Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 29. janvāra noteikumi Nr. 45 "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" otrā individuālo projektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.02.2008., Nr. 26 https://www.vestnesis.lv/ta/id/170936

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.75

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 29.jūnija noteikumos Nr.571 "Ceļu satiksmes noteikumi"

Vēl šajā numurā

15.02.2008., Nr. 26

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 45

Pieņemts: 29.01.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.45

Rīgā 2008.gada 29.janvārī (prot. Nr.6 9.§)

 

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" otrā individuālo projektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums

Izdoti saskaņā ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta vadības likuma 18.panta 3.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka Bērnu un ģimenes lietu ministrijas (turpmāk – starpniek­institūcija) kompetencē esošās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta (turpmāk – finanšu instrumenti) prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" atklāta konkursa (turpmāk – atklāts konkurss) nolikumu, kurā ir ietverti arī individuālo projektu (turpmāk – projekts) iesniegumu vērtēšanas kritēriji.

2. Prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" mērķis ir veicināt to bērnu integrāciju sabiedrībā, kuriem ir fiziska vai garīga rakstura veselības traucējumi un kuriem nepieciešama īpaša aprūpe un ārstēšana (turpmāk – bērni ar īpašām vajadzībām), kā arī uzlabot viņu dzīves kvalitāti.

3. Prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" apakšprioritātes ir:

3.1. uzlabot pieeju un ārstēšanās iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām veselības aprūpes sistēmā, un tās ietvaros īpaši atbalstāmā aktivitāte ir daudzfunkcionāla atbalsta centra izveidošana, lai nodrošinātu sociālās un veselības aprūpes, kā arī sociālās un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu bērniem ar īpašām vajadzībām;

3.2. bērnu ar īpašām vajadzībām integrācija izglītības sistēmā, un tās ietvaros īpaši atbalstāmā aktivitāte ir izglītības iespēju pilnveidošana bērniem ar īpašām vajadzībām un izglītošanas pasākumu un/vai pakalpojumu sniegšana ģimenēm, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām.

4. Projektu finansē no projekta iesnieguma iesniedzēja (turpmāk – projekta iesniedzējs) līdzekļiem un līdzfinansē no finanšu instrumentu līdzekļiem. Kopējais finanšu instrumentu līdzfinansējums, kas pieejams projektiem atklātā konkursā, ir EUR 906 131 ekvivalents latos pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa.

5. No finanšu instrumentiem projektam pieprasītais līdzfinansējums nedrīkst būt mazāks par EUR 250 000 ekvivalentu latos pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa un nedrīkst pārsniegt šo noteikumu 4.punktā minēto kopējo atklātā konkursā pieejamo finanšu instrumentu līdzfinansējuma apjomu.

6. Prioritātes "Bērni ar īpašām vajadzībām" ietvaros pieejamais finanšu instrumentu līdzfinansējums:

6.1. nepārsniedz 60 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām (izņemot šo noteikumu 6.2. un 6.3.apakšpunktā minētos gadījumus). Ja aktivitāte kvalificējama kā valsts atbalsts saskaņā ar Komercdarbības atbalsta kontroles likuma 5.pantu, finanšu instrumentu līdzfinansējums nedrīkst pārsniegt attiecīgo atbalsta intensitāti, kas noteikta konkrētam atbalsta veidam;

6.2. nepārsniedz 85 %, ja ne mazāk kā 15 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām finansē no valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem, bet finanšu instrumentu līdzfinansējums sedz pārējās projekta attiecināmās izmaksas. Ja aktivitāte kvalificējama kā valsts atbalsts saskaņā ar Komercdarbības atbalsta kontroles likuma 5.pantu, finanšu instrumentu līdzfinansējums nedrīkst pārsniegt attiecīgo atbalsta intensitāti, kas noteikta konkrētam atbalsta veidam;

6.3. ir lielāks par šo noteikumu 6.1. un 6.2.apakšpunktā minēto līdzfinansējuma apmēru, bet nepārsniedz 90 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, ja projekta iesniedzējs, kas sagatavojis projekta iesniegumu, lai atbalstītu biedrību, nodibinājumu, reliģisko organizāciju vai arodbiedrību aktivitātes, ir pieteicies uz abiem finanšu instrumentu līdzfinansējumiem vienlaikus. Šajā gadījumā projekta iesniedzējs sedz pārējās projekta izmaksas. Ja aktivitāte kvalificējama kā valsts atbalsts saskaņā ar Komercdarbības atbalsta kontroles likuma 5.pantu, finanšu instrumentu līdzfinansējums nedrīkst pārsniegt attiecīgo atbalsta intensitāti, kas noteikta konkrētam atbalsta veidam.

7. Ja projekta īstenošanas gaitā kopējās attiecināmās izmaksas pārsniedz maksimālo projektam apstiprināto attiecināmo izmaksu summu, šo starpību sedz no projekta iesniedzēja līdzekļiem.

8. Vadošā iestāde nodrošina projekta iesnieguma sagatavošanai nepieciešamo Latvijas Republikas normatīvo aktu un finanšu instrumentu vadlīniju, noteikumu un procedūru publicēšanu finanšu instrumenta Latvijas mājaslapā internetā (www.eeagrants.lv).

