Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 18. decembra noteikumi Nr. 876 "Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2007., Nr. 207 https://www.vestnesis.lv/ta/id/168576

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.877

Valsts materiālo rezervju glabāšanas, uzskaites, atjaunināšanas, iznomāšanas, aizdošanas, realizācijas un norakstīšanas kārtība

Vēl šajā numurā

28.12.2007., Nr. 207

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 876

Pieņemts: 18.12.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.876

Rīgā 2007.gada 18.decembrī (prot. Nr.70 27.§)

Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumi

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 4.1 panta trešo un ceturto daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības vietu reģistrācijas kārtību, prasības transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības un tirdzniecības valsts reģistrācijas numura zīmju (turpmāk – tirdzniecības numura zīmes) izmantošanas kārtību.

2. Noteikumi neattiecas uz traktortehniku, tās piekabēm un numurētiem agregātiem.

3. Komersants ar transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecību nodarbojas īpaši ierīkotā vietā, kas paredzēta transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecībai (turpmāk – tirdzniecības vieta).

4. Komersants vienlaikus var ierīkot vairākas tirdzniecības vietas. Vienā tirdzniecības vietā tirdzniecība atļauta tikai vienam komersantam.

5. Komersants, kam ir reģistrēta tirdzniecības vieta, valsts akciju sabiedrībā "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (turpmāk – CSDD) var saņemt valsts standartam LVS 20 : 2003/A1 : 2006 "Transportlīdzekļu valsts reģistrāci­jas numura zīmes" atbilstošas transportlīdzekļu tirdzniecības numura zīmes.

II. Tirdzniecības vietas prasības

6. Tirdzniecības vietā iekārto teritoriju (ēkā vai norobežotā atklātā laukumā), kurā var izvietot vismaz trīs tirdzniecībai paredzētus transport­līdzekļus vai numurētos agregātus.

7. Tirdzniecības vietā iekārto telpu ēkā vai speciāli šim nolūkam paredzētā būvē klientu apkalpošanai un dokumentu uzglabāšanai.

8. Tirdzniecības vietas izvietojums nodrošina brīvu un drošu transportlīdzekļu un gājēju kustību, kā arī ērtu piekļūšanu tirdzniecībā esošiem transportlīdzekļiem un numurētiem agregātiem.

9. Tirdzniecības vietu aprīko ar datoru, drukas iekārtu un interneta pieslēgumu, lai nodrošinātu rēķinu-uzziņu izsniegšanu, izmantojot speciālu transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecībai paredzētu programm­nodrošinājumu tiešā pieslēguma režīmā ar transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru (turpmāk – tirdzniecības reģistrs). Tirdzniecības reģistrā ir informācija par visu komersantu reģistrētajām tirdzniecības vietām.

III. Tirdzniecības vietas reģistrācija

10. Lai reģistrētu tirdzniecības vietu, komersants iesniedz CSDD iesniegumu (1.pielikums). Iesniegumā komersants apliecina savas īpašuma vai lietošanas tiesības uz attiecīgo tirdzniecības vietu un norāda šādu informāciju:

10.1. komersanta nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi, kā arī tirdzniecības vietas adresi, ja tā atšķiras no komersanta adreses, tirdzniecības vietas tālruņa numuru un elektroniskā pasta kontaktadresi tirdzniecības vietā;

10.2. transportlīdzekļu veidus, ar kādiem paredzēta tirdzniecība attiecīgajā tirdzniecības vietā (komersantam ir tiesības tirgot arī norādīto transportlīdzekļu veidu numurētos agregātus):

10.2.1. A – mopēdiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem;

10.2.2. B – vieglajiem automobiļiem, kā arī kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg;

10.2.3. C – kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg;

10.2.4. D – autobusiem;

10.2.5. E – piekabēm;

10.3. ja attiecīgajā tirdzniecības vietā paredzēta tirdzniecība tikai ar numurētajiem agregātiem, – tiesības tirgot transportlīdzekļu numurētos agregātus;

10.4. tirdzniecības vietas kontaktpersonas vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru vai elektroniskā pasta kontaktadresi.

