Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 1. aprīļa noteikumi Nr. 238 "Noteikumi par kārtību, kādā tiek veikti darījumi ar piena kvotām, kvotu administrēšanas un kontroles kārtību, kā arī soda naudas aprēķināšanas un iekasēšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.04.2008., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/173776-noteikumi-par-kartibu-kada-tiek-veikti-darijumi-ar-piena-kvotam-kvotu-administresanas-un-kontroles-kartibu-ka-ari-soda-naudas-a...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.239

Sociālās integrācijas valsts aģentūras nolikums

Vēl šajā numurā

11.04.2008., Nr. 57

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 238

Pieņemts: 01.04.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.238

Rīgā 2008.gada 1.aprīlī (prot. Nr.21 33.§)

Noteikumi par kārtību, kādā tiek veikti darījumi ar piena kvotām, kvotu administrēšanas un kontroles kārtību, kā arī soda naudas aprēķināšanas un iekasēšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 7.panta otro daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā tiek veikti darījumi ar piena kvotām;

1.2. piena kvotu administrēšanas un kontroles kārtību;

1.3. kārtību, kādā tiek aprēķināta un iekasēta soda nauda par pārsniegto piena kvotu;

1.4. kārtību, kādā tiek aprēķināta un iekasēta soda nauda par termiņā neiesniegtu tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju (1.pielikums) un piegādes kvotas gada deklarāciju (2.pielikums).

2. Valsts kopējās piena kvotas valsts rezervi (turpmāk – valsts rezerve) veido kvotu daudzumi, kas saskaņā ar šiem noteikumiem iegūti no darījumiem ar piena kvotām un piemērotajām sankcijām.

3. Pienam, ko piena ražotājs (turpmāk – ražotājs) izmanto pašpatēriņam un lopbarībai, piena kvotu nenosaka.

4. Valsts aģentūra "Lauksaimniecības datu centrs" (turpmāk – datu centrs) administrē piena kvotas, aprēķina soda naudu par pārsniegto piena kvotu, kā arī soda naudu par termiņā neiesniegtu tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju un piegādes kvotas gada deklarāciju.

5. Lai iegūtu pircēja apstiprinājumu, piena pircējs (turpmāk – pircējs) iesniedz datu centrā iesniegumu pircēja apstiprināšanai (3.pielikums). Iesniegumam pievieno Ciltsdarba valsts inspekcijas (turpmāk – inspekcija) aktu par pircēja atbilstību Komisijas 2004.gada 30.marta Regulā (EK) Nr.595/2004, ar kuru paredz sīki izstrādātus noteikumus par to, kā piemērojama Padomes Regula (EK) Nr.1788/2003, ar ko nosaka maksājumu piena un piena produktu nozarē (turpmāk – Regula Nr.595/2004), un šajos noteikumos noteiktajām prasībām.

6. Datu centrs izvērtē šo noteikumu 5.punktā un 3.pielikumā minētos dokumentus, pieņem lēmumu par pircēja apstiprināšanu vai par atteikumu piešķirt apstiprinājumu un mēneša laikā pēc dokumentu saņemšanas rakstiski informē pircēju par pieņemto lēmumu.

7. Datu centrs apstiprina pircēju, piešķirot tam reģistrācijas numuru. Apstiprināto pircēju sarakstu datu centrs rakstiski iesniedz Zemkopības ministrijā.

8. Zemkopības ministrija apstiprināto pircēju sarakstu publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

9. Datu centra pieņemtos lēmumus par atteikumu apstiprināt pircējus, kā arī lēmumus par valsts kvotu rezerves sadali var apstrīdēt valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" nolikumā un Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. 

