Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 26. februāra noteikumi Nr. 108 "Kārtība, kādā sniedzama un pārbaudāma informācija par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta līdzfinansēto programmu, grantu shēmu un individuālo projektu ietvaros". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.02.2008., Nr. 34 https://www.vestnesis.lv/ta/id/171730

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.109

Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 7.marta noteikumos Nr.92 "Noteikumi par mājsaimniecības elektrisko ledusskapju un saldētavu energoefektivitāti un atbilstības novērtēšanu"

Vēl šajā numurā

29.02.2008., Nr. 34

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 108

Pieņemts: 26.02.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.108

Rīgā 2008.gada 26.februārī (prot. Nr.12 16.§)
Kārtība, kādā sniedzama un pārbaudāma informācija par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta līdzfinansēto programmu, grantu shēmu un individuālo projektu ietvaros
Izdoti saskaņā ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un
Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta vadības likuma 18.panta 6.punktu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā sniedz un pārbauda informāciju par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta (turpmāk - finanšu instrumenti) līdzfinansētās programmas, grantu shēmas un individuālā projekta ietvaros.
2. Individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs sniedz Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (turpmāk - aģentūra) informāciju par paredzamo pievienotās vērtības nodokļa summas iekļaušanu individuālā projekta attiecināmajās izmaksās.
3. Apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs sniedz apsaimniekotājam informāciju par paredzamo pievienotās vērtības nodokļa summas iekļaušanu apakšprojekta attiecināmajās izmaksās.
4. Apsaimniekotājs sniedz aģentūrai informāciju par paredzamo pievienotās vērtības nodokļa summas iekļaušanu programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administratīvajās) izmaksās.
5. Apsaimniekotājs pārbauda šo noteikumu 3.punktā minēto informāciju un iesniedz to Valsts ieņēmumu dienestā.
6. Aģentūra pārbauda šo noteikumu 2. un 4.punktā minēto informāciju un iesniedz to Valsts ieņēmumu dienestā.
7. Valsts ieņēmumu dienests pārbauda šo noteikumu 5. un 6.punktā minēto informāciju.
II. Informācijas sniegšana par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta ietvaros
8. Ja programmā, grantu shēmā vai individuālajā projektā pievienotās vērtības nodokli paredzēts iekļaut programmas, grantu shēmas vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās, apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs 10 darbdienu laikā pēc sadarbības līguma noslēgšanas iesniedz aģentūrā aizpildītu aptaujas lapu par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu (turpmāk - aptaujas lapa) (1.pielikums) programmas, grantu shēmas vai individuālā projekta ietvaros.
9. Ja apakšprojektā pievienotās vērtības nodokli paredzēts iekļaut apakšprojekta attiecināmajās izmaksās, apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs 10 darbdienu laikā pēc apakšprojekta ieviešanas līguma noslēgšanas iesniedz apsaimniekotājam aizpildītu aptaujas lapu par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu apakšprojekta ietvaros.
10. Ja pievienotās vērtības nodokli nav paredzēts iekļaut programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta attiecināmajās izmaksās, aptaujas lapu neiesniedz.
11. Apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs iesniedz aģentūrā pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām (2.pielikums), kuras attiecīgais apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs pārskata periodā paredz iekļaut programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administratīvajās) izmaksās vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās.
12. Apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs iesniedz apsaimniekotājam pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām (2.pielikums), kuras attiecīgais apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs pārskata periodā paredz iekļaut apakšprojekta attiecināmajās izmaksās.
13. Pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām iesniedz 20 darbdienu laikā pēc attiecīgā pārskata perioda beigām. Pirmais pārskata periods ir 12 mēnešu, sākot no sadarbības līgumā vai apakšprojekta ieviešanas līgumā noteiktā izmaksu attiecināmības sākuma datuma, bet, ja attiecīgajā līgumā noteiktais individuālā projekta, programmas, grantu shēmas vai apakšprojekta īstenošanas periods ir īsāks par 12 mēnešiem, pārskata periods ir programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta īstenošanas periods. Katrs nākamais pārskata periods ir iepriekšējam pārskata periodam sekojošie 12 mēneši, bet, ja līdz programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta īstenošanas perioda beigām paliek mazāk par 12 mēnešiem, pārskata periods ir atlikušais individuālā projekta, programmas, grantu shēmas vai apakšprojekta īstenošanas periods.
14. Pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām neiesniedz, ja apsaimniekotājs, individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs vai apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta attiecināmajās izmaksās neparedz iekļaut pievienotās vērtības nodokli.
III. Informācijas pārbaude par pievienotās vērtības nodokļa iekļaušanu programmas, grantu shēmas, individuālā projekta vai apakšprojekta attiecināmajās izmaksās
15. Aģentūra 10 darbdienu laikā pēc tam, kad ir saņemts apsaimniekotāja vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmēja pārskats par pievienotās vērtības nodokļa summām, izvērtē to un nosūta Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei, kurā apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs reģistrēts kā nodokļu maksātājs. Ja aģentūra konstatē neprecizitātes iesniegtajā pārskatā, tā pieprasa apsaimniekotājam vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējam piecu darbdienu laikā iesniegt aģentūrā precizētu pārskatu vai papildu informāciju.
16. Apsaimniekotājs 10 darbdienu laikā pēc tam, kad ir saņemts apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmēja pārskats par pievienotās vērtības nodokļa summām, izvērtē to un nosūta Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei, kurā apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs reģistrēts kā nodokļu maksātājs. Ja apsaimniekotājs konstatē neprecizitātes iesniegtajā pārskatā, tas pieprasa apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējam piecu darbdienu laikā iesniegt apsaimniekotājam precizētu pārskatu vai papildu informāciju.
17. Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde 30 dienu laikā pēc šo noteikumu 15. vai 16.punktā minētā pārskata saņemšanas:

