Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2008. gada 30. janvāra lēmums Nr. 32 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Lattelecom" nomāto līniju tarifiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.02.2008., Nr. 19 (3803) https://www.vestnesis.lv/ta/id/170319-par-sabiedribas-ar-ierobezotu-atbildibu-lattelecom-nomato-liniju-tarifiem

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija

Par darījumiem privatizācijas sertifikātu tirgū

Vēl šajā numurā

05.02.2008., Nr. 19 (3803)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 32

Pieņemts: 30.01.2008.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.32

Rīgā 2008.gada 30.janvārī (prot. Nr.4, 4.p.)

 

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Lattelecom” nomāto līniju tarifiem

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) ir saņēmusi un izvērtējusi sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Lattelecom”, vienotais reģistrācijas numurs: 40003052786, juridiskā adrese: Dzirnavu iela 105, Rīga, LV–1011, (turpmāk – SIA “Lattelecom”) 2007.gada 28.novembra iesniegumu Nr.25353 “Par SIA “Lattelecom” nomāto līniju tarifu projektu” (turpmāk – tarifu projekts).

Izvērtējot tarifu projektu, Komisija konstatē:

1. SIA “Lattelecom” tarifu projektā norāda: “Pamatojoties uz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) 2005.gada 30.novembrī apstiprināto “Elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku”(Metodika) un SPRK 2007.gada 7.marta lēmumu Nr.54 “Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Lattelecom” būtisku ietekmi nomāto līniju minimālās kopas pakalpojumu sniegšanas Latvijas Republikas teritorijā tirgū” SIA Lattelecom iesniedz SPRK apstiprināšanai nomāto līniju tarifu projektu”. SIA “Lattelecom” piedāvā noteikt, ka tarifu projektā minētie tarifi stājas spēkā 2008.gada 1.martā.

2. SIA “Lattelecom” tarifu projektā lūdz apstiprināt tarifus 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātajām līnijām – 2048 Kbit/s nestrukturētai ciparu nomātajai līnijai (D2048U) un 2048 Kbit/s strukturētai ciparu nomātajai līnijai (D2048S).

3. SIA “Lattelecom” spēkā esošie nomāto līniju tarifi ir apstiprināti ar Telekomunikāciju tarifu padomes ar 1999.gada 21.aprīļa lēmumu Nr.23 (turpmāk – TTP lēmums Nr.23) un ir spēkā no 1999.gada 1.jūnija.

4. Saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” pārejas noteikumu 6.punktu tie tarifi, kuri saskaņā ar šo likumu pielīdzināmi sabiedrisko pakalpojumu tarifiem, bet noteikti saskaņā ar citiem normatīvajiem aktiem un ir spēkā dienā, kad stājas spēkā šis likums, paliek spēkā līdz tiem noteiktā termiņa beigām vai līdz brīdim, kad stājas spēkā saskaņā ar šo likumu noteiktie sabiedrisko pakalpojumu tarifi.

5. Saskaņā ar Komisijas 2007.gada 7.marta lēmumu Nr.54 “Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Lattelecom” būtisku ietekmi nomāto līniju minimālās kopas pakalpojumu sniegšanas Latvijas Republikas teritorijā tirgū” (turpmāk – Lēmums Nr.54) lemjošās daļas 1.punktu SIA “Lattelecom” ir noteikts par elektronisko sakaru komersantu ar būtisku ietekmi nomāto līniju minimālās kopas pakalpojumu sniegšanas Latvijas Republikas teritorijā tirgū.

6. Saskaņā ar Komisijas 2005.gada 15.jūnija lēmumu Nr.143 apstiprināto Noteikumu par nomāto līniju minimālo kopu 2.punktu elektronisko sakaru komersantiem ar būtisku ietekmi tirgū, kurā tiek sniegti nomāto līniju pakalpojumi, ir pienākums piedāvāt lietotājiem nomāto līniju minimālo pakalpojumu kopu, kas ietver 2048 Kbit/s nestrukturētu ciparu nomāto līniju (D2048U) un 2048 Kbit/s strukturētu ciparu nomāto līniju (D2048S).

7. Saskaņā ar Lēmumu Nr.54 lemjošās daļas 6.punktu SIA “Lattelecom” ir noteikta tarifu regulēšanas un izmaksu aprēķināšanas saistība tuvināt nomāto līniju minimālās kopas pakalpojumu sniegšanas pakalpojumu tarifus pakalpojumu sniegšanas izmaksām.