II. Ražotāju pienākumi

10. Ražotājs:

10.1. slēdz līgumu ar pircēju par piena piegādi;

10.2. piecu darbdienu laikā iesniedz datu centrā iesniegumu par piena kvotas pārreģistrāciju sakarā ar kvotas īpašnieka juridiskā statusa maiņu (4.pielikums);

10.3. piecu darbdienu laikā rakstiski informē pircēju par juridiskā statusa maiņu;

10.4. iemaksā inspekcijas norādītajā kontā soda naudu par termiņā neiesniegtu tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju, ja šī deklarācija nav iesniegta saskaņā ar Regulas Nr.595/2004 11.panta 2.punktā minētajām prasībām;

10.5. katru gadu līdz 1.augustam samaksā soda naudu par iepriekšējā kvotas gadā pārsniegto piena kvotas apjomu, ja ir pārsniegta valsts kopējā piena kvota:

10.5.1. pircējam – par piegādes kvotu;

10.5.2. Lauku atbalsta dienestam – par tiešās tirdzniecības kvotu un gadījumā, ja tiek pārtraukta pircēja darbība;

10.6. piecu darbdienu laikā pēc piena iepirkuma līguma noslēgšanas atbilstoši šo noteikumu 5.pielikumam rakstiski informē datu centru par pircēju, kurš maksās soda naudu par ražotāja pārsniegto piena kvotu, ja piens tiek pārdots vairākiem pircējiem.

11. Ražotājs nodrošina piegādes kvotu un tiešās tirdzniecības kvotu uzskaiti, par katru kvotas veidu aizpildot:

11.1. piegādes kvotas piena uzskaites žurnālu (6.pielikums);

11.2. tiešās tirdzniecības kvotas piena uzskaites žurnālu (7.pielikums).

12. Ražotājs, kuram ir gan piegādes, gan tiešās tirdzniecības kvota un kurš tiešajā tirdzniecībā pārdod tikai pienu, aizpilda tikai piegādes kvotas piena uzskaites žurnālu, norādot tajā tiešajā tirdzniecībā pārdotā piena daudzumu.

13. Ražotājs, kuram ir tiešās tirdzniecības kvota, datu centrā iesniedz:

13.1. ceturkšņa pārskatu par tiešās tirdzniecības kvotas izpildi (8.pielikums) – katru ceturksni līdz nākamā mēneša desmitajam datumam;

13.2. tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju – saskaņā ar regulas Nr.595/2004 11.panta 1. un 2.punktā minētajiem nosacījumiem.  

III. Darījumi ar piena kvotu

14. Ražotājs iesniedz datu centrā iesniegumu par jebkura ar piena kvotu veiktā darījuma reģistrēšanu atbilstoši šo noteikumu pielikumiem:

14.1. par piena kvotas atsavināšanu (9.pielikums);

14.2. par piena kvotas pārveidošanu (10.pielikums);

14.3. par atteikšanos no piena kvotas (11.pielikums);

14.4. par piena kvotas nomu (12.pielikums).

15. Datu centrs piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pārbauda tajā norādīto informāciju, reģistrē darījumu un rakstiski informē par to ražotāju un attiecīgo pircēju. Darījums uzskatāms par noslēgtu tikai pēc tā reģistrēšanas datu centrā.

16. Ražotājs pirms piena kvotas atsavināšanas darījuma veikšanas var iesniegt datu centrā piedāvājumu piena kvotas pārdošanai (13.pielikums) vai piedāvājumu piena kvotas pirkšanai (14.pielikums).

17. Ražotāja (fiziskas personas) nāves gadījumā persona, kura līdz mantojuma tiesību apstiprināšanai rīkosies ar ganāmpulku un piena kvotu, iesniedz datu centrā iesniegumu pārvaldnieka statusa reģistrēšanai.

18. Šo noteikumu 17.punktā minētais pārvaldnieks pilda visas saistības attiecībā uz piena kvotu, un viņam ir tiesības pirkt kvotu, veikt tās pagaidu pārveidošanu un saņemt kvotu no valsts rezerves.

