• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 5. februāra noteikumi Nr. 80 "Personas datu aizsardzības speciālista apmācību kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.02.2008., Nr. 22 https://www.vestnesis.lv/ta/id/170583-personas-datu-aizsardzibas-specialista-apmacibu-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.81

Grozījums Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumos Nr.1063 "Noteikumi par Datu valsts inspekcijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi"

Vēl šajā numurā

08.02.2008., Nr. 22

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 80

Pieņemts: 05.02.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.80

Rīgā 2008.gada 5.februārī (prot. Nr.7 40.§)
Personas datu aizsardzības speciālista apmācību kārtība
Izdoti saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 21.1panta otro daļu
1. Noteikumi nosaka personas datu aizsardzības speciālista (turpmāk - speciālists) apmācību kārtību.
2. Apmācību programmas saturu izstrādā un apstiprina Datu valsts inspekcija (turpmāk - inspekcija). Apmācību programmas apjoms ir 42 akadē­miskās stundas.
3. Lai kļūtu par speciālistu un sagatavotos speciālista kvalifikācijas pārbaudījumam (turpmāk - pārbaudījums), pretendents apgūst šādus mācību priekšmetus:

3.1. personas datu aizsardzības jēdziens;

3.2. personas datu aizsardzības tiesību attīstība;

3.3. personas datu aizsardzības tiesības Latvijā;

3.4. personas datu apstrāde;

3.5. personas datu subjekta tiesības;

3.6. personas datu aizsardzība un speciālie likumi;

3.7. personas datu aizsardzība un informācijas atklātība;

3.8. personas datu aizsardzība un elektroniskā komercija;

3.9. personas datu aizsardzība elektronisko sakaru nozarē;

3.10. personas datu aizsardzības starptautiskais regulējums;

3.11. personas datu aizsardzības tehniskās prasības;

3.12. personas datu aizsardzības uzraudzības sistēma;

3.13. personas atbildība par pārkāpumiem datu aizsardzības jomā.
4. Apmācības organizē inspekcija vai komersants, kas nodarbina per­sonas, kurām ir šo noteikumu 9.punktā minētā kvalifikācija un pieredze (turp­māk - apmācību organizētājs).
5. Komersants mēnesi pirms apmācību uzsākšanas iesniedz inspekcijā pazi­ņo­jumu. Paziņojumam pievieno dokumentus, kas apliecina lektoru kvalifikāciju un pieredzi. Inspekcija izvērtē iesniegtos dokumentus un 15 dienu laikā informē komersantu par lektoru atbilstību noteiktajām prasībām. Ja komersanta piesaistītais lektors neatbilst šo noteikumu prasībām, komersantam ir tiesības iesniegt atkārtotu paziņojumu par apmācību uzsākšanu, bet nav tiesību organizēt apmācības līdz inspekcijas pozitīva atzinuma saņemšanai.
6. Apmācību organizētājs ne vēlāk kā mēnesi pirms apmācību uzsākšanas mājaslapā internetā ievieto paziņojumu par pieteikšanos apmācībām un norāda pieteikšanās vietu un termiņu.
7. Lai pieteiktos apmācībām, pretendents līdz paziņojumā noteiktajam termiņam iesniedz apmācību organizētājam attiecīgu iesniegumu. Iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina samaksu par apmācībām.
8. Apmācību organizētājs ne vēlāk kā divas nedēļas pirms apmācību sākuma nosūta pretendentam attiecīgu paziņojumu par apmācību laiku un vietu.
9. Šo noteikumu 3.punktā minētos mācību priekšmetus lasa lektori, ku­riem ir:

9.1. zināšanas un pieredze personas datu aizsardzībā;

9.2. augstākā izglītība tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju vai līdzīgā jomā un attiecīga pieredze;