11. Kopā ar iesniegumu komersants iesniedz arī tirdzniecības vietas plānu (vai noteiktā kārtībā apliecinātu tā kopiju), kurā saprotami norādīts, kur atrodas tirdzniecības vieta, kā arī tirdzniecības telpu un teritorijas izvietojums.

12. CSDD reģistrē komersanta tirdzniecības vietu un izsniedz tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību (2.pielikums) piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas. Tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību komersants novieto klientiem redzamā vietā.

13. Lai konstatētu faktisko stāvokli, CSDD ir tiesības pārliecināties par tirdzniecības vietas atbilstību tās reģistrācijai iesniegtajiem dokumentiem.

14. Pēc tirdzniecības vietas reģistrācijas CSDD nodrošina komersantam pieeju tirdzniecības reģistram. Par tirdzniecības reģistra pieslēgšanas un lietošanas kārtību CSDD noslēdz rakstisku vienošanos ar komersantu.

15. Pirms tirdzniecības reģistra pieslēgšanas komersants iesniedz CSDD paziņojumu (3.pielikums) par personām, kurām uzņēmumā piešķirtas tirdzniecības reģistra lietošanas tiesības, kā arī tiesības pieņemt transportlīdzekli vai numurēto agregātu tirdzniecībā, izsniegt rēķinu-uzziņu un piedalīties ceļu satiksmē ar tirdzniecībai paredzētiem transportlīdzekļiem. Paziņojumā norāda šo personu vārdu, uzvārdu un personas kodu, paraksta paraugu un datumu, ar kuru šīs tiesības piešķirtas, kā arī no tirdzniecības reģistra izsniegto dokumentu apliecināšanai paredzētā zīmoga kontrolnospiedumu.

16. Pēc paziņojuma iesniegšanas CSDD triju darbdienu laikā piešķir personai pieeju tirdzniecības reģistram, ja ir noslēgts šo noteikumu 14.punktā minētais līgums.

17. Ja notikušas izmaiņas šo noteikumu 15.punktā minēto personu sarakstā, komersants 15 darbdienu laikā pēc izmaiņu rašanās iesniedz CSDD attiecīgu paziņojumu. Ja kādai personai atņemtas tiesības veikt šo noteikumu 15.punktā minētās darbības, paziņojumā norāda šīs personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, kā arī datumu, no kura šīs tiesības ir atņemtas.

18. Komersants nodrošina, lai tirdzniecības reģistram, dokumentiem par tirdzniecībā esošajiem transportlīdzekļiem un numurētiem agregātiem, kā arī šo noteikumu 49.punktā minētajiem komersanta tirdzniecības lietvedības materiāliem nepiekļūtu nepiederošas personas.

19. Ja mainījušās tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecībā norādītās ziņas par komersantu, mēneša laikā pēc šo izmaiņu rašanās komersants iesniedz CSDD iesniegumu un izmaiņas apliecinošu dokumentu (dokumentu neiesniedz, ja CSDD rīcībā jau ir šāda informācija).

20. Ja pašvaldība mainījusi tirdzniecības vietas adresi, mēneša laikā pēc šo izmaiņu rašanās komersants iesniedz CSDD iesniegumu un dokumentu, kas apliecina citas adreses piešķiršanu tirdzniecības vietai (dokumentu neiesniedz, ja CSDD rīcībā jau ir šāda informācija).

21. Ja komersants vēlas nodarboties ar cita veida transportlīdzekļu vai numurēto agregātu tirdzniecību, nekā norādīts tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecībā, tas iesniedz CSDD iesniegumu un saņem jaunu tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību, ja tirdzniecības vietā ir atbilstoša platība šo transportlīdzekļu vai numurēto agregātu tirdzniecībai.

22. Ja tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecība ir nozaudēta, nozagta vai citādi gājusi bojā, komersants, iesniedzot iesniegumu, informē CSDD un saņem jaunu tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību ar atzīmi "Dublikāts".