19. Ražotājs, kuram ir piešķirta piena kvota un kurš izmanto normatīvajos aktos par atbalstu lauku attīstībai noteikto atbalsta pasākumu "Priekšlaicīgā pensionēšanās", saimniecības pārņēmējam var nodot piena kvotu kopā ar slaucamo govju ganāmpulku.

20. Ražotājs var savu esošo piena kvotu kopā ar ganāmpulku nodot citam ražotājam, iesniedzot datu centrā rakstisku iesniegumu, kurā norāda iemeslus kvotas nodošanai kopā ar ganāmpulku. Datu centrs un inspekcija 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas veic saimniecībā pārbaudi, izvērtējot iesniegumā minēto pasākumu atbilstību piena ražošanas pārstrukturēšanas un intensifikācijas mērķiem, un pieņem lēmumu par reģistrēšanu vai par atteikumu reģistrēt kvotas nodošanu kopā ar ganāmpulku, un rakstiski informē ražotāju par pieņemto lēmumu.

21. Lai nodrošinātu valsts rezerves papildināšanu, datu centrs, reģistrējot piena kvotas atsavināšanas darījumu vai kvotas nodošanu saskaņā ar šo noteikumu 20.punktā minētajiem nosacījumiem, ieskaita valsts rezervē 1 % no pārdodamā vai nododamā kvotas apjoma.

22. Piena kvotas atsavināšanas un nomas darījumus veic kārtējā kvotas gadā no 1.aprīļa līdz 1.martam.

23. Piena kvotu var pirkt un nomāt ražotājs, kuram ir datu centra dzīvnieku un ganāmpulku reģistrā reģistrēts slaucamo govju ganāmpulks vai teles, kas vecākas par 18 mēnešiem.

24. Ražotājs var pārdot visu pieejamo piena kvotu, ieskaitot jau izmantoto kvotas apjomu, vai tās daļu. Izmantoto kvotas daļu kvotas pircējs var izlietot nākamajā kvotas gadā.

25. Ražotājs var iznomāt neizmantoto piena kvotas daļu, bet ne vairāk kā 30 % no piešķirtās piena kvotas. Piena kvotas nomas darījums ir spēkā līdz kārtējā kvotas gada beigām.

26. Piena kvotas nomas minimālais apjoms ir:

26.1.  5000 kg, ja tiek iznomāta piegādes kvota;

26.2.  1000 kg, ja tiek iznomāta tiešās tirdzniecības kvota.

27. Par iznomātās piena kvotas izpildi ir atbildīgs nomnieks šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

28. Ja piena kvotas tiek iznomātas kopā ar zemi, govīm vai saimniecību, uz šādu darījumu neattiecas šo noteikumu 25. un 26.punktā minētie nosacījumi par piena kvotas nomas ierobežojumiem.

29. Ražotājs var pārveidot piegādes kvotu tiešās tirdzniecības kvotā vai tiešās tirdzniecības kvotu – piegādes kvotā, iesniedzot datu centrā iesniegumu piena kvotas pārveidošanai (10.pielikums):

29.1. pastāvīgai pārveidošanai – līdz 31.decembrim;

29.2. pagaidu pārveidošanai – līdz 15.martam. Pagaidu pārveidošana ir spēkā līdz kārtējā kvotas gada beigām.

30. Ja ražotājs visu tiešās tirdzniecības kvotu pārveido piegādes kvotā, iesniegumam par kvotas pārveidošanu pievieno tiešās tirdzniecības ceturkšņa pārskatu un tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju.

31. Ražotājs var atteikties no piena kvotas līdz nākamā kvotas gada sākumam, iesniedzot datu centrā iesniegumu. Iesniegumā norādīto piena kvotas daudzumu datu centrs ieskaita valsts rezervē.

32. Ražotājam, kurš pilnībā vai daļēji atteicies no piena kvotas saskaņā ar šo noteikumu 31.punktu, atkārtoti piena kvotu no valsts rezerves nepiešķir. 