9. Vadošā iestāde izsludina atklātu konkursu, ievietojot sludinājumu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", divos pēc abonēšanas apjoma lielākajos Latvijas dienas laikrakstos un finanšu instrumentu Latvijas mājaslapā internetā (www.eeagrants.lv), kā arī Bērnu un ģimenes lietu ministrija (turpmāk – starpniekinstitūcija) ievieto konkursa sludinājumu savā mājaslapā internetā (www.bm.gov.lv).

 

 

II. Finanšu instrumenta līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumi

10. Projekta iesniedzējs var izstrādāt projekta iesniegumu un īstenot projektu patstāvīgi vai piesaistot sadarbības partneri vai partnerus. Projekta iesniedzējs un sadarbības partneris var būt tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde, cita valsts iestāde, atvasināta publiska persona, kā arī Latvijas Republikā reģistrēta juridiska persona. Sadarbības partneris var būt arī citā Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrēta juridiska persona vai valsts vai pašvaldības iestāde, vai starptautiska organizācija, kas darbojas citā Eiropas Ekonomikas zonas valstī.

11. Sadarbības partneris projektā var būt gan kā tiešais partneris, kas ir tieši iesaistīts projekta īstenošanā, gan kā finanšu partneris, kas piedalās projekta finansēšanā. Projekta iesniedzēja un sadarbības partnera savstarpējās attiecības nosaka rakstiska vienošanās par pušu atbildību projekta ieviešanā, ieguldījuma apjomu un projekta īstenošanas gaitā izmantoto un radīto materiālo labumu īpašumtiesībām.

12. Projekta iesniedzējs atbilst šādām prasībām un apliecina to, parakstot projekta iesniedzēja apliecinājumu (1.pielikums):

12.1. projekta iesniedzējs ir tieši atbildīgs par projekta iesnieguma sagatavošanu, projekta ieviešanu un vadību, kā arī par projekta rezultātiem. Projekta iesniedzējs nedrīkst būt starpnieks;

12.2. projekta iesniedzējam ir pieejami stabili un pietiekami finanšu līdzekļi un citi resursi, lai noteiktajā apmērā nodrošinātu savu projekta finansējuma daļu, kā arī projekta ieviešanas nepārtrauktību;

12.3. projekta iesniedzējs var nodrošināt projekta īstenošanai nepieciešamo cilvēku skaitu, kuriem ir atbilstošas prasmes, zināšanas un pieredze;

12.4. projekta iesniedzējs ir atbildīgs par to, ka iesniegtais projekts tiks īstenots sabiedrības interesēs.

13. Ja tiek konstatēts, ka projekta iesniedzējs apzināti vai nolaidības dēļ ir sniedzis nepatiesas ziņas, starpniekinstitūcijai un vadošajai iestādei ir tiesības apturēt projekta iesnieguma tālāku virzību.

14. Projekta aktivitātes īsteno Latvijā, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, ja tādējādi tiek nodrošināta prioritātes mērķu sasniegšana. Aktivitātes, kas saistītas ar investīcijām būvdarbos, ēku rekonstruēšanas, renovācijas vai restaurēšanas darbos, nekustamā īpašuma iegādē un iekārtu uzstādīšanā, īsteno Latvijā.

15. Viens projekta iesniedzējs var iesniegt neierobežotu skaitu projektu iesniegumu, ja tas pamato, ka spēs izpildīt šo noteikumu 12.punktā noteiktās prasības un nodrošināt, lai vienā projektā minētās aktivitātes netiktu iekļautas citos projektos.

16. Projekta iesniedzējs visas projekta aktivitātes īsteno un visus projekta ietvaros paredzētos maksājumus veic līdz 2011.gada 30.aprīlim.

17. Projekta finanšu aprēķini ir veicami Eiropas Savienības vienotajā valūtā. Projekta iesniedzējs ir atbildīgs par finanšu aprēķinu aritmētisko pareizību. Izmaksas, kas saistītas ar projekta iesnieguma izstrādāšanu, neuzskata par attiecināmajām izmaksām.

 

 

III. Projekta iesnieguma sagatavošana un iesniegšana

18. Projekta iesniegumu sagatavo angļu valodā, aizpildot projekta iesnieguma veidlapas (2.pielikums) elektronisko versiju MS Excel formātā, (pieejama finanšu instrumenta Latvijas mājaslapā internetā (www.eeagrants.lv, sadaļa "Pieteikuma veidlapa") un starptautiskajā mājaslapā (www.eeagrants.org, sadaļa "Projects")). Projekta iesniedzējs ir pilnībā atbildīgs par sniegto ziņu pareizību un precizitāti.

19. Projekta iesniegumam pievieno šādus dokumentus angļu valodā (norāda projekta iesnieguma veidlapas 11.punktā):

19.1. detalizēts projekta budžets (3.pielikums);

19.2. projekta iesniedzēja un sadarbības partnera parakstīts partnerības apliecinājums projektam (4.pielikums) par katru sadarbības partneri, kas norādīts projekta iesnieguma veidlapas 4.4.2.apakšpunktā, ja projekts paredz partnerības veidošanu;

19.3. projekta iesniedzēja parakstīts līdzfinansējuma apliecinājums (5.pielikums) uz projekta iesniedzēja institūcijas veidlapas;

19.4. dokumenti, kas papildus šo noteikumu 20. un 21.punktā minētajiem dokumentiem pamato un papildina projekta iesnieguma veidlapā minēto informāciju.