23. Komersanta tirdzniecības vietu izslēdz no tirdzniecības reģistra šādos gadījumos:

23.1. komersants pārtrauc transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecību attiecīgajā tirdzniecības vietā;

23.2. no valsts institūcijām, kurām saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir tiesības veikt kontroli, saņemta informācija, ka komersants neievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības, vai no šīm institūcijām saņemts pieprasījums par tirdzniecības vietas izslēgšanu no tirdzniecības reģistra, jo komersants neievēro normatīvos aktus, kas nosaka komersanta darbības kārtību, tirgojot transportlīdzekļus un to numurētos agregātus;

23.3. konstatēts, ka tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecības saņemšanai izmantoti viltoti dokumenti vai iesniegtas nepatiesas ziņas.

24. Pēc tirdzniecības vietas izslēgšanas no tirdzniecības reģistra komersants piecu darbdienu laikā nodod CSDD tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību, rēķinu-uzziņu veidlapas un piešķirtās tirdzniecības numura zīmes.

25. Vienas tirdzniecības vietas izslēgšana no tirdzniecības reģistra neierobežo citu šī komersanta tirdzniecības vietu darbību.

IV. Transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecības vispārīgie nosacījumi

26. Transportlīdzekli vai numurēto agregātu tirdzniecībai var nodot transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks vai tā pārstāvis, uzrādot derīgu personu apliecinošu dokumentu vai Latvijā izsniegtu transportlīdzekļa vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecību, vai mācību braukšanas atļauju. Transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieka pārstāvis papildus uzrāda dokumentu (pilnvaru), kas apliecina pārstāvja tiesības rīkoties ar transport­līdzekli vai numurēto agregātu, un iesniedz šī dokumenta kopiju (dokuments nav jāuzrāda, ja komersanta rīcībā ir Uzņēmumu reģistra informācija par šīs personas pārstāvja tiesībām). Ja transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks ir fiziska persona, pilnvarojumam ir obligāts notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums.

27. Tirdzniecībai nodotu, bet nepārdotu transportlīdzekli vai numurēto agregātu atdod tā īpašniekam vai tā pārstāvim pēc šīs personas pieprasījuma.

28. Transportlīdzekļa vai numurētā agregāta tirdzniecība atļauta, ja transportlīdzekli vai numurēto agregātu:

28.1. tirdzniecībai nodevis Latvijā reģistrēta transportlīdzekļa vai numurētā agregāta reģistrētais īpašnieks vai tā pārstāvis;

28.2. komersants, kurš nodarbojas ar transportlīdzekļu tirdzniecību, kā preci ievedis no ārvalsts;

28.3. tirdzniecībai nodevis Latvijā reģistrēts komersants, kurš transport­līdzekli vai numurēto agregātu kā preci ievedis no ārvalsts;

28.4. tirdzniecībai nodevis tā izgatavotājs Latvijā;

28.5. tirdzniecībai nodevusi ārvalsts persona, kurai šis transportlīdzeklis vai numurētais agregāts ir reģistrēts ārvalstī, vai tās pārstāvis;

28.6. kā valstij piekritīgo mantu tirdzniecībai nodevušas kompetentas valsts vai pašvaldību iestādes.

29. Ja transportlīdzekli vai numurēto agregātu ieguvēja vārdā iegādājas ieguvēja pārstāvis, tas papildus uzrāda dokumentu (pilnvaru), kas apliecina pārstāvja tiesības iegādāties transportlīdzekli vai numurēto agregātu, un iesniedz šī dokumenta kopiju (dokuments nav jāuzrāda, ja komersanta rīcībā ir Uzņēmumu reģistra informācija par šīs personas pārstāvja tiesībām). Ja transportlīdzekļa vai numurētā agregāta ieguvējs ir fiziska persona, pilnvarojumam ir obligāts notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums.

30. Transportlīdzekļa vai numurētā agregāta ieguvējam vai tā pārstāvim komersants izsniedz rēķinu-uzziņu, kas apliecina ieguvēja īpašuma tiesības. Rēķinu-uzziņu par transportlīdzekļa vai numurētā agregāta iegādi izsniedz juridiskai personai vai pilngadību sasniegušai fiziskai personai, vai fiziskai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, ja transportlīdzekli vai šāda transportlīdzekļa numurēto agregātu atļauts vadīt no 14 vai 16 gadu vecuma. Ja izsniegtais rēķins-uzziņa ir nozaudēts, ieguvējs var saņemt rēķina-uzziņas dublikātu, iesniedzot komersantam iesniegumu dublikāta izsniegšanai.

