Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 4. decembra noteikumi Nr. 820 "Kārtība, kādā pirmstiesas izmeklēšanas iestādes, operatīvās darbības subjekti, valsts drošības iestādes, prokuratūra un tiesa pieprasa un elektronisko sakaru komersants nodod saglabājamos datus, kā arī kārtība, kādā apkopo statistisko informāciju par saglabājamo datu pieprasījumiem un to izsniegšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.12.2007., Nr. 197 https://www.vestnesis.lv/ta/id/167539-kartiba-kada-pirmstiesas-izmeklesanas-iestades-operativas-darbibas-subjekti-valsts-drosibas-iestades-prokuratura-un-tiesa-piepr...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.821

Par Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas un Vologdas apgabala (Krievijas Federācija) valdības vienošanos par ekonomisko sadarbību

Vēl šajā numurā

07.12.2007., Nr. 197

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 820

Pieņemts: 04.12.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.820

Rīgā 2007.gada 4.decembrī (prot. Nr.68 1.§)
Kārtība, kādā pirmstiesas izmeklēšanas iestādes, operatīvās darbības subjekti, valsts drošības iestādes, prokuratūra un tiesa pieprasa un elektronisko sakaru komersants nodod saglabājamos datus, kā arī kārtība, kādā apkopo statistisko informāciju par saglabājamo datu pieprasījumiem un to izsniegšanu
Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 71.1panta ceturto un piekto daļu
1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā pirmstiesas izmeklēšanas iestādes, operatīvās darbības subjekti, valsts drošības iestādes (turpmāk - institūcija), prokuratūra un tiesa pieprasa un elektronisko sakaru komersants nodod saglabājamos datus;

1.2. kārtību un apjomu, kādā Datu valsts inspekcija apkopo statistisko informāciju par institūciju pieprasījumiem saņemt saglabājamos datus (turpmāk - pieprasījums) un par saglabājamo datu izsniegšanu.
2. Institūcijas vadītājs norīko amatpersonas, kuras ir pilnvarotas pieprasīt saglabājamos datus (turpmāk - pilnvarotā amatpersona). Par pilnvarotajām amatpersonām paziņo elektronisko sakaru komersantam, nosūtot nepieciešamo kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, amats, adrese, tālrunis, fakss, e-pasts).
3. Elektronisko sakaru komersants norīko personas, kuras nodrošina saglabājamo datu nodošanu institūcijām, prokuratūrai un tiesai pēc to pieprasījuma. Par pilnvarotajām personām paziņo institūcijām, prokuratūrai un tiesai, nosūtot nepieciešamo kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, amats, adrese, tālrunis, fakss, e-pasts).
4. Institūcijas, prokuratūra un tiesa nodrošina:

4.1. saglabājamo datu pieprasīšanas nepieciešamības un samērīguma izvērtēšanu;

4.2. normatīvajos aktos paredzēto darbību veikšanu, lai pamatotu pieprasījumu;

4.3. pieprasījumu reģistrēšanu, identificējot pilnvaroto amatpersonu, kura datus pieprasījusi, amatpersonu, kura ierosinājusi saglabājamo datu pieprasīšanu, kā arī konkrētās krimināllietas vai operatīvās darbības procesa lietas numuru, kuras ietvaros saglabājamie dati tiek pieprasīti;

4.4. saņemto saglabājamo datu reģistrēšanu, norādot amatpersonu, kurai nodoti saņemtie dati;

4.5. saņemto saglabājamo datu aizsardzību atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas aizsardzību.
5. Elektronisko sakaru komersants nodrošina:

5.1. saglabājamo datu nodošanu pieprasījumā norādītajā apjomā un veidā;

5.2. pieprasījumu reģistrēšanu, identificējot darbiniekus, kuri veic pieprasī­jumā minēto saglabājamo datu sagatavošanu izsniegšanai;

5.3. izsniegto saglabājamo datu (atbilžu uz pieprasījumiem) reģistrēšanu, norādot darbinieku, kurš izsniedzis attiecīgos datus;