20. Projekta iesniegumam pievieno šādus dokumentus latviešu valodā:

20.1. īss projekta apraksts (ne vairāk kā 3200 rakstu zīmes), kurā norādīts projekta mērķis, galvenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti;

20.2. projekta iesniedzēja apliecinājums uz projekta iesniedzēja institūcijas veidlapas;

20.3. projekta iesniedzēja apliecināta projekta iesniedzēja reģistrācijas apliecības kopija, ja projekta iesniedzējs ir valsts vai pašvaldības izglītības iestāde, valsts zinātniskā institūcija, biedrība, nodibinājums, reliģiska organizācija, arodbiedrība vai kapitālsabiedrība;

20.4. projekta iesniedzēja apliecināta projekta iesniedzēja institūcijas nolikuma vai statūtu kopija;

20.5. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota Valsts ieņēmumu dienesta izziņa, kas apliecina, ka projekta iesniedzējam nav nodokļu parādu, vai projekta iesniedzēja rakstiska piekrišana, kurā viņš pilnvaro starpniekinstitūciju saņemt minēto izziņu, norādot attiecīgās Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes nodaļas adresi, kurā projekta iesniedzējs ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs;

20.6. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota Uzņēmumu reģistra izziņa, kurā norādītas personas ar tiesībām pārstāvēt projekta iesniedzēju, vai projekta iesniedzēja izsniegta pilnvara vai tās apliecināta kopija personai, kura ir parakstījusi projekta iesnieguma veidlapu vai kādus citus tai pievienotus dokumentus un kurai nav reģistrētas tiesības pārstāvēt projekta iesniedzēju, ja projekta iesniedzējs ir biedrība, nodibinājums vai kapitālsabiedrība;

20.7. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota Reliģisko lietu pārvaldes izziņa par personām, kurām ir paraksta tiesības, ja projekta iesniedzējs ir reliģiska organizācija. Ja projekta iesniedzējs nav pievienojis minēto izziņu, starpniekinstitūcija ir tiesīga pieprasīt to Reliģisko lietu pārvaldē;

20.8. tās institūcijas vai personas izziņa, kura pēc projekta apstiprināšanas piešķirs kredītresursus vai citus finanšu līdzekļus (ja tādus ir paredzēts piesaistīt), izziņā norādot piešķiramo finansējumu tādā apjomā, lai kopā ar projekta iesniedzēja rīcībā esošajiem līdzekļiem nosegtu pirmajā projekta ieviešanas gadā plānotos izdevumus. Ja kredītresursus vai citus finanšu līdzekļus piešķir institūcija vai persona, kura nav kredītiestāde, valsts vai pašvaldība, vai arī valsts vai pašvaldības iestāde, papildus iesniedz šīs institūcijas vai personas gada pārskatu par iepriekšējo gadu, vai kādu citu dokumentu, kurš apliecina līdzekļu pieejamību izziņā norādītajā apjomā;

20.9. pašvaldības lēmums par piedalīšanos projektā, norādot projekta kopējās izmaksas (tai skaitā pašvaldības ieguldījumu projektā) un priekšfinansējumu tādā apjomā, lai kopā ar projekta iesniedzēja rīcībā esošajiem līdzekļiem nosegtu pirmajā projekta ieviešanas gadā plānotos izdevumus, ja projekta iesniedzējs ir pašvaldība;

20.10. projekta iesniedzēja apliecināta projekta iesniedzēja gada pārskata par 2007.gadu kopija vai, ja tāda nav, pārskats par laikposmu no projekta iesniedzēja institūcijas dibināšanas datuma, ja projekta iesniedzējs ir biedrība, nodibinājums, reliģiska organizācija, arodbiedrība vai kapitālsabiedrība;

20.11. projekta vadībā iesaistīto personu dzīves apraksts (CV) un darba uzdevumu un nepieciešamās kvalifikācijas apraksts;

20.12. projekta iesniedzēja apliecināta būvvaldes izsniegta plānošanas un arhitektūras uzdevuma kopija, ja projektā ir plānoti būvdarbi, rekonstrukcijas, renovācijas vai restaurācijas darbi;

20.13. projekta iesniedzēja apliecināta viena no šādu īpašumtiesības vai nomu apliecinošu dokumentu kopijām, ja projekta iesniedzēja īpašumā, nomā vai valdījumā esošajā īpašumā paredzētas piegādes, iekārtu uzstādīšana, būvdarbi, rekonstrukcijas, renovācijas vai restaurācijas darbi:

20.13.1. zemesgrāmatu nodaļas izdots nostiprinājuma noraksts (zemesgrāmatu apliecība) par zemi, uz kuras paredzēta būvniecība, vai par ēkām, kurās paredzēti rekonstrukcijas, renovācijas vai restaurācijas darbi;

20.13.2. ilgtermiņa zemes vai ēku nomas līgums, kas nostiprināts zemesgrāmatā uz laiku, sākot no projekta īstenošanas sākuma līdz tā pabeigšanai, un turpmākiem 10 gadiem.