IV. Pircēja pienākumi

33. Pircējs katru mēnesi līdz desmitajam datumam datu centram elektroniski nosūta:

33.1. informāciju par iepriekšējā mēneša piena piegādi, norādot par katru ražotāju šādus datus:

33.1.1. personas kods vai reģistrācijas numurs komercreģistrā;

33.1.2. piena kvotas reģistrācijas numurs;

33.1.3. ganāmpulka reģistrācijas numurs;

33.1.4. iepirktā piena apjoms (kg);

33.1.5. iepirktā piena vidējais tauku saturs (procentos), kas noteikts, izmantojot šo noteikumu 36.punktā minētos analīžu rezultātus un vienprocentīgā piena metodi – katrā periodā pārdotā piena tauku saturu reizina ar attiecīgajā periodā pārdotā piena daudzumu (kg), iegūtos rezultātus par katru periodu saskaita un summu izdala ar mēnesī pārdotā piena kopējo daudzumu;

33.2. piena bilanci par iepriekšējo mēnesi:

33.2.1. kopējais iepirktais piena apjoms (kg), vērtība (bez PVN), piena tauku saturs (procentos) un olbaltuma saturs (procentos);

33.2.2. pārstrādātais piena apjoms (kg);

33.2.3. citām personām pārdotais svaigpiena apjoms (kg), norādot attiecīgo personu (nosaukumu);

33.2.4. no citām personām iepirktais svaigpiena apjoms (kg);

33.2.5. importētā un eksportētā piena apjoms (kg), norādot attiecīgi izcelsmes un galamērķa valsts ISO kodu.

34. Pircējs:

34.1. divu darbdienu laikā paziņo datu centram par izdarītajiem grozījumiem piena iepirkuma līgumā;

34.2. katru gadu līdz 1.augustam iekasē no ražotāja soda naudu par iepriekšējā kvotas gadā pārsniegto piena kvotas apjomu, ja valsts kopējā piena kvota pēc pielāgošanas ir pārsniegta;

34.3. katru gadu saskaņā ar Regulas Nr.595/2004 8.panta 2.punktā minētajām prasībām nosūta datu centram piegādes kvotas gada deklarācijas par katra ražotāja kvotas izpildi. Ja piegādes kvotas gada deklarāciju iesniedz papīra dokumenta formā, pircējs papildus iesniedz iestādē visu dokumentā ietverto informāciju, izmantojot pieejamos elektroniskos datu nesējus;

34.4. rakstiski informē datu centru par bankrotu vai maksātnespējas pasludināšanu un iesniedz piegādes kvotas gada deklarāciju;

34.5.  10 dienu laikā rakstiski informē ražotāju par šo noteikumu 5.punktā minētā apstiprinājuma apturēšanu uz laiku, darbības pārtraukšanu un darbības atsākšanu;

34.6. ja ražotājs lauž līgumu ar pircēju, ražotājam izsniedz izziņu par faktiski iepirkto piena daudzumu un tauku saturu, sākot no kvotas gada sākuma, un divu darbdienu laikā paziņo datu centram par līguma laušanu;

34.7. iemaksā inspekcijas norādītajā kontā soda naudu par noteiktajā termiņā neiesniegtu piegādes kvotas gada deklarāciju, ja šī deklarācija nav iesniegta saskaņā ar Regulas Nr.595/2004 8.panta 2.punktā minētajām prasībām;

34.8. pēc inspekcijas pieprasījuma iesniedz piena paraugu ņemšanas grafiku atbilstoši piena savākšanas maršrutiem;

34.9. nodrošina inspekcijas inspektoram pieeju ražošanas telpām un citiem infrastruktūras objektiem, uzskaites un pārskata dokumentiem.

35. Ja pircējs pārtrauc piena iepirkšanu uz laiku, kas ilgāks par sešiem mēnešiem, šo noteikumu 5.punktā minēto apstiprinājumu anulē.

