalstāmo kvotu attiecīgajā gadā var pieteikties pretendents, kurš atbilst šādiem nosacījumiem:

5.1. tam ir spēkā esoša speciālā atļauja (licence) akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par akcīzes preču apriti;

5.2. tā rīcībā esošās biodegvielas ražošanai nepieciešamās iekārtas ar attiecīgo jaudu ir nodotas ekspluatācijā un atrodas šo noteikumu 5.1.apakšpunktā minētajā akcīzes preču noliktavā;

5.3. biodegvielai, kas saražota finansiāli atbalstāmās kvotas ietvaros, izmanto rapšu sēklas, rapšu eļļu vai graudus;

5.4. finansiāli atbalstāmās kvotas biodegvielas ražošanas kārtējo izdevumu segšanai tas nesaņem atbalstu citā Eiropas Savienības dalībvalstī;

5.5. tam nav nodokļu parādu;

5.6. tā saražotā biodegviela atbilst biodegvielas kvalitāti regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajām biodegvielas kvalitātes prasībām.

6. Lai saņemtu finansiāli atbalstāmo kvotu, pretendents katru gadu līdz 1.martam Ekonomikas ministrijā iesniedz šādus dokumentus:

6.1. iesniegumu (2.pielikums);

6.2. speciālās atļaujas (licences) kopiju akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai (uzrāda oriģinālu);

6.3. akta kopiju par ražotnes pieņemšanu ekspluatācijā (uzrāda oriģinālu);

6.4. akta kopiju par ražošanas tehnoloģiju un ražošanas jaudām un atbilstības deklarācijas kopiju (uzrāda oriģinālu);

6.5. dokumentu, kuru atbilstības novērtēšanas institūcija izsniegusi par vienu kārtējā gadā saražotu kvalitātes prasībām atbilstošu partiju;

6.6. biodegvielas ražotāja apliecinājumu, ka tas izmanto rapšu sēklas, rapšu eļļu vai graudus;

6.7. biodegvielas ražotāja apliecinājumu, ka finansiāli atbalstāmās kvotas biodegvielas ražošanas kārtējo izdevumu segšanai tas nesaņem atbalstu citā Eiropas Savienības dalībvalstī;

6.8. Valsts ieņēmumu dienesta izziņu par nodokļu samaksu.

7. Ekonomikas ministrija viena mēneša laikā pēc dokumentu iesniegšanas izvērtē dokumentu atbilstību šo noteikumu 5.punktā minētajām prasībām un par to rakstiski informē biodegvielas ražotāju. Ja dokumentu izvērtēšanai nepieciešams precizēt iesniegto informāciju, Ekonomikas ministrija to rakstiski pieprasa biodegvielas ražotājam. Biodegvielas ražotājs pieprasīto informāciju iesniedz piecu darbdienu laikā, un par attiecīgo dienu skaitu tiek pagarināts dokumentu izvērtēšanas laiks Ekonomikas ministrijā.

8. Ja biodegvielas ražotāja iesniegtajos dokumentos norādītā informācija nepierāda pretendenta atbilstību šo noteikumu 5.punktā minētajām prasībām, Ekonomikas ministrija noraida iesniegumu un par to rakstiski informē biodegvielas ražotāju piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas, norādot pamatojumu.

9. Ekonomikas ministrija katru gadu līdz 15.aprīlim sadala pretendentiem kārtējā gadā pieejamo finansiāli atbalstāmo kvotu proporcionāli to ekspluatācijā nodotajai ražošanas jaudai. Par piešķirto finansiāli atbalstāmo kvotu informē pretendentu. Finansiāli atbalstāmo kvotu saņēmēju sarakstu publicē Ekonomikas ministrijas mājaslapā internetā.

10. Piešķirtā finansiāli atbalstāmā kvota ir noteikta šo noteikumu 3.pielikumā un ir spēkā, ja ievēroti šo noteikumu nosacījumi. Finansiāli atbalstāmo kvotu biodegvielas ražotājiem piešķir līdz 2010.gada 31.decembrim.