31. Rēķins-uzziņa tiek aizpildīts uz veidlapas (4.pielikums) atbilstoši normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu reģistrāciju, izdrukājot datus no tirdzniecības reģistra. Rēķins-uzziņa, kas neatbilst šo noteikumu prasībām, nav derīgs transportlīdzekļa vai numurētā agregāta reģistrācijai CSDD. Noformējot rēķinu-uzziņu, komersants var izdrukāt arī tā dublikātu un glabāt tirdzniecības lietvedībā. Rēķins-uzziņa nav paredzēts izmantošanai grāmatvedībā kā attaisnojuma dokuments.

32. Pirms komersants pieņem tirdzniecībai Latvijā nereģistrētu transportlīdzekli vai numurētu agregātu, to normatīvajos aktos par transportlīdzekļu reģistrēšanu noteiktā kārtībā uzrāda agregātu numuru salīdzināšanai.

33. Ar tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekli ceļu satiksmē izmēģinājuma braucienos atļauts piedalīties komersanta pārstāvim vai klientam komersanta pārstāvja klātbūtnē, ja tam piekrīt un aktā par transportlīdzekļa pieņemšanu tirdzniecībai to rakstiski apliecinājis šī transportlīdzekļa īpašnieks. Šis nosacījums neattiecas uz transportlīdzekli, kuru izgatavotājs paredzējis izmantošanai tikai vienai personai.

34. Ar Latvijā reģistrētu un no uzskaites noņemtu tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekli ir atļauts piedalīties ceļu satiksmē, ja tam ir veikta ikgadējā valsts tehniskā apskate un izmēģinājuma braucienā ir klāt:

34.1. reģistrācijas apliecība;

34.2. tirdzniecības reģistra dokuments, kas izsniegts uz laiku līdz divām dienām un kurā norādīti transportlīdzekļa uzskaites tehniskie dati un komersanta pārstāvis, kuram ir tiesības piedalīties izmēģinājuma braucienā, kā arī cita šajos noteikumos paredzētā informācija;

34.3. noteiktā kārtībā noformēta polise par transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu.

V. Transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecībai nepieciešamie dokumenti

35. Lai pārdotu Latvijā reģistrētu transportlīdzekli, nepieciešama Latvijā izsniegta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība (turpmāk – reģistrācijas apliecība) ar CSDD atzīmi par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites. Pēc transportlīdzekļa pārdošanas reģistrācijas apliecību kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

36. Lai pārdotu no ārvalsts kā preci ievestu transportlīdzekli, nepieciešams transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokuments iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim vai transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdots dokuments, kas apliecina transportlīdzekļa izcelsmi vai pārdošanas faktu, iepriekš nereģistrētam transportlīdzeklim (turpmāk – uzskaites tehniskos datus apliecinošs dokuments) un īpašuma tiesības apliecinošs dokuments, ar kuru komersants iegādājies transportlīdzekli ārvalstī. Pēc transportlīdzekļa pārdošanas uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz ieguvējam. Ja jaunu, iepriekš nereģistrētu transportlīdzekli pārdod komersants – transportlīdzekļa izgatavotāja oficiālais pārstāvis Latvijā –, uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu transportlīdzekļa ieguvējam neizsniedz.

37. Lai pārdotu ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli, no reģistrētā īpašnieka vai tā pārstāvja kopā ar transportlīdzekli pieņem un patur transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokumentu. Pēc transportlīdzekļa pārdošanas transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokumentu kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

38. Lai pārdotu apķīlātu vai valstij piekritīgu mantu – transportlīdzekli –, no valsts vai pašvaldību kompetentās institūcijas kopā ar transportlīdzekli pieņem reģistrācijas apliecību vai uzskaites tehniskos datus apliecinošo dokumentu un aktu par mantas nodošanu realizācijai. Pēc transportlīdzekļa pārdošanas reģistrācijas apliecību vai uzskaites tehniskos datus apliecinošo dokumentu kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