36. Piena tauku saturu nosaka vismaz reizi 15 dienās, bet ne retāk kā divas reizes mēnesī, akreditētā testēšanas laboratorijā, kuras akreditācijas jomā iekļauta piena fizikāli ķīmiskā un mikrobioloģiskā testēšana (turpmāk – testēšanas laboratorija) un kura:

36.1. nodrošina testēšanas rezultātu iekļaušanu šo noteikumu 37.10.apakšpunktā minētajā datubāzē;

36.2. nodrošina inspekcijas inspektoram pieeju piena analīžu uzskaites dokumentācijai (arī pārskatiem). 

V. Piena kvotas administrēšana

37. Datu centrs:

37.1. uztur piena ražotāju reģistru;

37.2. reģistrē piena piegādes un tiešās tirdzniecības datus, piena kvotu darījumu iesniegumus un darījumus, izmaiņas ražotāja un pircēja juridiskajā statusā un kvotas piešķiršanu no valsts rezerves;

37.3. rakstiski informē ražotāju par izmaiņām piena ražotāju reģistrā;

37.4. izveido un uztur ražotāju iesniegto piena kvotas pārdošanas piedāvājumu un piena kvotas pirkšanas piedāvājumu informatīvo datubāzi;

37.5. uzrauga kopējo piena kvotu izpildi;

37.6. reizi gadā precizē un rakstiski informē ražotāju par kvotas apjomu;

37.7. katra kvotas gada beigās veic ražotāju piegādes kvotu un kopējās piegādes kvotas pielāgošanu, izmantojot šādu formulu:

IPD = (FTP – RTP) x PPD x 0,18, kur

IPD – pielāgojamais piena apjoms;

FTP – faktiskais tauku procents, ar kādu piens tiek pārdots;

RTP – reprezentatīvais tauku procents;

PPD – piegādātais piena apjoms (kg);

0,18 – koeficients;

37.8. aprēķina soda naudu par pārsniegto kvotas apjomu un informē par to Zemkopības ministriju;

37.9. katru mēnesi līdz sešpadsmitajam datumam informē Centrālo statistikas pārvaldi par katra pircēja iepirkto piena daudzumu, vērtību (bez PVN), piena tauku saturu (procentos) un olbaltuma saturu (procentos);

37.10. izveido un uztur piena paraugu testēšanas rezultātu vienoto datubāzi (turpmāk – datubāze) un nodrošina inspekcijai pieeju šai datubāzei;

37.11. slēdz vienošanos ar testēšanas laboratoriju par piena paraugu testēšanas rezultātu paziņošanu saskaņā ar šo noteikumu 36.1.apakšpunktu;

37.12. ziņo inspekcijai par pircēju pārkāpumiem, ja tie saistīti ar prasībām, kas noteiktas normatīvajos aktos par piena kvotām;

37.13. sniedz inspekcijai šo noteikumu 33.2.apakšpunktā norādīto informāciju par katru pircēju;

37.14. informē pircēju par aprēķināto soda naudu katram ražotājam, ar kuru pircējam noslēgts piena iepirkšanas līgums;

37.15. pārrēķina piegādes kvotas reprezentatīvo tauku saturu ražotājam, ja veiktā piena kvotas darījuma rezultātā šis tauku saturs mainās. 

VI. Valsts rezerve

38. Uz piena kvotas piešķiršanu no valsts rezerves var pretendēt ražotājs, kuram ir datu centra dzīvnieku un ganāmpulku reģistrā reģistrēts slaucamo govju ganāmpulks vai teles, kas vecākas par 18 mēnešiem, un kuram ne kārtējā kvotas gadā, ne iepriekšējos kvotas gados nav bijusi piešķirta kvota.

39. Ražotājs, kas atbilst šo noteikumu 38.punktā minētajiem nosacīju­miem, piesakās piena kvotas piešķiršanai no valsts rezerves līdz 1.jūnijam, iesniedzot datu centrā iesniegumu (15.pielikums).