8. Saskaņā ar Lēmuma Nr.54 lemjošās daļas 4.punktu SIA “Lattelecom” ir noteikta tarifu regulēšanas un izmaksu aprēķināšanas saistība ievērot Komisijas apstiprināto elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.

9. Saskaņā ar Komisijas 2005.gada 30.novembra lēmumu Nr.282 apstiprinātās Elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas 3.punktu, ja Komisija komersantam noteikusi pienākumu piemērot šo metodiku, bet nav noteikusi šajā metodikā paredzētos regulēšanas parametrus, komersants, lai mainītu pakalpojumu tarifus attiecīgajā tirgū, iesniedz Komisijai tarifu projektu kopā ar izmaksu pamatojumu.

10. SIA “Lattelekom” tarifu projektā norāda: “…nomāto līniju minimālās kopas pakalpojumi – 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātās līnijas (ICNL) (D2048U un D2048S) – tiek nodrošināti ar ievērojamiem zaudējumiem. Tādēļ Lattelekom ierosina šādas izmaiņas 2048 Kbit/s ICNL dalījumā un tarifos:

1. ieviest ICNL dalījumu atkarībā no attāluma starp ICNL pieslēgumpunktiem:

– iekšzemes 2048 Kbit/s ICNL ar attālumu starp pieslēgumpunktiem mazāku vai vienādu par 10 km;

– iekšzemes 2048 Kbit/s ICNL ar attālumu starp pieslēgumpunktiem lielāku par 10 km;

2. tuvināt iekšzemes 2048 Kbit/s ICNL tarifus to pakalpojumu sniegšanas izmaksām, paaugstinot tarifu ICNL ar attālumu starp pieslēgumpunktiem lielāku par 10 km.”

11. Atbilstoši tarifu projektā sniegtajai informācijai abonēšanas maksa 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātajai līnijai ar attālumu starp pieslēgumpunktiem mazāku vai vienādu par 10 km tiek saglabāta nemainīga, bet 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātai līnijai ar attālumu starp pieslēgumpunktiem lielāku par 10 km – tiek palielināta par 30,67%.

12. SIA “Lattelekom” tarifu projektā ierosina gadījumā, ja attālums starp 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātās līnijas pieslēgumpunktiem pārsniedz 10 km, bet abi 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātās līnijas pieslēgumpunkti atrodas vienā apdzīvotā vietā, pakalpojumam tiek piemērots tāds pats tarifs kā 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātajai līnijai ar attālumu starp pieslēgumpunktiem mazāku vai vienādu par 10 km.

13. SIA “Lattelecom” paziņojums par tarifu projektu publicēts 2007.gada 5.decembrī laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” Nr.195. Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu Komisijā nav saņemti.

14. Saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 21.panta piekto un septīto daļu Komisijas apstiprinātie tarifi stājas spēkā Komisijas administratīvajā aktā noteiktajā dienā, taču ne agrāk kā trīsdesmitajā dienā pēc to publicēšanas un noteiktos tarifus publicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” 10 dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas.

15. Saskaņā ar Eiropas Komisijas ziņojumu “European Electronic Communications Regulation and Markets 2006
(12th report)” 2 km garas 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātās līnijas vidējā abonēšanas maksa gadā Eiropas Savienības valstīs ir apmēram 7000 EUR gadā un 200 km garas 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomātās līnijas vidējā abonēšanas maksa gadā Eiropas Savienības valstīs ir apmēram 38 000 EUR gadā, kamēr SIA “Lattelecom” abonēšanas maksa iepriekš minētajām nomātajām līnijām ir 6400 EUR/ gadā (4500 LVL).

16. Uz šā lēmuma izskatīšanu padomes sēdē tika uzaicināti SIA “Lattelecom” pārstāvji. SIA “Lattelecom” pārstāvis piekrita pieņemamajam lēmumam.

Komisija secina:

1. SIA “Lattelecom” tarifu projekts saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 19.panta pirmo daļu ir aprēķināts atbilstoši ar Komisijas 2005.gada 30.novembra lēmumu Nr.282 apstiprinātajai Elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikai.