39. Lai pārdotu transportlīdzekli, kas iegādāts vai ievests no ārvalsts, kas nav Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts, nepieciešams dokuments, kas apliecina, ka transportlīdzekļa ievešana Eiropas Ekonomikas zonā no trešās valsts ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā (turpmāk – muitas dokuments). Pēc transportlīdzekļa pārdošanas muitas dokumentu kopā ar pārējiem dokumentiem izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam. Ja iepriekš nereģistrēta transportlīdzekļa izcelsmes valsts vai iepriekš reģistrēta transportlīdzekļa pēdējās reģistrācijas valsts nav Eiropas Ekonomikas zonas valsts, bet transportlīdzeklis iegādāts kādā no Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, transportlīdzekļa pārdošanai muitas dokuments nav nepieciešams, bet rēķinā-uzziņā izdara atzīmi "ES preces statuss".

40. Lai pārdotu transportlīdzekli, nepieciešams dokuments, kas apliecina, ka transportlīdzeklis atbilst Latvijā apstiprinātajam transportlīdzekļa tipam vai transportlīdzekļa tipam, kura apstiprinājuma sertifikāts ir reģistrēts CSDD, vai arī CSDD izsniegts individuālās apstiprināšanas sertifikāts, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu reģistrāciju šāds dokuments ir iesniedzams transportlīdzekļa reģistrācijai (turpmāk – atbilstības apliecinājums). Pēc pārdošanas šo dokumentu kopā ar pārējiem dokumentiem izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

41. Lai pārdotu Latvijā izgatavotu transportlīdzekli, no tā izgatavotāja kopā ar transportlīdzekli pieņem atbilstības apliecinājumu. Pēc transportlīdzekļa pārdošanas atbilstības apliecinājumu kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

42. Lai pārdotu numurētu agregātu, nepieciešama CSDD izziņa par numurētā agregāta piederību vai akts par mantas nodošanu realizācijai, ja numurēto agregātu kā valstij piekritīgo mantu tirdzniecībai nodevušas kompetentas valsts vai pašvaldību iestādes. Pēc numurētā agregāta pārdošanas CSDD izziņu par numurētā agregāta piederību vai aktu par mantas nodošanu realizācijai kopā ar rēķinu-uzziņu izsniedz transportlīdzekļa ieguvējam.

VI. Transportlīdzekļu un numurēto agregātu pieņemšana tirdzniecībai

43. Transportlīdzekli vai numurēto agregātu pieņem tirdzniecībai no īpašnieka vai tā pārstāvja pēc transportlīdzekļa vai numurētā agregāta apskates, un, ja komersanta rīcībā ir visi transportlīdzekļa vai numurētā agregāta tirdzniecībai nepieciešamie dokumenti, kā arī ja tā uzskaites tehniskie dati atbilst iesniegtajos dokumentos norādītajiem datiem un nav aizdomu par agregātu numuru vai iesniegto dokumentu viltojumiem, to var pārdot. Komersantam ir tiesības šajā punktā minētos dokumentus līdz izsniegšanai transportlīdzekļa ieguvējam nodot glabāšanā kredītiestādē vai kredītiestādei uz līdzdalības pamata piederošā finanšu iestādē, kas sniedz finanšu līzinga pakalpojumu, ir pakļauta konsolidētai uzraudzībai un finansējusi komersantu, ja tas paredzēts komersanta un minētās finanšu iestādes rakstiskā līgumā un tirdzniecības vietā atrodas finanšu iestādes apstiprinātas šo dokumentu kopijas.

44. Par transportlīdzekļa vai numurētā agregāta pieņemšanu tirdzniecībai vai tirdzniecībā pieņemta transportlīdzekļa atdošanu īpašniekam vai tā pārstāvim komersants sastāda aktu divos eksemplāros. Vienu akta eksemplāru izsniedz īpašniekam vai tā pārstāvim, kurš transportlīdzekli vai numurēto agregātu nodevis tirdzniecībai vai kuram nepārdotais transportlīdzeklis vai numurētais agregāts tiek atdots.