21. Ja projekts paredz partnerības veidošanu, projekta iesniedzējs par katru sadarbības partneri, kas norādīts projekta iesnieguma veidlapas 4.4.2.apakšpunktā, projekta iesniegumam pievieno:

21.1. šādus dokumentus latviešu valodā, ja projekts paredz partnerības veidošanu ar sadarbības partneri, kas ir reģistrēts un darbojas Latvijas Republikā:

21.1.1. sadarbības partnera apliecināta sadarbības partnera reģistrācijas apliecības kopija, ja sadarbības partneris ir valsts vai pašvaldības izglītības iestāde, valsts zinātniskā institūcija, biedrība, nodibinājums, reliģiska organizācija, arodbiedrība vai kapitālsabiedrība;

21.1.2. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota Valsts ieņēmumu dienesta izziņa, kas apliecina, ka sadarbības partnerim nav nodokļu parādu, vai sadarbības partnera rakstiska piekrišana, kurā viņš pilnvaro starpniekinstitūciju saņemt minēto izziņu, norādot attiecīgās Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes nodaļas adresi, kurā sadarbības partneris ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs, ja tas piedalās projekta finansēšanā;

21.1.3. sadarbības partnera apliecināta sadarbības partnera gada pārskata par 2007.gadu kopija vai, ja tāda nav, pārskats par laikposmu no tā dibināšanas datuma, ja partneris ir biedrība, nodibinājums, reliģiska organizācija, arodbiedrība vai kapitālsabiedrība un tas piedalās projekta finansēšanā;

21.1.4. sadarbības partnera apliecināta viena no šādu īpašumtiesības vai nomu apliecinošu dokumentu kopijām, ja sadarbības partnera īpašumā, nomā vai valdījumā esošajā īpašumā paredzētas piegādes, iekārtu uzstādīšana, būvdarbi, rekonstrukcijas, renovācijas vai restaurācijas darbi:

21.1.4.1. zemesgrāmatu nodaļas izdots nostiprinājuma noraksts (zemesgrāmatu apliecība) par zemi, uz kuras paredzēta būvniecība, vai par ēkām, kurās paredzēti rekonstrukcijas, renovācijas vai restaurācijas darbi;

21.1.4.2. ilgtermiņa zemes vai ēku nomas līgums, kas nostiprināts zemesgrāmatā uz laiku, sākot no projekta īstenošanas uzsākšanas līdz tā pabeigšanai, un turpmākiem 10 gadiem;

21.2. šādus dokumentus kopā ar sadarbības partnera apliecinātu tulkojumu latviešu vai angļu valodā, ja projekts paredz partnerības veidošanu ar sadarbības partneri, kas ir reģistrēts vai darbojas citā Eiropas Ekonomikas zonas valstī:

21.2.1. sadarbības partnera reģistrācijas apliecības vai tās ekvivalenta kopija, izņemot gadījumu, ja sadarbības partneris ir valsts vai pašvaldības iestāde;

21.2.2. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota attiecīgās valsts kompetentās institūcijas izziņa, kas apliecina, ka sadarbības partnerim nav nodokļu parādu, ja tas piedalās projekta finansēšanā. Ja nacionālā likumdošana šādas izziņas izsniegšanu neparedz, iesniedz sadarbības partnera apliecinājumu, ka tam nav nodokļu parādu;

21.2.3. ne agrāk kā mēnesi pirms projekta iesnieguma iesniegšanas dienas izdota attiecīgās valsts kompetentās institūcijas izziņa, kas apliecina, ka sadarbības partneris nav pasludināts par maksātnespējīgu (tai skaitā neatrodas sanācijas procesā un neatrodas likvidācijas procesā), ja tas piedalās projekta finansēšanā. Ja nacionālā likumdošana šādas izziņas izsniegšanu neparedz, iesniedz sadarbības partnera apliecinājumu, ka tas nav pasludināts par maksātnespējīgu (tai skaitā neatrodas sanācijas procesā un neatrodas likvidācijas procesā).

22. Šo noteikumu 20. un 21.punktā minētos dokumentus projekta iesnieguma veidlapas 11.punktā nenorāda.

23. Projekta iesniegumam pievieno satura rādītāju, kurā norādīti visi pielikumi, pielikumu numuri un lapu skaits katrā pielikumā.

24. Dokumentus projekta iesniegumā sakārto šādā secībā:

24.1. projekta iesnieguma veidlapa;

24.2. projekta iesnieguma satura rādītājs;

24.3. projekta iesnieguma pielikumi:

24.3.1. šo noteikumu 19.punktā minētie dokumenti norādītajā secībā;

24.3.2. šo noteikumu 20.punktā minētie dokumenti norādītajā secībā;

24.3.3. šo noteikumu 21.punktā minētie dokumenti norādītajā secībā par katru sadarbības partneri.

25. Projekta iesnieguma oriģinālam pievieno projekta iesnieguma veidlapas (2.pielikums) un šo noteikumu 19.punktā un 20.1.apakšpunktā minēto dokumentu elektronisko versiju kompaktdiskā (CD), uz kura norāda šādu informāciju latviešu un angļu valodā:

25.1. prioritāte "Bērni ar īpašām vajadzībām";

25.2. pilns projekta iesniedzēja nosaukums;

25.3. projekta nosaukums.

26. Šo noteikumu 25.punktā minēto dokumentu elektroniskās versijas datnes nosaukumā norāda pielikuma numuru un nosaukumu angļu valodā vai tā saīsinājumu.