9.3. vismaz triju gadu pieredze augstskolas tiesību zinātņu specialitātes akadēmiskā personāla amatā vai vismaz piecu gadu pieredze citā juridiskās specialitātes vai informācijas tehnoloģiju speciālista amatā.
10. Ar apmācībām saistītos izdevumus sedz pretendents.
11. Apmācību organizētājs nosaka kārtību, kādā veicama samaksa par apmācībām, kā arī samaksas apmēru.
12. Lai pretendents kārtotu pārbaudījumu inspekcijā, apmācības ir obli­gātas. Pēc pārbau­dījuma sekmīgas nokārtošanas inspekcija reģistrē speciālistu.
13. Personām, kuras ir apguvušas visus šo noteikumu 3.punktā minētos mācību priekšmetus, apmācību organizētājs izsniedz atbilstošu apliecinājumu. Apliecinājumā iekļauta šāda informācija:

13.1. apmācību organizētāja pilns nosaukums;

13.2. personas vārds, uzvārds un personas kods;

13.3. apmācību kursa norises laiks;

13.4. apliecinājuma izsniegšanas datums un reģistrācijas numurs.
14. Ne vēlāk kā divus mēnešus pirms pārbaudījuma inspekcija mājaslapā internetā ievieto paziņojumu par pieteikšanos pārbaudījumam un norāda pieteikšanās termiņu, kā arī pārbaudījuma norises laiku un vietu.
15. Pārbaudījumā vērtē apmācību kursā iegūtās speciālista darbībā nepieciešamās teorētiskās zināšanas (tai skaitā par normatīvajiem aktiem), kā arī prasmi piemērot šīs zināšanas praksē, lai veiktu speciālista amata pienākumus.
16. Lai pēc apmācību kursa pabeigšanas kārtotu pārbaudījumu, preten­dents inspekcijā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, iesniedz iesniegumu. Iesniegumam pievieno šādu dokumentu kopijas (uzrāda oriģi­nālus):

16.1. dokumentu, kas apliecina Latvijā akreditētā augstskolā iegūtu aug­stāko izglītību tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju vai līdzīgā jomā;

16.2. dokumentu, kas apliecina apmācību kursa apguvi;

16.3. dokumentu, kas ap­liecina samaksu par pārbaudījumu.
17. Iesniegtos dokumentus pretendentam atpakaļ neizsniedz.
18. Pārbaudījuma jautājumus, kas atbilst speciālistu apmācību pro­grammai, sagatavo inspekcija, ja nepieciešams, pieaicinot attiecīgās jomas spe­ciālistus.
19. Pirms pārbaudījuma kārtošanas pretendents uzrāda personu aplieci­nošu dokumentu.
20. Lai vērtētu pārbaudījumu, inspekcija izveido vērtēšanas komisiju. Komisijas sastāvā ir trīs locekļi. Komisiju vada inspekcijas direktors vai tā prombūtnes laikā - direktora vietnieks. Par komisijas locekļiem var būt personas, kurām ir augstākā izglītība tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju vai līdzīgā jomā, kā arī zināšanas un praktiskā pieredze personas datu aiz­sardzībā.
21. Ja pretendenta rokraksts ir nesalasāms, vērtēšanas komisija pār­baudījuma darbu nevērtē un pārbaudījuma darba vērtēšanas lapā izdara ierakstu, ka pārbaudījums nav nokārtots.
22. Katru atbildi uz pārbaudījuma jautājumiem vērtē pēc 10 punktu sistēmas.
23. Ja pretendents kaut uz vienu atbildi saņem vērtējumu, kas mazāks par četriem punktiem, pārbaudījums nav nokārtots.
24. Inspekcija piecu darbdienu laikā pēc pārbaudījuma pieņem lēmumu par speciālista kvalifikācijas piešķiršanu un apliecības (pielikums) izsniegšanu vai par atteikumu piešķirt speciālista kvalifikāciju un izsniegt apliecību.
25. Ja pretendents nav nokārtojis pārbaudījumu, viņam ir tiesības to kārtot atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes un ne vēlāk kā gadu pēc šo noteikumu 13.pun­ktā minētā apliecinājuma saņemšanas. Ja minētās prasības nav izpildītas, pretendentam ir pienākums atkārtoti piedalīties apmācībās, lai sagatavotos pārbaudījumam.
26. Apliecību izsniedz uz pieciem gadiem. Par izsniegto apliecību inspekcija izdara atzīmi personas datu aizsardzības speciālistu reģistrā.
Ministru prezidents I.Godmanis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš
Pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 5.februāra noteikumiem Nr.80
06.JPG (32605 bytes)
Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!