45. Aktā norāda šādu informāciju:

45.1. komersanta nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi, kā arī tirdzniecības vietas adresi, ja tā atšķiras no komersanta adreses, un tirdzniecības vietas tālruņa numuru;

45.2. transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieka vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietu vai juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi, kā arī pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietu, ja īpašnieka vārdā rīkojas pārstāvis. Ja transportlīdzekļa īpašnieks (pārstāvis) ir ārvalsts fiziska vai juridiska persona, kam nav pastāvīgas dzīvesvietas (atrašanās vietas) Latvijā, aktā adresi nenorāda, bet izdara atzīmi "Ārvalsts";

45.3. transportlīdzekļa vai numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un valsts reģistrācijas numuru (ja tāds ir);

45.4. reģistrācijas apliecības numuru un izdošanas datumu, ja transportlīdzeklis iepriekš ir reģistrēts Latvijā;

45.5. transportlīdzekļa īpašnieka atļauju vai aizliegumu piedalīties ar transportlīdzekli ceļu satiksmē izmēģinājuma braucienos, ja tiek sastādīts akts par transportlīdzekļa pieņemšanu tirdzniecībā;

45.6. tā komersanta pārstāvja vārdu un uzvārdu, kas apskatījis transport­līdzekli vai numurēto agregātu pirms pieņemšanas tirdzniecībā vai kurš noformē aktu par transportlīdzekļa vai numurētā agregāta atdošanu īpašniekam;

45.7. akta sastādīšanas datumu un laiku, kā arī citas ziņas, ja tādas nepieciešamas.

46. Akts ir izdruka no tirdzniecības reģistra.

47. Papildus aktam komersants un transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks vai tā pārstāvis var slēgt rakstisku līgumu, nosakot papildu noteikumus transportlīdzekļa vai numurētā agregāta tirdzniecībai.

48. Aktus paraksta transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks vai tā pārstāvis un šo noteikumu 15.punktā minētā persona, kas šos dokumentus papildus apliecina ar rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

49. Akta otrs eksemplārs un citi transportlīdzekļu tirdzniecībai nepiecie­šamie dokumenti, kuri nav jānodod ieguvējam, vai dokumentu kopijas veido komersanta tirdzniecības lietvedību. Lietvedības dokumentus glabā piecus gadus.

VII. Rēķinu-uzziņu veidlapu izsniegšana

50. Rēķinu-uzziņu veidlapas izgatavo un komersantiem izsniedz CSDD.

51. Lai persona saņemtu rēķinu-uzziņu veidlapas, komersanta pārstāvis iesniedz CSDD attiecīgu pilnvaru. Pilnvara nav jāiesniedz, ja CSDD rīcībā ir Uzņēmumu reģistra informācija par šīs personas tiesībām pārstāvēt komersantu vai attiecīgais pilnvarojums ir iesniegts CSDD jau iepriekš un tas ir spēkā.

52. Saņemtās rēķinu-uzziņu veidlapas komersants nodod attiecīgajai tirdzniecības vietai. Komersants nodrošina, lai rēķinu-uzziņu veidlapām nepiekļūtu nepiederošas personas un visas veidlapas atrastos tajā tirdzniecības vietā, kurā tās nodevis komersants. Rēķinus-uzziņas aizliegts nodot citām personām vai izsniegt ārpus tirdzniecības vietas, vai izsniegt neaizpildītas vai daļēji aizpildītas rēķinu-uzziņu veidlapas.

53. Ja rēķinu-uzziņu veidlapas ir nozaudētas vai citādi gājušas bojā, par to nekavējoties rakstiski ziņo CSDD, ja tās ir nozagtas, – Valsts policijai un CSDD.

VIII. Rēķinu-uzziņu aizpildīšana un dokumentu noformēšana

54. Noformējot rēķinu-uzziņu, datus par transportlīdzekli vai numurēto agregātu iegūst no tirdzniecības reģistra. Papildus tirdzniecības reģistrā (rēķinā-uzziņā) norāda ieguvēja vārdu, uzvārdu, personas kodu (ārvalstniekiem tikai dzimšanas datumu, ja tam nav piešķirts personas kods) un dzīvesvietu vai juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi. Ja transportlīdzekļa ieguvējs ir ārvalsts fiziska vai juridiska persona, kam nav pastāvīgas dzīvesvietas (atrašanās vietas) Latvijā, adresi nenorāda, bet izdara atzīmi "Ārvalsts". Ja rēķinu-uzziņu izsniedz fiziskai personai, tirdzniecības reģistrā norāda arī ieguvēja uzrādītā personu apliecinošā dokumenta vai Latvijā izsniegtās transportlīdzekļa vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecības, vai mācību braukšanas atļaujas sēriju un numuru.