27. Projekta iesniegumu iesniedz četros eksemplāros – oriģinālu un trīs kopijas, uz projekta iesnieguma veidlapas attiecīgi norādot "oriģināls" un "kopija", vienā vai vairākās aizlīmētās un apzīmogotās aploksnēs vai kastēs. Ja aploksnes vai kastes ir vairākas, tās sanumurē. Katrs projekta iesnieguma eksemplārs (oriģināls un kopijas) ir noformēts atbilstoši Latvijas Republikas lietvedības normatīvajos aktos noteiktajām prasībām – lapas ir sanumurētas, tas ir cauršūts (caurauklots), apzīmogots un parakstīts, paraksts ir atšifrēts, kā arī norādīts lapu skaits un caurauklošanas datums.

28. Iesniedzot projekta iesniegumu, uz aploksnes vai kastes norāda šādu informāciju:

28.1. adresātu – Bērnu un ģimenes
lietu ministrija, Basteja bulvāris 14, Rīga, LV-1050;

28.2. prioritāti "Bērni ar īpašām vajadzībām";

28.3. pilnu projekta iesniedzēja nosaukumu un adresi;

28.4. projekta nosaukumu;

28.5. norādi "neatvērt pirms vērtēšanas uzsākšanas".

29. Atklāta konkursa termiņš ir trīs mēneši no atklāta konkursa izsludināšanas dienas. Projekta iesniegumu iesniedz ne agrāk kā 30 dienas pēc atklāta konkursa izsludināšanas. Atklāta konkursa sludinājumā norāda projektu iesniegumu iesniegšanas termiņu.

30. Projekta iesniedzējs vai viņa pilnvarotā persona projekta iesniegumu iesniedz starpniekinstitūcijā personīgi vai nosūta starpniekinstitūcijai pa pastu.

31. Starpniekinstitūcija izskata tos projektu iesniegumus, kuri ir saņemti starpniekinstitūcijā vai nodoti pasta iestādei līdz konkursa sludinājumā norādītajam termiņam (pasta zīmogs).

32. Pa faksu vai elektroniski saņemtus projektu iesniegumus neizskata un projekta iesniedzēju par to informē rakstiski. Ja projekta iesniegums saņemts pēc konkursa sludinājumā noteiktā termiņa, to neatver, un starpniekinstitūcija projekta iesniedzēju rakstiski informē par vietu un laiku, kad projekta iesniegumu neizskatītu var saņemt atpakaļ.

33. Jautājumus par projekta iesnieguma sagatavošanu un atklāto konkursu nosūta starpniekinstitūcijai uz e-pasta adresi pasts@bm.gov.lv vai pa pastu.

34. Ja starpniekinstitūcija ne vēlāk kā 15 darbdienas pirms atklātā konkursa sludinājumā norādītā termiņa beigām saņem ieinteresētās personas rakstisku vēstuli ar jautājumu par projekta iesnieguma sagatavošanu un atklāto konkursu, tā piecu darbdienu laikā pēc vēstules saņemšanas sagatavo rakstisku atbildi un nosūta to elektroniski vai pa pastu ieinteresētajai personai uz tās norādīto adresi. Ja jautājums saņemts elektroniski, starpniekinstitūcija atbildi ieinteresētajai personai nosūta elektroniski.

35. Lai atbildes uz saņemtajiem jautājumiem būtu pieejamas visām ieinteresētajām personām, starpniekinstitūcija tās publicē mājaslapā internetā (www.bm.gov.lv), nenorādot jautājuma autoru.

 

 

IV. Projekta iesnieguma vērtēšana un lēmuma pieņemšana

36. Starpniekinstitūcija izstrādā atklāta konkursa projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas (turpmāk – vērtēšanas komisija) nolikumu. Nolikumā nosaka vērtēšanas komisijas izveidošanas un darbības kārtību.

37. Projektu iesniegumus vērtē divos posmos:

37.1. projektu iesniegumu atvēršana un vērtēšana atbilstoši administratīvās vērtēšanas kritērijiem (6.pielikums);

37.2. projektu iesniegumu vērtēšana atbilstoši kvalitātes vērtēšanas kritērijiem (7.pielikums) un specifiskajiem vērtēšanas kritērijiem (8.pielikums).

38. Starpniekinstitūcija reģistrē projektu iesniegumus un piešķir tiem identifikācijas numurus. Vērtēšanas komisija pārbauda projektu iesniegumus atbilstoši administratīvās vērtēšanas kritērijiem. Administratīvās vērtēšanas mērķis ir pārbaudīt, vai projekta iesniegums atbilst noteiktajām prasībām un ir virzāms kvalitātes un specifisko vērtēšanas kritēriju pārbaudei.

39. Ja projekta iesniegums neatbilst administratīvās vērtēšanas kritērijiem, starpniekinstitūcija pēc administratīvās vērtēšanas rakstiski pieprasa projekta iesniedzējam precizēt projekta iesniegumu vai iesniegt papildu informāciju, nosūtot pieprasījumu gan pa pastu, gan uz projekta iesniedzēja norādīto faksa numuru.

40. Ja projekta iesniedzējs piecu darbdienu laikā pēc starpniekinstitūcijas pieprasījuma nosūtīšanas iesniedz nepieciešamo papildinformāciju personīgi vai nosūta pa pastu (pasta zīmogs), projekta iesniegumu atbilstoši administratīvās vērtēšanas kritērijiem vērtē atkārtoti.