11. Biodegvielas ražotājam nākamajā gadā nepiešķir finansiāli atbalstāmo kvotu palielinājumu biodegvielas ražošanai, ja kārtējā gadā piešķirtās finansiāli atbalstāmās kvotas ietvaros saražotā biodegviela nav realizēta vismaz 75 % apmērā.

12. Pamatojoties uz informāciju, ko biodegvielas ražotāji snieguši saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu, un biržas informāciju, Ekonomikas ministrija aprēķina tiešā atbalsta apmēru biodegvielai.

13. Tiešo atbalstu Ekonomikas ministrija aprēķina atbilstoši šo noteikumu 4.pielikumā noteiktajām 1000 litru biodīzeļdegvielas un bioetanola ražošanas izmaksām.

14. Ekonomikas ministrija divas reizes gadā iesniedz Ministru kabinetā apstiprināšanai tiesību akta projektu par tiešā atbalsta apmēru – līdz 1.maijam par pirmo pusgadu un līdz 1.septembrim par otro pusgadu.

15. Biodegvielas ražotāji katru gadu līdz 15.novembrim iesniedz Ekonomikas ministrijā informāciju par biodegvielu, kas saražota kārtējā gadā līdz 1.novembrim, un iesniegumu par papildu finansiāli atbalstāmo kvotu piešķiršanu biodegvielas ražošanai kārtējā gadā.

16. Pamatojoties uz ražotāju sniegto informāciju, Ekonomikas ministrija piecu darbdienu laikā nosūta Valsts ieņēmumu dienestam informācijas kopsavilkumu par saražoto biodegvielas apjomu pārskata periodā.

17. Valsts ieņēmumu dienests divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 16.punktā minētās informācijas saņemšanas nosūta Ekonomikas ministrijai informāciju par katra atbalsta pretendenta saražoto biodegvielas apjomu pārskata periodā.

18. Ja biodegvielas ražotājs līdz kārtējā gada 1.novembrim ir saražojis mazāk nekā 75 % no tam piešķirtās finansiāli atbalstāmās kvotas, biodegvielas ražotājam piešķirto finansiāli atbalstāmo kvotu samazina par nesaražoto biodegvielas apjomu.

19. Ekonomikas ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju, šo noteikumu 18.punktā noteiktajā kārtībā aprēķina kārtējā gadā neizpildīto finansiāli atbalstāmo kvotu.

20. Neizpildīto finansiāli atbalstāmo kvotu sadala proporcionāli starp biodegvielas ražotājiem, kuri attiecīgajā gadā jau ir saražojuši un realizējuši biodegvielu tiem piešķirtās finansiāli atbalstāmās kvotas ietvaros un līdz 15.novembrim ir iesnieguši iesniegumu par papildu kvotas piešķiršanu.

21. Līdz 2008.gada 1.maijam Zemkopības ministrija sadala 2008.gadā pieejamo finansiāli atbalstāmo kvotu pretendentiem, kas pieteikušies finansiāli atbalstāmās kvotas saņemšanai pirms šo noteikumu spēkā stāšanās:

21.1. proporcionāli ražošanas jaudai pēc stāvokļa uz kārtējā gada 1.februāri, ja saražotā biodegviela atbilst normatīvajos aktos par kvalitātes prasībām biodegvielai noteiktajām kvalitātes prasībām;

21.2. pretendents biodegvielas ražošanai izmanto rapšu sēklas, rapšu eļļu vai graudus;

21.3. tam nav nodokļu parādu, un biodegvielas ražošanas kārtējo izdevumu segšanai tas nesaņem atbalstu citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

22. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2005.gada 13.septembra noteikumus Nr.712 "Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu ikgadējā minimāli nepieciešamā biodegvielas daudzuma ražošanai un nosaka finansiāli atbalstāmās kvotas biodegvielai" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 149., 201.nr.; 2006, 73., 165.nr.; 2007, 76., 155.nr.).