55. Ja transportlīdzekli vai numurēto agregātu ieguvēja vārdā iegādājas ieguvēja pārstāvis, tirdzniecības reģistrā papildus ieguvēja datiem norāda ieguvēja pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu, uzrādītā personu apliecinošā dokumenta vai Latvijā izsniegtās transportlīdzekļa vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecības, vai mācību braukšanas atļaujas sēriju un numuru, kā arī tā dokumenta (pilnvaras) numuru un izsniegšanas datumu, kas apliecina ieguvēja pārstāvja tiesības rīkoties ieguvēja vārdā, izņemot gadījumu, ja par ieguvēja pārstāvja tiesībām rīkoties ieguvēja vārdā komersanta pārstāvis ir pārliecinājies pēc komersanta rīcībā esošās Uzņēmumu reģistra informācijas.

56. Rēķinā-uzziņā norāda dokumentus, kuri kopā ar rēķinu-uzziņu izsniegti ieguvējam.

57. Šo noteikumu 15.punktā minētā persona, kas izsniedz rēķinu-uzziņu, apliecina to ar parakstu un rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

58. Pārdodot Latvijā iepriekš reģistrētu transportlīdzekli, tā reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par transporta līdzekļa īpašnieka maiņu" norāda komersanta nosaukumu, rēķina-uzziņas numuru un izdošanas datumu. Ierakstu šo noteikumu 15.punktā minētā persona apliecina ar parakstu un rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

59. Pārdodot Latvijā iepriekš reģistrētu numurēto agregātu, CSDD izziņā par
numurētā agregāta piederību norāda komersanta nosaukumu, rēķina-uzziņas numuru un izdošanas datumu. Ierakstu šo noteikumu 15.punktā minētā persona apliecina ar parakstu un rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

60. Par rēķinā-uzziņā norādīto ziņu un reģistrācijas dokumentos izdarīto atzīmju atbilstību faktiskajam stāvoklim atbild komersants.

61. Kļūdaini izsniegtu rēķinu-uzziņu anulē, izdarot atzīmi par izsniegtā rēķina-uzziņas anulēšanu tirdzniecības reģistrā un reģistrācijas apliecībā vai attiecīgi izziņā par numurētā agregāta piederību. Atzīmi reģistrācijas apliecībā šo noteikumu 15.punktā minētā persona apliecina ar parakstu un rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu. Anulētā rēķina-uzziņas veidlapa tiek glabāta komersanta tirdzniecības lietvedībā.

IX. Tirdzniecības numura zīmju saņemšana un izmantošana

62. Tirdzniecības numura zīmes un tām atbilstošas tirdzniecības numura kartes CSDD izsniedz Latvijā ievestu un nereģistrētu, tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekļu pārvietošanai uz tirdzniecības vai glabāšanas vietu vai arī izmēģinājuma braucieniem ar šādiem transportlīdzekļiem.

63. Tirdzniecības numura zīmes izmanto un tās ir derīgas tikai Latvijas teritorijā.

64. Izšķir šādu veidu tirdzniecības numura zīmes:

64.1. A – mopēdiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem;

64.2. B – vieglajiem automobiļiem, kā arī kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg;

64.3. C – kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg;

64.4. D – autobusiem;

64.5. E – piekabēm.

65. Tirdzniecības numura zīmes veidu norāda tirdzniecības numurā. Konkrētā veida tirdzniecības numura zīmes atļauts izmantot tikai attiecīgo kategoriju transportlīdzekļiem.