41. Ja pēc atkārtotas administratīvās vērtēšanas projekta iesniegums neatbilst vismaz vienam administratīvās vērtēšanas kritērijam vai ja projekta iesniedzējs piecu darbdienu laikā pēc starpniekinstitūcijas pieprasījuma nosūtīšanas nepieciešamo papildinformāciju neiesniedz, starpniekinstitūcija pieņem lēmumu par projekta iesnieguma neatbilstību administratīvās vērtēšanas kritērijiem un tā noraidīšanu. Starpniekinstitūcija 10 darbdienu laikā informē projekta iesniedzēju par pieņemto lēmumu, norādot attiecīgo administratīvās vērtēšanas kritēriju vai kritērijus, kuri nav izpildīti.

42. Ja projekta iesniegums atbilst administratīvās vērtēšanas kritērijiem, starpniekinstitūcija pieņem lēmumu par projekta iesnieguma atbilstību administratīvās vērtēšanas kritērijiem un tā virzīšanu tālākai vērtēšanai un 10 darbdienu laikā informē par to projekta iesniedzēju.

43. Projektu iesniegumus, kuri atbilst administratīvās vērtēšanas kritērijiem, vērtēšanas komisija vērtē atbilstoši kvalitātes vērtēšanas kritērijiem un specifiskajiem vērtēšanas kritērijiem.

44. Projekta kopējā vērtējumā kvalitātes vērtēšanas kritēriju īpatsvars ir 65 procenti un specifisko vērtēšanas kritēriju īpatsvars ir 35 procenti. Kopējo iegūto punktu skaitu projektam aprēķina, izmantojot šādu formulu:

KK                SK
—— x 65 + —— x 35, kur
100                100

KK – kvalitātes vērtēšanas kritēriju kopējais vērtējums;

SK– specifisko vērtēšanas kritēriju kopējais vērtējums.

45. Vērtēšanas komisija sakārto pēc kvalitātes un specifiskajiem kritērijiem vērtēto projektu iesniegumus prioritārā secībā atbilstoši vērtēšanas procesā iegūtajam vērtējumam, sagatavo projektu iesniegumu sarakstu un iesniedz to starp­niekinstitūcijā.

46. Projekta iesnieguma tālākā virzība un lēmuma pieņemšana par atteikumu nosūtīt projekta iesniegumu Finanšu instrumentu birojam vai tā nosūtīšanu Finanšu instrumentu birojam, lai Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta komiteja vai Norvēģijas Ārlietu ministrija pieņemtu galīgo lēmumu par projekta apstiprināšanu vai noraidīšanu, notiek saskaņā ar finanšu instrumentu regulējošajos Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Ministru prezidents I.Godmanis

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 16.februāri.

 

1.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

Individuālā projekta iesnieguma iesniedzēja apliecinājums

02.JPG (113392 bytes)

03.JPG (107160 bytes)

04.JPG (58729 bytes)

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas iesniegtajā redakcijā

 

2.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

KN45P2_PAGE_01.JPG (90827 bytes)

KN45P2_PAGE_02.JPG (33767 bytes)

KN45P2_PAGE_03.JPG (49689 bytes)

KN45P2_PAGE_04.JPG (37263 bytes)

KN45P2_PAGE_05.JPG (20549 bytes)

KN45P2_PAGE_06.JPG (71901 bytes)

KN45P2_PAGE_07.JPG (53597 bytes)

KN45P2_PAGE_08.JPG (26843 bytes)

KN45P2_PAGE_09.JPG (28841 bytes)

KN45P2_PAGE_10.JPG (82350 bytes)

KN45P2_PAGE_11.JPG (66138 bytes)

KN45P2_PAGE_12.JPG (103506 bytes)

KN45P2_PAGE_13.JPG (29287 bytes)

KN45P2_PAGE_14.JPG (16747 bytes)

KN45P2_PAGE_15.JPG (17129 bytes)

KN45P2_PAGE_16.JPG (34066 bytes)

KN45P2_PAGE_17.JPG (27261 bytes)

KN45P2_PAGE_18.JPG (24070 bytes)

KN45P2_PAGE_19.JPG (69195 bytes)

KN45P2_PAGE_20.JPG (39783 bytes)

KN45P2_PAGE_21.JPG (103641 bytes)

KN45P2_PAGE_22.JPG (92169 bytes)

KN45P2_PAGE_23.JPG (78724 bytes)

KN45P2_PAGE_24.JPG (86751 bytes)

KN45P2_PAGE_25.JPG (102264 bytes)

KN45P2_PAGE_26.JPG (79698 bytes)

KN45P2_PAGE_27.JPG (46798 bytes)

KN45P2_PAGE_28.JPG (69739 bytes)

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas iesniegtajā redakcijā

 

3.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

05.JPG (34691 bytes)

06.JPG (22039 bytes)

07.JPG (55884 bytes)

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas iesniegtajā redakcijā

 

4.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

08.JPG (158072 bytes)

09.JPG (13056 bytes)

10.JPG (159927 bytes)

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas iesniegtajā redakcijā

 

5.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

11.JPG (36213 bytes)

12.JPG (38789 bytes)

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

6.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

Administratīvās vērtēšanas kritēriji

Nr. p.k.

Kritērijs

1.

IESNIEGUMA NOFORMĒJUMS

1.1.

Iesniegts projekta iesnieguma oriģināls un trīs kopijas

1.2.

Projekta iesniegumam ir pievienoti šo noteikumu 19.punktā minētie dokumenti angļu valodā, tie ir norādīti iesnieguma veidlapas 11.punktā, un to nosaukumi atbilst iesnieguma veidlapas 11.punktā norādītajiem nosaukumiem

  

  

1.3.