23. Noteikumi ir spēkā līdz 2010.gada 31.decembrim.

Ministru prezidents I.Godmanis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 24.aprīli.


 

1.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 15.aprīļa noteikumiem Nr.280

Finansiāli atbalstāmās kvotas apjoms biodegvielai 2008.–2010.gadā

Nr. p.k.

Rādītāji

2008.gads

2009.gads

2010.gads

1.

Bioetanols, tūkst. t

22

27

32

2.

Biodīzeļdegviela, tūkst. t

28

35

43

3.

Biodegvielas īpatsvars degvielas tirgū, %

4,25

5

5,75

4.

Kopā biodegviela, tūkst. t (4 = 1 + 2)

50

62

75

Zemkopības ministrs M.Roze


 

2.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 15.aprīļa noteikumiem Nr.280

 

KN280P2_PAGE_1.JPG (111302 bytes)

KN280P2_PAGE_2.JPG (95190 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

3.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 15.aprīļa noteikumiem Nr.280

Biodegvielas ražotājiem piešķirtā finansiāli atbalstāmā kvota

Biodegvielas ražotājiem piešķirta šāda finansiāli atbalstāmā kvota:

1. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Delta Rīga" (LV40003537300) – 5 930 233 litru apmērā biodīzeļdegvielas ražošanai.

2. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Mamas D" (LV40003240327) – 4 000 000 litru apmērā biodīzeļdegvielas ražošanai.

3. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Mežrozīte" (LV45103000199) – 4 000 000 litru apmērā biodīzeļdegvielas ražošanai.

4. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai "Latraps" (LV58503007191) – 7 813 953 litru apmērā biodīzeļdegvielas ražošanai.

5. Akciju sabiedrībai "Baltic Holding Company" (LV40003558603) – 3 255 814 litru apmērā biodīzeļdegvielas ražošanai.

6. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Jaunpagasts Plus" (LV40003356850) – 17 500 000 litru apmērā bioetanola ražošanai.

Zemkopības ministrs M.Roze


 

4.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 15.aprīļa noteikumiem Nr.280

Biodīzeļdegvielas un bioetanola ražošanas izmaksas tiešā atbalsta aprēķinam

1.tabula

 

I. Biodīzeļdegvielas ražošanas izmaksas tiešā atbalsta aprēķinam

Nr.
p.k.

Izmaksu pozīcijas

Atbalsta likme

(Ls/l)

1.

Izejvielas vērtība (rapšu sēklas)

0,56*

2.

Rapšu eļļas ražošanas izmaksas bez izejvielas vērtības

0,06****

3.

Kopējās rapšu eļļas ražošanas izmaksas (1.rinda + 2.rinda)

0,62

4.

Ieņēmumi no raušiem, kas iegūti eļļas ražošanas procesā

0,19*

5.

Rapšu eļļas ražošanas izmaksas, atskaitot ieņēmumus no raušiem (3.rinda – 4.rinda)

0,43

6.

Biodīzeļdegvielas ražošanas izmaksas bez izejvielas – rapšu eļļas – vērtības

0,13****

7.

Ieņēmumi no jēlglicerīna, kas iegūts biodīzeļdegvielas ražošanas procesā

0,01****

8.

Biodīzeļdegvielas ražošanas izmaksas, atskaitot ieņēmumus no jēlglicerīna (6.rinda – 7.rinda)

0,12

9.

Kopējās biodīzeļdegvielas ražošanas vidējās izmaksas (5.rinda + 8.rinda)

0,55

10.

Loģistika (glabāšana, pārvietošana, jaukšana un citi)

0,06***

11.

Kredītu procenti, saimnieciskā peļņa

0,06***

12.

Pavisam biodīzeļdegvielas ražošanas izmaksas (9.rinda + 10.rinda + 11.rinda)

0,67

13.