40. Ražotājs, kurš neatbilst šo noteikumu 38.punktā minētajiem nosacīju­miem, bet ir izpildījis kvotu vismaz 95 procentu apmērā, var līdz 1.decembrim iesniegt datu centrā iesniegumu (15.pielikums) un saņemt kvotu no valsts rezerves.

41. Mēneša laikā pēc šo noteikumu 39. un 40.punktā minētā termiņa datu centrs izskata iesniegumus, nosaka no valsts rezerves piešķiramās piena kvotas apjomu un rakstiski informē ražotāju par piešķirto vai mainīto kvotas apjomu.

42. No valsts rezerves ražotājam, kas atbilst šo noteikumu 38.punktam, kvotu piešķir par katru slaucamo govi un teli, kas vecāka par 18 mēnešiem, bet ne vairāk kā 50 procentu apmērā no vidējā statistiskā izslaukuma rādītāja iepriekšējā kalendāra gadā.

43. Ražotājam, kurš iesniedzis iesniegumu kvotas piešķiršanai no valsts rezerves saskaņā ar šo noteikumu 40.punktā minētajiem nosacījumiem, piešķiramo kvotu aprēķina, vidēji vienā mēnesī pārdoto piena daudzumu reizinot ar 12 un no iegūtā rezultāta atņemot jau piešķirto vai nopirkto kvotas daudzumu.

44. Ražotājs, kuram no valsts rezerves piešķirta piena kvota, var veikt piena kvotas pārdošanas darījumus ne agrāk kā trešajā kvotas gadā pēc piešķiršanas, izņemot gadījumu, ja ražotājs beidz darbību piena lopkopībā un pārdod visu piena kvotu.

45. Ja ražotāju pieprasītais kopējais piena kvotas apjoms ir lielāks par valsts rezervi, piešķiramo apjomu proporcionāli samazina visiem pretendentiem. 

VII. Sankcijas

46. Ja ražotājs piena kvotu no kvotas gada sākuma izpilda mazāk kā par 70 procentiem, nākamajam un turpmākiem kvotas gadiem ražotāja kvotu samazina par visu neizpildīto apjomu un atbrīvoto kvotas daudzumu ieskaita valsts rezervē.

47. Ja ražotājs kvotas gada laikā vispār nav pārdevis pienu, visu ražotāja kvotu ieskaita valsts rezervē.

48. Šo noteikumu 46. un 47.punktā minētos nosacījumus nepiemēro, ja ražotājs līdz 15.aprīlim iesniedz datu centrā iesniegumu par kvotas saglabāšanu, iesniegumam pievienojot:

48.1. Pārtikas un veterinārā dienesta valsts pilnvarotā veterinārārsta izdoto apliecinošo dokumentu:

48.1.1. par epizootiju gadījumiem, kas ietekmējuši lauksaimniecības dzīvnieku veselību vai izraisījuši to nobeigšanos un kuru dēļ ir samazinājusies piena ražošana saimniecībā;

48.1.2. par piespiedu kārtā likvidētajiem dzīvniekiem;

48.2. attiecīgo institūciju izdoto apliecinošo dokumentu:

48.2.1. par ražotāja nāvi (dokumentus iesniedz kvotas pārvaldnieks);

48.2.2. par ražotāja darbnespēju, kas nav mazāka par vienu mēnesi;

48.2.3. par dabas stihiju, kuras dēļ nebija iespējams turpināt piena ražošanu iepriekšējā apjomā.

49. Piena kvotu, kas tika ieskaitīta valsts rezervē saskaņā ar Padomes 2007.gada 22.oktobra Regulas Nr.1234/2007 72.panta 1.punkta pirmās daļas nosacījumiem, datu centrs var ražotājam atjaunot ne vairāk kā 50 procentu apmērā saskaņā ar Regulas Nr.1234/2007 72.panta 1.punkta otrās daļas nosacījumiem.