5.4. aizsardzību informācijai par saņemtajiem pieprasījumiem un saglabājamo datu izsniegšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas aizsardzību.
6. Nepieciešamos saglabājamos datus pieprasa pilnvarotā amatpersona, prokuratūra vai tiesa, nosūtot elektronisko sakaru komersantam pieprasījumu, kurā norādīts saglabājamo datu pieprasīšanas tiesiskais pamatojums, apjoms, veids un atbildes sniegšanas termiņš (1., 2. un 3.pielikums).
7. Pieprasījumu var nosūtīt arī elektroniski, ja ar elektronisko sakaru komersantu ir noslēgts šo noteikumu 8.punktā minētais līgums.
8. Institūcijas, prokuratūra un tiesa ar elektronisko sakaru komersantu var noslēgt līgumu par saglabājamo datu apmaiņu elektroniski. Līgumā paredz prasības informācijas šifrēšanai un personu identifikācijai, nosacījumus saglabājamo datu drošībai un informācijas sniegšanai neatliekamos gadījumos, kā arī pušu saistības.
9. Par katru subjektu vai objektu sagatavo atsevišķu pieprasījumu.
10. Elektronisko sakaru komersants pēc pieprasījuma saņemšanas nodrošina saglabājamo datu nodošanu šādos termiņos:

10.1. 30 dienu laikā, ja pieprasīti dati, kuru saglabāšana notikusi pirms vairāk nekā sešiem mēnešiem;

10.2. 10 dienu laikā, ja pieprasīti dati, kuru saglabāšana notikusi pēdējo sešu mēnešu laikā;

10.3. neatliekamos gadījumos, ja saglabājamo datu nodošana šo noteikumu 10.1. vai 10.2.apakšpunktā minētajā termiņā var kavēt noziedzīga nodarījuma novēršanu vai atklāšanu, cilvēka dzīvības glābšanu vai valsts un sabiedriskās drošības aizsardzību (turpmāk - neatliekams gadījums), - triju stundu laikā, ja pieprasīti dati, kuru saglabāšana notikusi pēdējās diennakts laikā;

10.4. neatliekamos gadījumos, ja pieprasīti šo noteikumu 1.pielikuma 1., 2. un 3.punktā, 2.pielikuma 1., 9., 10. un 13.punktā vai 3.pielikuma 1. un 2.punktā minētie dati, - stundas laikā.
11. Ja tehnisko iespēju robežās nav iespējams nodrošināt saglabājamo datu nodošanu šo noteikumu 10.punktā minētajos termiņos, elektronisko sakaru komersants informē par to attiecīgo institūciju, prokuratūru vai tiesu un pieprasītos saglabājamos datus sniedz nekavējoties, tiklīdz tas ir iespējams.
12. Līdz kārtējā gada 1.februārim elektronisko sakaru komersants par pieprasījumiem, ko iepriekšējā gadā atbilstoši Elektronisko sakaru likuma 71.1panta pirmajai daļai iesniegušas institūcijas, prokuratūra vai tiesa, iesniedz Datu valsts inspekcijā šādu informāciju:

12.1. kopējais pieprasījumu skaits;

12.2. laikposms (mēnešos), kas pagājis no datu saglabāšanas datuma līdz datumam, kad institūcija, prokuratūra vai tiesa pieprasījusi attiecīgos datus;

12.3. gadījumu skaits, kad nav bijis iespējams izsniegt pieprasītos saglabājamos datus.
13. Datu valsts inspekcija divu mēnešu laikā apkopo šo noteikumu 12.punktā minēto informāciju un nosūta Eiropas Komisijai.
14. Elektronisko sakaru komersantiem ir pienākums, sākot ar 2009.gada 15.martu, nodrošināt šo noteikumu 3.pielikumā minēto saglabājamo datu nodo­šanu institūcijām, prokuratūrai un tiesai.
Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu
Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 15.marta Direktīvas 2006/24/EK par tādu datu saglabāšanu, kurus iegūst vai apstrādā saistībā ar publiski pieejamu elektronisko komunikāciju pakalpojumu sniegšanu vai publiski pieejamu komunikāciju tīklu nodrošināšanu, un par grozījumiem Direktīvā 2002/58/EK.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministrs I.Godmanis
1.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 4.decembra noteikumiem Nr.820

06.JPG (98267 bytes)

07.JPG (75131 bytes)

Iekšlietu ministrs I.Godmanis
2.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 4.decembra noteikumiem Nr.820

08.JPG (97286 bytes)

09.JPG (121467 bytes)

Iekšlietu ministrs I.Godmanis
3.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 4.decembra noteikumiem Nr.820

10.JPG (93812 bytes)

11.JPG (78753 bytes)

Iekšlietu ministrs I.Godmanis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!