Projekta iesniegumam ir pievienoti šo noteikumu 20.punktā noteiktie pielikumi, kā arī 21.punktā noteiktie dokumenti, ja projekts paredz partnerības veidošanu, un tie ir noformēti atbilstoši šo noteikumu 20. un 21.punktā noteiktajām prasībām

1.4.

Projekta iesnieguma kopija atbilst projekta iesnieguma oriģinālam, un atbilstība ir apliecināta ar atbildīgās amatpersonas parakstu uz kopijas

1.5.

Projekta iesniegums iesniegts elektroniskā formā kompaktdiskā (CD), un tas ir noformēts atbilstoši šo noteikumu 25. un 26.punktā noteiktajām prasībām

1.6.

Projekta elektroniskajā versijā ir projekta iesnieguma veidlapa, veidlapas 11.punktā minētie pielikumi angļu valodā un īss projekta apraksts latviešu valodā

1.7.

Projekta iesnieguma veidlapas elektroniskā versija ir MS Excel formātā

1.8.

Projekta iesnieguma veidlapas un pievienoto pielikumu elektroniskā versija atbilst oriģinālam

1.9.

Projekta iesnieguma veidlapas visi lauki ir aizpildīti datorrakstā angļu valodā atbilstoši šo noteikumu 18.punkta prasībām

1.10.

 Projekta iesnieguma oriģināls un kopijas kopā ar konkursa nolikumā minētajiem pielikumiem ir cauršūti (cauraukloti)

  

  

1.11.

Projekta finanšu aprēķins ir veikts Eiropas Savienības vienotajā valūtā

1.12.

Projekta budžetā nav aritmētisku kļūdu un projekta iesnieguma veidlapas 4.2. un 5.sadaļā nav lauku, kas iekrāsojušies sarkanā krāsā

1.13.

Detalizētais projekta budžets ir iesniegts uz detalizēta budžeta veidlapas un saskaņots ar projekta iesniegumu

  

  

2.

PROJEKTA ATBILSTĪBA

2.1.

Iesnieguma veidlapā kā galvenais prioritārais sektors ir atzīmēts "Veselība un bērnu aprūpe" ("Health and childcare")

2.2.

No finanšu instrumentiem pieprasītais līdzfinansējums ir vismaz EUR 250 000

2.3.

No finanšu instrumentiem pieprasītais līdzfinansējums nepārsniedz EUR 906 131

2.4.

No finanšu instrumentiem pieprasītais līdzfinansējums nepārsniedz šo noteikumu 6.punktā noteikto proporciju no projekta attiecināmajām izmaksām

2.5.

No finanšu instrumentiem pieprasītais avanss ir līdz 10 % no projekta kopējām izmaksām

2.6.

Projekta plānotās vadības izmaksas ir līdz 10 % no projekta kopējām izmaksām

2.7.

Projekta aktivitātes plānots īstenot Latvijā, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstīs

2.8.

Projekta aktivitātes, kas saistītas ar investīcijām būvdarbos, ēku rekonstruēšanas, renovācijas vai restaurācijas darbos, nekustamā īpašuma iegādē un iekārtu uzstādīšanā, plānots īstenot Latvijā

2.9.

Plānots, ka projekta īstenošana tiks pabeigta un maksājumi veikti līdz 2011.gada 30.aprīlim

  

  

3.

Projekta IESNIEDZĒJS

3.1.

Projekta iesniedzējs ir tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde, cita valsts iestāde, atvasināta publiska persona, kā arī Latvijas Republikā reģistrēta juridiska persona

  

  

3.2.

Projekta iesniedzējam nav nodokļu parādu

  

  

3.3.

Projekta iesniegumu un projekta iesnieguma apliecinājumu ir parakstījusi projekta iesniedzēja institūcijas atbildīgā persona

  

  

4.

Sadarbības partneris (aizpilda par katru sadarbības partneri)

4.1.

Sadarbības partneris ir tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde, cita valsts iestāde, atvasināta publiska persona, kā arī Latvijas Republikā reģistrēta juridiska persona vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrēta juridiska persona vai valsts vai pašvaldības iestāde, vai starptautiska organizācija, kas darbojas Eiropas Ekonomikas zonas valstī

  

  

4.2.

Sadarbības partnerim nav nodokļu parādu (aizpilda tikai par sadarbības partneriem, kas piedalās projekta finansēšanā)

  

  

4.3.

Sadarbības partneris nav pasludināts par maksātnespējīgu, tai skaitā neatrodas sanācijas procesā un neatrodas likvidācijas procesā (aizpilda tikai par šo noteikumu 21.2.apakšpunktā minētajiem sadarbības partneriem, kas piedalās projekta finansēšanā)

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 

7.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

Kvalitātes vērtēšanas kritēriji

Nr.
p.k.

Kritērijs

Vērtējums

Sadaļas vērtējuma īpatsvars (%)

1.

PROJEKTA ATBILSTĪBA

1.1.

Projekta iesniegums ir vērsts uz šo noteikumu 2.punktā noteiktā mērķa sasniegšanu

0–5

30

1.2.

Projekta iesniegums atbilst šo noteikumu 3.punktā noteiktajām apakšprioritātēm

0–5

1.3.

Projekta iesniegums atbilst nacionālajiem, reģionālajiem un vietējiem stratēģiskās plānošanas dokumentiem

0–5

2.