2. Kopš 1999.gada 21.aprīļa, kad apstiprināti pašlaik spēkā esošie SIA “Lattelecom” 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifi, būtiski mainījušies rentabilitāti ietekmējošie faktori un pieaugušas komersanta darbības izmaksas.

3. Atbilstoši tarifu projektam SIA “Lattelecom” lietotāja vidējais rēķins mēnesī par 2048 Kbit/s iekšzemes nomāto līniju izmantošanu palielināsies par 1,6%.

4. Saskaņā ar tarifu projektu 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifi tiek tuvināti pakalpojumu sniegšanas izmaksām, tomēr tarifu projektā piedāvātie tarifi pilnībā nesedz pakalpojumu sniegšanas izmaksas.

5. Apstiprinot tarifu projektā piedāvātos 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifus un tarifu iedalījumu pēc attāluma starp nomātās līnijas pieslēgumpunktiem, SIA “Lattelecom” 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifi tiktu tuvināti pakalpojumu sniegšanas izmaksām, līdz ar to tarifu pieaugums ir pamatots.

6. SIA “Lattelecom” 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifu tuvināšana pakalpojumu sniegšanas izmaksām veicinās elektronisko sakaru tirgus attīstību un konkurenci elektronisko sakaru tirgū.

7. SIA “Lattelecom” 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifu tuvināšana pakalpojumu sniegšanas izmaksām rada priekšnoteikumus citu SIA “Lattelecom” sniegto pakalpojumu tarifu samazināšanai, tuvinot tos attiecīgo pakalpojumu sniegšanas izmaksām.

8. Saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” pārejas noteikumu 6.punktu spēkā ir nomāto līniju tarifi, kas ir apstiprināti ar TTP lēmumu Nr.23.

9. SIA “Lattelecom” tarifu projektā lūdz noteikt, ka tarifi stājas spēkā 2008.gada 1.martā. Tomēr Komisijai, apstiprinot tarifus, ir jāņem vērā likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 21.panta septītā daļa un jānosaka tarifu spēkā stāšanās diena ne agrāk kā trīsdesmitajā dienā pēc to publicēšanas.

Ņemot vērā Komisijas lēmumu Nr.54, ar Komisijas 2005.gada 30.novembra lēmumu Nr.282 apstiprinātās Elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas 3.punktu un pamatojoties uz likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 5.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3.punktu un otro daļu, 19.panta pirmo un septīto daļu, 20.pantu, 21.panta septīto daļu, Pārejas noteikumu 6.punktu un Elektronisko sakaru likuma 8.panta otro daļu, 60.panta otro daļu,

 

padome nolemj:

1. Apstiprināt SIA “Lattelecom” nomāto līniju tarifus bez pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN):

1.1. Iekšzemes ciparu nomātās līnijas ar attālumu starp pieslēgumpunktiem mazāku vai vienādu ar 10 km abonēšanas maksa mēnesī:

1.1.1. 2048 Kbit/s strukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu ( D2048S) – 375,00 Ls;

1.1.2. 2048 Kbit/s nestrukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu (D2048U) – 375,00 Ls.

1.2. Iekšzemes ciparu nomātās līnijas ar attālumu starp pieslēgumpunktiem vairāk par 10 km abonēšanas maksa mēnesī:

1.2.1. 2048 Kbit/s strukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu ( D2048S) – 490,00 Ls;

1.2.2. 2048 Kbit/s nestrukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu (D2048U) – 490,00 Ls.

1.3. Iekšzemes ciparu nomātās līnijas ar attālumu starp pieslēgumpunktiem vairāk par 10 km, ja abi nomātās līnijas pieslēgumpunkti atrodas vienā apdzīvotajā vietā, abonēšanas maksa mēnesī:

1.3.1. 2048 Kbit/s strukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu ( D2048S) – 375,00 Ls;

1.3.2. 2048 Kbit/s nestrukturētai ciparu nomātai līnijai ar pārraides ātrumu (D2048U) – 375,00 Ls.

2. Noteikt, ka šā lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2008.gada 10.martā.

3. Atcelt Telekomunikāciju tarifu padomes 1999.gada 21.aprīļa lēmumu Nr.23 daļā par 2048 Kbit/s iekšzemes ciparu nomāto līniju tarifiem.

Ja mainās rentabilitāti ietekmējošie faktori, Komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto lēmumu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!