50. Piena kvotu, kura tika atjaunota šo noteikumu 49.punktā minētajā kārtībā, atļauts pārdot ne ātrāk kā trešajā kvotas gadā pēc atjaunošanas, izņemot gadījumu, ja ražotājs beidz darbību piena lopkopībā un pārdod visu savu kvotu. 

VIII. Piena kvotu kontrole

51. Inspekcija veic piena kvotas kontroli saskaņā ar normatīvajiem aktiem par piena kvotām.

52. Inspekcijas kontrolei attiecībā uz piena kvotu izpildi ir pakļauts:

52.1. ražotājs;

52.2. pircējs;

52.3. testēšanas laboratorija;

52.4. datu centrs.

53. Ražotāja saimniecībā inspekcija pārbauda:

53.1. noslēgtos līgumus par piena iepirkumu;

53.2. norēķina dokumentus par pārdoto pienu un piena produktiem;

53.3. piegādes kvotas un tiešās tirdzniecības kvotas piena uzskaites žurnālu;

53.4. ceturkšņa pārskatos par tiešās tirdzniecības kvotas izpildi, tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarācijās un datu centram iesniegtajos pieteikumos par piena kvotām sniegtās informācijas pareizību un iesniegšanas termiņu.

54. Pircēja uzņēmumā inspekcija pārbauda:

54.1. tā atbilstību Regulā Nr.595/2004 un šajos noteikumos minētajām prasībām;

54.2. ar ražotājiem noslēgtos līgumus par piena iepirkšanu;

54.3. grāmatvedības dokumentus, lai iegūtu informāciju:

54.3.1. par iepirkto un pārstrādāto pienu un piena produktiem;

54.3.2. par piena un piena produktu zudumiem;

54.3.3. par piena un piena produktu atlikumiem kontroles sākumā un beigās;

54.4. piena savākšanas maršrutu uzskaites dokumentāciju;

54.5. piena paraugu ņemšanas, identifikācijas, savākšanas un testēšanas, kā arī nosūtīšanas uz testēšanas laboratorijām atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;

54.6. piegādes kvotas gada deklarācijas iesniegšanas termiņu ievērošanu;

54.7. soda naudas iekasēšanas un atmaksāšanas kārtību atbilstoši normatīvajiem aktiem par maksājumiem piena un piena produktu nozarē.

55. Datu centrā inspekcija pārbauda:

55.1. iesniegtās tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarācijas un piegādes kvotas gada deklarācijas;

55.2. pircēja iesniegto informāciju;

55.3. piena ražotāju reģistru;

55.4. pircēju reģistru;

55.5. darījumu reģistrēšanu;

55.6. kopējās piena kvotas pielāgošanu;

55.7. soda naudas aprēķināšanu saskaņā ar šo noteikumu 59., 60. un 63.punktu.

56. Testēšanas laboratorijā inspekcija pārbauda:

56.1. uzskaites un pārskata dokumentāciju;

56.2. informāciju datubāzē par piena paraugu testēšanas rezultātiem.

57. Inspekcija, pamatojoties uz kontroles rezultātiem, pieņem lēmumu un sniedz datu centram informāciju lēmuma izpildei par šo noteikumu 5.punktā minētā apstiprinājuma apturēšanu pircējam.

58. Pircējs var prasīt šo noteikumu 5.punktā minētā apstiprinājuma atjaunošanu, ja tas ir novērsis inspekcijas pārbaudes aktā norādītos trūkumus un iesniedzis datu centrā šādus dokumentus:

58.1. iesniegumu par apstiprinājuma atjaunošanu;

58.2. veikto trūkumu novēršanas pasākumu aprakstu;

58.3. inspekcijas atkārtotās pārbaudes akta kopiju. 

IX. Soda naudas un kavējuma naudas aprēķināšana un iekasēšana, soda naudas atmaksāšana pēc piena kvotas pielāgošanas

59. Datu centrs soda naudu par termiņā neiesniegtu tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju aprēķina saskaņā ar Regulas (EK) Nr.595/2004 11.panta 3.punktā minētajām prasībām.