17.1. veic apsaimniekotāja, individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmēja vai apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmēja pārskatā par pievienotās vērtības nodokļa summām iekļautās informācijas pārbaudi un pieņem lēmumu par tiesībām atskaitīt priekšnodokli;

17.2. sagatavo un kopā ar pārskatu par pievienotās vērtības nodokļa summām (oriģinālu) nosūta attiecīgi aģentūrai vai apsaimniekotājam atzinumu par pārskatu (3.pielikums), norādot pievienotās vērtības nodokļa summu, kuru apsaimniekotājam, individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējam vai apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējam ir tiesības vai nav tiesību atskaitīt no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodokli likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 10.pantā noteiktajā kārtībā.
18. Šo noteikumu 17.1.apakšpunktā minēto lēmumu apsaimniekotājs, individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs vai apakš­projekta līdzfinansē­juma saņēmējs var apstrīdēt likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu" noteiktajā kārtībā.
19. Ja šo noteikumu 17.1.apakšpunktā minētais lēmums pēc tā apstrīdēšanas tiek pilnībā atcelts vai daļēji grozīts, Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde pieņem jaunu lēmumu un sagatavo jaunu atzinumu, kā arī nosūta to attiecīgi aģentūrai vai apsaimniekotājam.
20. Aģentūra, pamatojoties uz šo noteikumu 17.2.apakšpunktā minēto atzinumu, 10 darbdienu laikā pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa summu, kura iekļaujama attiecīgās programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administratīvajās) izmaksās vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās.
21. Apsaimniekotājs, pamatojoties uz šo noteikumu 17.2.apakšpunktā minēto atzinumu, 10 darbdienu laikā pieņem lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa summu, kura iekļaujama attiecīgā apakšprojekta attiecināmajās izmaksās.
22. Ja apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs iesniedz projekta starpposma pārskatu, aģentūra:

22.1. atmaksā pievienotās vērtības nodokļa summu, kura iekļaujama attiecīgi programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administra­tīvajās) izmaksās vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās, pamatojoties uz iesniegto projekta starpposma pārskatu;