Pievienotās vērtības nodoklis (18 % no 12.rindas)

0,12

14.

Enerģētiskās vērtības korekcijas koeficients (8 % no 12.rindas + 13.rinda)

0,06

15.

Kopā biodīzeļdegvielai ar PVN, bez akcīzes nodokļa, ievērojot enerģētiskās vērtības korekciju (12.rinda + 13.rinda + 14.rinda)

0,85

16.

Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai

0,19

17.

Biodīzeļdegvielas ražošanas izmaksas kopā ar PVN un akcīzes nodokli (15.rinda + 16.rinda)

1,04

18.

Fosilās dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības cena Latvijā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli un akcīzes nodokli

0,60**

19.

Biodīzeļdegvielas izmaksu (ieskaitot PVN un akcīzes nodokli) pārsniegums pār dīzeļdegvielas tirgus cenu (17.rinda – 18.rinda)

0,44

20.

Biodīzeļdegvielas izmaksu (bez akcīzes nodokļa) pārsniegums pār dīzeļdegvielas tirgus cenu kā kompensācija biodīzeļdegvielas ražotājam (19.rinda – 16.rinda)

0,25

Piezīmes.

1. * MATIF biržas 2007.gada 1.–6.mēneša vidējā cena.

2. ** Ekonomikas ministrijas dati par 2007.gada pirmā pusgada mazumtirdzniecības cenu.

3. *** 10 % apmērā no biodīzeļdegvielas ražošanas vidējām izmaksām.

4. **** Ražotāju sniegtā informācija.

 

2.tabula

II. Bioetanola ražošanas izmaksas tiešā atbalsta aprēķinam

Nr.
p.k.

Izmaksu pozīcijas

Atbalsta likme

(Ls/l)

1.

Izejvielas (graudi) vērtība

0,24*

2.

Bioetanola ražošanas izmaksas bez izejvielas vērtības

0,22****

3.

Kopējās bioetanola ražošanas vidējās izmaksas

0,46

4.

Loģistika (piemēram, glabāšana, pārvietošana, jaukšana)

0,05***

5.

Kredīta procenti, saimnieciskā peļņa

0,05***

6.

Ražošanas izmaksas kopā (3.rinda + 4.rinda + 5.rinda)

0,56

7.

Pievienotās vērtības nodoklis (18 % no 6.rindas)

0,10

8.

Bioetanola ražošanas izmaksas kopā ar PVN, bez akcīzes nodokļa (6.rinda + 7.rinda)

0,66

9.

Enerģētiskās vērtības korekcijas koeficients (22 % no 8.rindas)

0,15

10.

Bioetanola ražošanas izmaksas kopā ar PVN, bez akcīzes nodokļa, ievērojot enerģētiskās vērtības korekciju (8.rinda + 9.rinda)

0,81

11.

Akcīzes nodoklis benzīnam

0,23

12.

Bioetanola ražošanas izmaksas kopā ar PVN un akcīzes nodokli (10.rinda + 11.rinda)

1,04

13.

Fosilā benzīna mazumtirdzniecības cena Latvijā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli un akcīzes nodokli

0,61**

14.

Bioetanola izmaksu (ieskaitot PVN un akcīzes nodokli) pārsniegums, salīdzinot ar benzīna tirgus cenu (12.rinda – 13.rinda)

0,43

15.

Bioetanola izmaksu (bez akcīzes nodokļa) pārsniegums, salīdzinot ar benzīna tirgus cenu, kā kompensācija bioetanola ražotājam (14.rinda – 11.rinda)

0,20

Piezīmes.

1. * MATIF biržas 2007.gada 1.– 6.mēneša vidējā cena.

2. ** Ekonomikas ministrijas dati par 2007.gada pirmā pusgada mazumtirdzniecības cenu.

3. *** 10 % apmērā no bioetanola ražošanas vidējām izmaksām.

4. **** Ražotāju sniegtā informācija.

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!