60. Datu centrs soda naudu par termiņā neiesniegtu piegādes kvotas gada deklarāciju aprēķina saskaņā ar Regulas (EK) Nr.595/2004 8.panta 3.punktā minētajām prasībām.

61. Datu centrs sagatavo un sniedz inspekcijai informāciju par šo noteikumu 59. un 60.punktā minētajā kārtībā aprēķinātajām soda naudām.

62. Inspekcija ietur soda naudu no ražotāja par termiņā neiesniegtu tiešās tirdzniecības kvotas gada deklarāciju un no pircēja – par termiņā neiesniegtu piegādes kvotas gada deklarāciju saskaņā ar datu centra sniegto informāciju.

63. Datu centrs soda naudu par pārsniegto piena kvotu aprēķina saskaņā ar Padomes 2003.gada 29.septembra Regulas Nr.1234/2007 78.panta 1.punktā minētajām prasībām.

64. Lauku atbalsta dienests iekasē no pircēja, ja pēc pielāgošanas ir pārsniegta valsts piegādes kvota, vai ražotāja, ja pārsniegta tiešās tirdzniecības kvota, šo noteikumu 63.punktā noteikto soda naudu un pārskaita to Eiropas Lauksaimniecības garantiju fondā saskaņā ar Regulas Nr.1234/2007 78.panta 2.punktā minētajiem nosacījumiem.

65. Ja pircējs ir pārtraucis darbību vai ražotājs nav sniedzis datu centram informāciju par to, kurš pircējs maksās soda naudu par ražotāja pārsniegto piena kvotu, Lauku atbalsta dienests par piegādes kvotas pārsniegšanu aprēķināto soda naudu iekasē no ražotāja. 

X. Noslēguma jautājumi

66. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 15.aprīļa noteikumus Nr.315 "Kārtība, kādā tiek veikti darījumi ar piena kvotām, šo kvotu administrēšanas un kontroles kārtība, kā arī soda naudas aprēķināšanas un iekasēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 69., 780., 949.nr.; 2005, 462.nr.; 2006, 857.nr.).

67. Pircējiem, kuri ir apstiprināti līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, apstiprinājums ir derīgs arī pēc šo noteikumu spēkā stāšanās, izņemot gadījumus, ja tas tiek anulēts vai uz laiku apturēts šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

68. Šo noteikumu 36.1., 37.10., 37.11. un 56.2.apakšpunktā minētās prasības stājas spēkā 2009.gada 1.aprīlī.

Ministru prezidents I.Godmanis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 12.aprīli.

 
 

1.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P1_PAGE_1.JPG (97039 bytes)

KN238P1_PAGE_2.JPG (12871 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

2.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P2.JPG (61911 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze

 

 
 

3.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P3.JPG (76085 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

4.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P4.JPG (97486 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

5.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P5.JPG (65547 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

6.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P6.JPG (83937 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

7.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P7_PAGE_1.JPG (74538 bytes)

KN238P7_PAGE_2.JPG (25984 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

8.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P8_PAGE_1.JPG (92295 bytes)

KN238P8_PAGE_2.JPG (14209 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze

 

 
 

9.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P9_PAGE_1.JPG (78914 bytes)

KN238P9_PAGE_2.JPG (26300 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

10.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P10_PAGE_1.JPG (75226 bytes)

KN238P10_PAGE_2.JPG (32192 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

11.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P11.JPG (73522 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

12.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P12_PAGE_1.JPG (84447 bytes)

KN238P12_PAGE_2.JPG (10864 bytes)

 

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

13.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P13.JPG (88610 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze


 

 

14.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P14.JPG (80713 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze

 

 
 

15.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 1.aprīļa noteikumiem Nr.238

KN238P15.JPG (80130 bytes)

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!