66. Piedaloties ceļu satiksmē, komersanta pārstāvim ir klāt:

66.1. transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus apliecinošs dokuments;

66.2. transportlīdzekļa īpašuma tiesības apliecinošs dokuments, ja transportlīdzeklis vēl nav pieņemts tirdzniecībā;

66.3. tirdzniecības numura zīmei atbilstoša tirdzniecības numura karte;

66.4. noteiktā kārtībā noformēta polise par transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu;

66.5. tirdzniecības reģistra dokuments, kas izsniegts uz laiku līdz divām dienām un kurā norādīts attiecīgais tirdzniecības numurs un komersanta pārstāvis, kuram ir tiesības tirdzniecības numura zīmes lietot šajā dokumentā norādītajā termiņā (turpmāk – pavadzīme). Noformējot pavadzīmi, datus par transportlīdzekli iegūst no tirdzniecības reģistra. Ja attiecīgais transportlīdzeklis no ārvalsts ievests ostā vai muitas zonā ar citu transportu un tiek pārvietots uz tirdzniecības vai glabāšanas vietu, tam piedaloties ceļu satiksmē, pavadzīmē transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus nenorāda, bet norāda transport­līdzekļa pārvietošanas maršrutu (transportlīdzekļa saņemšanas un tirdzniecības vai glabāšanas vietas adresi). Pavadzīmi šo noteikumu 15.punktā minētā persona apliecina ar parakstu un rēķinu-uzziņu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

67. Komersantam izsniegtās tirdzniecības numura zīmes laikā, kad tās netiek izmantotas, uzglabā tirdzniecības vietā.

68. Komersantam nav tiesību saņemtās tirdzniecības numura zīmes nodot citām personām. Komersants nodrošina tādus apstākļus, lai novērstu iespēju nepiederošām personām izmantot tirdzniecības numura zīmes.

69. Lai saņemtu tirdzniecības numura zīmes, komersants CSDD iesniedz:

69.1. iesniegumu nepieciešamā tirdzniecības numura zīmes veida un numura zīmes tipa saņemšanai;

69.2. pilnvaru konkrētai personai saņemt tirdzniecības numurus, ja CSDD rīcībā nav informācijas par šīs personas tiesībām pārstāvēt komersantu;

69.3. iepriekš izsniegtās tirdzniecības numura zīmes kopā ar atbilstošām tirdzniecības numura kartēm, kuru derīguma termiņš ir beidzies.

70. Tirdzniecības numura zīmes izsniedz triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 69.punktā minēto dokumentu iesniegšanas CSDD. Tirdzniecības numura zīmes izsniedz uz laiku līdz vienam gadam.

71. Ja, lietojot tirdzniecībai pieņemtu transportlīdzekli, ir uzlikts sods par administratīviem pārkāpumiem ceļu satiksmē, CSDD jaunas tirdzniecības numura zīmes komersantam neizsniedz līdz naudas soda samaksai.

72. Piecu darbdienu laikā pēc tirdzniecības numura zīmju derīguma termiņa beigām tirdzniecības numura zīmes un tirdzniecības numura kartes komersants nodod CSDD. Ja noteiktā termiņā tirdzniecības numura zīmes un tirdzniecības numura kartes nav nodotas, CSDD liedz iespēju komersantam izmantot arī citas tam piešķirtās tirdzniecības numura zīmes.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Satiksmes ministrs A.Šlesers

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2007.gada 29.decembri.

 
 

1.pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 18.decembra noteikumiem Nr.876

 

Iesniegums transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības vietas reģistrēšanai

01.JPG (51138 bytes)

02.JPG (23866 bytes)

 

Satiksmes ministrs A.Šlesers


 

2.pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 18.decembra noteikumiem Nr.876

03.JPG (39032 bytes)

Satiksmes ministrs A.Šlesers


 

 

3.pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 18.decembra noteikumiem Nr.876

 

Paziņojums par personām, kurām piešķirtas komersanta transportlīdzekļu vai numurēto agregātu tirdzniecības pārstāvja tiesības

04.JPG (78002 bytes)

05.JPG (17989 bytes)

Satiksmes ministrs A.Šlesers


 

 

4.pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 18.decembra noteikumiem Nr.876

06.JPG (38963 bytes)

Satiksmes ministrs A.Šlesers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!