22.2. pēc šo noteikumu 17.2.apakšpunktā minētā atzinuma saņemšanas pārmaksāto pievienotās vērtības nodokļa summu, kura tika iekļauta programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administratīvajās) vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās, saskaņā ar sadarbības līgumu ietur no finanšu instrumentu līdzfinansējuma, ko pieprasa, pamatojoties uz nākamo vai pēdējo projekta starpposma pārskatu.
23. Ja apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs iesniedz finanšu instru­mentu līdzekļu pieprasījumu (turpmāk - līdzekļu pieprasījums), apsaimnie­kotājs:

23.1. atmaksā pievienotās vērtības nodokļa summu, kura iekļaujama apakšprojekta attiecināmajās izmaksās, pamatojoties uz iesniegto līdzekļu pieprasījumu;

23.2. pēc šo noteikumu 17.2.apakšpunktā minētā atzinuma saņemšanas pārmaksāto pievienotās vērtības nodokļa summu, kura tika iekļauta apakšprojekta attiecināmajās izmaksās, saskaņā ar apakšprojekta ieviešanas līgumu ietur no nākamā vai pēdējā līdzekļu pieprasījuma.
24. Šo noteikumu 20.punktā minēto lēmumu apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs var apstrīdēt sadarbības līgumā noteiktajā kārtībā.
25. Šo noteikumu 21.punktā minēto lēmumu apakšprojekta līdzfinansē­juma saņēmējs var apstrīdēt apakšprojekta ieviešanas līgumā noteiktajā kārtībā.
26. Ja pēc šo noteikumu 20.punktā minētā lēmuma pieņemšanas no Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālās iestādes tiek saņemts jauns atzinums saskaņā ar šo noteikumu 19.punktu, aģentūra atceļ lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz šo noteikumu 17.punktā minēto atzinumu, un piecu darbdienu laikā pieņem jaunu lēmumu, pamatojoties uz šo noteikumu 19.punktā minēto atzinumu.
27. Ja pēc šo noteikumu 21.punktā minētā lēmuma pieņemšanas no Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālās iestādes tiek saņemts jauns atzinums saskaņā ar šo noteikumu 19.punktu, apsaimniekotājs atceļ lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz šo noteikumu 17.punktā minēto atzinumu, un piecu darbdienu laikā pieņem jaunu lēmumu, pamatojoties uz šo noteikumu 19.punktā minēto atzinumu.
IV. Noslēguma jautājumi
28. Ja apsaimniekotājs vai individuālā projekta līdzfinansējuma saņēmējs noslēdzis sadarbības līgumu līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai un ir paredzējis pievienotās vērtības nodokli iekļaut attiecīgi programmas vai grantu shēmas attiecināmajās vadības (administratīvajās) izmaksās vai individuālā projekta attiecināmajās izmaksās, tas 20 darbdienu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās iesniedz aģentūrā aizpildītu aptaujas lapu.
29. Ja apakšprojekta līdzfinansējuma saņēmējs noslēdzis apakšprojekta ieviešanas līgumu līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai un ir paredzējis pievienotās vērtības nodokli iekļaut apakšprojekta attiecināmajās izmaksās, tas 20 darbdienu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās iesniedz apsaimniekotājam aizpildītu aptaujas lapu.
Ministru prezidenta vietā - satiksmes ministrs A.Šlesers

Finanšu ministrs A.Slakteris
1.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 26.februāra noteikumiem Nr.108

KN108P1_PAGE_1.JPG (88237 bytes)

KN108P1_PAGE_3.JPG (158129 bytes)

Finanšu ministrs A.Slakteris
2.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 26.februāra noteikumiem Nr.108

Finanšu ministrs A.Slakteris
3.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 26.februāra noteikumiem Nr.108

KN108P3_PAGE_1.JPG (109822 bytes)

KN108P3_PAGE_2.JPG (44816 bytes)

Finanšu ministrs A.Slakteris

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!