PROJEKTA PAMATOJUMS

2.1.

Projekta iesniegumā ir definēta un pamatota problēma un izvēlētās mērķa grupas vajadzības

0–5

20

2.2.

Projekta iesniegumā parādīts, ka, sasniedzot izvirzīto mērķi, problēma tiks atrisināta un mērķauditorijas vajadzības tiks apmierinātas

0–5

2.3.

Projekta aktivitātes ir skaidri definētas, samērīgas ar plānoto īstenošanas laika grafiku un nodrošina kvalitatīvu rezultātu sasniegšanu

0–5

2.4.

Projekta iesniegumā ņemti vērā iespējamie projekta īstenošanas riski un priekšnosacījumi

0–5

2.5.

Projekta iesniegumā ir skaidri parādīta savstarpēja sasaiste starp projektā identificēto problēmu, definēto mērķi un plānotajām aktivitātēm

0–5

2.6.

Projekta iesniegumā plānotie rezultāti un to indikatori ir precīzi definēti un izmērāmi

0–5

2.7.

Projekta rezultātiem ir multiplikatīvs efekts (par projekta rezultātiem un rezultātu izmantošanas iespējām plānots informēt citas institūcijas un mērķa grupas)

0–5

2.8.

Projekta rezultāti ir ilgtspējīgi (projekta īstenotāja rīcībā ir nepieciešamās struktūras un personālresursi, kā arī finanšu resursi, lai turpinātu sniegt atbalstu izvēlētajai mērķa grupai pēc projekta noslēgšanas)

0–5

3.

PROJEKTA IEVIEŠANAS RESURSI

3.1.

Projekta iesniegumā ir atspoguļoti projekta īstenošanas mehānismi (tai skaitā ir pieejama un nodrošināta nepieciešamā materiāli tehniskā bāze), kā arī projekta ieviešanas sagatavošanas pakāpe

0–5

20

3.2.

Projekta iesniegumā atspoguļotas īpašas zināšanas risināmajos jautājumos un pieredze individuālo projektu vai līdzīga tipa aktivitāšu vadībā

0–5

3.3.

Projekta iesniegumā ir skaidri norādīts, kā tiks veikta projekta īstenošanas uzraudzība

0–5

3.4.

Plānotās projekta publicitātes un informācijas izplatīšanas aktivitātes ir pietiekamas un atbilstošas

0–5

4.

PROJEKTA BUDŽETS, IZMAKSU PAMATOJUMS UN EFEKTIVITĀTE

4.1.

Projekta budžetā iekļautie izdevumi ir pamatoti un atbilstoši tirgus cenām

0–5

30

4.2.

Līdzekļu izlietojuma lietderība (value for money) mērķa sasniegšanai

0–5

4.3.

Projekta attiecināmo izmaksu posteņi atbilst Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstu nodibinātā Finanšu instrumentu biroja izstrādātajās un Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta komitejas un Norvēģijas Ārlietu ministrijas apstiprinātajās ieviešanas vadlīnijās noteiktajām attiecināmo izmaksu prasībām

0–5

Piezīmes.

1. Katram projekta vērtēšanas postenim piešķir noteiktu punktu skaitu no 1 līdz 5 saskaņā ar šādu vērtējumu: 1 – ļoti vāji, 2 – vāji, 3 – viduvēji, 4 – labi, 5 – ļoti labi.

2. Kopējo projekta punktu skaitu aprēķina šādi:

Nr.
p.k.

Kritērijs

Maksimālais punktu skaits

Vērtējums

Sadaļas vērtējuma īpatsvars (%)

Kopējais vērtējums D = B : A x C

A

B

C

D

1.

Projekta atbilstība

15

30

2.

Projekta pamatojums

40

20

3.

Projekta ieviešanas resursi

20

20

4.

Projekta budžets, izmaksu pamatojums un efektivitāte

15

30

KOPĀ

100

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

8.pielikums

Ministru kabineta

2008.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.45

Specifiskie vērtēšanas kritēriji

Nr. p.k.

Kritērijs

Maksimālais punktu skaits

Vērtējums2

Sadaļas vērtējuma īpatsvars (%)

Kopējais vērtējums
D = B : A x C

A

B

C

D

1.

Projekta iesnieguma atbilstība horizontālajām prioritātēm: ilgtspējīga attīstība (vides, ekonomiskā un sociālā), dzimumu vienlīdzība un labas pārvaldības prakse

5

30

2.

Projekts veicina vides (fiziskās un kultūras vides, sociālo, veselības un izglītības pakalpojumu) pieejamību bērniem ar īpašām vajadzībām

5

30

3.

Projekta inovācija

5

20

4.

Projekts veicina sadarbību starp valsts, pašvaldību iestādēm vai nevalstiskajām organizācijām, kas iesaistītas veselības aprūpes un izglītības pakalpojumu sniegšanā bērniem ar īpašām vajadzībām

5

10

5.

Projekta ieguldījums sabiedrības informētības līmeņa paaugstināšanā par attiecīgo nozari

5

10

KOPĀ

100

Piezīmes.

Katram projekta vērtēšanas kritērijam piešķir noteiktu punktu skaitu no 0 līdz 5 saskaņā ar šādu vērtējumu: 0 – nav attiecināms, 1 – ļoti vāji, 2 – vāji, 3 – viduvēji, 4 – labi, 5 – ļoti labi.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!